Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Masonluğun Tarih Boyu Projeleri Nelerdir?  (Okunma sayısı 3073 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Temmuz 27, 2014, 02:18:34 ös
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Merhabalar.Bildiğimiz üzere masonluk yüzlerce belkide binlerce yıldır farklı isimlerle günümüze ulaşmış bir kuruluştur. Vaktiyle Galileo,Picasso,Bir çok fizikçi ve bilim adamının aydınlanma yolunda metafiziği,dinleri bilimle açıklamaya çalışması,illuminati adı altında aydınlanmışları buluşturduğu bir topluluk oluşturduğu ve vatikan tarafından damgalanıp,öldürüldüklerini biliyoruz. Ben aydınlanma,bilim ve kültür yolunda kurulan ve içerisinde bir çok müzisyeni,ressamı,bilim adamını barındıran bu kuruluşunda masonluğun bir parçası olduğunu düşünüyorum. Peki o halde masonluğun yani 4.bilinç boyutu farkındalığını kavramış,olgun,düşünen,bilinçli,akılcı,bilim ve sanata önem veren bireylerin oluşturduğu bu kuruluşun tarih boyunca Dünya'ya olan proje ve faydalarını bilmek istiyorum. Lütfen görüşlerinizi paylaşmanızı arz ediyorum. Teşekkür ederim.

Temmuz 27, 2014, 04:22:53 ös
Yanıtla #1
  • Seçkin Üye
  • Uzman Uye

Masonlukla bağlantılı böyle bir fantezi oluşturan kişinin, elbette sorduğuna ilişkin yanıtı da vardır.
ADAM OLMAK ZOR İŞ AMA BUNUN İÇİN ÇALIŞMAYA DEĞER.

Temmuz 27, 2014, 04:29:20 ös
Yanıtla #2
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Masonlukla bağlantılı böyle bir fantezi oluşturan kişinin, elbette sorduğuna ilişkin yanıtı da vardır.

Af buyurun ben aksi bir yorum yapmadım. Sadece günümüze ulaşmış projeleri,başarıları,mason olan bilim insanlarını,dünyaya olan faydalarını sordum üstat.

Temmuz 27, 2014, 05:08:44 ös
Yanıtla #3
  • Seyirci
  • Uzman Uye

Sn.MysticMind
Masonlar için söylediğiniz tüm o projeleri yapan kişiler o başarıları mason oldukları için yapmadılar ,kendi konularında çok iyi oldukları için becerdiler.Birşeyler yapalımda masonluğun dünyaya neler yapabileceğini gösterelim diye düşünmediler sadece işlerini yapmaya çalıştılar.Masonluğa üstesinden gelemeyeceği bir misyonu yüklemek,masonlukta olmayan misyonları var göstermek,masonluğu olduğundan başka ve farklı göstermeye çalışmak masonluğun özünede aykırıdır.

karahan
ÖZGÜRLÜK BİLE SAHİP OLMAK İÇİN SINIRLANDIRILMALIDIR.

EDMUND BURKE

Hayat Bizi Resmen Dört İşlemle Sınar. Gerçeklerle Çarpar, Ayrılıklarla Böler, İnsanlıktan Çıkarır ve Sonunda Topla Kendini Der.  leo

Temmuz 27, 2014, 06:03:32 ös
Yanıtla #4
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Sn.MysticMind
Masonlar için söylediğiniz tüm o projeleri yapan kişiler o başarıları mason oldukları için yapmadılar ,kendi konularında çok iyi oldukları için becerdiler.Birşeyler yapalımda masonluğun dünyaya neler yapabileceğini gösterelim diye düşünmediler sadece işlerini yapmaya çalıştılar.Masonluğa üstesinden gelemeyeceği bir misyonu yüklemek,masonlukta olmayan misyonları var göstermek,masonluğu olduğundan başka ve farklı göstermeye çalışmak masonluğun özünede aykırıdır.

karahan

Üstadım ben masonluk böyledir demedim. Bu bireyleri bünyesinde barındıran kuruluş masonizm. Bir çoğu mason büyüklerdir. Ben sadece mason olup dünyada başarılar sağlayıp masonluğu bugün ki konumuna taşımış üstatları sordum.

Temmuz 27, 2014, 06:21:48 ös
Yanıtla #5
  • Seyirci
  • Orta Dereceli Uye
  • **

yani 4.bilinç boyutu farkındalığını kavramış

''Düşünceleriniz mistisizmden kurtulamadıgı sürece saflığına kavuşmayacaktır ''

Sanırım denilmek isteneni anlamışsınızdır .

Kafanızın karışık olması ve önünüze çıkan herşeyi harmanlamanız , edindiğiniz isme bürünmeye çalışmanızdan olabilir .

Araştırmalarınızda sabırlı ve daha titiz olmanızı tavsiye ederim .

"Bu ıssız dağları, şükranlarını dile getirmeksizin terk edemezsin"