Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Menderes'in Son Mektubu!  (Okunma sayısı 29180 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Eylül 27, 2007, 08:48:14 ös
Yanıtla #50
  • Ziyaretçi

Sevil ablacım selamlar.

Bende bizim Lucky oğlanla oynamak istiyorum ama yok kendisi piyasada.Ahhh ahhh bizimde söyle bir manken lolleksiyoncusu hocamız olamadı ki.Forumlarda sürtüp duruyoruz.

Eylül 27, 2007, 08:58:11 ös
Yanıtla #51

Merhaba Piyon Kardeşim, nasılsın? Aslında güzel konulara temas etmek isterdim bu akşam fakat ne oldu anlamadım neyse seninle konu paylaşımına girmek isterim....Dert etme bu arada
הדבר היחיד לשמור על אנשים בחיים הוא אהבה וכבוד

Aimer et être aimé c’est sentir le soleil des deux cotés.

«Ոսկե Տարիքը - Փոթորիկները, չի կարող կանխել մարդիկ սիրում են ծովը.

Eylül 27, 2007, 09:21:30 ös
Yanıtla #52
  • Uzman Uye

Biz Türkler dostlarımız savunuruz. Onlara iftira atıldığında onların yanında olup aksini ortaya koymak isteriz bilmem sende bu duygu var mı ?
''Kızıl elmada buluşalım''

Eylül 27, 2007, 09:26:00 ös
Yanıtla #53
  • Ziyaretçi

Biz Türkler dostlarımız savunuruz. Onlara iftira atıldığında onların yanında olup aksini ortaya koymak isteriz bilmem sende bu duygu var mı ?
+1.........

Eylül 27, 2007, 09:27:29 ös
Yanıtla #54
  • Ziyaretçi

Cocuklar, hadi bakayim burada tartismayin... Bahcede oynayin...

Menderes konusuna geri donseniz????

Eylül 27, 2007, 11:27:05 ös
Yanıtla #55
  • Ziyaretçi

konu hakkında yapılan yorumlar şu anda 4. sayfasında fakat ne yazıktır ki 4 sayfanın yanlızca 2 sayfası konuyla alakalı...
bu forum ve bu konu adına üzücü bir durum..
aynı şekilde şahsi meseleleri birden bire pat diye konuyla alakası olmayan bir şekilde birilerinin yazması konunun seyrini değiştiriyor.
şahsi bir konusu olan özel mesajla veya msnle haletmeye çalışsınlar.
aynı şekilde benimle ilgili de herhangi bir görüşü olan "arkadaşları" msn den""saygı""çerçevesinde birebir konusmak için herzaman beklerim...

saygılarımla

e.l.m

Eylül 27, 2007, 11:49:01 ös
Yanıtla #56
  • Aktif Uye

Birdahada msn de halledebileceğiniz konuları lütfen foruma taşımayın. (Rica)
el insaf  niyet bu olsa parantez içinde taşımazdım heralde dimi ...sevgiler ,saygılar ,hörmetler vs......

Menderes ölümünün eline verilmiş en büyük koz olduguna emindi ,zaten bu son mektuptanda gayet iyi anlaşılıyor. Bu kozu onun eline verenlerse ister haklı olsun ister haksız kanlı geçmişimizin önünde yanlızca acizdirler.Kim şimdi Adnan menderesi asan heyeddekilerin isimlerini ve onların  yüksek ideallerini  biliyor? kimse ..oysa Adnan menderes tarihin sayfalarına kazınmışn koca bir idoldür.Menderes düşmanı olupta adnan menderesin asılmasını yanlış görenlerin çogu genelde insani yönleri agır bastıgından degil bu uygulamayı stratejik bir hata olarak gördüklerinden bu kanıdadırlar...bana kalırsada ihtilalin en büyük  stratejik hatasıdır.
  Birde olaya insani boyudta bakalım.Bu olaya insani boyuttada bakmak isterdim fakat böylesi karışık bir devlet mevzunda olaya hümanist  bir tutumda yaklaşmak dogru tesbitler dogurmaz.........
Vi VERİ VENİVERSUM VENUS VİCİ..

Eylül 27, 2007, 11:59:39 ös
Yanıtla #57
  • Seyirci
  • Aktif Uye

Sn. bilmeliyimgalilei bunuda hakaret olarak algılamayın ama yazdıklarınızı okumadım vakit darlığından en kısa zmanda okurum sözlerim size hitaben değildi.

Sn. Sevil şüphenizi yadırgamıyorum çoklu üyelikten üyeliği silinmiş biri olaraktan (hatalı olduğu konusunda ısrarcıyım) ama tekrar belirtiyorum kendimden eminim tek üyeliğim var şu an iki üyeliğim olmasıda imkansız (İMH konusuna bakınız ve bir kaç ufak konuda daha alaaddin le ser tartışmalarımız olmuştu) arkadaşı severim öğrenmeye açık ve önyargısız birisi aynı değerlerin peşini güdüyor olmamızda güzel sizin gibi düşünecek olsam bende piyonla sizi aynı kişi sanabilirdim.

alpacino nunda yazıklarını beğenerek okuyorum paragona teessüflerimi iletiyorum arasıra yaprığı patavatsızlıklarına bir yenisi eklemiş(bilip bilmeden)söyliyeceklerim bu kadar.

Konuyla ilgili şu güzel dizi sözünü söylemek istiyorum :)

"Kahramanla hain arasında ki ince çizgiyi mahkemeler değil halk belirler"
Çilesini çekmediğin dert senin değildir...

Eylül 28, 2007, 01:34:22 öö
Yanıtla #58
  • Ziyaretçi

Biz araplar demek istedin herhalde?

Eylül 28, 2007, 04:52:10 öö
Yanıtla #59
  • Aktif Uye

Arkadaşlar hala olayı kişisel fikir tartışmasına sürüklüyorsunuz, Adnan Menderes'le ilgili övgü ya da yergilerimize saptı madem konu, iki tarafta laf kalabalığı yapmak yerine belgelerle, kaynaklarla, daha objektif bir şekilde tartışsa daha iyi olmaz mı? Bu şekilde kimse kimseye fikrini ne anlatabilir, ne kabul ettirebilir. Ortada bir dialog var ama bu dialog tez ve antitezlere dayanmadığı sürece bir senteze ulaşamayacaktır.
Mea mihi conscientia pluris est quam omnium sermo