Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Hiram'ın Anahtarı  (Okunma sayısı 20859 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Mart 08, 2008, 08:52:37 ös

Hiramın Anahtarı 

Christopher Knight/ Robert Lomas
BİLGE KARINCA YAYINLARI

Mısır dilindeki Mason sihirli sözlerinin keşfi, düzenin köklerini araştırma yolunda kat edilen altı yılın dönüm noktasıydı. İkisi de mason olan Christopher Knight ve Robert Lomas, antik Teb kentindeki bir cinayetle başlayan ve İskoçya'da bir tepeye kurulan tuhaf bir Ortaçağ yapısının deşifre edilmesiyle sonuçlanan bir dizi olayı su yüzüne çıkarıyor. En çok satanlar listesinde zirveye oturan Hiram'ın Anahtarı, Batı medeniyetinin yücelttiği inanışları tek tek sorguluyor:
Yeni Ahit'in İncillerinde, İsa, Yahudi krallığının son varisi olarak mı tarif ediliyor? Antik Mısırlılar taç giyme törenlerinin ipuçları, İncillerde mi yatıyor?
MS 70'de Romalılar'ın Kudüs'ü yıkmasından önce Herod Tapınağı'nın altında gömülen İsa'nın öğretilerini taşıyan yazmalar nerede?
Tapınak Şövalyeleri modern masonluğun öncüleri mi? 12'nci yüzyılda gömülü parşömenleri bulup metinlerdeki gizli törenleri mi benimsediler?
Bu el yazmaları, İskoçya'da bir tepeye kurulan Herod Tapınağı'nın detaylı bir kopyasının altında yeniden keşfedilmeyi bekliyor? 

Mart 08, 2008, 08:54:23 ös
Yanıtla #1

Mart 08, 2008, 08:55:06 ös
Yanıtla #2

Mart 08, 2008, 08:57:59 ös
Yanıtla #3

Tüm bildiklerinizi tekrar gözden geçireceksiniz!

Mart 08, 2008, 10:52:08 ös
Yanıtla #4
  • Ziyaretçi

Çok merak ettim bu kitabı Sn. Fraternis, en kısa zamanda alıp okuyacağım. Teşekkürler paylaşımınız için...

Mart 09, 2008, 12:32:09 ös
Yanıtla #5

Çok merak ettim bu kitabı Sn. Fraternis, en kısa zamanda alıp okuyacağım. Teşekkürler paylaşımınız için...

Aynen;)
הדבר היחיד לשמור על אנשים בחיים הוא אהבה וכבוד

Aimer et être aimé c’est sentir le soleil des deux cotés.

«Ոսկե Տարիքը - Փոթորիկները, չի կարող կանխել մարդիկ սիրում են ծովը.

Mart 09, 2008, 01:19:23 ös
Yanıtla #6

Yukarda dikkatimi çeken şey; Firavun,  Hürmason ve İsa'nın Gizli ElYazmaları olmuştur. ( Bildiğim kadarıyla İsa; bütün Peygamberlerin içersinde tek Yazmayan Kişi olmuştur. ) ( Sadece Konuşulması Emr'edildiği için O'nun yerine Elçileri aracılığıyla Konuşmaları yazıya geçirilmiştir. )

Firavunlar ( Mısır ), Masonlar ve İsa arasında da büyük bir bağıntı keşfettim. Sayın Mason izin verirlerse bunu Sizlerle paylaşmayı ( tabi Kitap'ı okuduktan sonra ) ;) istiyorum.

Sevgiler;)

Mart 09, 2008, 01:54:40 ös
Yanıtla #7

Yeni Ahit'in İncillerinde, İsa, Yahudi krallığının son varisi olarak mı tarif ediliyor?

Bana kalırsa İsa'nın Krallığı'nın bütün İncil Kaynaklarında Yahudi Krallığı bağlamında söylenilmediği kanısındayım. 

Mart 09, 2008, 02:13:48 ös
Yanıtla #8

Yalnız Kitabın kapağında gördüğüm amblemdeki şekil itibariyle Masonlukta bulunan Büyük bir Anahtar'ın olduğunu tahmin ediyorum. Sanırım bunu bulmak gerekiyor :(  Masonluktaki Gizliliğin neden bu denli mühim olduğunu şimdi anlıyorum.

Ayrıca yukarda belirttiğim açıklamalarımın birinde yapmış olduğum bir Söz'e İsrail'i de eklemek isterim. Aslında Yeryüzünde Prizmal bir Şekil oluşturulmuş ve Herkes Oyunu Kendi Kuralına ( Belirlenmiş Kural'a ) göre Oynuyor (!)
« Son Düzenleme: Mart 09, 2008, 02:19:26 ös Gönderen: Sevil »

Mart 09, 2008, 02:35:18 ös
Yanıtla #9

Ve şunu anladım ki; İnsan, yeter ki İlerlemek istesin, her zaman için istenilen düzeye gelinmek için Kendisine daima yardımcı olunur ve Kapılar, bir gün hiç ummadığı anda birdenbire açılıverir ;) İlelebet (!) En önemlisi de Sırlar'ın peşinde koşmanın çok yersiz olduğu kanaatine vardım. Öğrenmek isteyene her zaman için Sırlar, Kendiliğinden gelecektir de ) )....

Saygılar;)     

HERŞEYİ SANA BORÇLUYUM RAB İSA;

SONSUZ SEVGİLERİMLE ...