Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Uzay Dini (Raelian)  (Okunma sayısı 33952 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Mart 16, 2008, 09:20:51 ös
Yanıtla #30

Salt bir Dinle kalırsan, O Dinin Gereklerini Yaşamına uyarlarsan görüldüğü gibi ne Bireysel Bazda ne de Toplumsal Bazda pek Başarılı olamadıkları gayet açık bir şekilde Görülmektedir. 

Aynı şekilde Bütün Dinleri ele alırken Doğruları ve Yanlışları bir arada Almak da Sakıncalıdır.

Evrensel Bütünlük Kazanabilmek için Bireyin, almış olduğu Bilgilerin Seviyesi, Kalitesi, Doğru ve Mantıklı Olması Şarttır, Gereklidir.

Bilimsel ve Felsefi Yaklaşımla bütün Dinleri Gözden geçirip Ezoterizm, Kabbala gibi Öğretilerle pekiştirerek Akılcı bir yolla Gözlemci ve Deneyci, Sistematik  olarak Analiz Etmek gereklidir.

Her Bilgi Kolay Yoldan Kazanılmıyor, Maalesef :D

« Son Düzenleme: Mart 16, 2008, 09:25:28 ös Gönderen: Sevil »
הדבר היחיד לשמור על אנשים בחיים הוא אהבה וכבוד

Aimer et être aimé c’est sentir le soleil des deux cotés.

«Ոսկե Տարիքը - Փոթորիկները, չի կարող կանխել մարդիկ սիրում են ծովը.

Mart 16, 2008, 09:33:57 ös
Yanıtla #31
  • Uzman Uye

Olayı Cinsel Boyutuyla ele almak zorunda değilsin ki Sevgili Kardeşim; Her Din'i Doğru ve Yanlışları ile birlikte Kabullenirsen ve Hepsini harfiyyen Uygularsan tabiki Kişisel Bazda herhangi bir Başarı gerçekleştiremezsin.
Olayın başka bir boyutla ele alınacak bir yanı yoktur.Sana bir soru sen bu dine geçermisin...Oradaki kadınlar gibi poz verirmisin
Sen bana bunun ahlaksız yaşam tarzına öğreti diyorsun arkasındanda bilgi kolay elde edilmiyor sözünü yapıştırıyorsun :D

Mart 16, 2008, 09:38:47 ös
Yanıtla #32

Olayın başka bir boyutla ele alınacak bir yanı yoktur.Sana bir soru sen bu dine geçermisin...Oradaki kadınlar gibi poz verirmisin
Sen bana bunun ahlaksız yaşam tarzına öğreti diyorsun arkasındanda bilgi kolay elde edilmiyor sözünü yapıştırıyorsun :D

Şemuel, Olayı Saptırma Kardeş, ben bir Bayansam kalkıp da Onlar gibi tabiki davranmam. Kendi Ahlaksal Anlayışımı Korurum ama Onları da yadırgamam. Herkesi Olduğu gibi Kabullenirim.

Tam çıkıyordum geri döndüm. Bu olaya farklı bir yorum getirerek beni kızdırmanı sağladın.

Olayı tek yönlü ele almamanı tavsiye ettim. Kişisel Görüşlerin senindir, beni bağlamaz. Ancak tartışmayı bir şekilde seviyesizliğe de getirmenin bir manası yok ! Burada amaç paylaşımsa Kişilere yönelik eleştirisel bir yaklaşımla değil Fikirsel Bazda Çarpışmaya Kalkış, Kendi Fikirlerinle!.... ( Yapabiliyorsan bu yönden Konuş Benimle ) ( Mantıksız şeyleri Öne Sürerek Değil )

Ayrıca ben sana kalkıp da Onların sözümona Yaşam Şeklini Al mı dedim? ÖĞRETİYİ AL ve KAVRA dedim. Dikkatli Oku (?) 

Benden Bu Kadar.   

« Son Düzenleme: Mart 16, 2008, 09:44:31 ös Gönderen: Sevil »

Mart 16, 2008, 09:58:13 ös
Yanıtla #33
  • Ziyaretçi

Şemo ne yaptın öyle? :D

Mart 16, 2008, 10:03:16 ös
Yanıtla #34
  • Uzman Uye

Mart 16, 2008, 10:06:02 ös
Yanıtla #35
  • Ziyaretçi

Mart 16, 2008, 10:17:17 ös
Yanıtla #36
  • Uzman Uye

Ayrıca ben sana kalkıp da Onların sözümona Yaşam Şeklini Al mı dedim? ÖĞRETİYİ AL ve KAVRA dedim. Dikkatli Oku (?) 
VAy benim akıllı kardeşim sevil sen bir inancı yada ideolojiyi   kavrayayıp öğretisini aldığın zaman yaşam şeklinide almışsın demektir.bence sen dikkatli oku :D
Tamam o zaman vatandaş islamın öğretisini kavrasın ama Yaşam şeklini ele almasın...Üryan olarak gitsin camiye imamın arkasına geçip namaz kılsın.
Ne yazdığı önemli değil ağzı olan konuşuyor eli olan yazıyor.Ben bunu 4 sene önce gazetede okumuştum. ;)
Bir öğretiyi alırsan yaşam tarzınıda alırsın,Almamakta diretirsen dışlanır cemaatten atılırsın öncelikle sen bunları kavra..
Yazık değilmi bana ortaya atılmış her saçma öğretinin  peşinden koşayım..

Mart 16, 2008, 10:18:36 ös
Yanıtla #37
  • Uzman Uye

Ne yapmışım ne oldu ? :D
Sevil hanımı kızdırmışsın yahu :D
Oda çamura bulaşmasın
bilmiyormu bulaştımmı çıkmıyorum  :D

Mart 17, 2008, 12:18:17 öö
Yanıtla #38
  • Ziyaretçi

Ne yapmışım ne oldu ? :D
Sevil hanımı kızdırmışsın yahu :D
Oda çamura bulaşmasın
bilmiyormu bulaştımmı çıkmıyorum  :D
Ne çamuru? Bataklıksın sen ;D

Mart 17, 2008, 08:49:12 öö
Yanıtla #39

Sevgili Blossom; bu konuda Tartışma yapmanın gereksizliğini savunduğum için, kendi kişisel fikrimi de belirtmekte yarar gördüğümü söylemeliyim.

Bir Din'in Öğretisini almak başka şeydir, Yaşam Şeklini almak başka şeydir. Bu şekilde davranılırsa ki bu bana göre tamamen yanlış bir olgudur, Size göre faklıdır, Herkese açık bir görüşü ortaya koyduğumdan ister mantıklı olarak değerlendirilsin, ister mantıksız; sonuçta Hepimiz, belirli bir fikre sahip olduğumuzdan görüşlerimizi rahatlıkla belirtme gereksinimini duyuyoruz. Kimse kimsenin İnancını, görüşünü değiştirme gibi bir gaye güdülmemektedir. Bu bakımdan sadece yorumlarımı belirtip, bunun saçma mı değil mi tartışmasını da yapamam!

Sonuçta Dinleri araştırırken Yeryüzündeki bütün Dinleri ele aldığın zaman beraberinde getirdiği yaşam şekillerini de alırsan Size Doğrusunu Söyleyeyim, herhangi bir faydasını da göremezsiniz. Bu şuna benzedi; Türkiye'nin bir Dönem Batılılaşma Çabalarında bulunduğu anlarda Batı'nın özünü almak yerine Yaşam Kültürünü benimsemeye çalışması gibi, halbuki Batının Teknik ve Teknoloji Kapsamında ilerlediği Gelişimi alması gerekliyken, Manevi Değerlerini alırsan o Toplum otomotikman çökertilir.

Örneğin Avrupa Yaşam Standartının Kaliteli ve Seviyesinin maksimum düzeyde tutulmasını olumlu olarak karşılıyor, Bazı Toplumlarda ise bunun yaşanamamasını ise üzüntüyle Karşılıyorum.

Eğer Hıristiyanlığı araştırıyorsam, kalkıp da bir Hıristiyan gibi olamam ( Türkiye'de Yaşamamdan dolayı içinde bulunduğum Toplumun da Yapısını gözardı edemem ). Çünkü Yaşam Şeklim bir Hıristiyanın Yaşam Şekliyle uyuşmadığı gibi bir İrandaki Müslümanın Yaşam Şekline de Uymaz (!) UzakŞark Dİnlerini araştırdığımda ise aynı durum burada da geçerlidir. Bir Hindu'nun Manevi Değerleri vardır ve Saygıyla Karşılıyorum ama O'nun Manevi Değerlerini alma zorunluluğum tabiki yoktur.

Önemli olan Bilgi'yi ve Öğretiyi alıp bunu asla sahip olunan Manevi Değerlerle kıyaslamadan salt Size hitap edilen şekliyle ele alıp o doğrultuda Yaşamaktır.

Yaşamı Değerli Kılan, Tanrısal Yaşam Standardını belirleyerek Ahlaki Sorumluluk çerçevesinde hareket edip Örnek bir Yaşam Biçimini Sergilemektir.

Sevgi ve Saygılarımla,