Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Bu millet adam olmazmış ?  (Okunma sayısı 12277 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Eylül 12, 2010, 08:02:40 ös
  • Uzman Uye

İnsanlar var olduğundan beri çeşitli fikiler ortaya çıkmıştır. Zenginlik ise farklı fikirlere saygı gösterip beraberce yaşamaktır.  Facebook ta evet yüzdesi artıkça insanların evetçilere hakaretide artmaya başladı. Demokrasi bu, savunduğumuz kadar sonucunada katlanıp saygı gösterelim lütfen. Hayır çıksaydı zannetmiyorum evetçilerin saygı göstericeğini fakat yine de saygılı olmak lazım.

Hayırlı Akşamlar.
''Kızıl elmada buluşalım''

Eylül 12, 2010, 09:20:12 ös
Yanıtla #1
  • Orta Dereceli Uye
  • **

...Hayır çıksaydı zannetmiyorum evetçilerin saygı göstericeğini fakat yine de saygılı olmak lazım.

Sanmıyorum, bence evetçiler daha ölçülü davranırdı. Bunun yanında hayır diyenlerin aziz nesin'in meşhur türklerin yüzde 60ı aptaldır lafını kullanıp referandumu yorumlamalarını da komik buluyorum. Çünkü varolanı düzeni değiştirmemeyi savunan kendileri oluyor ve bunu akıllık olarak adlandırıyorlar.Allah allah?..  Çok yazık.... :(  Demek Türkiye'nin varolan düzeninden memnun olanlar varmış ve Akp de onları rahatsız etmiş anlaşılan! Türkiye'nin satılacağını söyleyenler, önce kendi adamlarının yıllardır ne yaptığına baksın, açsın tarih okusun ama resmi kaynaklardan değil... Saygılar.
Çöl Bilgesi

Eylül 13, 2010, 12:44:34 öö
Yanıtla #2
  • Uzman Uye

İkincisi cahil, kandırılmış, gerizekalı v.b. yakıştırmaların ardı arkası kesilmiyor. Çok çocukça hareketler bunlar. Referandumdan önce akıllı halkım, canım halkım, güzel halkım cevap vericek diyorlardı. İstediklerini alamayınca kötü çocuğu oynadılar. İnşaallah güzel sonuçlar doğururda bu referandum yüzleri kara çıkar.
''Kızıl elmada buluşalım''

Eylül 13, 2010, 01:03:04 öö
Yanıtla #3
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Gerçekten utanç verici. Nasıl bir ülkede yaşadığımızın kanıtı... Düşünüyorum da, 'hayır' demekle kendini solcu olarak gösterebilmek nasıl birarada olabiliyor, anlayamıyorum. Solcu;  devlet,  statüko karşıtı halk yanlısı değişim(ler)den yana olması gerekirken, bizde tam tersi... Burjuvamız gibi (http://www.eksisozluk.com/show.asp?t=komprador%20burjuvazi ) solculuğumuz da 'çakma' aslında.

Bu ülkede daha on- on beş sene öncesine kadar, Türkiye'yi eleştirebilmek, eylem yapmak,  suçtu be suç! Kaç tane yazar içeri girdi çıktı, kaç insanın canı yandı... Daha değişmesi gereken birçok şey varken, halaa 'eski tas eski hamam kalsın'cılık oynamak, 'aman akp'ye faydası olmasın da kime faydası olursa olsun'culuk yapmak, bu ülkenin geleceğinin önüne taş(lar) koymaktan başka bir şey değildir.  Bazıları da, referandumda 'evet' çıktığı için, ülkeyi terk etmekten bahsediyor  internette sağda solda, onları 'bu kafayla' kabul edebilecek ülke bulurlarsa hemen gitsinler(ancak parayla gidebilirler)... Yolları açık olsun.

Ülkemiz için referandum sonucunun hayırlı olması dileğiyle... Saygılar, sevgiler.
« Son Düzenleme: Eylül 13, 2010, 01:14:14 öö Gönderen: Texan »
Çöl Bilgesi

Eylül 13, 2010, 09:41:32 öö
Yanıtla #4
  • Ziyaretçi

Kardeşim sen ne diyorsun hala? Bu forumda şimdiye kadar hiç yazmadığım türden bir yazı yazacağım.Çünkü o anlattığınız kızgınlardan biriyim,bu karara asla saygım olmayanlardanım.Neyden bahsediyorsunuz? Türkiye'nin satılacağını söyleyenler diyorsunuz..Siz nerede yaşıyorsunuz?Sanırım Türkiye'de değil;çünkü Türkiye çoktan satıldı,paylaşıldı ve biliniyor teker teker hangi parçası kimlere satıldı.Varolan düzenden memnun olanlar varmış ki Akp düzenlerini bozdu diyorsun,kardeşim uyuyor musunuz?Akp nin getirdiği şeyin farkında değil misiniz?Akp'nin şu anda oluşturduğu anayasanın,darbe anayasasından daha iyi olduğunu kim söyleyebilir?

Bu ülkede daha on-on beş sene öncesine kadar,Türkiye'yi eleştirebilmek,eylem yapmak,suçtu demişsin.Sen neyden bahsediyorsun? Bu ülkede Mustafa Kemal Atatürk'e laf söylemek suçtu,bu ülkede askere kelle demek suçtu,bu ülkede egemenliği kayıtsız şartsız milletin üzerinden almak suçtu,mollalık oynarken aynı zamanda Atatürkçülük oynamak suçtu,vatanı satmak suçtu,vatan haini olmak suçtu....sonsuuuuz özgürlüklerimiz sayesinde bütün suçlar işlenebilir hale geldi.

Hala anlayamadığınız birşey var.Halkı cahil olan bir ülke,halkı biraz kömür bir parça ekmekle satın alınmış olan,kendini satılığa çıkarmış bir halkı olan ülkede asla tam özgürlük olmamalı,bunu anlayamadınız.Özgürlükler,gelişmiş ülke halkları içindir,cahiller topluluğu için değil.Neden bu ülke, cumhuriyetin kurulduğu ilk yıllarda tek partili istemle yönetildi?neden halkın iradesine bırakılmadı?İşte bu sorulara vereceğiniz cevaplar bugün kat ve kat fazlası şekilde geçerlidir.

Ama dünkü referandumda birinci vazifesinin ne olduğunu unutan bu halkın bir daha hatırlamaya gereksinimi olmayacaktır.İddia ediyorum bu vatanın katilleri sizlersiniz.Olacaklardan sorumlular sizlersiniz.Bir de boykot edenler var tabii,ama bu işe tepkisiz kalan da cinayete ortaktır.Hiç konuşmaya gerek yok aslında bundan sonra ne olacağını hep birlikte görelim.

Ha demişsiniz ya bu ülkeden gideceğini söyleyenler var,ama bu akılla hangi ülke alır? Bu ülkenin tüm gerçek beyinleri,değerli insanları bu ülkeyi terketmiştir,nedenini şimdi anlıyorum,haklısınız ben de gideceğim diyenlerdenim ama emin olun ki benim gideceğim çok yer var ama sizin bu zihniyetle gideceğiniz yer,bu referandumun imal edildiği okyanus ötesidir.

Tek doğru söylediğiniz laf,BU MİLLET ADAM OLMAZMIŞ! Gerçekten de olmazmış,bugün kendini üç kuruşa satan bu millet,daha gelecekte vatanını da kendi elleriyle satılığa çıkaracaktır.

Tek merak ettiğim bu ülke Atatürk'ün fikriyatından ne zaman ayrıldı ya da hiç mi birlikte değildi..

Bu ülke Atatürk'le yollarını ne zaman ayırdı...

Cahil bir toplum da saygı ve sevgi zorunluluktan doğar...Sınırsız özgürlüklerin bana verdiği yetkiye dayanarak Saygılar demeyeceğim;çünkü saygı duymuyorum...

Eylül 13, 2010, 01:49:51 ös
Yanıtla #5
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Kardeşim sen ne diyorsun hala? Bu forumda şimdiye kadar hiç yazmadığım türden bir yazı yazacağım.Çünkü o anlattığınız kızgınlardan biriyim,bu karara asla saygım olmayanlardanım.Neyden bahsediyorsunuz? Türkiye'nin satılacağını söyleyenler diyorsunuz..Siz nerede yaşıyorsunuz?Sanırım Türkiye'de değil;çünkü Türkiye çoktan satıldı,paylaşıldı ve biliniyor teker teker hangi parçası kimlere satıldı.Varolan düzenden memnun olanlar varmış ki Akp düzenlerini bozdu diyorsun,kardeşim uyuyor musunuz?Akp nin getirdiği şeyin farkında değil misiniz?Akp'nin şu anda oluşturduğu anayasanın,darbe anayasasından daha iyi olduğunu kim söyleyebilir?

Bu ülkede daha on-on beş sene öncesine kadar,Türkiye'yi eleştirebilmek,eylem yapmak,suçtu demişsin.Sen neyden bahsediyorsun? Bu ülkede Mustafa Kemal Atatürk'e laf söylemek suçtu,bu ülkede askere kelle demek suçtu,bu ülkede egemenliği kayıtsız şartsız milletin üzerinden almak suçtu,mollalık oynarken aynı zamanda Atatürkçülük oynamak suçtu,vatanı satmak suçtu,vatan haini olmak suçtu....sonsuuuuz özgürlüklerimiz sayesinde bütün suçlar işlenebilir hale geldi.

Hala anlayamadığınız birşey var.Halkı cahil olan bir ülke,halkı biraz kömür bir parça ekmekle satın alınmış olan,kendini satılığa çıkarmış bir halkı olan ülkede asla tam özgürlük olmamalı,bunu anlayamadınız.Özgürlükler,gelişmiş ülke halkları içindir,cahiller topluluğu için değil.Neden bu ülke, cumhuriyetin kurulduğu ilk yıllarda tek partili istemle yönetildi?neden halkın iradesine bırakılmadı?İşte bu sorulara vereceğiniz cevaplar bugün kat ve kat fazlası şekilde geçerlidir.

Ama dünkü referandumda birinci vazifesinin ne olduğunu unutan bu halkın bir daha hatırlamaya gereksinimi olmayacaktır.İddia ediyorum bu vatanın katilleri sizlersiniz.Olacaklardan sorumlular sizlersiniz.Bir de boykot edenler var tabii,ama bu işe tepkisiz kalan da cinayete ortaktır.Hiç konuşmaya gerek yok aslında bundan sonra ne olacağını hep birlikte görelim.

Ha demişsiniz ya bu ülkeden gideceğini söyleyenler var,ama bu akılla hangi ülke alır? Bu ülkenin tüm gerçek beyinleri,değerli insanları bu ülkeyi terketmiştir,nedenini şimdi anlıyorum,haklısınız ben de gideceğim diyenlerdenim ama emin olun ki benim gideceğim çok yer var ama sizin bu zihniyetle gideceğiniz yer,bu referandumun imal edildiği okyanus ötesidir.

Tek doğru söylediğiniz laf,BU MİLLET ADAM OLMAZMIŞ! Gerçekten de olmazmış,bugün kendini üç kuruşa satan bu millet,daha gelecekte vatanını da kendi elleriyle satılığa çıkaracaktır.

Tek merak ettiğim bu ülke Atatürk'ün fikriyatından ne zaman ayrıldı ya da hiç mi birlikte değildi..

Bu ülke Atatürk'le yollarını ne zaman ayırdı...

Cahil bir toplum da saygı ve sevgi zorunluluktan doğar...Sınırsız özgürlüklerin bana verdiği yetkiye dayanarak Saygılar demeyeceğim;çünkü saygı duymuyorum...

Senin o Atatürk diye övündüğünün, İsmet İnönü  ve komprador istanbul burjuvasının hepsinin alnı ak ama bugünkiler tukaka öyle mi? Geçin bu ezberi. Lisedeki tarih derslerinden aklınızda kalan bilgileri... Türkiye çok önceeden gerek açık, gerek gizli antlaşmalarla Batı tekeline girmiştir,  bunu hala sadece akp'ye mal edebiliyorsan bugüne kadar tüm okuduklarını boşuna okumuşsun. Yazık!  Eskinin cahil dindar anadolu çocukları şimdi iyi eğitim alıp ya da sermayedar olup siyasete atılınca, Anadolu sermayesini yükseltip yurtdışına açılınca, bunca yıllık düzeni sahibi monşer bürokratlar ve komprador istanbul burjuvası, sistemi kendi ellerinde tutamayacaklarını anlayınca, basıyorlar yaygarayı... Yok halk cahilmiş şuymuş, buymuş.  Türkiye  elden gidiyormuş, eksen kayıyormuş,laiklik ortadan kalkıyormuş...vs vs vs...  Sizin gibilerle aynı ülkenin vatandaşı olmaktan açıkçası utanç duyuyorum. Bu bakış açınızla sokaktaki lümpenden farkınızın olduğunu da sanmıyorum: Fanatik ve iğrenç...  Son olarak; Atatürk'ten bir alıntı ile son veriyorum:

"" - Efendiler, iki türlü önlem alınabilirdi. birisi doğrudan doğruya komünizm diyenin kafasını kırmak; diğeri rusya'dan gelen her adamı derhal denizden gelmiş ise vapurdan çıkarmamak, karadan gelmiş ise, sınırın dışına atmak gibi zorlayıcı, şiddetli, kırıcı önlem kullanmak... bu önlemleri almak, iki noktadan yararsız görülmüştür. birincisi, iyi ilişkilerde bulunmayı gerekli saydığınız rusya cumhuriyeti tümüyle komünisttir. eğer böyle zorlayıcı önlem uygularsak, o halde kayıtsız koşulsuz ruslar'la ilişkide bulunmamak gerekir. oysa biz, birçok siyasal düşünce ile birçok neden ve etkenden dolayı ruslar'la temas ve ilişkide bulunmak ve görüşmek istedik ve istiyoruz ve isteyeceğiz. o halde uygulayacağımız önlemlerde dostluğunu istediğimiz bir ulusun, bir hükümetin ilkelerini tahkir etmemek zorundayız. işte bunun içindir ki zorlayıcı önlem kullanmak istemedik. ikinci bir noktadan da zorlayıcı önlem kullanmayı yararlı görmedik: bildiğiniz gibi bu düşünce akımlarına karşı, düşünceye dayanmayan kuvvetle karşılık vermek, o akımı yok etmedikten başka, herhangi bir kişiyle, herhangi bir insanla konuşulduğu zaman onun herhangi bir kişiyle, herhangi bir düşüncesini kuvvet zoru ile reddederseniz, o ısrar eder. ısrar ettikçe kendi kendini aldatmakta daha çok ileri gidebilir. bunda dolayı, düşünce akımları cebir ve şiddet ve kuvvetle reddedilmez. tersine takviye edilir. buna karşı en etkili çare, düşünce akımına karşı düşünceyi oluşturmak, düşünceye düşünce ile karşılık vermektir. bundan dolayı, komünizmin memleket için, milletimiz için, dinimiz için, kabul edilmez olduğunu anlatmak, yani kamuoyunu aydınlatmak en yararlı çare görülmüştür..."

tbmm gizli celse zabıtları, devre: ı, içtima ı, tarih: 22.1.1921.i, 31, c: 3. sayfa 334...

alıntı kynk:
http://www.itusozluk.com/goster.php/atat%FCrk+ve+kom%FCnizm/sayfa/1

Siz sunmasanız da biz insan olduğumuz için sunalım:   "Saygılar".
« Son Düzenleme: Eylül 13, 2010, 02:02:55 ös Gönderen: Texan »
Çöl Bilgesi

Eylül 13, 2010, 02:36:02 ös
Yanıtla #6
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Tartıştığınız konunun milletin adam olup olmamasıyla alakası olduğunu sanmıyorum. Şu bir hakikattir ki bu referandumun evet ya da hayır çıkmasının tek sebebi partilerdir. Yani bu referandum halkın evetçiliğini veya hayırcılığını, darbeciliğini veya demokratikliğini sınamamıştır. Bu referandumda particilik yapılmıştır. Bu yüzden "bu millet adam olmazmış" diyebiliriz ama sandıktan evet çıktığı için "bu millet adam olmazmış" diyemeyiz. Çünkü halkın %50'si bunun sadece değişiklik olduğunu sanıyor. Ama neyin değiştiğini bilmiyor. Zaten katılım oranı da %77 civarında. Onun için yaptığınız tartışmanın çok gereksiz olduğunu düşünüyorum..
   Atatürk konusuna gelince... Ben laik ve demokratik olmaktan mutluyum. Kendi benliğime (Türklük'üme) sahip olduğum için mutluyum. Onun için fazla tartışılacak bir konu olduğunu sanmıyorum Atatürk konusunun. Ya İran gibi olsaydık? Son seçimlerinde neredeyse iç savaş çıkacaktı. Bunu biliyoruz. Önce Türkiye'nin İran gibi olduğunu, sonra da şimdiki halini bir düşünün bakalım. İşte o vakit Atatürk'ün değerini hepimiz kavrayabiliriz. Ya da İran gibi olduğunu değil de; Diyarbakır'a kadar bir Kürdistan olduğunu, Yunanistan'ın Sakarya ve Muğla'ya kadar dayandığını, Suriye'nin Adana'ya kadar dayandığını, Rusya'nın Erzurum'dan öreye geçtiğini (Sovyetler dağıldıktan sonra belki bambaşka bir devlet olabilirdi orada, orası ayrı mesele) bir düşünün bakalım. Ve daha iç kısımlarda daha bambaşka batı sömürüsü altındaki devletlerin olduğunu bir düşünün. İşte o vakit Atatürk'ün değerini anlayabiliriz.
   Saygılar... Sevgiler...
Size ne yapacağınızı söyleyebilirler ama ne düşüneceğinizi asla!

Eylül 13, 2010, 03:41:27 ös
Yanıtla #7
  • Skoç Riti Masonu
  • Uzman Uye
  • *

Hayır oyu kullandım. Son güne dek sandığa gitmemeye meyilliydim. Gittim ve HAYIR dedim. Bu hayırım ne o ne bununla ilgisi yoktu. Yalana hayir dedim o kadar.

Sendikal haklarimizla dalga geçilmesine hayir dedim. Zaten var olan nispi eşitlik gereği uygulanan poztif ayrımcılığı bir de anayasaya yazıp matah is yapılmış gibi gösterilmesine hayir dedim. Memura grev hakkı vermeden laf ola beri gele degisikligine hayir dedim. Hayir diyen darbecidir denmesine inat darbeye hayir demek için hayir dedim. Netekimin yargilanamayacagini bildiğimden hayir dedim. Yargının 4 yılda bir secimler yapıp kendi icinde paramparça edilmemesi için, Adalet Bakanı hala hSYK baskani olduğu için müsteşarı doğal üye konumunu koruduğu için yetmezmiş gibi HSYK Genel Sekreterliği kurulup gen. Sek.in Adalet Bki tarafından atanması yazılı olduğu için hayir dedim.

Evet diyenlerin evet demek ibadettir demelerine inat sevaba gireyim diye hayir dedim. Okyanus otesindeki kardeşine teşekkür edeceğini bildigim için Hayir dedim. YAS, HSYK kararlarına yargı yolu açılıyor yalanına karsı (sadece atılma halinde açıldı) hayir dedim.

Temel hakların referandum konusuyapilamayacagina inandığım için hayir dedim.

12 Eylul cocuklarının 12 Eylulle hesaplasiyormus gibi yapmalarına inat hayir dedim.

30 yıl önceki Faşist Cunta 45 Milyon halkı teslim alamaz şiarından güç alarak 73 milyon halkın faşizm tarafından asla teslim alinamayacagini haykırmak için Hayir dedim. Buradayız sonsuza sonuncumuza ve sonuna kadar demek için hayir dedim. 1933 cingozlugunun 2010 Turkiyesinde kar etmeyeceğini ilan için hayir dedim. Demokrasi kılıfı altında ülkenin İslamcı faşizm tarafından zapturapt altına alinamayacagini bildirmek icin İste buradayız diyebilmek için hayir dedim

Mutlu ve huzurluyum.

Eylül 13, 2010, 04:39:52 ös
Yanıtla #8
  • Ziyaretçi

Sayın SkullG aslında ''hayır'' oyunun gerekçelerini açıklamış  söylediklerinin %100 ine katılıyorum.

Ve sayın Texan,ben de Atatürk'ün başka bir sözünü açıklamak istiyorum,bu söz öyle bilinmeyen bir söz,gizli celse falan da değil,çok açık,gençliğe hitabeden;

''Bir gün, İstiklâl ve Cumhuriyeti müdafaa mecburiyetine düşersen,
vazifeye atılmak için, içinde bulunacağın vaziyetin imkân ve şerâitini
düşünmeyeceksin! ..Cebren ve hile ile aziz vatanın, bütün kaleleri
zaptedilmiş(!)bütün tersanelerine girilmiş, bütün orduları dağıtılmış ve memleketin her köşesi bilfiil işgal edilmiş olabilir.''

Bugün durumun bu yukarıdaki gibi olmadığını söyleyen suça ortaktır.

Oylar açıklandı,başbakan okyanus ötesindeki dostuna teşekkür etti,
Oylar açıklandı,televizyonda gazeteciler ve hukukçular ''yargı kemalizm ideolojisindeydi,iyi oldu artık tam bağımsız bir yargı olacak dedi(!)(yani kemalizm yerine tayyibizm)
Oylar açıklandı,doğuda kürtler kürdistan bayrağı açarak bayram ilan etti ve ''özerk kürdistan devleti için bir adımdır bu'' dediler..

Şimdi merak ediyorum bu ülke,bu halk,Atatürk'ten bu kadar mı rahatsızdı? Türkiye Cumhuriyeti'nden bu kadar mı rahatsızdı?

Cahil toplumla "seçim" yapmak, okuma yazma bilmeyen adama hangi kitabı okuyacağını sormak kadar ahmaklıktır (Nietzche)

Eylül 13, 2010, 06:38:03 ös
Yanıtla #9
  • Ziyaretçi

''Türk Milleti zekidir''

Atatürk bunu Kurtuluş Savaşını kazanan millet için söylemişti

Aziz Nesin ise o lafı Menderes'den sonra sindirilen, devrimi yarım bırakılan Türk Milleti için söyledi, söylerken iyimser bile davranmış.

Atatürk'ün ve Türk Milletinin devrimi Menderes ile duraksatıldı, Özal, Çiller, Yılmaz, Erbakan, Demirel ve Evren'ler tarafından durduruldu, bugün ise malum kişilerce unutturulmaya çalışılıyor.

Türk Milleti ne yazık ki gerizekalılaştırıldı, bunu sokakta, işte, okulda, internette her yerde görebilirsiniz.

25-30 yaşına gelmiş insanların gözlerinin önündeki gerçekleri görememeleri benim gibi gençleri umutsuzluğa sürüklüyor, eminim.

Sayın skullG'nin de dediği gibi, 12 eylülün çocukları, çıkarları için babalarına linç kampanyası başlattılar. Bu insanları sevgi pıtırcıkları, demokrasi aşıkları, statüko karşıtı olarak görmek, görebilmek nasıl bir ruh halinin ürünü merak ediyorum. Statüko dedikleri bu ülkenin kuruluş ideolojisi, çimentosu, kolonu, kirişi, herşeyi.

Bu insanların derdi kendi ideolojilerini hakim kılmak.

Neyse, nasıl olsa AKP'nin işi bitince, 10-15 sene sonra yine sizler nalet okuyacaksınız onlara, bugün onların babalarına yaptıkları gibi. Olan yine benim ve şanssız milletimin yıllarına olacak.