Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: bycagabey  (Okunma sayısı 1746 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Eylül 09, 2011, 10:59:45 ös
  • Administrator
  • Uzman Uye
  • *
    • Masonluk, Masonlardan Öğrenilmelidir

Sayin Uyeler,

bycagabey "Terör örgütü pkknin propagandasını yapmak." nedeninden dolayi seyirci statusune alinmistir.

Saygilarimla
- Sahsima ozel mesaj atmadan once Yonetim Hiyerarsisini izleyerek ilgili yoneticiler ile gorusunuz.
- Masonluk hakkinda ozel mesaj ile bilgi, yardim ve destek sunulmamaktadir.
- Sorunuz ve mesajiniz hangi konuda ise o konudan sorumlu gorevli yada yonetici ile gorusunuz. Sahsim, butun cabalarinizdan sonra gorusmeniz gereken en son kisi olmalidir.
- Sadece hicbir yoneticinin cozemedigi yada forumda asla yazamayacaginiz cok ozel ve onemli konularda sahsima basvurmalisiniz.
- Masonluk ve Masonlar hakkinda bilgi almak ve en onemlisi kisisel yardim konularinda tarafima dogrudan ozel mesaj gonderenler cezalandirilacaktir. Bu konular hakkinda gerekli aciklama forum kurallari ve uyelik sozlesmesinde yeterince acik belirtilmsitir.

Eylül 10, 2011, 03:23:06 öö
Yanıtla #1

Aslında terörü övmek suçundan savcılığa vermek lazım...
Bir kavramın tarihini bilmediğiniz sürece
Kavramın kendisini idrak edemezsiniz

Eylül 10, 2011, 05:13:16 öö
Yanıtla #2
  • Ziyaretçi

Sayın Mustafa Kemal, pkk ufak bir sorun değil ve arada kalmış çok fazla Kürt kökenli vatandaşımız var malesef. Yani hangi birini savcılığa vereceksiniz. Taksimin göbeginde polisin gözü önünde yapılan şeyleri görmüyorsunuz sanırım. Genelde dağda akrabası, yakın arkadaşı olan kişilerin arada kalmışlık psikozu içinde olduklarını düşünüyorum.

Ben Sayın Bycagabey'in ilk yazdığı fikirlerindeki tepkiyi çok hatalı bulmamıştım doğal karşılamıştım. Yani tarihin seyri içinde bazı kürt aşiret liderlerinin baş kaldırışı neticesinde baskı gördükleri tarihleri yazmıştı ve bu baskılar nedeniyle bir ikinci sınıf vatandaş dışlanma sınırlanma gibi ruhsal bunalımların varlığından söz ediyordu. Son yazdıkları ise pkk propagandasından farksızdı, yasal olarak suç olduğu için üyeyi susturma tepkinizi doğal karşılıyorum.

Ülkemizde baskı görmeyen kim vardı ki neticede bir devrim yaşanıyordu ve silahlı başkaldırılar karşısında rejim kendini koruma adına kanlı baskınlar yapacaktı. Ya rejim ya da başkaldıranlar bu savaşı kazanabilirdi rejim kazandı. Burada suçu elinde yeterli güç olmadan başkaldıran insanlarda aramak gerekirken neden devlette aranıyor. Aynı sorun pkk da da var. Yeterli gücü yokken devlete silahla saldırarak oranın kalkınmasını engelliyorlar ve Kürt halkının baskı görmesini sağlıyorlar.. Bu gün 2 milyar dolar faizle borç alabilmek  için IMF ye atmadığımız takla kalmazken, 400 milyar dolar pkk için para harcanmış. Yazık değil mi bu paraya.

Müslümanların hala baskı görmesinin nedeni radikal islam anlayışıyla rejime silahlı başkaldırı yapanlar, Kürtlerin baskı görmesinin nedeni de kan davası anlayışıdır.

Doğu insanının ruhunda kan davası vardır bunu aşamıyorlar. Kana kan akmak zorunda onlar için. Belki de bu yüzden osmanlı zamanında kısasa kısasla alakalı şeriat kuralları onları tatmin ederek dizginlemiş olabilir. Neticede her toplumun kendine has ruhsal yapıları var.

Barış ve sevgi dolu bir gelecek ümidiyle.

Saygılarımla.