Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Dekolte giyene tecavüz ederler.......  (Okunma sayısı 29929 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Şubat 17, 2011, 10:22:14 ös
Yanıtla #10
  • Ziyaretçi

Diyanet İşleri Başkanının aşıklamasını bu linkte dileyenler bulabilir:

http://www.haber7.com/haber/20110217/Diyanet-Dekolte-tecavuze-neden-degil.php

Yapıcak başka da bir yorum yok. Sadece benim bakış açımdan, bu tip olayları tamami ile topluma, kitleye mal etmek hatasına kapılmamak gerekli. Aynı olaylar ve söylemler, doğudan batıya her yerde olur ve acı tarafı her daim de taciz ve tecavüz konusu kadın olunca erkek dayanışmasının en rezil hali de yerlere seriliyor. İngiltere'de geçen yıllarda halen unutmam bir haber vardı, tecavüze uğrayan bir kadına karşı mahkeme, kendisinin de tecavüz edenin de çok sarhoş olduğundan kendi isteği ile mi yoksa zorla mı birlikteliğin olduğunun ispatı mümkün değil kararına varmıştı... Tecavüz konusunda kanunları çok ağır olan İngilter'de bile böyle olaylar oluyor ve ancak protestolar bilmem neler iş işten geçtikten sonra..
Belki haberlerde gözünden kaçan vardır, insanların *hayvanlaşmak* için herhangibir bahaneye ve tahrike ihtiyacı olmadığının en güzel örneği de Mısırda protescuların bir yabancı gazeteciye onlarca kişinin birden saldırıp aralıksız cindel taciz etmesi ve bazı grupların kadını kurtarması ile ülkesine dönerek psikolojik ve trawmatik tedavialtına alınanması...
Açıkcası adı geçen profesorden daha beterleri her üniversitede her bölümde var.  Daha geçen bir bayan öğretim görevlisini taciz eden bir başka öğretim görevlisi ile ilgili haber vardı. Adamlar pişkinliğine bir de tacize uğrayan hakkında soruşturma açmışlar..... hem de Ankara Üniversitesinde.... onun haberi de aşağıdaki linkte:

http://www.buraankara.com/ankara-universitesi-bayan-ogretim-gorevlisine-taciz.html

Saygıyı kaybetmemek ümidi ile

Şubat 18, 2011, 08:58:34 ös
Yanıtla #11
  • Ziyaretçi

Bu açıklamayı yapan akademisyen kişi. Sanıyorum dağcılık sporuna yönelse daha sağlıklı olacak. Konuşmasından anladığım kadarıyla, "düz zeminlere tırmanma" konusunda büyük bir enerjisi var :)

Saygılarımla

Şubat 18, 2011, 09:26:01 ös
Yanıtla #12
  • Ziyaretçi

Allahin(Tanrinin) adini agzina alana yuz verirsen, profesor yaparsan olacagi buydu.

Şubat 18, 2011, 09:46:36 ös
Yanıtla #13
  • Ziyaretçi

Allahin(Tanrinin) adini agzina alana yuz verirsen, profesor yaparsan olacagi buydu.

Sn Escalation, maalesef ülkemizde ve özellikle de 12 Eylül sonrasında bir gece de profesorluk almıi bir sürü insan var ve bir çoğu da bu adamdan daha beter. Şimdi hadi resmi olarak diyanetten de YÖK'den de sert açıklama ve uyarılar yapılmış zannederim soruşturma da açılmıştır zaten...

Ancak üslubunuzdaki genellemeyi sormak istiyorum. Acaba 'Allah' veya Tanrı kelimesini ağzına alanları ne yapmak lazım? Lütfen açık ve samimi bir şekilde anlatın....

Şubat 18, 2011, 10:27:48 ös
Yanıtla #14
  • Ziyaretçi

Sn Escalation, maalesef ülkemizde ve özellikle de 12 Eylül sonrasında bir gece de profesorluk almıi bir sürü insan var ve bir çoğu da bu adamdan daha beter. Şimdi hadi resmi olarak diyanetten de YÖK'den de sert açıklama ve uyarılar yapılmış zannederim soruşturma da açılmıştır zaten...

Ancak üslubunuzdaki genellemeyi sormak istiyorum. Acaba 'Allah' veya Tanrı kelimesini ağzına alanları ne yapmak lazım? Lütfen açık ve samimi bir şekilde anlatın....

Yuce yaraticinin adi istismara cok acik bir konu, her ne kadar ben istismar etmemek Tanrinin adini agzima almayarakta olaylara ve durumlara mantiksal(doga yasalariyla) aciklama yapabiliyorum, bence almak istismar oluyor, ben bunu tartisirimda. Allahin adini anip insanlarin guvenini kazanip tutarli olabilen insan cok azdir, hatta yoktur o nedenle japonya ve Amerika gibi laikligin hat safada oldugu ulkeler insanligin guvenini kazanmis ekonomik acidan cok gelismislerdir.

Saygi ve ictenliklerimle

Şubat 18, 2011, 10:41:57 ös
Yanıtla #15
  • Ziyaretçi

Açıklamanız için teşekkürler,

İstismar maalesef heryerde ve toplumda var , her zaman da da oldu. Kitle psikolojisinde maalesef kişiler istismarcı mı yoksa samimi mi , ancak iş işten geçtikten sonra tasdiklenebiliyor...

O ülkelerin gelişmişliğini açıkcası tartışmaya başlarsak, kelimenin tam anlamı ile ömür yetmez... Liklik konusuna Amerika da japonya da pek örnek olamaz. Bir dolara bakmak kafidir bunun ispatı için. Ayrıca da Avrupa ve ABD de sermaye birikiminin temellerinin ne kadar kanlı olduğunu hiç açmaya gerek yok..

İnanç meselesi apayrı bir konudur. Doğa yasalarını siz kendinize göre bir başkası da kendi inanç sistemine göre yapar. hepsine de saygılı olmak lazım. Bunun yanında da kitlelere hitap için siyaset bilimi gereği işin ahlak  kısmı da kalmayınca olanlar oluyor.... CHP nin ara ara muhafazakar soylemlerinden AKP'nin muhafazakar görüntü ile Cumhuriyet tarihinin en liberal politikalarını uygulaması da perhizi de bozdurur lahana turşusunu da mundar eder....

Şubat 18, 2011, 10:53:25 ös
Yanıtla #16
  • Ziyaretçi

Açıklamanız için teşekkürler,

İstismar maalesef heryerde ve toplumda var , her zaman da da oldu. Kitle psikolojisinde maalesef kişiler istismarcı mı yoksa samimi mi , ancak iş işten geçtikten sonra tasdiklenebiliyor...

O ülkelerin gelişmişliğini açıkcası tartışmaya başlarsak, kelimenin tam anlamı ile ömür yetmez... Liklik konusuna Amerika da japonya da pek örnek olamaz. Bir dolara bakmak kafidir bunun ispatı için. Ayrıca da Avrupa ve ABD de sermaye birikiminin temellerinin ne kadar kanlı olduğunu hiç açmaya gerek yok..

İnanç meselesi apayrı bir konudur. Doğa yasalarını siz kendinize göre bir başkası da kendi inanç sistemine göre yapar. hepsine de saygılı olmak lazım. Bunun yanında da kitlelere hitap için siyaset bilimi gereği işin ahlak  kısmı da kalmayınca olanlar oluyor.... CHP nin ara ara muhafazakar soylemlerinden AKP'nin muhafazakar görüntü ile Cumhuriyet tarihinin en liberal politikalarını uygulaması da perhizi de bozdurur lahana turşusunu da mundar eder....

Dolarda "Nuovus Ordo Seclorum" yazmakta.

Saygi ve ictenliklerimle

Şubat 18, 2011, 11:06:47 ös
Yanıtla #17
  • Ziyaretçi

Şubat 19, 2011, 10:25:50 öö
Yanıtla #18
  • Ziyaretçi

Evet haklısınız dolar üzerinde çok şeyyazmakta; kastım 'InGod We Trust' idi...

Şimdi yanlış anlaşılmak istemem ve başka birtartışma da başlatmak istemem. Laiklik açısından batı ya vurgu yaptığınız için ekliyorum;

Türkiye hali ile temelbazı noktaları Fransa'dan aldığı için laiklik tanımı ve uygulaması da diğer gelişmiş ülkeler arasında en  radikal olan şekilde alındı ve uygulanıyor. Çelişki olarak, mesela Diyanet İşleri Başkanlığı Liklik sistematiğine tamamen aykırıdır. Ancak rasyonel gözle bakarsanız, sizin söylediğiniz ve burada bir çok kişinin acı şekilde eleştirerek, kitleye genelleme yapmasına götüren *istismar*, inancın kötüye kullanılması, ve bir çok şeyi engelleyemek ile sorumlu olan kurum da budur, ve olması gerekendir. Halka -müslüman ve gayri müslim - kendi inançları konusund ahizmet etmesi gerkenkurum da budur. Tabii ki devlete bağlı olunca yıllar önceki barıda likliğin çıkış sbeebi olan kiliseninj devleti zapturapt altınaalması yerine bu sefer devlet kiliseyi zapturapt altına alıyor(almıştı)

Buna bir başka konuda ki sn skullG'nin devlet neden var diye açtığı konuya da girerek uzun uzun tartışılır, yazılır , ama hakikaten çok uzun ve zaman alıcak konu*konular*... Devlet halktan oluşur, ideal olan 'kamu hizmetkarı' bir devlet olması umut edilir....

Son noktada, şahsen, batıda ne var doğuda ne vardiye fazla kafakarıştırma taraftarı değilim, mevcut durumda, insanı başkalarını rahatsız etmeden mutlu olan inanç sitemini güzel güzel yaşaması taraftarıyım. Biri benim basit haklarıma *bağnaz* gerekçeler ile tecavüze kalkışırsa da o vakit cephemi safımı belli eder ve gerekli mücadeyi vermekten çekinmem.... Ama herkesin bilmesi gerkeen şey; 'İki yanlış bir doğru etmez', 'Amaçlar da araçları meşru kılmaz!'

saygı ile

Not: sn hakan_34_06, o haberi bende paylaşmayı düşünmüştüm ama ağır mı olur acaba diye vazgeçmiştim. Paylaşımınız için teşekkürler

Şubat 19, 2011, 02:18:43 ös
Yanıtla #19

Bu gibi konulara pek istirak etmemeyi ne kadar cok istesem de ( midemi yeterince bulandirdigi icin ) ama gelgelelim dusuncelerimi de belirtmek bi yonden bana inanilmaz rahatlik sagliyor..

Simdi asil konu su ki ; hayvanlara tecavuz eden zihniyet, cocuklara - cocuklara lutfen buna dikkat edelim* ;

dekolte giyen bayanlara da tecavuz etmekten pek geri durmazmis :D

bahane cok ya icindeki hayvanligi ortaya cikarmak icin ne guzel planlar da yapiliyor .. bence bu gibi zihniyetlerdeki insanlari yeryuzunde iyi bi tarama yapacaksin sonra da uygulamak isteyenleri, uygulayanlari , hatta aklinin bi kosesinden bile gecirenleri - olur ya seytana uyalar diye - sonra da ayni olayi kendilerine yasatacaksin :D inanilmaz buyuk keyif verecektir inanin ..

valla benim dusuncem bu ve inanin elimde olsaydi ben de bunu yaptirirdim, yaptirmaktan da bi an bile pismanlik duymazdim  ..:)   meydanda da ibret- i aleme ornek olsun diye alenen yapilmasi bence daha uygun olur :D ,, diye dusunmekteyim.

Ayrica aklima bisey daha geldi.. Simdi Islam Dinine mensup demek biraz yanlis olur ama bazi musluman kesimi sozde musluman tabi, icki icilmesi neden yasaktir, hic bunu dusunen oldu mu? eminim ki olmustur .. icki icilmesi durumunda kisinin iradesi kapsam disinda olacagindan boylesi ve hatta daha buyuk kotuluklere sebebiyet verilmemesi adina bence bu kesimde icki icilmemesi diye bir yasak konulmasi hakikaten de takdire deger, diye dusunuyorum.. nedenini dusunecek olursak  bence temelinde cok hakli ve gayet mantikli bir sebep yeralmaktadir. Bu arada onemli bi ayrinti; Islam Dinine ve bu Dini mukemmel bir sekilde uygulayanlara sonsuz saygim vardir ama Dini kullanarak bu gibi tiksindirici zayif ve iradesiz varliklari da artik nefretle kinamaktan yoruldum.
« Son Düzenleme: Şubat 19, 2011, 02:35:47 ös Gönderen: Prenses Isabella »
הדבר היחיד לשמור על אנשים בחיים הוא אהבה וכבוד

Aimer et être aimé c’est sentir le soleil des deux cotés.

«Ոսկե Տարիքը - Փոթորիկները, չի կարող կանխել մարդիկ սիրում են ծովը.