Masonlar.org - Harici Forumu

 

Gönderen Konu: Kötü Enerji ve Varlıkları Defetme Büyüsü  (Okunma sayısı 4903 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Mart 26, 2017, 02:03:57 ös

Merhaba arkadaşlar, bugün sizlerle malzemeleri basit bir defetme-kovma büyüsü(kısmen ritüeli) paylaşacağım. Kullandığım bir çalışma olup bir zararını şuana dek görmemenin yanı sıra etkileri fark edilir derecede iyidir. Spellimi paylaşmayı düşünmüyorum fakat bir dörtlükle örnek vereceğim. Herkes kendi tanrı/tanrıçasına uygun olarak spelli değiştirip düzenlesin.

Öncelikle malzemelerimiz kolay bulunur olmakla birlikte asanız yoksa işaret parmağınızı kullanınız.
- Asa
- Siyah mum
- Siyah tuz
- Deri
- Mumu koymak için metal bir kapŞimdi büyümüze geçelim. Her çalışmadan önce olduğu gibi çemberimizi açtık, burda asamızı kullandık varsa çandan da faydalandık. Sonra malzemeleri koyduğumuz masaya döneriz. Siyah mumun çevresine siyah tuzla bir çember çizeriz, bunu yaparken 'Aramızda siyah dumandan duvar' denilir. Asa alınır ve odaklanılır, asadan bir enerji çıktığı ve siyah tuzu ve siyah mumu sardığı imaje edilir. Ardından asa ile dört yöne (doğudan başlanıp) pentagram çizilir (havaya boşluğa) ve çizdiğiniz pentagramı havada görmeye çalışırsınız (somutlar imaje edersiniz). Tekrar başladığınız yön olan doğuya geldiğinizde mumu yakıp şuna benzer bir spelli okuyabilirsiniz.

Döndüm geldim başlayıpta Doğu'dan
Dört tarafım beş köşeli yıldızdan
Ve sarılmış siyah mumun çevresi
Siyah dumandan ve kalın duvardan.
Tanrım Lucifer'dır, gölgeler kaçar,
Tanrıçam Diana bir duvar örer,
Masamdaki büyü masamdan taşar,
Odamdaki kötüler yuvaya döner..

İnanışınıza göre düzenleyip kullanabileceğiniz bir ritüel. Odadaki negatif enerjileri ve parazitleri kovmakta kullanılabilir. Kolayca temin edebileceğiniz malzemeler var. Daha sonra adaçayı ile yapılan bir kovma işlemi daha var, onu da paylaşmayı düşünüyorum. Malzemeleri daha kolay, iki üç tutam bitki tava falan kullanılıyor. Asası olmayanlar/kullanmayanlar/karşı olanlar işaret parmağını asa yerine kullanabilirler. İyi forumlar.


Mart 26, 2017, 05:18:24 ös
Yanıtla #1
  • Seyirci
  • Orta Dereceli Uye
  • **
  • İleti: 298
  • Cinsiyet: Bay

“Bize verilen sırları, kalbimizin en derin köşelerinde saklamalıyız. Bir ölü kadar sessiz, bir mezar kadar ketum olmalıyız.”


Mart 26, 2017, 05:18:58 ös
Yanıtla #2

  Sayın Gökçehan Özteke;

  Bu konularda detaylı ve sahada deneysel sonuçlara varılmış bir üslub ile yazınızı/düşüncelerinizi dile getirmişsiniz..
Anlatımınıza benzer bir ritüel: "http://www.gnoxis.com" isimli form'da mevcut; lakin sizin daha özgün ve deneyimlenmiş bir bilgi birikiminiz olduğu da aşikar.Benzersiz ve diğer formlar da olmayan derinlemesine irdelenmiş çalışmalarınızı şahsım adını dört göz ile bekliyorum.

  Saygılar-Sevgiler
Sen Özelsin


Mart 26, 2017, 07:45:42 ös
Yanıtla #3
  • Yeni Katilimci
  • *
  • İleti: 33
  • Cinsiyet: Bay

Şu tanrım Lucifer olayını biraz açmak gerekirse bu büyü satanizm ile alakalı olmalı , yoksa uyduruk cümlelermi anlayamadım . Yani asayı sallarken Ali babanın bir çiftliği var şarkısınıda söylersek işe yararmı?
saygılar.


Mart 26, 2017, 08:33:29 ös
Yanıtla #4

 Tarihin başlangıcından bu yana; kuşkular,kuramlar ve saçmalıklar ile tanımlanan bir cok olgu,düşüncenin kaynağı olmuştur.

 Sayın Gökçehan Özteke,bu konu hakkında özgün ve derinlemesine kendine ait bir araştırma yapıp; ardından, bu düşüncenin gerek tarihsel,gerek ritüel açıdan günümüze nasıl varabilmiş bir anlayış olduğunu kendi acıklar ise daha iyi olmaz mı ?

Tuz iyotlu mu olmalı diye sormak kolay ?

Bu anlayışların nasıl olupta günümüze kadar uzandığı hakkında yeni bir görüşümüz olur; olmaz mı ?

Sevgiler...

« Son Düzenleme: Mart 26, 2017, 08:46:29 ös Gönderen: Tik-Tak »
Sen Özelsin


Mart 26, 2017, 09:49:02 ös
Yanıtla #5

Gnoxiste de kendim paylaşmışın, Tkw benim hesabım olup Elias Levi'nin kodlaması ile kodlanmış kendime özel lakabıldır.


Mart 26, 2017, 10:03:40 ös
Yanıtla #6

Gnoxiste de kendim paylaşmışın, Tkw benim hesabım olup Elias Levi'nin kodlaması ile kodlanmış kendime özel lakabıldır.

 Sayın Gökçehan Özteke;

Aydınlattığınız için teşekkürler.Çalışmalarınızda başarılar dilerim

 Saygılar-Sevgiler
Sen Özelsin


Mart 27, 2017, 07:24:21 öö
Yanıtla #7

Büyülerde çeşitli evren yasaları kullanılır. İki tanesi üzerinden çalışma mantığını açıklayacağım. Öncelikle büyünün gerçekleşmesini sağlayan yegane şey inançtır. Tek başına kabaca inanmak bir şeyleri oluşturmak için yetersizdir. Sayın Aleister Crowley, büyünün (majinin - ki tam olarak aynı şey değiller ama maji büyüyü kapsar-) olacak olan oları değiştirmek ve olay yaratmak bilimi ve sanatı olduğunu söylemesinden çıkarımla bu işin bilimsel yönüne ulaşabiliriz. Thelema ekolü kurucusu olan Crowley, evren yasalarından en çok yukarıda olan aşağıda da vardır ve aşağıdaki ile yukarıdaki etkileşim halindedir yasasını kullanır. Bunu biraz açmak gerekirse, bir farenin beynini incelerken büyütebildiğimiz kadar büyüttüğümüzde ve evreni olabilecek en geniş açıdan çektiğimizde aynı görüntüye ulaşmamız iç içe evrenler teorisi ve bunların etkileşiminden faydalanır. Eski büyülerde - bunun bağlandığı gibi bağlansın, bunun yandığı gibi yansın, erisin - sözleri gibi sözlerle aşağıda yani ellerimizle yapıp yaktığımız şeylerle üst evrende çeşitli dalgalanmalar oluşturarak aradaki bağlantı ile bir şeylere ulaşmayı hedefleriz. Lucifer deme sebebimiz neo-satanik bir ritüel olması. Büyülerde kullanılan sözlere spell denir. Şimdiki zaman veya geniş zamanla yazılır çünkü evrenin dili gelecek zamanı ne kadar erteleyeceğini bilmez, bu sebeple olur oluyor benzeri kalıplar kullanılır. Kafiyeler ve tekrarlar enerjiyi uyandırmak için. Bir şiirin yarattığı duygular bazı enerjileri uyandırır ve yönlendirilirse etki olur ve etki de büyüdür. Büyülendim (etkilendim) şeklinde bakarsak basitçe büyü etkidir. Maji biraz daha derin bir konudur ki bu konuyla ilgili yine kendi yazılarımı yer yer paylaşmayı düşünüyorum. Büyülerde genelde yukarıda olan aşağıda da vardır, benzer benzeri çeker değiştirir gibi evren yasaları kullanılır. Bunları hayatta da görmek mümkündür. Diğer örnek üzerinden gidersek, ortak noktaları olan insanlar tanışır ve etkileşim haline geçerler. Birbirlerini etkiledikçe az veya çok birbirlerini değiştirirler. Evren yasaları her yerdeler. Görmek için farkındalık yeterlidir. Sadece neo-satanik büyüler paylaşmayacağım. Bir sonraki paylaşımımı Goetia ve Demon Şefler üzerine yazmayı düşünüyorum. Olaya farklı şekilde yaklaşmaya çalışacağım. Sözlerin önemli olduğu gibi malzemelerin de önemli olduğunu söyleyebilirim. Malzemeler için herbalizm ve ezoterizm bilgisi az miktarda da olsa varolmalı. Yoksa deneme yanılma yoluna gitmek gerekir. Mitolojilerin görünenin dışında görünmeyen anlamları vardır. Tavlanında öyle. Bir zarın alt yüzü ve üst yüzü toplamı 7, bir taraftaki çizgi toplamı 12, pulların toplamı 30, taşın bulunabileceği 4 bölge var. 4 mevsim, 12 ay, 30 gün, 7 - bir haftayı temsil ediyor - . Toplam bir oyun, bir yıl. Oyun bir yılda oluşturuldu. Ezoterizm her yerde.. Şimdilik bu kadar yazabiliyorum fakat fırsat buldukça yazılarımı paylaşmayı düşünüyorum. Her türlü eleştiriye açığım, farklı bakış açılarına her anlamda saygı duyuyorum. Yazımı okuduğunuz için teşekkür ederim.
İyi forumlar..  :)


Mart 27, 2017, 09:02:34 öö
Yanıtla #8

Herhangi bir konuya kendisini adayarak o konudaki tüm bilgilere ulaşma isteği kişileri ayakta ve hayatta tutan bir erek. Bu ister satranç ister dans ister bilim ister dinsel inanç ister Masonluk isterse de Maji olsun. Ben saçma bulabilirim ancak bu sizin bununla ilgilenmenizi engellememeli. Ben gülünç bulabilirim ama bu öyle olduğu anlamına gelmez, bunlar subjektif konular.

Ancak espri ile karışık şunu belirtebilirim, Büyü yoluyla zamanda geri gitmeyi becerebilirseniz, 1320 civarlarında Avrupaya uğramayın. Kurbağa bacağının  ya da vudu bebeğinin pek faydası olmaz.

Alterius non sit qui suus esse potest


Mart 27, 2017, 09:24:09 öö
Yanıtla #9

Kuranda büyü-büyücü ile alakali tahmini 40 ayet geçiyor
2:102 -   Tuttular da Süleyman mülküne dair şeytanların uydurup izledikleri şeyin ardına düştüler. Halbuki Süleyman inkâr edip kâfir olmadı, lakin o şeytanlar kâfirlik ettiler; insanlara sihir öğretiyorlar ve Bâbil'de Harut ve Marut'a, bu iki meleğe indirilen şeyleri öğretiyorlardı. Halbuki o ikisi "biz ancak ve ancak sizi denemek için gönderildik, sakın sihir yapıp da kâfir olmayın!" demeden kimseye birşey öğretmezlerdi. İşte bunlardan karı ile kocanın arasını ayıracak şeyler öğreniyorlardı. Fakat Allah'ın izni olmadıkça bununla kimseye zarar verebilecek değillerdi. Kendi kendilerine zarar verecek ve bir fayda sağlamayacak bir şey öğreniyorlardı. Yemin olsun ki, onu her kim satın alırsa, onu alanın ahirette bir nasibi olmayacağını da çok iyi biliyorlardı. Hakkiyle bilselerdi, uğruna canlarını sattıkları şey ne çirkin bir şeydi.

5:110 -   Allah şöyle diyecektir: "Ey Meryemoğlu İsa! Sana ve annene olan nimetimi hatırla! Hani seni Rûhu'l-Kudüs (Cebrâil) ile desteklemiştim. Beşikteyken ve kemâle ermişken insanlarla konuşuyordun. Sana yazıyı, hikmeti, Tevrat'ı ve İncil'i öğretmiştim. İznimle çamurdan kuş şeklinde bir şey yapmış ve ona üflemiştin, o da iznimle kuş olmuştu. Anadan doğma kör olanı ve alaca hastalığına yakalanmış kimseyi iznimle iyileştirmiştin. Ölüleri iznimle (hayata) çıkarmıştın. İsrailoğulları'na âyetlerle geldiğin ve onlardan inkâr edenlerin: "Bu ancak apaçık bir sihirdir" dedikleri zaman seni, onlardan korumuştum.

6:7 -   Eğer sana kağıtta yazılı bir kitap indirmiş olsak da onu elleriyle tutsalardı, yine de o kâfirler: "Muhakkak ki bu, apaçık bir sihirdir" derlerdi.

7:109 -   Firavun'un kavminden ileri gelenler, "Muhakkak bu çok bilgili bir sihirbazdır." dediler.

7:116 -   Musa, "Siz atın" dedi. Atacaklarını atınca herkesin gözünü büyülediler ve onları dehşete düşürdüler. Doğrusu büyük bir sihir gösterdiler.

10:2 -   İnsanları (eğri yolun sonundan) korkut, inananlara Rableri nezdindeki yüksek makamları müjdele, diye içlerinden bir adama vahyimizi göndermemiz onlara tuhaf mı geldi? Kâfirler: "Hiç şüphesiz bu besbelli bir sihirbaz." dediler.

10:77 -   Musa dedi ki, "Size hak gelince, ona böyle mi diyorsunuz? Bu sihir midir?" Halbuki sihirbazlar iflah olmazlar.

10:79 -   Firavun da: "Bana bütün bilgili sihirbazları toplayıp getirin!" dedi.

10:81 -   Onlar ortaya atınca Musa dedi ki, "Sizin yaptığınız şey sihirdir. Muhakkak ki, Allah onu iptal edecektir. Şüphe yok ki, Allah fesatçıların işlerini düze çıkarmaz."

11:7 -   O, öyle bir Allah'dır ki, hanginizin daha güzel amel işleyeceğini imtihan etmek için gökleri ve yeri altı günde yarattı. Arşı da su üstündeydi. Onlara "öldükten sonra tekrar dirileceksiniz" dersen, o kâfirler de kesinlikle sana: " Bu apaçık bir sihirden başka birşey değildir." diyecekler.

15:15 -   "Gözlerimiz perdelendi, daha doğrusu bize büyü yapılmıştır" derler.

17:47 -   Biz onların, seni dinlerken nasıl dinlediklerini çok iyi biliriz. Birbiriyle fısıldaşırlarken de o zalimlerin: "Siz büyülenmiş bir adamdan başkasına uymuyorsunuz!" dediklerini biz çok iyi biliriz.

17:101 -   Andolsun biz Musa'ya apaçık dokuz mucize verdik. (Ey Peygamber!) İsrailoğullarına sor, Musa kendilerine geldiğinde Firavun ona: "Ey Musa! Ben senin büyülenmiş olduğunu sanıyorum" demişti.

20:57 -   (Firavun Musa'ya şöyle) dedi: "Ey Musa! Sen sihrinle bizi yerimizden çıkarmak için mi geldin bize?"

20:58 -   "O halde biz de senin sihrin gibi bir sihirle sana geleceğiz (karşına çıkacağız); şimdi bizimle senin aranda bir vakit ve bir buluşma yeri tayin et ki; ne senin, ne bizim caymayacağımız uygun bir yer olsun."

20:63 -   (Sihirbazlar daha sonra Musa ve Harun'u göstererek şöyle) dediler: "Bu ikisi muhakkak sihirbazdır; büyüleriyle sizi yurdunuzdan çıkarmak ve de örnek dininizi yok etmek istiyorlar."

20:66 -   Musa dedi ki: "Hayır, siz atın." Bir de ne görsün! Onların ipleri ve değnekleri, yaptıkları sihirden ötürü kendisine sanki yürüyorlarmış gibi geldi.

20:69 -   "Sağ elindekini atıver, o, onların yaptıklarını yutar. Çünkü onların yaptıkları ancak bir büyücü tuzağıdır. Büyücü ise, her nerede olursa olsun başarıya ulaşamaz."

20:70 -   Sonunda bütün sihirbazlar secdeye kapandılar, "Musa ile Harun'un Rabbine iman ettik" dediler.

20:73 -   "Doğrusu biz hem günahlarımıza, hem bizi zorladığın sihre karşı, bizi bağışlasın diye, Rabbimize iman ettik. Allah (sevabça senden) daha hayırlı ve (azab verme bakımından da) daha devamlıdır."

25:8 -   "Yahut kendisine bir hazine verilseydi veya besleneceği bir bahçe olsaydı ya!" Bu zalimler, inananlara "Siz sadece büyülenmiş bir adama uyuyorsunuz" dediler.

26:34 -   Firavun çevresinde bulunan ileri gelenlere: "Bu dedi, herhalde çok bilgili bir sihirbaz!"

26:41 -   Sihirbazlar geldiklerinde Firavun'a "Şayet biz üstün gelirsek, muhakkak bize bir ücret vardır, değil mi?" dediler.

26:46 -   Sihirbazlar derhal secdeye kapandılar.

26:49 -   Firavun (kızgınlık içinde) dedi ki: "Ben size izin vermeden O'na iman ettiniz ha! Anlaşıldı ki o size sihri öğreten büyüğünüzmüş! Ama şimdi bileceksiniz: Andolsun, ellerinizi ve ayaklarınızı çaprazlama kestireceğim, hepinizi çarmıha gerdireceğim!"

26:153 -   "Sen dediler, olsa olsa iyice büyülenmiş birisin!"

27:13 -   Bu şekilde âyetlerimiz onların gözleri önüne serilince, "Bu apaçık bir sihirdir" dediler.

28:36 -   Musa onlara apaçık âyetlerimizi getirince, "Bu, olsa olsa uydurulmuş bir sihirdir. Biz önceki atalarımızdan böylesini işitmemiştik" dediler.

34:43 -   Karşılarında açık deliller halinde âyetlerimiz okunduğu zaman o zalimler: "Bu, başka değil, sırf sizi atalarınızın taptığı tanrılardan men etmek isteyen bir adam." dediler. Ve: "Bu (Kur'ân), başka bir şey değil, sırf uydurulmuş bir iftira" dediler. O kâfirler, hak kendilerine geldiği zaman: "Bu apaçık bir sihirden başka bir şey değil." dediler.

37:15 -   Ve diyorlar ki: "Bu apaçık büyüden başka bir şey değildir."

40:24 -   Firavun'a, Hâmân'a ve Karun'a da onlar: "Bu bir sihirbaz, bir yalancıdır" dediler.

43:30 -   Kendilerine hak geldiği zaman onlar: "Bu bir büyüdür doğrusu biz onu tanımıyoruz." dediler.

43:49 -   Onlar azâbı görünce: "Ey sihirbaz! Sende olan ahdi hürmetine bizim için Rabbine dua et. Biz gerçekten doğru yola gireceğiz." dediler.

46:7 -   Bizim âyetlerimiz kendilerine apaçık okunduğu zaman inkâr edenler kendilerine gelen hak kitap için: "Bu apaçık bir büyüdür." dediler.

51:39 -   Firavun ise ordusuyla birlikte yüz çevirmiş, onun hakkında: "Bu bir sihirbazdır, ya da bir delidir." demişti.

51:52 -   Böylece onlardan öncekilere de herhangi bir peygamber gelince, onun hakkında da mutlaka: "Bir sihirbazdır veya bir delidir." dediler.

52:15 -   "Bu da mı bir sihir? Yoksa siz görmüyor musunuz?

54:2 -   Bir mucize görseler hemen yüz çevirirler ve "süregelen bir büyüdür" derler.

61:6 -   Meryem oğlu İsa da: "Ey İsrailoğulları! ben size Allah'ın elçisiyim. benden önce gelen Tevrat'ı doğrulayıcı ve benden sonra gelecek Ahmed adında bir peygamberi müjdeleyici olarak (geldim)." demişti. Fakat onlara apaçık delillerle gelince "Bu, apaçık bir büyüdür." dediler.

74:24 -   "Bu, dedi, başka değil öğretilegelen bir sihirdir.".......................Kaynak:ihya organizasyon
Üyeliğimin iptalini talep ediyorum!Aksi taktirde dava edecem! Formda zorla kayıtlı tutuluyorum.Defalarca üyelik iptali talep ettim..Formda kayitli üye olarak bulunmak istemiyorum.Bu form zaman kaybı!