Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: wikileaks  (Okunma sayısı 3622 defa)

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Aralık 03, 2010, 04:16:22 ös
  • Ziyaretçi

Nasıl oluyorda wikileaks devletler için sır nitelinde olan belgeleri ele geçirip bunları geri dünyaya sunuyor. hala neden amerikan istibaratı bu adamı yakalayamıyor yada yakalamak istemiyormu ? acaba
  wikileaks sadece dünyayı kandırmak mı istiyor?

Aralık 03, 2010, 10:59:32 ös
Yanıtla #1
  • Ziyaretçi

Nasıl oluyorda wikileaks devletler için sır nitelinde olan belgeleri ele geçirip bunları geri dünyaya sunuyor. hala neden amerikan istibaratı bu adamı yakalayamıyor yada yakalamak istemiyormu ? acaba
  wikileaks sadece dünyayı kandırmak mı istiyor?

Sevgili arkadasim yazilim Dunyasinda algoritma denen bir matematik konusu var ki bunda kim iyiyse o digerinin sifresini kirabiliyor. Bu konuda asal sayilar cok onemli, bbc televizyonu 2004 yilinda kendi ulkesinin askeri verilerini 12 karakter buyuklugunde yazildigi taktirde 45 metre yukseliginde veya 14 katli bir bina yuksekliginde bir asal sayinin korudugunu yazmisti, ancak bu asal sayi sifreleme sekli yazilimi az yer kapladigi icin tercih edilmekte cok daha fazla yer kaplayan buyuk yazilimlar halinde asal sayilardan bagimsiz sifreleme yontemleride mevcut ancak bunlar cok guclu isletim sistemleri gerektirmekteler. Ben bu konuda bu kadar biliyorum daha fazla bilenler varsa onlar devam edebilir.

Saygi ve ictenliklerimle Escalation.

Aralık 04, 2010, 02:27:06 ös
Yanıtla #2
  • Ziyaretçi

Muhtemelen Amerika içindeki kimi grupların/kişilerin desteği söz konusu. Ayrıca, çok da plansız ve gayrı-ihtiyari, tesadüfi bir olay olmaktan ziyade, planlı programlı bir bilgi bombardımanı olduğunu düşünüyorum. Sanırım biraz daha zaman geçtikçe daha da açığa kavuşacaktır...

İlgisi olanlar bilir, kimi ülkelerin bu tip elçilik yazışmaları,-kriptoları zaten belirli süre geçince ciltler halinde basılır ve araştırmacılara sunulur (bakınız geçen yüzyıl başlarındaki İngiliz elçilik kriptoları) Tahminim, tek fark, bir elekten geçirilerek zamanından önce hizmete sunulması(!) diye düşünüyorum...

Aralık 04, 2010, 03:09:20 ös
Yanıtla #3
  • Ziyaretçi

Amerika çok iyi bir satranç oyuncusudur. Karşısındakileri yenebilmek için, birkaç piyonunu feda etmekten çekinmez. Şu anda kaybeden gibi görülse de, uzun vade de ABD karlı çıkacaktır.

Saygılarımla

Aralık 04, 2010, 07:03:22 ös
Yanıtla #4
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Buna yakalamak demek yanlış olur. Çünkü ABD isterse bunu durdurabilir. Yakalamasına gerek yok. Çünkü Wikileaks'in çalıştığı yayın organları bellidir ve istediği zaman demokrasiyi hiçe sayan bir ülke için (ki bu durum demokrasinin dahi hiçe sayılması gerekn bir durumdur) bu yayın organlarına yayın yasağı getirmek zor bir şey olmasa gerek.
   Bir başka açıdan bakacak olursak Amerika bu bilgilerin doğru olduğunu teyit etti. Neden yaptı bunu? Sessiz kalmak veya yalanlamak varken. Korsan işi demek varken? Cevap bence açık...
Size ne yapacağınızı söyleyebilirler ama ne düşüneceğinizi asla!

Temmuz 19, 2011, 09:54:32 ös
Yanıtla #5
  • Ziyaretçi

Wikileaks tamamen bir hackerin bireysel eylemidir bir sisteme girmek isteyen birini kimse durduramaz