Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: istediğinizi algılayan veritabanı  (Okunma sayısı 3548 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Temmuz 22, 2009, 06:17:26 ös
  • Ziyaretçi

Benim geliştirdiğim bir sistem. Kolayca her türlü veritabanına entegre edilebilir. Google gibi istediğiniz şeyi yazın cevabını alın.
Veritabanı programları yapıları gereği karışıktır. Öğrenilmesi gerekir. Sipariş, stok gibi sayfalarda arama yapabilmeniz için sayfayı tanımanız gerekir. Bu sistem ile buna gerek yok. Bugünki stok çıkışları bu ayki faturalar gibi soru sorarak arayın. Programın nasıl kullanıldığını bilmenize gerek yok.
http://www.akilli.tv/video/404224/Akilli-veritabani.aspx

Yukarıdaki videoda otel programıma uygulanmış halinin görüntüleri var.

Temmuz 23, 2009, 02:12:02 öö
Yanıtla #1
  • Ziyaretçi

Tebrikler, commercial kullanim amacli mi gelistirdiniz bu sistemi?

Temmuz 23, 2009, 01:53:04 ös
Yanıtla #2
  • Ziyaretçi

Tebrikler, commercial kullanim amacli mi gelistirdiniz bu sistemi?

Aslında beyni taklit etmek istedim. Fakat çok zaman alıcı. Ama en azından yapılabileceğini anladım. Program ne dediğimi anlıyordu. Bende veritabanı işlemleri için kullandım. Bugünki siparişler bu haftaki stok çıkışları gibi. Hotel programımda test ettim gerçekten çok rahat bir kullanım sağlıyor. Videodaki kısa tutulmuş hali testlerde çok kolaylık sağladı.
İsteyen olursa sistemlerine entegre edicem fakat şirktlere ulaşmak zor. Hiç denenmemiş bir şey. Microsoftun SAPI teknolojisinin gelişmesi ile daha mükemmel olacak. Fakat programlayanlar SAPI nın yetersiz olduğunu ve düzgün çalışmadığını söylüyorlar. ( SAPI sesi yazıya çevirme sistemi )

Temmuz 25, 2009, 07:33:15 ös
Yanıtla #3
  • Ziyaretçi

Artificial intelligence la cok daha fonksiyonlu hale gelebilir, hangi pramlama dilini kullandiniz. Guzel bir proposal ile cok aciklama yapmadan tanitmanizi tavsiye ederim :) Vodafone gibi bu tip yeniliklere fon ayiran cok firma var.

Temmuz 25, 2009, 09:34:54 ös
Yanıtla #4
  • Ziyaretçi

FileMaker programını kullandım. Fakat çıktı olarak sql kodu üretebilir yani her türlü veritabanında sorunsuzca çalışabilir.
Açıklamayı size yapmıştım  :)
Yazılım mühendisi değilim. Vodafone ilgilenirmi bilmiyorum. Lise mezunu olmam sıkıntı yaratabilir diye düşünüyorum.