Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Musa'nın Çocukları  (Okunma sayısı 9214 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Ağustos 03, 2007, 07:35:25 ös
Yanıtla #10
  • Ziyaretçi

Kitaplar uzerine yorum yapmayacagim, fakat Turkiye'de kitaplar toplatilmaya baslandigi anda demokrasi TAMAMEN olmus demektir.

Ağustos 03, 2007, 07:49:18 ös
Yanıtla #11
  • Aktif Uye

halkın cahilliğinden aşırı şekilde cesaret alıyorlar. Aksi olsa zaten bu millet Akp'yi seçmezdi

İsmet Berkan ın seçim sonuçlarının açıklandığı akşam şöyle bir tesbiti olmuştu:" Şimdi CHP liler  çıkar,bu halk cahil,bilgisiz vb. şeyler derler. .Bir dahaki seçime de artık uzaydan yeni bir halk getirtirler.." demiş idi..

o kadarını da demezler diye düşünmüştüm,sonuçta kendi siyasi başarısızlığını nasıl olurda bir parti halkın cahilliğine bağlardı.nasıl  böyle ucuz bir siyaset yaparlardı.hemde parti isminde "halk" kelimesi barındıran bir parti..

haklıymış malesef sn.Berkan..
Vostede é vostede. . Nunca perder o caducidade. .

Ağustos 03, 2007, 10:44:35 ös
Yanıtla #12
  • Uzman Uye

Düşününki Tayip erdoğan Musanın çocuğu,Musanın çocuklarının bu ülkeye ne gibi bir zararı dokunmuşki.
Ülkenin sonumu gelecek

Ağustos 04, 2007, 12:40:09 öö
Yanıtla #13
  • Ziyaretçi

Sevgili Hiario kardeşim keşke birazda adam gibi kişiliklerden örnek verseniz. İsmet Berkan denilen kişiyi kim ciddiye alır ki? Bu gibi kişiler bence sadece vakit kaybıdır. Akp'ye bukadar yamanmasına rağmen kendisinin Genel Yayın Yönetmeni olduğu ve Aydın Doğan'ın da sahibi olduğu sözde aydınlıkçı gazete Radikal'in tirajı sadece 15.000 dolaylarında bulunmaktadır. :)

Benim ise herhangi bir parti görüşüm yok daha doğrusu görüşümü temsil eden bir parti yok. Herhangi bir partiye ve oluşumada mensup değilim. Benim üzerimden herhangi bir oluşum şöylediri iyidir yahut kötüdür vs. demek bu açıdan yanlıştır. Tabi istediğini söylemekte serbestsin. ;)

Halk diye kastettiğin ise Akp'ye oy veren kesim ise onlara ben cahil demiyorum bizzat anketler cahil diyor. Akp'ye oy verenlerin %55'lik kesiminin ilkokul mezunlarından ve okuma yazma bilmeyenlerden oluştuğu, seçim sonrası yapılan araştırmalar ve anketlerden anlaşıldı!

AKP'ye Oy Verenler Kimlerdir?

1-Kürtler
Türkiye'deki 15 milyon civarında Kürt nüfusu var. Bunlar bir kısmı bağımsız adaylara oy verdi ama geriye kalanların neredeyse tamamı AKP'ye oy verdi. AKP'nin aldığı %46 oyun en az 3'te 1'lik kısmını kürtler sağlamıştır.

2-Cahiller ve yardım karşlığı oylarını satanlar
Medyaya inanan cahil insanlar ve 3 kuruşa piknik tüpüne, kömüre ve erzağa oylarını satan onuru olmayan ve kendilerini aşağılayan insanlar.

3-Azınlıklar
Ermeni cemaati, seçimde AKP'ye destek olacağını daha önce açıklamıştı. Ermeniler'e ek olarak Rumlar, Yahudiler, Çerkesler, Pomaklar, Gürcüler, Lazlar ve diğer etnik güruh seçimde Akp'ye oy vermiştir.

4-Üst Tabaka
TUSIAD, TOBB, ATO vb. kesimler kendilerini daha da zenginleştiren büyük açıda AKP'ye destek olmuşlardır.

Seçimi etkileyen ana unsur ise, küresel ve ulusal sermayenin, ABD ve AB lobilerinin medya aracılığıyla Akp'nin açıklarını kapatması, muhalefete yer vermemesi hatta hükümet yerine muhalefeti hedef alan yayınlar yapması, cahil halk kesimlerini yönlendirmiştir. Aynı şekilde Fethullahçı yapılanmanının ve Sorosçu örgütleme de halkın yönlendirilmesinde çok etkili olmuştur.

Ağustos 04, 2007, 12:53:18 öö
Yanıtla #14
  • Uzman Uye

sevgili leon düşüncelerine  katılıyorum ;)