Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: HAARP ve bir deprem tahminin gerçekleşmesi  (Okunma sayısı 14467 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Mayıs 12, 2011, 10:12:57 öö
  • Ziyaretçi

Öncelikle konuya , konunun "alıntı" olduğunu söyleyerek başlamak istiyorum. Üyesi olduğum başka bir forumdaki bir üyenin "Bu Gün Deprem Olabilir..!" başlığıyla açtığı konunun içeriği ve sonrasında olan gelişmeler çok dikkatimi çekti.( HAARP araştırıldığı zaman çok sayıda bilgiye rahatlıkla ulaşılabileceği için şuan açıklamasını yapmıyorum, fakat gelen cevaplarda bu yönde bir istek olursa bir derleme yapabilirim. Bu konuda en güvenilir kaynaklar genelde İngilizce ama yeterli sayıda Türkçe kaynak da var.)  Uzun zamandır incelediğim bir konu olduğu için daha da etkilendim ve burada da paylaşmak istedim. İşte o konu:  ( Konu dün yani 11 Mayıs'ta açılmıştır. )

-----------------------------------------------------------------------------
Öncelikle söyleyeceğim, yanlış çıkarsa sitenin yalancısıyım

Nasıl bu tahmini yaptığımı aşağıdaki grafiklerden siz de anlıyacak ve hak vereceksiniz.

Aşağıda vereceğim grafikler http://maestro.haarp.alaska.edu/cgi-...disp-scmag.cgi sitesinden alınmıştır. Linkte de dikkat edeceğiniz gibi HAARP'ın resmi sitesidir. Grafikler deprem ile alakalı fakat tam olarak ne olduğunu anlamadım.

Bunlar sallama bir tarihin grafikleri
                                                                                                                7-9 Mayıs 2011

Yine sallama bir tarih
                                                                                                           24 Aralık 2003

Şimdi Sizi Japonya Depremine götürücem.

7 Mart 2011 ,Temiz

8 Mart. Sonlara Doğru hareketlenme başlıyor.

Ve öncü deprem gerçekleşiyor;  9 Mart

Büyük depremden 1 gün önce; 10 Mart

Deprem günü; 11 Mart

Depremden 1 gün sonra. Her şey düzeliyor.

Haiti Depremine gidelim

2 gün önce

1 gün önce

Deprem günü

Ve her şey normale dönüyor

1999 Depremine bakalım bir de
                                                                                                                   2 gün önce

1 gün önce

Deprem günü. Ops bu da nesi?

Depremden sonraki gün

Abiler ablalar. soruyorum size. Her gün raporu tutulan şey neden sadece 1999 depreminde errör veriyor?

Ve bugün Bakalım ne oluyor? (Göremeyenler olabilir sorun var)

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Evet konu bu kadar. Şimdi işin en etkileyici kısmına gelelim, dün gece (Türkiye'de akşam saatleri olması lazım). İnternette haberleri takip ederken İspanya'da deprem olduğunu öğrendim. Bilmeyenler için :
http://www.haberturk.com/dunya/haber/629710-ispanyada-deprem-10-olu
http://www.cnnturk.com/2011/dunya/05/11/ispanyada.deprem.4.olu/616376.0/index.html

"""" Bu haberden sonra konuya yapılan yorumlar şöyle :
-İspanya'da deprem olmuş,cidden ilginç geldi şimdi.
-İspanya'da deprem.
cnnturk.com/2011/dunya/05/11/ispanyada.deprem.4.olu/616376.0/index.html
-İspanyada deprem oldu 4 ölü var. yıkılan ve hasar gören binalar var.
-bak bununla dalga gecmeyecegin,bunda gerceklik payi var.
-vay anasını deprem oldu ispanyada harbiden
-Ölü sayısı 10 oldu
-bakın deprem gerçekleşmiş
http://haber.mynet.com/detay/dunya/4...an-aldi/570462
ben konnuyu pek okuyamadım da nereden bildiniz derem olacağını ?
-Gerçekden Şoke edici ! Allah ölenlere rahmet eylesin ! """"

Bir kişi de karşı tez öne sürmüş cevap olarak , karşıt tezin öne sürüldüğü mesaj ve konuyu açan kişinin verdiği cevap şöyle:

Karşıt mesaj:

Hayır bu kadar da desperate housewife kıvamında paranoya yapmaya gerek yok.

Tarih: 26 Aralık 2004 Yer Sumatra 9 büyüklüğünde deprem ve 300 bin kayıp bu da haarp resmi

Sizin konuda verdiğiniz resimlere göre yorumda bulunıursak bu resimde 9 büyüklüğünde bir depremi andıracak bir durum yok.

Tarih 27 Temmuz 2004

Herhalde bu resme göre dünyanın yerle bir olması gerekirdi ama hatırladığım kadarıyla o tarihte bir deprem yok.

Konuyu açan kişinin cevabı:

1.'si doğal deprem. Doğal depremleri fark edemez. Böyle bir icat yok çünkü.

2. sen o resmi nasıl yorumlayıp ta dünyanın yerle bir olması yorumunu yapıyorsun?
http://neic.usgs.gov/cgi-bin/epic/epic.cgi?SEARCHMETHOD=1&FILEFORMAT=4&SEARCHRANGE=HH&SYEAR=2004&SMONTH=7&SDAY=27&EYEAR=2004&EMONTH=7&EDAY=28&LMAG=&UMAG=&NDEP1=&NDEP2=&IO1=&IO2=&CLAT=0.0&CLON=0.0&CRAD=0.0&SUBMIT=Submit+Search
6.5 şiddetinde deprem olmuş işte.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Evet, şimdi ne düşünüyorsunuz? :) Bugüne kadar 99 depremi ve son olan Japonya depremiyle (hatta bu konuda "yakın tarihimizde gerçekleşen bir çok olayın üzerinde resmedildiği" İlluminati oyun kartları gibi bir çok yeni şey ortaya çıktı, araştırmaya devam ediyorum) ilgili bir çok şey okudum ve çoğunlukla temkinli yaklaşıyordum, daha doğrusu böyle bir şey olmamasını temenni ediyordum ama bu konudan sonra aklımda "acaba?" dan fazlası oluşmaya başladı.

Saygılarımla..
« Son Düzenleme: Mayıs 12, 2011, 10:24:35 öö Gönderen: Barque »

Mayıs 12, 2011, 11:24:47 ös
Yanıtla #1
  • Seyirci
  • Aktif Uye

Resimleri göremiyorum. Bazı linklerde çalışmıyor.
Bir yere ait olmayı hiç istemedim. Ya kendim olurum yada başkalarının arkamdan övgüleri ile ölmüş olurum.

Mayıs 12, 2011, 11:33:09 ös
Yanıtla #2
  • Ziyaretçi

Evet konunun başında verdiğim ilk link "Aşağıda vereceğim grafikler http://maestro.haarp.alaska.edu/cgi-...disp-scmag.cgi sitesinden alınmıştır. Linkte de dikkat edeceğiniz gibi HAARP'ın resmi sitesidir. Grafikler deprem ile alakalı fakat tam olarak ne olduğunu anlamadım." yanlış olmuş.
Doğrusu şöyle " http://maestro.haarp.alaska.edu/cgi-bin/scmag/disp-scmag.cgi " .   Fakat diğer linklerde bir soruna rastlamadım.

Resimlerde her hangi bir sorun bulunmamakta, benim gibi yurt dışındaysanız imageshack sitesine girişle ilgili bir kısıtlamadan ötürü resimleri göremiyor olabilirsiniz. Ben program kullanarak imageshack e girdiğim için resimleri imageshack üzerinden yüklemiştim.

Saygılarımla..

Mayıs 13, 2011, 02:43:03 öö
Yanıtla #3
  • Seyirci
  • Aktif Uye

Evet imageshack yüklememek için çok uzun süredir direniyorum :)
Bir yere ait olmayı hiç istemedim. Ya kendim olurum yada başkalarının arkamdan övgüleri ile ölmüş olurum.

Ekim 24, 2011, 06:37:44 ös
Yanıtla #4
  • Seyirci
  • Orta Dereceli Uye
  • **

HAARP PROJESİNİN AMACI

San Andereas fay hattında meydana gelebilecek büyük bir depremin Amerikan ekonomisine çok büyük zarar vereceğini bilen ABD, yer kabuğundaki değişimleri izleyerek, daha deprem oluşmadan tektonik katmanlar arasında artan basıncı değişik noktalardan patlatıp boşaltarak, büyük depremi küçük depremler haline dönüştürmenin yolunu bulmuştu. Yıllarca önce Sırp asıllı Amerikalı bilim adamı Nikola Tesla tarafından geliştirilen bu''düşük frekanslı elektromagnetik ışınımla yüksek enerji nakli '' tekniğini hem Ruslar ve de Amerikalılar uzun zamandır bir silah olarak kullanmanın yolunu arıyorlardı. Bu yöntemle çok uzaktan, hatta uzaydan geniş alanlarda tahribat yapabileceklerdi.
Ancak Pentagon yıllardır çok güçlü bir silah geliştirmek amacıyla üzerinde çalıştığı bu projeyi, bir yandan da barışçı ''deprem indirgeme''sistemine uygulamak suretiyle tepkileri azaltmayı ve fonlama devamlılığını sağlamayı amaçlıyordu. Bu nedenle proje önce Avusturalya'nın çıplak ve seyrek nüfuslu bölgelerinde denendi ve geliştirildi. Daha sonra bunun deprem bölgelerinde denenmesine geldi sıra. Değişik zamanlarda Kafkaslar'da ,Okyanus tabanında ve Güney Amerika'da Ant larda tektonik uyarılar verilmek suretiyle endüktif deprem 'yaratma' konusunda büyük adımlar atıldı. İşte bu araştırmalarda Amerika'da HAARP tarafından yürütülüyordu.

Alıntıdır.  (Yazı çok uzun. Sıkıcı olur diye kısa aldım)

Depremin olduğu bölge ve zamanlaması İnsanı gerçekten düşündürüyor.
Saygılarımla.
Odi Profanum Vulgus Et Arceo.

Ekim 26, 2011, 04:46:33 ös
Yanıtla #5
  • Seyirci
  • Orta Dereceli Uye
  • **

H.A.AR.P

Yüksek Frekanslı Aktif Aurora Araştırma Programı.

1999 Depreminde HAARP İzleri.flv

Ekim 26, 2011, 04:55:47 ös
Yanıtla #6

Bildiğim kadarıyla, Nikola Tesla 1900'lerin başlarında, ufak çapta yapay depremler  gerçekleştirebiliyordu. Yani, günümüz teknolojisi ile "yapay deprem" oluşturmak mümkündür. Bu konuyu ben de incelemiştim, ancak haarp ile direk olarak depremlerin bir alakasının olmadığını gördüm. Haarp atmosferin katmanlarındaki olayları inceliyor bildiğim kadarıyla, detaylı araştırmalar yapmadım. Belki de bazı depremler gerçekleşmeden önce, magnetosferde ya da başka bir katmanda önemli değişiklikler meydana getiriyordur. Yani her şeye "Amerikan Oyunu" gözüyle bakmak yerine(size değil, o gözle bakanlara söylüyorum), her açıdan incelemek lazım. Eğer istedikleri yerde deprem oluşturuyorlarsa bile bu bizim pek bir şey yapamayacağımız gerçeğini değiştirmiyor zaten.  :)

Saygılarımla
"İsteyen yavaş gitsin, ister hızlı koşsun, arayan bulur. İki elinle isteğe sarıl; çünkü istektir iyi yola kılavuz olan."
Mevlana

Ekim 26, 2011, 05:03:37 ös
Yanıtla #7
  • Seyirci
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Birde bilmediklerimiz var Sayın Felix :)

Saygılarımla.

Ekim 27, 2011, 12:53:37 öö
Yanıtla #8

şöyle bir bilimsel gerçek var ,
yer altında özellikle magmaya yakın bölgelerde yüksek enerji açığa çıkaran denemeler ve patlamalar yapılırsa
dünyanın merkezinde ki magnetik enerji dengesi değişir ve sonuç olarak fay hattında olan bölgelerde deprem olabilirmiş
yani yer altında yapılıyorsa eğer nükleer denemeler yada , mevcut başlıklar yer altında imha ediliyorsa
bu uygulama depremlere yol açıyormuş
bu bir akademisyenin iddiası
aslında katılmamak elde değil, sonuç olarak onlarca deneme çalışması nerede yapılıyor? ve soğuk savaştan kalma onbinlerce başlık nerede imha ediliyor?
sevgiler...saygılar...
yenilmek te iyidir, mühim olan her seferinde yenilsende , daha iyi olarak yenildiğini bilmektir

Ekim 27, 2011, 12:59:44 öö
Yanıtla #9
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Bu HAARP denen sistem, son yıllarda çok konuşuluyordu. Deprem ile birlikte medyada da bu konu yer almaya başladı.
Bilgilerin yarıdan fazlası bana hayal ürünü geldi. Savaş sebebi olacak saldırı yapabilselerdi sanırım tüm Dünya'nın gündemi bu sistem olurdu.
Rusya'da da benzer sistem bulunuyormuş. Sistemin amaçlarına baktım, mesela deniz altıyla haberleşme diyor, bu zaten var olan birşey. Veya diğer amaçlarını düşünürsek bunları yapmak için böyle manyak bir sisteme niye ihtiyaç duyabilirler.
Geçenlerde de tv de frekanslar ile zihinleri yoran bir sistemi anlatıyorlardı. Sanırım bu tür konuları konuşmak ve düşünmek zihni daha bir yoruyor :)