Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Necip Fazıl Kısakürek..!  (Okunma sayısı 20008 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Kasım 24, 2007, 10:26:30 ös
Yanıtla #20
  • Aktif Uye

Sürekli birilerine kılıf takma azminden ötürü seni kutluyorum leon cum,gerçekten azmediyorsun,yılmıyorsun ve her kesime eksiksiz bir kılıf bulabiliyorsun,dahiyane bir yetenek..!!

Dünyan çok küçük,psikolojik olarak baskı altındasın..bir yanını nakşiler,bir yanını amerikancılar,bir yanını hem nakşi hemde amerikancı olanlar,bir yanını pkk lılar,bir yanını ibda-c ciler,bir yanını zıkkımın kökü cüler.....basmışlar..

Dini konulara girmiyorum bile,umrumda değil senin tanrına nasıl hitap ettiğin,ama benim nasıl hitap ettiğime karışacak olursan,seni yaygaracı,samimiyetsiz olarak ilan ederim.

Keşke öğrenmeye açık bir insan olsaydın..sürekli yobaz diye birilerine çamur atıp duruyorsun ancak asıl yobaz olanın senin fikirlerine sahip bireylerden oluştuğunu görmüyorsun..dünyada kendinden başka doğrusu olanların bulunduğuna inanmayan,tüm bilinmeyenleri bir şekilde bilen,kışkırtan,asılsız usülsüz konuştuğu için çoğu zaman teröristleri bile haklı çıkartan....

sn.skullg un dediği gibi,,doğru yu arıyorsa insan,senin dediklerine bakıp tam tersini düşünmeli..
Vostede é vostede. . Nunca perder o caducidade. .

Kasım 24, 2007, 11:43:49 ös
Yanıtla #21
  • Aktif Uye

olmuyorum. Birader ben sana diyorum ki grup yorum albüm kapaklarında pkk ve dhkp'ci militanlardan şehitlerimiz diye bahsediyor sen hala şudur budur, komünist suçlaması yapıyor diyorsun. Dünya'da mı yaşıyorsun sen? Burada konu tartışılıyor, kimse kimseye saldırmıyor.
Hangi albümleri hangi kapak Leon ..Suçlama var hakaret var ateşli saldırılar var ama ideanın isbatı yok ...sern kalkıp Pkk ile ilişkileri oldugu için  yargılanmışlar da demitin diğer başlıkta ama onunda aslı yok ..yargılandıkları davalar çogu marjinal sol gurubun yargılandıgı tür suçlar.....kimse kimseye saldırmadan konu tartışılıyor diyorsun ... göz var nizam var sen mi saldırmıyorsun .herkez biliyor üsluplar arasındaki farkı onun için sana izahat yapmak niyetinde degilim ......
Vi VERİ VENİVERSUM VENUS VİCİ..

Kasım 25, 2007, 12:46:12 öö
Yanıtla #22
  • Ziyaretçi

Paragon hangi albüm hangi kapak diye sorduğuna göre demekki hiçbir albümlerini almamış ve dolayısıyla görmemişsin. Peki niye bilmeden konuşuyorsun? ve bilmediğin konuya müdahil oluyorsun? Çok ileti yazarsan sana ödülmü verilecek? Boş şeyler yazacağına az yaz öz yaz! Sen gelip grup yorum'u savunursan, başka biri kürtçü sait'i savunursa bende güzel bir şekilde cevap veririm. Sende olayla alakası olmamasına rağmen saldırı var, şu var bu var gibi cümleleri kullanırsın. Yazık...

Kasım 25, 2007, 01:09:02 öö
Yanıtla #23
  • Seyirci
  • Aktif Uye

Beyler bırbırınızı kırmamaya ozen gosterırsenız herkes mutlu olur ..Bunu unutmayın...Herkesın dusuncesı kendısıne ama savunma yapayım derken ortamı germek dogru degıldır...Ozellıkle bu baslık altında..dıkkat...
Taslar yerine oturabilecek mi ? İnşaasına basladıgımız yapı nasıl olur da yarım kalır ..

Kasım 25, 2007, 01:20:54 öö
Yanıtla #24
  • Ziyaretçi

Mesaj düzenleme vakti geçtiğinden 2. bir mesaj olarak yazıyorum...

Sevgili İtzhak bu arkadaşlar zannediyorlar ki kendileri istediğini söyleyecek ama başka biri birşey söylemeyecek aksi halde 1 kişiye 5-6 kişi birden saldırıya geçebiliyorlar. Öyleki örnekte görüldüğü üzere aşırı solcu ve ümmet ittifakı bile olabiliyor. Dahası siz bir kişi ile fikir karmaşası yaşıyor ve o kişi ile muhattapsınız ancak paragon arkadaş örneğindeki gibi konuya gereksiz ve bilgisiz şekilde müdahil olma durumuda oluyor. Zaten benim yazdıklarım bu kişilerin işine gelmiyorsa(akp'li ve aşırı solcu kesim) demekki doğru yoldayım. ;)

Sevgili Paragon tek kişiolarak 4-5 kişi ile aynı anda tartışabiliyorsam bu demektirki üslubu bozuk dediğiniz kişi en azından sizden daha üslupludur. Önce noktadan sonra büyük harfle yazmayı öğreniverinde ondan sonra kişilere üslup dersi vermeye kalkınız. Tamam kardeşim tamam siz herşeyde haklısınız artık kişisel tartışmaya girmeyeceğim tartışma yapabilecek kişi olacakki yapabilelim, herşeyi bildiğinizi sanıyorsunuz, lakin sizin niyetiniz belli niye anlatmaya çalışıp muhattap oluyorum ki. Devam edin bakalım...
« Son Düzenleme: Kasım 25, 2007, 01:26:41 öö Gönderen: LEON COMANDANTE »

Kasım 25, 2007, 01:22:30 öö
Yanıtla #25
  • Aktif Uye

Kasım 25, 2007, 01:24:26 öö
Yanıtla #26
  • Aktif Uye

bu başlık altında, La_Merica nın da dediği gibi, farklı şeyleri tartışmanın doğru olmadığını düşünüyorum.Grup Yorum ile ilgili düşüncelerinizi grup Yorum topiciğinde söyleyiniz,

Kasım 25, 2007, 01:32:54 öö
Yanıtla #27
  • Seyirci
  • Aktif Uye

Sn. LEON Said Nursi Rusların eline esir düşmüştür bilginize 4yıl esaret yaşamıştır.

Yahu sen bunları yazıyorsunda Allah bilir cuma namazında Allah'ım sana  forumda Arapların Allah ı diyorum olur olmaz konuşuyorum beni affet demiyorsundur  inşaAllah :D
Sayın hurafeci Lucky burada bahsi geçen Şeyh Sait'tir. Kürtçü Sait değildir. Kürt Sait'te haindir. Ruslara esir düştüğü yalandır. Defalarca bunlar hakkında yazdım -aktardım vs. gerçekleri görmek istemiyorsunuz bu adamlar birkere en büyük Atatürk düşmanı ve vatan haini bunlarıda ancak sizin gibi bir nakşibend savunur. Hayatımda cuma namazına gitmedim, arabın allah'ı değil TÜRK'ÜN TANRI'sı vardır. arablar neden TEK TANRI'ya 99 isim takmıştır? Tengri(Tanrı) özTürkçedir özTürkçe varken gidip arabın dilini neden kullanıyorsun?

Alıntı
Ayrıca Allah ismi puttan gelmektedir.

Araplar İslamiyet öncesi dönemde Kabe'deki 360 tane put arasından en yükseği, en güçlüsü olarak ay tanrısını görüyor ve buna Al-ilah (en güçlü ilah) diyor, ellerini iki yana açarak ona dua ediyorlardı.

Arapçada "ilah" olan tanrı kelimesi İslamiyetle beraber "Allah" a dönüştürüldü.Ay tanrısı Al-ilah erkek kabul ediliyordu ve dişi güneş tanrıçası ile evliydi. Üç kızı vardı. Bunların adları Al-lat, Al-Uzzat ve Al-Menat idi:

Yukarıdaki resim de, İslam öncesi arap inanışlarını çok güzel özetliyor. Solda Allahın kızları Lat, Uzza ve Menat, sağdaki erkek figürü ise Allahı simgeliyor. Muhammed, şeytan ayetleri diye bilinen olayda önce bu Lat, Uzza, Menat adlı tanrıçaları gaf yaparak övmüş ancak daha sonra pişman olmuş ve o sözleri kendisine şeytanın söylettiğini ileri sürmüştü.

Çeşitli Arap kabileleri aslında bu ay tanrısına değişik adlar veriyordu bunlardan bazıları Sin, Hubal ve Kureyşte Al-ilah. Dilbilimciler "Allah" kelimesinin "Al-ilah" tan türediğini söylerler.

Muhammedin babasının adı Abdullah, arapçada "Allahın kulu" anlamına geliyordu ( abd= kul, ullah=allah) Muhammed, Kabedeki 360 puttan en güçlüsü kabul edilen ay tanrısının ismini alıp tek olduğunu söylüyordu. "Al-ilah tan başka ilah yoktur" Muhammed böylece Al-İlah' ı tek tanrı olarak ilan etti ve diğer putlara tapınmayı yasakladı.

Düşüncelerine saygı duydugum Türkçü kardeşim Leon;
Yukarıda yazdıkların ıslam ınancına sahıp uyelerımızı rencıde edebılır ve bu konuda zor durumda kalabılırsın ıstegım saygı cercevesınde karsılıklı cevablar vermenızdır.Ben taraf tutmam ve sadece fıkırlerımı soylerım.Sunu bılkı dostum;nasıl sen Turkcuysen onlarda kendı dusuncelerını savunuyorlar boyle yazılar onları dahada hıddetlendırecektır ve buda kargasaya yol acacaktır.Buda saglıklı tartısma ortamını bıtırır.Sana dusuncelerını ıfade etme dıyemem lakın bu ıfade bıcımının uygunsuz olmasınıda kınamaktan gerı kalmam bu sozum sadece sana degıl dıger dusuncede olan arkadaslarımada gecerlıdır.Saygılarımla
Taslar yerine oturabilecek mi ? İnşaasına basladıgımız yapı nasıl olur da yarım kalır ..

Kasım 25, 2007, 01:55:48 öö
Yanıtla #28
  • Ziyaretçi

Sevgili İtzhak;

Öncelikle yukarıdaki yazılanlar bana ait değil  büyük bir araştırmanın sonucu ulaşılan tamamen  gerçeklerdir. Öğrensinler yada sizlerde biliniz diye tarafımca buraya aktarılmıştır. Bu açıdan bu bir paylaşım olarak algılanabilir. Bu arkadaşlar birşeyler yazarken karşıdakinin rencide olacağını düşünmüyorsa karşıdaki farklı fikride susturmaya çalışıyorlarsa karşı taraftakininde elbette bu kişilere cevap vermeye hakkı vardır. Ancak artık gerçekten sıkıldım... Niyetleri belli olan adamlara (Türklükten ve yükselen Türkçülükten gocunanlara) birşeyler öğretmeye çalışıyorum hani belki öğrenirler diye. Ama nafile...

Sevgiler, saygılar

Kasım 26, 2007, 04:44:30 ös
Yanıtla #29
  • Aktif Uye

Paragon hangi albüm hangi kapak diye sorduğuna göre demekki hiçbir albümlerini almamış ve görmemişsin
Söylediğin şeyin aksini kast etmek ince bi anlatım biçimidir leon. Senin o sözden çıkarman gereken ...Hadi canım ordan sende hiç albümlerini alıp dinlememiş olsak inanacagızdır....Bide kalkıp çıkarımda bulunmuşsun demekki hiç dinlemeişsin diye .Ne diyeyim buna ancak gülerim.Sana gereken cevaplar idalarının birerr birer yalan oldugunu ortaya çıkaranlar tarafından başka başlıklarda verilmiştir zaten ..
Senin ideaların bunlar degilmiydi
1)Onların üyeleri PKK ile baglantıları oldugu için sayısızkez tutuklanmıştır....
   -Kanıya vararken yola çıkılan mantık: olmasa neden bukadar tutuklansınlar______
1) poretesto amaçlı müzik yapan hangi gurup 80   sonrası soruşturma geçirip tutuklanmadı .Yada sosyal amaçlı hangi sol gurup Pkk ile ilişkilendirilerek toplumsal baskı altında bırakılmadı.   

2) Onların Albüm kapaklarında PKK elemanlarının isimleri mevcuttur
  -Ek hiç birbilgi yok sadece suçlama.Hangi Pkk elemanının, hangi albümlerinin hangi kapagı yazmak gereksiniminde bile bulunmamışsın, Bana kalırsa herhangi bir fikrinde yoktu bu konuda zaten 

-İsim belirtmediğin bu husus konusundada gereken açıklama Marşlarımız albümünün kapagındaki tüm isimleri kapsayacak şekilde sukulg tarafından yalanlanmıştır .
  Ben sana noktalama işaretleri hususundada gereken cevab olarak . Unuttugum noktaları biriktirip nerede yerine  koydugumu söyleyeyim, Seninle tartıştığımız çogu konunun sonunda .....................................................................
« Son Düzenleme: Kasım 26, 2007, 04:46:30 ös Gönderen: paragon »
Vi VERİ VENİVERSUM VENUS VİCİ..