Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Mustafa Kemal Atatürk'ün Mason Olduğu İddiasıyla İlgili Bir Soru  (Okunma sayısı 135696 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Mart 07, 2009, 05:10:24 ös
Yanıtla #50
  • Seyirci
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Doğu'nun kendine özgü bir özelliği vardır, Hewal; bunu sen de en az benim kadar bilirsin. Ülke bazında söylüyorum batıda çoğu kez Kürt ve benzeri Irklara

kürt bir ırk değil, farisilerin araplarla birleşen koludur.

Türkler dahil bütün Uluslara karşı Kardeşçil duygularla beslenmiş ve yaklaşılmış olunması senin açından ne gibi bir varsayım ortaya çıkarır?

haklısınız Türkler 30 bin insanını , musulu ,kerküğü kaybetmiş, iranlılar sizden bıkmış, sıriyeliler dersen al bende o kadar demekte.

Bir Milleti yok saymak ya da varolan birşeyi yadsımak kadar mantıksızlık bu Evrenin hiçbiryerinde mevcut değildir.

kürt diye bir millet yoktur, isimlerini bile Türklerden çalan farisiler vardır.

Mart 07, 2009, 05:13:34 ös
Yanıtla #51

Lütfen görüşlerimi anlam bütünlüğünü bozmadan genel bir bakış açısıyla değerlendirmenizi ve kısım kısım alınarak başka yönlere çekilebileceği düşüncesiyle yanlış anlaşılmalara mahal vermemenizi, özellikle de görüşlerinizi kendi fikirlerim üzerinden belirtmemenizi önemle rica ediyorum.

הדבר היחיד לשמור על אנשים בחיים הוא אהבה וכבוד

Aimer et être aimé c’est sentir le soleil des deux cotés.

«Ոսկե Տարիքը - Փոթորիկները, չի կարող կանխել մարդիկ սիրում են ծովը.

Mart 07, 2009, 05:20:59 ös
Yanıtla #52
  • Seyirci
  • Orta Dereceli Uye
  • **

sayın isabel, görüşler bu cümlelerle başlayınca haliyle cümlelerin gerisini okumaya gerek kalmıyor.Konuyu baştan çarpıtıyorsunuz çünkü.Önce gerçek kimliğinizi kabul edin sonra tarih sahnesinde hak ettiğiniz yeri bulursunuz.

Mart 07, 2009, 05:22:36 ös
Yanıtla #53

Cevap vermeye bile gerek duymadan bireysel eksikliklerin toplumla bağdaştırılmaya çalışanların kişilik testine başvurmaları ve kimliklerini toplumsal değil bireysel yolla kazanmalarını tavsiye etmekten başka bir söze hacet bile yok derim..

Mart 07, 2009, 05:25:44 ös
Yanıtla #54
  • Seyirci
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Cevap vermeye bile gerek duymadan bireysel eksikliklerin toplumla bağdaştırılmaya çalışanların kişilik testine başvurmaları ve kimliklerini toplumsal değil bireysel yolla kazanmalarını tavsiye etmekten başka bir söze hacet bile yok derim..

Bence verebiliyorsanız verin.En azından tarihsel kimliği buluruz.Demagoji değil bilgi gerekli bize.

Mart 07, 2009, 05:32:08 ös
Yanıtla #55

Bilgi, isteyene verilir. Anlamak istemeyene değil..

Mart 07, 2009, 07:25:10 ös
Yanıtla #56
  • Seyirci
  • Orta Dereceli Uye
  • **

"Türkiye gibi çok milletli ülkelerde devletin bütünlüğü milletin kültürel farklılıklarıyla bozulmaz aksine bunlar devletin gücünü ve demokrasiye, cumhuriyete inanç ve bağlılığını gösteri" Raven the cunning

hmm,herhalde dalga geçiyor olmalı. tarihteki devletlerin yıkılmasının sebeplerinden biri de var olan azınlıklar ve bu azınlıkların nüfuslarının artarak bir 'düşünce' de birleşmesidir.sana gösteriyim, önce bir toprak alınır,buraya baskın millet veya topluluk diyelim yerleşir. yalnız oraya geldiklerinde orada bulunanlar pasif gibi görünen bir boyunduruğu kabul ederler. Ancak zamanla devlet politikasına bağlı olarak azınlıklar ya azalır,ya asimile olur yada kendilerini korurlar. işte bu koruma zamanla onları güçlendirecektir,çünkü bir devletin ve milletin ortaya çıkıp tarihe kendilerini kabul ettirme istekleri 'nüfusa' bağlıdır. işte bu bağlamda zamanla artan nüfus bir volkan konisi oluşturacak şekilde bir sebep bulur ve patlar. dev imparatorlukların en büyük çöküş sebeplerinden biri buydu. en basitinden bu yukarda yazdıklarımı türkler bizzat çinlilerin egemenliğine girince uygulamışlardır. yine ilkçağda babiller buna iyi bir örnektir. roma imp.,avusturya-mazaristan,osmanlı imp. 2. dünya savaşı japonyası bunlara örnektir. he tabi 1945 ten sonra dünyanın değişmesiyle bu asimile ve azınlık sorunu farklı bir boyut aldı. artık büyük devletler şuna karar verdiler: "ya şimdi biz burayı alalım ve bize bağlı bir devlet oluşsun ve o devlete bizim kültürü aşılayalım" tarzında bir strateji güttüler. bu strateji ilk değildi ama ciddi anlamda dünyada 1945 sonrası oluştu. işte kültür savaşı denen şeyin ta kendisiydi bu. hı iyi bir taktikti.

Gelelim,şu hewal denen kişiye, bu kişi yukarda da anlattığım gibi bir takım akım ve toplanmaların etkisinde kendisini ve bağlı olduğu topluluğu ispatlama gibi bir umde yüklemiş kendisine. bu rahatlıkla görülebilir ve rahatlıkla görülebilecek bir diğer şey ise kürt topluluğunun son 2,5 yılda doğuyu sanki kendilerininmiş gibi kabul edip orada bir devlet-oluşum oluşturmak istemesi.
Nitekim M.Akyol'un yukarda bir cümlesi  var "....aslında ırkçılığı kendileri yapıyorlar..." cümlesi. Soylu bir şekilde akıllarınca devlet kurup bu toprakları parçalayacaklarını sanıyorlar. bunun içinde demokrasi,sosyalizm,apo gibi oldukça tutarsız ve vahşi söylemleri kullanıyorlar. bunu kimse bana tc nin çeşitliliği diye sunmasın ben bunu yemem. ırkçı değilimdir; ama devlet sınırı korunmalı. "kurtuluş savaşında biz çanakkaledeydik bu ülkeyi bizde kurtardık" diyip doğuyu bize verin diyen zihniyete vericek bir karış toprağımız bile yok. Eğer benden ciddi anlamda "bu ülke toprakları kimin" diye sorarsanız ben buna "kimsenin...sadece güçlü olanın" diye yanıt vericem. ve bu topraklarda 1071 den beri biz güçlüyüz ve yine gözümüzün önünde gerçekleşen bir yıkım olayına sessiz kalıp, "bu çeşitliliği bozmayalım" demicez. çanakkaleyi kazanmak için birkaç kürte ihtiyaç yoktu. bu millet çok diyet ödedi. balkanlarda,arap bölgelerinde,mısırda,hicazda,viyanada bunları yaşlı bir gazi söylemiyor,genç bir çocuk söylüyor.

Şunu da unutmadan söyliyim,aslında doğuda bir kürt devleti kurulması türkiyede ırkçılığı maximuma çıkarır. bu çekirdeğin işine gelir.

sayın   de_hund    biz kürtler bu ülkede ırkçılık yapmıyoruz sadece sizin gibilerinin yapmış olduğu saldırılara karşılık veriyoruz biz bu ülkenin kurucu unsurları olarak bu ülkeyi bölmek değil ayakta tutmak istiyoruz anayasal haklar istiyoruz sizin gibiler ırkçılıklşa sucluyorlar bizi türkiyedeki tarih kitaplarında yazılanlar değiştirilip millete farklı lanse edildiği için herkes kürtler bu ülkenin düşmanı olarak görüyor ama biz kürtler olmasak inanın bu ülke çoktan yabancı güçler tarfından bölünmüştü sunu unutmayın biz bu ülkeyi seviyoruz ama bize yapılacak her türlü hakaret vb seyleride asla kabul etmeyecegiz saygılarla

bölücü olmadığını söyleyen bu insanlar, iç anadoluda yaşayan kürtlere son derece kaba bir tabir olan 'devşirmiş kürttür onlar,gerçek değiller onlar' diyorlar. ırkçılığın hasını yapıyorsunuz bu gerçek. Gerçi ne anlatıcam,açıkcası buraya bir ton şey yazardım ama kim için? ne için? hangi mertebe? falza cüretkarsınız ama kralların yanında fazla küstah.

Mart 07, 2009, 07:29:53 ös
Yanıtla #57
  • Seyirci
  • Orta Dereceli Uye
  • **

beni kınıyomuş.... aşk utangaçlığı tarzı yazılar yazmam ben.

Mart 07, 2009, 07:31:55 ös
Yanıtla #58

Bu yazdıklarına gerçekten gülüyorum. Sen bir Irk a mensupsan neden bu kadar kendini büyük görüyorsun? Bazıları bu Irk üzerinden çok prim yaptılar. Türk'ün türkten başka dostu yoktur diye.. Halbuki ne olursan ol önce Insan ol denilmiştir bize.. ve bu yüzden gelip geçici olan dünyamızda yaşadığımız sürece neyimizle övünebilir neyimizle büyüklük taslayabiliriz? Bu tamamen egonun başkalaşım şeklidir. Beyaz ırk Siyah ırktan kendini üstün tutardı bir zamanlar.. bu da aynen şuna benzedi. Enerji olarak evrim geçirdiğimiz düşünülürse bizleri de aşağılayan birtakım üst Irklar olacaktır. Aynen Almanların Türkleri kendi ülkelerinde aşağılaması gibi..

Bu konuda son derece hassas davranıyorum ama gerçekten halinize güleyim mi yok acıyayım mı bilmiyorum. Her zaman için söylediğim söz vardır iki takım taraftarı tuttukları takımla kendini diğerinden üstün kılar. Bu çok saçma olduğu gibi saplantılı bir düşünce de aynı zamanda.. Kişiliği zayıf insanlardır genelde.. ve dikkatimi çeken de hemen karşı tarafı karalama, ağır suçlama, dalga geçme gibi çok seviyesiz hareketleri sergilerler. Olgunlaşmak gerçekten de bir evrim işiymiş. Saygı duymak da öyle.. Irk ayrımı yapmayan tüm Insanlar, benim nazarımda Hakiki Insan vasfına erişmiş yüksek bilinçli Insanlardır. Irk ayrımı yapan insanları da zaten kendi hallerine bırakmak bence en uygunudur. Ne düşünürlerse düşünsünler önemli değil bana göre yani.. Kendini bilenler zaten biliyorlardır.

« Son Düzenleme: Mart 07, 2009, 07:39:25 ös Gönderen: Isabell »

Mart 07, 2009, 07:38:01 ös
Yanıtla #59
  • Seyirci
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Bu yazdıklarına gerçekten gülüyorum. Sen bir Irk a mensupsan neden bu kadar kendini büyük görüyorsun? Bazıları bu Irk üzerinden çok prim yaptılar. Türk'ün türkten başka dostu yoktur diye.. Halbuki ne olursan ol önce Insan ol denilmiştir bize.. ve bu yüzden gelip geçici olan dünyamızda yaşadığımız sürece neyimizle övünebilir neyimizle büyüklük taslayabiliriz? Bu tamamen egonun başkalaşım şeklidir. Beyaz ırk Siyah ırktan kendini üstün tutardı bir zamanlar.. bu da aynen şuna benzedi. Enerji olarak evrim geçirdiğimiz düşünülürse bizleri de aşağılayan birtakım üst Irklar olacaktır. Aynen Almanların Türkleri kendi ülkelerinde aşağılaması gibi..

Bu konuda son derece hassas davranıyorum ama gerçekten halinize güleyim mi yok acıyayım mı bilmiyorum. Her zaman için söylediğim söz vardır iki takım taraftarı tuttukları takımla kendini diğerinden üstün kılar. Bu çok saçma olduğu gibi saplantılı bir düşünce de aynı zamanda.. Olgunlaşmak gerçekten de bir evrim işiymiş. Saygı duymak da öyle.. Irk ayrımı yapmayan tüm Insanlar, benim nazarımda Hakiki Insan vasfına erişmiş yüksek bilinçli Insanlardır.

öncelikle sana birşey yazmadım ben. ama bana yönelttiğin şeye cevap veriyim, ben belirttiğim gibi ırkçı değilim. ama devlet sınırının korunması ve siyasetin taze tutulması taraftarıyım. kimseyi hakir gören yok,ama son 3-4 yılda yapmadığımız şeyler için özür dileme,bir özerklik verdirtme gibi politikalar var. isabell hey isabell... benim işime gelir bu ciddiyim bak bunda. sen çıkıcaksın kürtçe konulşcaksın,laz çıkıcak abazca konuşcak, eee nasıl devlet birliği oluşcak? ayrıca söylediklerin gibi bir insan olmayan sensin, kürt değilsin sen ermeni asıllısın değil mi? ve türkiyede bir kürt özerkliği hatta devleti kurulmasının belkide en ateşli taraftarısındır. siyaset böyle işler işte... soyluca yürütceksin işini,kavram kullancaksın,bazen sertlik.... al sana devlet ve sözleşme...

almanların türkleri aşağılaması olayına gelince, o eskidendi,ingiltere sağolsun almanyayı dağıttı.... gençliği artık punkçı takılıyor. almanlar topraklarından kimseyi atamaz artık. kral faramund dönemi bitti.