Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Neden Agnostik oldum?  (Okunma sayısı 14757 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Ekim 30, 2011, 09:37:30 ös
Yanıtla #10
  • Seyirci
  • Orta Dereceli Uye
  • **

İçtenlikle İman eden çok az müslüman vardır zaten Sayın Masor..!

Saygılarımla.
Odi Profanum Vulgus Et Arceo.

Ekim 31, 2011, 12:28:31 öö
Yanıtla #11
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Sayın agnusdei sözünü ettiğiniz yer tam olarak neresidir? Bir adı var mı? Sanırım cinlerden söz ediyorsunuz dimi? Paranın cüzdanınızdan otomatik alması nasıl oluyor? Bundan emin misiniz? Cüzdanınız montunuzun vs. cebindeyken alma şansları yokmuydu? Sizin yerinize başkası deseydi bunları dalga geçiyor derdim.
Sayın Barbaros,

Öncelikle, sözüme itimat etmeniz gerçekten mutlu etti beni. Teşekkürler.

Hadiseyi yaşadığım yer, Doğu da,  x bir yerdi.  Cin ya da başka şekilde isimlendirebiliriz, ama ordaydılar. Arka cebimdeki cüzdanımdan para çıkarıldı kesinlikle eminim. Tabiî ki işin para kısmı, belirtilerden sadece bir tanesiydi.

Saygılarımla.

Bu tarz yerler Taksim'de de vardır. Arkadaşım gitmişti, onun cinlerle arası iyidir, hatta anlattığına göre kendisin koruyan iyi bir cini vardı :) gittiği yerde 2 tane cin görmüş ve onlara bakarken, büyücü de arkadaşıma onları görüyorsun dimi demiş :) Arkadaşım da söyle şunlara yerinde dursunlar asabımı bozmasınlar demiş :)
kimileri de benim perilerim var diyor.. bende gülerek diyorum ki böyle şeyler yoktur :) diğer boyutlar da evet canlılar olduğu bir gerçek ama bizim oraya geçmemiz mümkün değil olarak görüyorum. Bu canlılarında bir enerji olduğunu ve sizin yaşadığınız deneyim de aslında onları bedene büründüren sizin zihniniz olsa gerek
Gördüklerinizi hatırlıyor musunuz? Ve siz o mekana ne amaçla gitmiştiniz? Tamam en merak mı?

Ekim 31, 2011, 03:12:36 ös
Yanıtla #12
  • Seyirci
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Sayın agnusdei sözünü ettiğiniz yer tam olarak neresidir? Bir adı var mı? Sanırım cinlerden söz ediyorsunuz dimi? Paranın cüzdanınızdan otomatik alması nasıl oluyor? Bundan emin misiniz? Cüzdanınız montunuzun vs. cebindeyken alma şansları yokmuydu? Sizin yerinize başkası deseydi bunları dalga geçiyor derdim.
Sayın Barbaros,

Öncelikle, sözüme itimat etmeniz gerçekten mutlu etti beni. Teşekkürler.

Hadiseyi yaşadığım yer, Doğu da,  x bir yerdi.  Cin ya da başka şekilde isimlendirebiliriz, ama ordaydılar. Arka cebimdeki cüzdanımdan para çıkarıldı kesinlikle eminim. Tabiî ki işin para kısmı, belirtilerden sadece bir tanesiydi.

Saygılarımla.

Bu tarz yerler Taksim'de de vardır. Arkadaşım gitmişti, onun cinlerle arası iyidir, hatta anlattığına göre kendisin koruyan iyi bir cini vardı :) gittiği yerde 2 tane cin görmüş ve onlara bakarken, büyücü de arkadaşıma onları görüyorsun dimi demiş :) Arkadaşım da söyle şunlara yerinde dursunlar asabımı bozmasınlar demiş :)
kimileri de benim perilerim var diyor.. bende gülerek diyorum ki böyle şeyler yoktur :) diğer boyutlar da evet canlılar olduğu bir gerçek ama bizim oraya geçmemiz mümkün değil olarak görüyorum. Bu canlılarında bir enerji olduğunu ve sizin yaşadığınız deneyim de aslında onları bedene büründüren sizin zihniniz olsa gerek
Gördüklerinizi hatırlıyor musunuz? Ve siz o mekana ne amaçla gitmiştiniz? Tamam en merak mı?

ABD’de Parapsikoloji üzerine kabalistlerle beraber çeşitli çalışmalar yapan bir psikolog ile bizdeki hastane köşelerinde 08: 17 esasına göre zaman öldüren psikolog aynı olabilir mi?

Söz konusu ilim, 5000 yıllık bir geçmişe sahiptir ve orijinal dili, İbranicedir. Semavi dinlerin de tamamen dışındadır, Taksim’deki bir şarlatanın bu ilim’le her hangi bir şekilde akalası bile düşünülemez.
Türkiye’de birkaç üfürükçü tükürükçünün Üçgen çizip içine kuran ayeti yazması gibi değil bu olay

Oraya gitme amacım tamamen araştırma amaçlıydı. Birkaç “yanlı” kitap okuduktan sonra, oturdukları yerden “o, yoktur. Bu, yoktur. Şu, yoktur.” Şeklinde naralar atıp bilgiçlik taslayan zavallıların göremediklerini görmekti amacım. Gördüm de…

Bir şeyler var ama, Dinlerin anlattığı gibi bir şey değil bu! Bizi kandırıyorlar biliyorum…

Ekim 31, 2011, 08:14:08 ös
Yanıtla #13
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Sn. agnusdei,

Siz konuştukça konuya olan merakım artıyor :) Bir ara Amerika'daki kabalistleri takip ediyordum. Yalnız bu kişilerin savundukları, Yahudi mistisizmi değildi. Kabala genelde Tevrat'ın yorumu diye biliniyor ama o abiler böyle düşünmüyordu. Yaşlı bir hocaları vardı.. Hep derler ya Müslüman adamın yüzünde nur olur diye.. Ben o dedenin suratındaki nuru kimsenin yüzünde görmedim :)
Size son birkaç daha soru sormak istiyorum.. Bbu sözünü ettiğiniz olay ne tür bir mekanda geçiyor. Kutsal bir mekan mı, bir bina katı mı, harabe mi, villa mı?
Ve bu hizmeti veren Türk mü? En önemlisi siz bu yeri ve kişileri nasıl buldunuz?

Ekim 31, 2011, 11:25:46 ös
Yanıtla #14
  • Seyirci
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Sn. agnusdei,

Siz konuştukça konuya olan merakım artıyor :) Bir ara Amerika'daki kabalistleri takip ediyordum. Yalnız bu kişilerin savundukları, Yahudi mistisizmi değildi. Kabala genelde Tevrat'ın yorumu diye biliniyor ama o abiler böyle düşünmüyordu. Yaşlı bir hocaları vardı.. Hep derler ya Müslüman adamın yüzünde nur olur diye.. Ben o dedenin suratındaki nuru kimsenin yüzünde görmedim :)
Size son birkaç daha soru sormak istiyorum.. Bbu sözünü ettiğiniz olay ne tür bir mekanda geçiyor. Kutsal bir mekan mı, bir bina katı mı, harabe mi, villa mı?
Ve bu hizmeti veren Türk mü? En önemlisi siz bu yeri ve kişileri nasıl buldunuz?

Siz yakında kordinat falan da istersiniz Sayın Barbaros:)

Ekim 31, 2011, 11:57:50 ös
Yanıtla #15
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Sn. agnusdei,

Siz yakında kordinat falan da istersiniz Sayın Barbaros:)
Yok :) Söylediğim üzere son sorularımdır. Tabi cevap verirseniz memnun olurum.

Haziran 09, 2013, 07:26:01 ös
Yanıtla #16
  • Aktif Uye

:) Ben ise bu soruya şu şekilde cevap vereyim: Önceden Ateizm'i savunuyordum açıkçası. Fakat zamanla araştırıp öğrendikçe Agnostisizm'e doğru evrilmeye başladım. Yani Ateizm ideolojilerinden koptuğum söylenemez ama görüşlerim Agnostisizm kokar genellikle.
Adequatio intellectus et rei