Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: BATI’DA HIRİSTİYANLIĞIN YENİDEN YÜKSELİŞİ  (Okunma sayısı 6295 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Ocak 15, 2010, 08:52:10 öö
Yanıtla #10
  • Ziyaretçi

sayın ADAM ın  bizlere yani forum üyelerine özenle ve planlı olarak  zaman zaman şahşi düşünceleri ,bazen önemli kaynaklarından alıntı yaparak bizlere bence çok önemli bilgiler aktarmaktadır. şahsen ben cok faydalanıyorum .hatta bilgi eksikligim olan konularda eksikligimi tamamlanıyorum.bu bana inanın çok büyük keyif veriyor.yeni bir bilgi ögrenince cok mutlu oluyorum. başta sayın ADAM olmak üzere diger tüm forum üyelerine ve yönetiçilerine teşekkür ederim.bilgi , hayatın ve insanlıgın ortak malıdır.

Ocak 15, 2010, 07:11:16 ös
Yanıtla #11
  • Ziyaretçi

Sayın ADAM ,

Siz ne yazarsanız yazın ; ben kendi adıma söyleyim okuyacağım , çünkü büyük keyif alıyorum ; evet bilmediğimiz konulardan daha çok bahsediyorsunuz  ama zaten bunlar benim özel ilgi alanım dışındadır ...Bu sıkıcı konuları  popüler yapan sizin yazım uslübunuzdur. İnanın ki benim ülkemde bu kadar büyük problem varken Avrupa 'daki Hristiyanlığın tarihi beni pek ilgilendirmiyor , doğruluğunu da tartışmam ki çünkü benim ilgi alanım içinde değil ; araştıramam ...Ben hiçbir şekilde yazdıklarınız palavradır , yalandır , gerçeği şöyledir demedim, ima dahi etmedim...Söylemek istediğim şudur ki ; aslında çok sıkıcı olan ve hiç ilgilenmediğim bir konuyu o kadar güzel derleyip toparlayıp akıcı bir üslupla annatıyorsunuz ki okumaya başlıyorum ve yazı bir anda bitiyor...Kısacası sizin imzanız olan bütün yazıları içeriğiyle ilgilensem de ilgilenmesem de keyifle okuyorum...Böylece  çok değişik konular hakkında kabaca fikir sahibi oluyorum ...

Sevgi ve Saygılarımla

Ocak 16, 2010, 08:18:16 öö
Yanıtla #12
  • Seçkin Üye
  • Uzman Uye

Önce Sayın Özak1977'ye övgülü sözleri için teşekkür etmem gerek.

Bu başlık konusu ile bağlantılı olmak üzere de şunu söylemeliyim:

Bu konu Yalçın Kaya'nın "Batı'nın İki Yüzü" adlı dört kitaplık serisinin birinci kitabından aktarmalardan oluşuyor.  Yazar, her bir kitabının ana başlığının hemen altına parantez içinde (Bağnazlık ve Tolerans) yazmış. Dolayısıyla asıl konu Hıristiyanlığın Batı dünyasındaki tarihçesi değil, Batı dünyasının nasıl bir çifte standart uygulamış ve uygulamakta olduğu. Yazar bunu tarihsel sıralama içinde veriyor. O nedenle birinci kitapta Hıristiyanlık konusu biraz fazlaca geçiyor. İkinci kitapta Orta Çağ ve Engizisyonu gündeme getirdikten sonra üçüncü kitapta İslâm ve Endülüs konusuna giriyor ki, gerçekten çok ilginç. Hepsinin sonunda asıl 4. kitap geliyor ki, orada Batı ülkelerinin yakın geçmişte nerede ne kıyımlar yapmış olduğu tüm çıplaklığıyla gözler önüne seriliyor. Nitekim bu yüzden ben tüm bunları forumun "Sosyoloji" bölümünde aktarıyorum.

Dolayısıyla, eğer bu kitaptan yapılan aktarmalardan söz ediyorsak, Sayın Özak1977'nin övgüsü benden çok Yalçın Kaya'ya olmalı.   

Elbette bu gibi konular herkesin ilgisini çekmeyebilir. Buuraya getirilişinin nedeni ise bu sitenin bir masonlar sitesi oluşundan ve bu konuların özellikle masonları yakından ilgilendirişinden(ilgilendirmesi gerektiğinden)  ötürüdür.

Sevgiler.

ADAM OLMAK ZOR İŞ AMA BUNUN İÇİN ÇALIŞMAYA DEĞER.