Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Bu bayanların ülkemizde işi zor  (Okunma sayısı 1816 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Mayıs 23, 2016, 08:40:31 öö
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Sapyoseksüel, Latince akıl/zeka anlamına gelen “sapiens”den türetilmiş olup “zeka seven” anlamına geliyor diyebiliriz. Kim sevmez ki demeyin hemen, durum ciddi. Sapyoseksüel insancıkların birine gerçekten aşık olabilmeleri için karşı tarafın kesinlikle ama kesinlikle zeki ve esprili olması gerekiyor. Yani öyle “ay ne yakışıklı adam” diyerekten kaşına –gözüne, boyuna- posuna hayran olup tutulmaları gibi bir durum söz konusu değil. Buradan anlaşılacağı üzere, görsellikten fazlaca etkilenen, kadının güzelliğiyle kafayı bozmuş erkekler sapyoluk mertebesine erişemiyorlar pek :) O yüzden toplaşın bakalım hanımlar sapyo muyuz değil miyiz bir test edelim önce.

Aşağıdaki tanımlamalara size uygunluk derecesine göre 0-5 arası puan verin. Yani “hah işte bu ben!” diyorsanız 5, “yok artık daha neler!” için sıfır, “kem küm… belki… kısmen…” gibi yanıtlarınız için 1-2-3 neyse öyle bir puan vermeniz gerekiyor. Sonra da bu puanları topluyorsunuz bir zahmet.

1. Etkili konuşma yeteneğini fit bir vücuttan daha çekici bulurum.
2. Dış görünüşüyle beni etkileyen birinin aptalca konuşması ondan tamamen soğumama yol açar.
3. Zekasıyla beni etkileyen birinin fiziksel özellikleri ondan tahrik olmamı nadiren engeller.
4. Ne kadar güzel ya da yakışıklı olsalar da, zekasıyla ön plana çıkmayan ünlülere hiçbir özel ilgi duymadım.
5. Şehvetli bir tartışmayı yumuşak bir masaja tercih ederim.
6. Birini öpmek istememi sağlayan dolgun dudaklar değil, o dudaklardan çıkan kelimelerdir.
7. Felsefi bir tartışma benim için ön sevişme yerine geçebilir.
8. Bir profesörle ya da biliminsanıyla birlikte olmayı, bir modelle birlikte olmaya tercih ederim.
9. Benim için karşımdakinin çekicilik seviyesini keskin zekası, hazırcevap olması ve espri yeteneği belirler.
10. Zekasına saygı duyacağım biriyle ilişki yaşayamayacaksam yalnız kalmayı yeğlerim.
Denemeyi bilene imkansız yoktur / Büyük İskender

Mayıs 23, 2016, 06:32:17 ös
Yanıtla #1

Genellikle "doğuşdan gelen güzellik" bireyin kendini geliştirmemesine sebep oluyor.
Zaten cekici olan kişi, cevresinden yoğun ilgi gördüğü için o hamlıkta kalıyor.
Cekeci olmayan biri, toplum da yer edinmek için daha donanımlı hale gelmeye çalışıyor.
« Son Düzenleme: Mayıs 23, 2016, 06:34:20 ös Gönderen: Zig-Zag »
Sen Özelsin

Mayıs 24, 2016, 09:21:53 öö
Yanıtla #2
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Genellikle "doğuşdan gelen güzellik" bireyin kendini geliştirmemesine sebep oluyor.

Sayın Zig-Zag çok güzel özetlemişsiniz. Doğuştan güzel olduğu için bir iş başvurusunda diğer adaylardan daha yeteneksiz ve beceriksiz olduğu halde sadece güzelliğinden ötürü kabul edilen kişiler var.

Mesele herhangi birisi istediği kadar zeki, bilgili, kültürlü olsun. X kişisi ise hayatı boyunca hiçbir şekilde iyi olmak veya kötü olmak yada ben neyim? kimim? gibi kendisine bile soru soramamış bir kişi olsun. Bu kişi istediği gibi rahatça iş bulabilir, manken veya oyuncu olup çok rahat ve lüks bir hayat sürüp hayranlık uyandırabilir. Ancak bizim kişimiz yıllarca çalışıp didinse bile o seviyeye çok zordur gelmesi. İnsanlarımız dış görünüşünü beğendikten sonra o kişinin iç özelliklerine bakmaya başlıyor maalesef.

Neyse canım bu konuya herkes birer örnek verip benim gibi uzatırsa bunun sonu gelmez gider böyle... :)
"Acı çekmek, büyük bir zekaya ve duyarlı bir yüreğe sahip kişiler için her zaman kaçınılmazdır."