Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Gitmeli mi Gitmemeli mi?  (Okunma sayısı 1948 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Aralık 28, 2007, 06:24:52 ös

Bir tartışmadır gidiyor Fazıl Say'ın gitmek istiyorum demesinden sonra...Herkesde sözde sanata duyarlılık ülke değerlerini yorumlamalar sanatçı devlet ilişkisi üzerine tartışmalar hedef göstermeler...

Bana göre işin önemli tarafı bu ülkede yıllardır sansürlenmiş engellenmiş sanatımızın geldiği noktayı da baz alırsak yeni sanatçılar yetiştirebilir miyiz?

Her ne kadar pembe tablolarla dolu bir ülkede sürekli aynı masalı dinlediğimiz gelişmekte olan ülke palavrasına insanların ne kadar dayanmasını bekleyebiliriz?

Bunun çözümü gitmekmidir yoksa kalarak çözümler üretilebilir mi?

ars longa, vita brevis...

Aralık 28, 2007, 06:39:43 ös
Yanıtla #1
  • Uzman Uye

Gitmek teslimiyettir
bence kalıp çözümler aranmalıdır.

Aralık 28, 2007, 11:39:40 ös
Yanıtla #2
  • Ziyaretçi

Gitmek hem teslimiyet hem de ihanettir. Bu ülkeyi kanları ve canları ile kurtaran şehitlerimize ve Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'e... Gazi Mustafa Kemal'in 10. Yıl Nutkundan bazı alıntılar:

Büyük Türk Milleti,

On beş yıldan beri giriştiğimiz işlerde muvaffakiyet vaat eden çok sözlerimi işittin. Bahtiyarım ki, bu sözlerimin hiçbirinde, milletimin hakkımdaki itimadını sarsacak bir isabetsizliğe uğramadım. Bugün, aynı iman ve katiyetle söylüyorum ki, milli ülküye, tam bir bütünlükle yürümekte olan Türk milletinin büyük millet olduğunu, bütün medeni alem, az zamanda bir kere daha tanıyacaktır. Asla şüphem yoktur ki, Türklüğün unutulmuş büyük medeni vasfı ve büyük medeni kabiliyeti, bundan sonraki inkişafıyla, atinin yüksek medeniyet ufkunda yeni bir güneş gibi doğacaktır.

Türk Milleti!

Ebediyete akıp giden her on senede, bu büyük millet bayramını daha büyük şereflerle, saadetlerle huzur ve refah içinde kutlamanı gönülden dilerim.

Ne mutlu Türküm diyene!

Ankara, 29 Ekim 1933

Aralık 29, 2007, 01:58:21 ös
Yanıtla #3
  • Aktif Uye

Giddiğinde ne degişecek? Asi, demokratik ,özgürlükçü ve onurlu olduklarını idda edipte , bunların hepsini popüleritelerinden daha  aşşagıda  gören  sanat camiamıza yani bir eklenti olmaksa eger gayesi .Pek beklemesin ve gitsin !.
  Ama sanmam ki böyle bi terkediş onu şuan görüldüğünden daha yüksek yada alçak bir mevkide göstersin ...Sanmamki biri kalkıp böylesi maksatsız ve niteliksiz bir tepkiye göre kendine bir kıyas biçsin .Yurdum insanının daha önemli sorunları vardır aşikar....

Şahsi fikrime gelince .Verdiği  demokratik tepkilerdeki amaçları marjinalitesinin önünde tutmasını bilmeyen yada bilerek bunu yapmayan biri nereye  isterse gitsin , gittiği yerde nekadar isterse kalsın, peşinden benim verecegim tek tepki usulca mırıldanmak olur ....Ugurlar olsun Fazıl diye .......
« Son Düzenleme: Aralık 29, 2007, 02:01:33 ös Gönderen: paragon »
Vi VERİ VENİVERSUM VENUS VİCİ..