Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Seninde Hayallerin Varmı ?  (Okunma sayısı 2407 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Mart 16, 2016, 12:20:21 öö
  • Orta Dereceli Uye
  • **

İnsanoğlu yaşamı boyunca hayal kurmuş, bazen hayalleriyle birlikte yıkılmış fakat hayal kurmakdan asla vazgeçmemiştir.
Peki ya sizin gerçekleştirmeyi istediğiniz hayaliniz nedir?

« Son Düzenleme: Mart 16, 2016, 12:45:23 öö Gönderen: Zaharoff »
Her kande baksam görünür gözlerime sırr-ı ezel
Her şey ulaşıp aslına çıktı aradan kainat

Mart 16, 2016, 07:56:56 öö
Yanıtla #1
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Toplumsal paranoyaya varan korku dalgalarıyla kuşatıldığımız şu zamanda cankurtaran sandalı misali gerekli bir konuya değindiniz, Sayın Zaharoff. İnsan özellikle böyle zamanlarda korkularından öte hayallerine tutunmayı bilmeli. İnsanoğlunun gerçekleştiremeyeceği hayal yoktur, yeter ki uğruna çaba göstermeyi bilsin ve bu yolda korkuya yenik düşmesin. Bir hayalin gerçekleşmesini imkansız kılan tek şeyin başarısızlık korkusu olduğunu söyler Paulo Coelho, hayallerimiz korku duvarının ardındadır. Ve ne olursa olsun umudu elden bırakmamak gerekir.
Madem yorum yazdım, sorunuzun yanıtını da vereyim:  Bir sabah, ortaklığı korkuda değil, misal, Tarancı’nınki gibi saf bir umutta bulduğumuz bir memlekette uyanmak isterim.

Mart 16, 2016, 02:45:27 ös
Yanıtla #2
  • Yeni Katilimci
  • *

Sayın Zaharoff
Hayaller bitmez tükenmez tabi çaba ile olur çaba ise azim ve istikrar disiplin gerektirir.

Benim ufak bi anlatımımım olsun mutlu olurum;

Bi firma sahibiyim ayrı bir iş daha düşünerek ve yurt dışına başka bir iş kurarak oranın yerel alışkanlıklarını değiştirip farklı lezzetler götürmeyi planlamıştım( ingiltere ve italya ) bir çok şey tamamlanmış iş yerleri oranın kur üzerinden kiralanmış bir çok görüşmeler ve sorumluluklar yüklenmiş kişiler ile planlar yapılmış avukatlar hazır sözleşmeler hazırlanmış herşey süper giderken ansızın evliliğin çıkması benim için askıda kaldı evet hayaller öyleyken zamanlamada çok önemli müessese evlilik yeni bir oluş buda bu süreci halledim hedeflerimin peşinde olacağım.

Buda benim ufak bir olayım

Saygılarımla
Seeing is believing

Mart 16, 2016, 02:55:34 ös
Yanıtla #3
  • Uzman Uye

Emeklinin ve çalışanların ADİL bir MAAŞ' la çalıştığı ve yaşadığı bir ülke hayal ediyorum.
Saygılar
audi-vide-tace
    dinle-gör
        sus

Mart 16, 2016, 08:31:06 ös
Yanıtla #4
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Emeklinin ve çalışanların ADİL bir MAAŞ' la çalıştığı ve yaşadığı bir ülke hayal ediyorum.
Saygılar

Üstadım işin içinde para varsa hiçbir zaman adil bir ütopya yaratamayız. Başka bir ütopyalardan birisi olan sosyalizm ise para olmadan adil bir yaşam sunuyor. Elbette bu da tartışılır.

Hayalinizi baltaladım sayın üstadım. Kusuruma bakmayın.
Dünya üstündeki en üstün yaşam formu olduğumuza ama yine de sözcüklere sığmayacak kadar mutsuz olduğumuza,çünkü başka hiçbir hayvanın bilmediği şeyi,ölmek zorunda olduğumuzu bildiğimize dair bir ironi

Mart 16, 2016, 09:07:02 ös
Yanıtla #5

Saygılar

Üstadım işin içinde para varsa hiçbir zaman adil bir ütopya yaratamayız. Başka bir ütopyalardan birisi olan sosyalizm ise para olmadan adil bir yaşam sunuyor. Elbette bu da tartışılır.

Hayalinizi baltaladım sayın üstadım. Kusuruma bakmayın.

Evren'de eşit olarak dağıtıla bilmiş tek şey, "Akıldır."
Zira hiç kimse eksikliğin den şikayet etmez.Dolayısıyla ağzı olan konuşur;"Balta'yı bulan sap olur; sapı bulan balta...."
Sen Özelsin

Mart 17, 2016, 04:40:46 ös
Yanıtla #6
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Sayın Zaharoff
Hayaller bitmez tükenmez tabi çaba ile olur çaba ise azim ve istikrar disiplin gerektirir.

Benim ufak bi anlatımımım olsun mutlu olurum;

Bi firma sahibiyim ayrı bir iş daha düşünerek ve yurt dışına başka bir iş kurarak oranın yerel alışkanlıklarını değiştirip farklı lezzetler götürmeyi planlamıştım( ingiltere ve italya ) bir çok şey tamamlanmış iş yerleri oranın kur üzerinden kiralanmış bir çok görüşmeler ve sorumluluklar yüklenmiş kişiler ile planlar yapılmış avukatlar hazır sözleşmeler hazırlanmış herşey süper giderken ansızın evliliğin çıkması benim için askıda kaldı evet hayaller öyleyken zamanlamada çok önemli müessese evlilik yeni bir oluş buda bu süreci halledim hedeflerimin peşinde olacağım.

Buda benim ufak bir olayım

Saygılarımla

Sayın @Niko

Devletimizin ve milletimizin sizin gibi büyük düşünen iş adamlarına ihtiyacı var. İnşallah hayallerinize ulaşırsınız.
Herşey gönlünüzce olsun.

Saygılarımla
Her kande baksam görünür gözlerime sırr-ı ezel
Her şey ulaşıp aslına çıktı aradan kainat