Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Prometheus  (Okunma sayısı 29283 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Ağustos 03, 2011, 11:50:57 ös
Yanıtla #50
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Genel anlamda bu tip bir savunma hakki verilmesi uygun olacaktir hakli bir talep derim... Ya sizce???
bekle, izle, gör, hisset, anla...

Ağustos 03, 2011, 11:59:40 ös
Yanıtla #51
  • Aktif Uye

Bence ,cetvelle dövülsün derim... :)
Saygılarımla

Ağustos 04, 2011, 10:55:41 ös
Yanıtla #52
  • Uzman Uye

Sayın Hacamat , gerçekten bu sitenin en renkli kişilerinden birisiniz. Ömrünüze bereket.
  Yanlız unutmayın!  zaman zaman siz de o cedveli hak ediyormusunuz acaba?
      Saygılar-sevgiler.
"Vur ama dinle beni"

Ağustos 05, 2011, 01:06:00 öö
Yanıtla #53
  • Aktif Uye

sayın Alşah, beni pergelle daire içine aldılar... :)
Saygılarımla

Ağustos 05, 2011, 09:48:25 öö
Yanıtla #54
  • Orta Dereceli Uye
  • **

emin olun hacamat gibi üyeler de olmasa forumda bir şeyler ilerlemez. :)

ilerlemek için karşıt görüşlere de ihtiyaç vardır. amacımız en doğru bilgiye ulaşmak değilmi...

birileri sorgulayacak ki bizlerde bu sorgulamaların içerisinden en doğruya ulaşalım. Ama bu savnma fikrine cevaplarınızı göremiyorum. Okumak ve düşüncenizi almak isterdim açıkcası... (hatta daha ileri gidecek olursak haricilerden de bir kısım üyenin bu tip durumlarda disiplin kuruluna alınması gerektiğini düşünmekteyim.) Masonlarında bizim düşüncemizi merak ettiğine eminim. (yoksa etmiyorlar mı ??? :( )

Ağustos 05, 2011, 09:49:26 öö
Yanıtla #55
  • Orta Dereceli Uye
  • **

bu konuda açılan bir başlık varmı acaba açsak ne olur (disiplin kuruluna haricilerden de bir kaç üye fikri için )

açılmadı ise ve uygun görürseniz açmak isterim

Ağustos 06, 2011, 02:06:27 öö
Yanıtla #56
  • Aktif Uye

Sayın papoose, yanılıyorsunuz. Karşıt görüşlü olunduğu için uzaklaştırma alınmıyor. Genelde üyenin üslubu siteye uymadığından uzaklaştırma alınıyor
veya karşılıklı atışma sebebiyle. ya da nadirde olsa üye de kötü niyet sezildiğinde uzaklaştırma alıyor. Aslında tüm gerekçelerin ucu açık.
yönetim isterse benim bu yazımı  kötü niyetli adlandırıp uzaklaştırma verebilir. Yapıcak bir şey yok...
Saygılarımla

Ağustos 06, 2011, 03:53:51 öö
Yanıtla #57
  • Mason
  • Orta Dereceli Uye
  • *

Konu dışına epeyce çıkılmış olmasına rağmen bu konu ile ilgili bir şeyler yazma ihtiyacı hissettim Sn.Hacamat ve Sn.papoose :

Üye olurken kabul ettiğiniz kurallara bir göz gezdirelim :
SİTE YARARLANMA KOŞULLARI, SİTE SÖZLEŞMESİ

1.   Site Yönetimi, foruma üye seçiminde tek taraflı insiyatif sahibidir. Siteye dilediği kişileri üye yapmak, dilediklerini üye olarak kabul etmemek veya üyelikten dilediği zaman çıkarmak ya da üyelerinin dilediğine dilediği site olanaklarından faydalanma hakkı verme hakkını mahfuz tutmaktadır. Forum üyeliği ücretli değildir ve dolayısıyla "site üyeliği" üye nezdinde hiçbir hak doğurmaz, tüketicinin korunması hakkında kanuna tabi değildir.

4.  Forumumuzun kalitesini korumak için kurallara aykırı mesajlar Forum Yöneticileri tarafından forumdan ayrıca bir uyarı yapılmadan kısmen ya da tamamen silinmekte, gerekli görülen durumlarda mesaj sahibinin foruma, site üyelerine özel sayfalara ya da siteye girişleri ve katılımları sınırlanmakta veya tamamen kaldırılmaktadır.

Gelelim yukarıda yapmış olduğunuz yazışmalardan dolayı  neden ceza alabileceğinize:

Forum Kuralları
6.   Site/forum kuralları, site/forum yönetimi ve yöneticileri ilgili görüş, öneri, eleştiri, şikayet, tavsiye niteliğindeki mesajlar ile yönetici uyarılarına yanıtlar özel mesaj, e-posta veya Site ve İletişim alanı kullanılarak site veya forum yöneticilerine gönderilmelidir. Forum içindeki diğer alanlarda ve mesajlarda bu tip konulara yer verilemez.

Omnia in numeris sita sunt/her şey sayılarda gizlidir

Ağustos 06, 2011, 08:12:14 öö
Yanıtla #58
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Sayın hailstorm;

Okuyunca haklı olduğunuzu gördüm. İnsan bazen kendini kaptırıyor işte. İçinde yer alacaksan kurala uyacaksın...

Ancak konudan uzaklaşılmışsa da buna ben sebebiyet vermedim. Konunun geldiği yerde düşüncemi iletmek istedim. Ancak her halukarda haklı olduğunuzu görüyorum.

Aslında bu talepleri burda paylaşmamak lazım. Ancak belki olumlu görülürse masonlar tarafından desteklenir demiştim. (disiplin kuruluna üye fikrim) Ancak düşündümde bende onların yerinde olsam bizler dışındakini almayabilirdim. Zira sonuçta sıkıntıyı yaşayanlar doğrudan onlar olsa gerek.

Ağustos 06, 2011, 03:47:49 ös
Yanıtla #59
  • Uzman Uye

Sayın Hacamat, pergelle daire içine alındığınızı belirtmişsiniz. Umarım pergelin ne manaya geldiğini biliyorsunuzdur.
       Saygılar-sevgiler.
"Vur ama dinle beni"