Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Sevgililer günü  (Okunma sayısı 3890 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Şubat 13, 2013, 05:48:55 ös
  • Seyirci
  • Orta Dereceli Uye
  • **

yarın geliyor.. bakalım ulemalar bu işe ne diyor?

Sevgililer Günü - Cübbeli Ahmet Hoca 'nin görüsü - Ahmet Mahmut Ünlü

Şubat 13, 2013, 05:59:09 ös
Yanıtla #1
  • Aktif Uye

Kendi seks kasetlerinin ortalıklarda dolaşması kıyamet alametlerinden müstesna sanırım :D
Adequatio intellectus et rei

Şubat 13, 2013, 07:31:36 ös
Yanıtla #2
  • Seyirci
  • Uzman Uye

Sevgililer günü için bir başlık düşünüyordum benimde 25.senem eşimle nede olsa diye ama genç arkadaşımız önce davranmış benden.

Benim düşündüğüm biraz daha romantik olacaktı ama sağlık olsun böyle devam edelim.

Sevgili dostlar videodaki cübbeli ahmet hoca bu güne ve bunun gibi diğer günlere bakış açısında bir anormallik yok,üstelik bir ulema görüşüne başvurmayı düşünmek yada onlardan görüş beklemek aslında şu demektir kafam çalışmıyor bu işin doğrusunu bana anlat emin olayım.

İşin doğrusu bana görede cübbelinin söylediğidir.

Bakınız emperyalistlerin kapitalist oyunlarından biridir buda diğerleri gibi.

Ocak ayı yılbaşı kutlaması (gerçek tarih bilinmez noelin)
Şubatta sevgililer günü
martta 8mart dünya kadınlar günü
nisanda ne kutlanır hatırlayamadım
mayıs anneler günü
haziran babalar günü

ve daha hatırlayamadığım nerede ise her aya belkide her onbeşgüne bir denk düşen bir kutlama bahanesi günüdür bu icadlar.

14 şubat kutlarlar 15 şubat ayrılırlar işin ironisi bir yana bu ve benzeri günler kimin işine yarar adamda bu sömürüyü söylüyor bir nevi.

Size kutlanacak gün olsun yeter mantığında değilseniz sömürülmek istemiyorum diyebiliyorsanız neden buradan bakmayı denemiyorsunuz.

Mesela islama göre cuma ve kadir geceside dahil hiç bir güne kutsallık atfedilmez bir diğer günden daha az değerli değildir bize mübarek gün dedikleride buda bir istismardır bu tarz kutlanan özel günlerde istismardır.

Sevebilmek çok hoş bir duygudur masonlar güzel söylerler önemli olan o felsefeyi yaşama geçirmek icraatını yapmak diye siz 14 şubattamı ençok fazla seveceksiniz yahutta bu sevgi 15 şubattada devam edecekmi ?

WSaçma sapan bir iş bile olsa illa buna karşı çıkanları karalama yerine biz neden o pencereden bakmayı düşünmeyizki?

Sevgililer günü emperyaliztlerin daha fazla kapital kazanmak için icat ettikleri bir saçmalıktır.

saygılarımla.

Not:Şu an seyehatteyim denizlideyim saat 12,01 de eşimi arayıp sevgililer gününü kutlayacağım.
ÖZGÜRLÜK BİLE SAHİP OLMAK İÇİN SINIRLANDIRILMALIDIR.

EDMUND BURKE

Hayat Bizi Resmen Dört İşlemle Sınar. Gerçeklerle Çarpar, Ayrılıklarla Böler, İnsanlıktan Çıkarır ve Sonunda Topla Kendini Der.  leo

Şubat 13, 2013, 08:40:51 ös
Yanıtla #3
  • Seyirci
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Şubat 13, 2013, 09:32:54 ös
Yanıtla #4
  • Aktif Uye

Herkesin Sevgililer Gününü kutluyorum  :)

Adequatio intellectus et rei

Şubat 14, 2013, 12:15:23 öö
Yanıtla #5
  • Seyirci
  • Uzman Uye

Sevgililer günü

Ben bugünü sevgililer yerine sevgi günü olsa ve hayatta herşeyi kapsayacak şekilde bir manaya kavuşsa daha tercih ederim.

İnsanlar sevginin gücünü anlamadan,sevginin kaynağını yaşadığı herşeyde anda,doğada ve her tür canlıda algılamadıktan sonra sevgi konuşmak sadece hayal olmazmı.

Sevginin gücünü ve insanı başkalaştıran sihrini anlamadan ne kadar çok kolay seni seviyorum diyebiliyoruz.

Ne kadar ihtiyaç duyulan bir duygu halbuki;
Kendimizi herkes sevsin isteriz imkan olsa beni gören bana bakan herkes beni sevsin,sevgi ile alakalı halbuki bu kadar sınırsız olabilirken manasına vakıf olamamak sanırım çağımızın en büyük hastalığı oldu.

İnsanların sandıkları şeyin bile aslında sevgi olmadığı o kadar açıkken bile sadece aksik kalmamak için yalın ve fütursuzca seni seviyorum kelimesi ile o sihre ulaşmaya çalışırlar.

Sevgi çok kişiye değil bir kişiye duyulan bir histir(bence)halbuki gerçek yaşamda öylemi her sevgiliye aynı söz seni seviyorum;acaba hangisi gerçek kaç kere sürecektir bu aldanış ve arayış,herkese seni seviyorum diyerekmi bulmaya çalışıyoruz sevgiyi?ne kadar acı değilmi işte içide dışı gibi boş bir sürü hayat var böyle.

Bir kalp bir kere sever tek bir kalbe atar ,bir göz tek bir göze bakar baktığı yerden kendi içini görür tıpkı 2 kişinin bir kişi olması gibi tıpkı allahın varlığında yokolma hali ve arzusu gibi biz insanlara verilmiş bu en güzel duygu allah ile kulun ,kulun allahta yokolması halinin en güzel tezahürü değilmidir 2 aşığın tekleşmesi.

Sevgiyi anlayabilen ve gerçekten seven herkesin mademki özel bir gün duruma uyalım bizde tebrik ederim.

sadece sevgi ile kalın başka işle uğraşmayın.

karahan
ÖZGÜRLÜK BİLE SAHİP OLMAK İÇİN SINIRLANDIRILMALIDIR.

EDMUND BURKE

Hayat Bizi Resmen Dört İşlemle Sınar. Gerçeklerle Çarpar, Ayrılıklarla Böler, İnsanlıktan Çıkarır ve Sonunda Topla Kendini Der.  leo

Şubat 14, 2013, 07:14:06 öö
Yanıtla #6
  • Uzman Uye

Sevginin günü mü olurmuş...
Ben"O"yum,"O"ben değil...

Şubat 14, 2013, 03:52:00 ös
Yanıtla #7
  • Ziyaretçi

sevgililer gününün din ne alakasi var sacmalamis ve kurtulus savasini sanki imamlar organize etmis gibi sunuyor,atatürk den bi haber bu...

Şubat 14, 2013, 05:14:57 ös
Yanıtla #8
  • Orta Dereceli Uye
  • **

her 14 şubatta bunu yapmak istiyorum :)

Kaçak - Koymaz (HQ)

bana tek taraflı adaletinizden sakın bahsetmeyin.. adalet kirli atlet..!!

Şubat 14, 2013, 10:49:11 ös
Yanıtla #9
  • Uzman Uye

Hoca her zaman "ele verir talkını, kendi yutar salkımı". Ne var yani, bende 40 yıllık evliyim ve yıllardır da kutluyorum kendimce. Bir jest olarak kabul ediyorum.
      Saygılar-sevgiler.
"Vur ama dinle beni"