Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Mozart  (Okunma sayısı 12168 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Kasım 03, 2009, 12:16:01 ös
  • Administrator
  • Uzman Uye
  • *
    • Masonluk, Masonlardan Öğrenilmelidir

Sayin Uyeler,

M.Akyol uye isimli kisi forum kurallarinin 7. ve 8. maddelerini israrla cignemesinden dolayi 30 gun boyunca forumdan uzaklastirilmistir.

Saygilarimla
« Son Düzenleme: Şubat 24, 2010, 03:07:36 öö Gönderen: MASON »
- Sahsima ozel mesaj atmadan once Yonetim Hiyerarsisini izleyerek ilgili yoneticiler ile gorusunuz.
- Masonluk hakkinda ozel mesaj ile bilgi, yardim ve destek sunulmamaktadir.
- Sorunuz ve mesajiniz hangi konuda ise o konudan sorumlu gorevli yada yonetici ile gorusunuz. Sahsim, butun cabalarinizdan sonra gorusmeniz gereken en son kisi olmalidir.
- Sadece hicbir yoneticinin cozemedigi yada forumda asla yazamayacaginiz cok ozel ve onemli konularda sahsima basvurmalisiniz.
- Masonluk ve Masonlar hakkinda bilgi almak ve en onemlisi kisisel yardim konularinda tarafima dogrudan ozel mesaj gonderenler cezalandirilacaktir. Bu konular hakkinda gerekli aciklama forum kurallari ve uyelik sozlesmesinde yeterince acik belirtilmsitir.

Aralık 03, 2009, 11:47:48 ös
Yanıtla #1
  • Aktif Uye

Sayýn M.Akyol,

30 gün aradan sonra tekrar merhaba. Zaman zaman  tartýþsak bile forum alanýnda yokluðunuzu hissetmemek mümkün deðil!

Hoþgeldiniz,

Saygýlarýmla,

« Son Düzenleme: Şubat 24, 2010, 03:07:29 öö Gönderen: MASON »

Aralık 04, 2009, 05:47:26 ös
Yanıtla #2
  • Uzman Uye

Bay dogudan

Keþke ben sizin yokluðunuzu hep hissetsem, siz ve sizin gibileri görünce tüylerim ürperiyor.
Neden mi?

Çok çok önemli bir konunun altýna, konuyla alakasýz bana çamur atmaya çalýþan bir ileti gönderdiðiniz için. Bana saygýnýz yoksa TEMA Vakfý Onursal Baþkaný Hayrettin Karaca ile Sümerolog Dr. Muazzez Ýlmiye Çýð' a saygýnýz olsun.
Ýlgili konu: http://www.masonlar.org/masonlar_forum/index.php?topic=6368.0;highlight=bay+dogudan

Diðer bir husus da Atatürk'ü tanýyamamýþ, anlayamamýþ insanlarla 2 cümleden fazla konuþamýyor oluþum, tehlike arz ediyor.
ilgili konu: http://www.masonlar.org/masonlar_forum/index.php?topic=6675.0;highlight=bay+dogudan
« Son Düzenleme: Şubat 24, 2010, 03:07:22 öö Gönderen: MASON »

Aralık 04, 2009, 06:15:59 ös
Yanıtla #3
  • Ziyaretçi

sayýn akyol merhaba,
« Son Düzenleme: Şubat 24, 2010, 03:07:16 öö Gönderen: MASON »

Aralık 04, 2009, 10:55:22 ös
Yanıtla #4

Tekrar hoşgeldiniz.
« Son Düzenleme: Şubat 24, 2010, 03:07:04 öö Gönderen: MASON »
Karanlıklar prensi bir beyefendidir. W.Shakespeare

Aralık 05, 2009, 03:37:20 öö
Yanıtla #5
  • Aktif Uye

Sayýn M.Akyol,

Bence gereksiz ve haksýz ithamlarla dolu mesajýnýz. Önyargýlarýnýzý pekiþterecek ve  öfkenizi körükleyecek bir cevabý benden duymayacaksýnýz.
Bu saldýrganlýðýnýzý bir kenara býrakýp lütfen suçladýðýnýz yazýlarýmý tekrar okuyunuz.

Keþke ben sizin yokluðunuzu hep hissetsem, siz ve sizin gibileri görünce tüylerim ürperiyor.

Aþaðýdaki konuda ne demek istediðimi anlamadýðýnýz gibi tartýþmaktan öte sürekli suçlayýcý konuþuyorsunuz. Konu size çamur atma olmadýðý gibi basit bir örnekleme idi. Sizi örnek gösterme nedenimi ise sadece daha analaþýlýr olmaktý.

Çok çok önemli bir konunun altýna, konuyla alakasýz bana çamur atmaya çalýþan bir ileti gönderdiðiniz için. Bana saygýnýz yoksa TEMA Vakfý Onursal Baþkaný Hayrettin Karaca ile Sümerolog Dr. Muazzez Ýlmiye Çýð' a saygýnýz olsun.
Ýlgili konu: http://www.masonlar.org/masonlar_forum/index.php?topic=6368.0;highlight=bay+dogudan

Aþaðýda ki konu baþlýðýný açma nedeninide anýmsatmakta fayda var. Konunun açýldýðý dönemde  siz, sayýn Degas  ve bir kaç üye forum alanýnda bana göre ölçüsüz  ve  ýrkçýlýða (sakýn milliyetçilik demeyiniz) varan yorumlarda bulunuyordunuz. Zaten konuya verilen cevaplar da bu durumu açýkça gösteriyor.

Atatürkçülük konusuna gelince, lütfen haddinizi bilin. Olur olmadýk her konuda,  þucu-bucu suçlamalarda bulunmayýnýz. Bulunduðum yer itibariyle (ve çeþitli zaman dilimlerinde)  býrakýn düþüncelerinizi belirtmeyi, yaþamaktan bile imtina edeceðiniz bir bölgede  baðnazlýðýn, haksýzlýðýn her türüne  karþý duruþ sergilemiþ biriyim.  Lütfen ilgili/ilgisiz her konuda, köþeye sýkýþma psikolojisine kapýlmadan konuyu saptýrarak olayý Atatürkçülüðe, vatan hainliði gibi tartýþmalara sokmayýnýz.  Tavsiyem düþüncelerinizi bilginizle, belgenizle veya baþka entellektüel yaklaþýmlarla besleyiniz. Ve insanlarý tüm farklýlýklarýna göre bir de sevmeyi deneyiniz.

Bahsi geçen konular da forum yöneticisi olarak sayýn Mason'un hakemliðine baþvurabilir ve belki de sizi rahatlatabiliriz. M.Akyol'un mesajlarýnda belirttiði linkler de forum kurallarýna aykýrý, Sayýn M.Akyol'a hakaret içeren (veya çamur atýlan), hukuka aykýrý veya vatanseverlikten uzak bir tutum var ise size verdiði cezadan fazlasýný bana da uygulasýn. Böyle bir durum yok ise de Sayýn M.Akyol da bu konuyu uzatmayý býraksýn ve gerekli saygýyý göstersin.

Diðer bir husus da Atatürk'ü tanýyamamýþ, anlayamamýþ insanlarla 2 cümleden fazla konuþamýyor oluþum, tehlike arz ediyor.
ilgili konu: http://www.masonlar.org/masonlar_forum/index.php?topic=6675.0;highlight=bay+dogudan

« Son Düzenleme: Şubat 24, 2010, 03:06:53 öö Gönderen: MASON »

Şubat 24, 2010, 02:52:52 öö
Yanıtla #6
  • Administrator
  • Uzman Uye
  • *

Sayin Uyeler,

Kisisel saldiri nedenlerinden dolayi uyeye 1 hafta forumdan uzaklastirilma cezasi verilmistir.

Saygilarimla
« Son Düzenleme: Şubat 24, 2010, 03:06:37 öö Gönderen: MASON »
- Sahsima ozel mesaj atmadan once Yonetim Hiyerarsisini izleyerek ilgili yoneticiler ile gorusunuz.
- Sorunuz ve mesajiniz hangi konuda ise o konudan sorumlu gorevli yada yonetici ile gorusunuz. Sahsim, butun cabalarinizdan sonra gorusmeniz gereken en son kisi olmalidir.
- Sadece hicbir yoneticinin cozemedigi yada forumda asla yazamayacaginiz cok ozel ve onemli konularda sahsima basvurmalisiniz.
- Masonluk ve Masonlar hakkinda bilgi almak ve en onemlisi kisisel yardim konularinda tarafima dogrudan ozel mesaj gonderenler cezalandirilacaktir. Bu konular hakkinda gerekli aciklama forum kurallari ve uyelik sozlesmesinde yeterince acik belirtilmsitir.

Mart 09, 2010, 01:51:00 öö
Yanıtla #7
  • Uzman Uye

Bay Mason,

Siz bana ceza verdiniz o sözlerimden ama,

Dixi et salvavi animam meam!

Ya siz napacaksınız?
« Son Düzenleme: Mart 09, 2010, 01:55:14 öö Gönderen: Mozart »

Mart 09, 2010, 02:02:28 öö
Yanıtla #8
  • Skoç Riti Masonu
  • Uzman Uye
  • *

Sn. Mozart,

Burası engizisyon mahkemesi değil, bizler de katolik papazları değiliz. Siz de cadı ya da sapkın değilsiniz.

İnatla Forum Kurallarını ihlal ediyorsunuz. Gösterilen toleransı da görmemezlikten gelmeye devam ediyorsunuz. O kurallardan birisinde Yönetimi sert bir biçimde eleştirmenin cezai yaptırım sebebi olduğu yazılı. Şimdiye dek pek çok kez son derece sert eleştirilerde bulundunuz. Yönetim tarafından bir konuda yapılan uyarıya karşı mesela kişisel konularda özel mesaj atın bile dediniz. Bunu çoğaltabiliriz.

Ama bu son yazınız ile neyi söylediğinizi ve ruhunuzu nasıl kurtardığınızı bilemiyorum ama başka bir üyeyi hedef alarak yazmış olduklarınızdan ötürü aldığınız cezadan sonra bu kadar sert bir uslup takınıyor olmanız üzüntü verici.

Toleransın sınırları vardır. Ve ne yazık ki siz bu sınırda dolaşmaya çok fazla isteklisiniz. Konuyu kilitliyorum. Hakkınızda elbetteki bir yaptırım uygulanacaktır.

Saygıyla.

Mart 09, 2010, 12:32:56 ös
Yanıtla #9
  • Administrator
  • Uzman Uye
  • *

Sayin Mozart,

Bircok farkli baslikta, basta sahsim olmak uzere yonetimin hemen her kolunu oldukca acimasiz bir dille, yer yer hakarete varan uslublarla elestirmeniz ve ceza-i yaptirimlarin hicbirinden yeterli dersi cikaramamis olmanizdan dolayi konuya bizzat katilarak gerekli bilgiyi ve cevabi verme geregini goruyorum.

Daha onceki (oldukca gurur duyarak sahsi bilgilerinizi aciga verdiginiz) uyeliklerinizde dahil olmak uzere,
- Bircok defa ozel mesaj ile uyarilmis,
- Bircok defa forum dahilinde, diger uyelerin onunde uyarilmis,
- Bircok defa yaptirim yapilacaginin ihtarlarin ikazlarini almis,
ve nihayetinde
- Bircok defa ceza-i yaptirimlara maruz kalmis
bir uye olarak size gosterilmis olan tolerans ve hosgoruyu gormezlikten gelmeniz bizlerin iyi niyetini kullanmakta oldugunuz anlamina gelir ki tolerans ve hosgorunun bittigi nokta da orada baslar.

Okuyarak kabul ettiginiz forum kurallarinin hemen her maddesini birer birer ihlal etmis tek kisisiniz. Saniyorumki en cok ihtar ve nihayetinde ceza almis uye de yine sahsinizdir.

Alıntı
Bay Mason,

Siz bana ceza verdiniz o sözlerimden ama,

Dixi et salvavi animam meam!

Ya siz napacaksınız?

Ne soylemek istediginizi nede soyleme amacinizi anladim. O nedenle sanirim pek birsey yapamayacagim.

Alıntı
hukuken mesela bir yargıça bir şeyi söylersem suç olur mu demek suçmudur?

Nelerin suc oldugunu deneme yanilma yontemiyle yargicin kendisine dogrudan yapmak beklediginiz sonuclari dogurmayabilir. Yargicin onune cikmadan once, vatandaslik sorumlulugu dahilinde kanunlari okuyarak kabul ettiginiz var sayilmaktadir. Cunku kanunlari okumak ve onlarin bilincinde hareket etmek sizin sorumlulugunuzdadir. Yargicin onune ciktiginizda "Hic bilmiyordum. Aaaa! Oylemi hakikaten?" ifadesi sizi kurtarmaz.

Alıntı
açıklama yapmaya bile izin vermiyorsunuz bu nasıl adalet, daha değiştirme hakkım bile devam ediyordu mesajımı belki değiştirecektim, bu hakkımı da elimden aldınız.

Aciklama yapmaniza izin verildigi gibi halen ciddiye alinarak cevapda veriliyorsunuz. Bu adalet terazisinin bir kolu artik yerlerde surunmekte. Mesajinizda duzenleme yapmaniz icin size verilmis olan 15 dakikalik hak, 15 dakika boyunca Masonlar.org da istediginizi yayinlayabilmeniz anlamina gelmez. Bir insana saldiri yaptiktan sonra bunu 15 dakika icinde onarmaniz o kisinin yada yonetimin sizi affedecegi anlamini tasimamaktadir. Elbette kisilerin iyi halleri ve gecmisleri goz onunde bulundurularak cezalar azaltilabilir, iptal edilebilir. Fakat eger ortada bir yanlis varsa, caydirici bir yaptirimda olmalidir.

Alıntı
Konuyu da kitlemişsiniz,

Konu kilitlenmesine basindan beri bende karsiyim. Bana gore kisilere ceza verilebilir, kisiler susturulabilir, kisiler uzaklastirilabilir. Fakat konular asla. Yonetimin konulari kilitleme dahil hemen her yetkisi mevcuttur. Bu yetkileri kendi rizalari dahilinde bana sormadan, danismadan ozgurce kullanabilirler. Eger onlar konularin kilitlenmesini uygun gormuslerse ben sadece onlarin uyguladigi yaptirimlara saygi duyarim. Cunku bilirimki onlarin uyguladigi her yaptirim iyi niyet dahilinde, forumun iyiligi icin uygulanmistir.

Size verilen cezalarin haksiz cezalar oldugunu idda ettiniz. Suana kadar size verilen hangi cezanin hakli oldugunu savunmustunuz ki? Eger verilen cezayi hakkettiginizi dusunebilecek kadar olgun davranabilseydiniz zaten bu mesaja gereksinim olmazdi.

Alıntı
Tamam sizi anlıyorum da bunun neresi saldırı küfür yok, hakaret yok.

"Ben Ataturk`u sevmiyorum." cumlesini dahi kendinize, deger verdiginiz unsurlara ve milletinize yapilmis bir hakaret olarak kabul edebilen siz, hakaret ve kufur olmadan nasil saldirilacagini oldukca iyi bilmektesiniz. Suanda uyeliginizin sona ermesi hakkinda yapilmakta olan gorusmelerin nedenide bu hassasiyetinizden kaynaklanan saldirilardir.

Alıntı
Benim görüşlerimi beğenmeyebilirsiniz

Gorusleri begenilmeyen fakat hicbir ceza almamis bircok uye mevcut. Gorusleriniz begenilmesine ragmen ceza-i yaptirimlara maruz kaliyorsaniz o zaman goruslerinizi ifade tarzinizda bir problem mevcut demektir.

Alıntı
ben bir şeyi ifade ederek ruhumu kurtarmış oldum, ya siz napacaksınız diye diye sormam neden saldırı olsun.

Cunku bu mantikla, ruhunuz ilk ceza aldiginizda kurtulmus olmaliydi. Bizler ne yaptik? Hicbirsey, konusmaniza musade ettik. Sonra? Yine musade ettik. Sonra? Yine musade ettik. Siz hep konustunuz, ve biz hep musade ettik... Fakat bu ruh bir turlu kurtulmuyor Sayin Mozart. Dusuncelerinizi buradan daha ozgurce ifade edebileceginiz bir ortam mevcut olmadigini farkindasiniz. Yapmaniz gereken ve sizden beklenen zor yada imkansiz bir kosul degil. Kibarlik. Naziklik. Bu beklentilere cevap vermek icin artik pek fazla sansiniz malesef yok. Hakkinizda pozitif dusunenlerimiz dahil artik neredeyse her uyenin karsit oldugu bir yapi sergilemektesiniz. Saygisiz, anlayissiz, sabirsiz, dusuncesiz ve en kotusu degersiz bir uyeliginiz bulunmakta.

Alıntı
Birine kişisel saldırı yaparken dilekçe yazar gibi cümleye başlanır mı yapmayın ya,

Baslanmadigi ve kisisel saldiri yapildigi icin zaten ceza gormektesiniz. Saldirilar, kisilere degil, fikir ve yorumlara olmalidir. Yapilan saldirilar ise sizin deyiminizle dilekce yazar gibi olmazsa "Ulan" diye baslar "Bende senin" diye biter. Peki bu uslubu barindirmak bulundugunuz platforma yakisir mi?

Alıntı
Bu siteye girdiğimden beri hukuk kurallarını araştırır oldum, ne dersek ceza, şimdi bir şey diyeceğim ona da ceza vereceksiniz, yazı dahi yazamaz oldum.

Hukuk kurallarini arastirmanizin pek fazla ise yaramadigini aldiginiz cezalara bakarak soyleyebiliriz. Belkide yanlis yere bakiyorsunuz. Hukuk yerine forum kurallarina baksaniz daha faydali olabilir. Insan fanidir, fikir baki. Yazacaginiz yazilari kisilere degil, fikirlere yoneltmeniz her zaman en dogrusudur.

Alıntı
Hak istioyorum, ayrıca benim organizmalarım hızlı değişiyor, 5 dakika evvel söylediğimin sahibi değilim.

Olmalisiniz. Olamiyorsaniz soylememelisiniz.

Alıntı
Yok mu pişmanlık yasası burada, teroriste bile pişmanlık yasası uygulanıyor, ben de pişmanım.

Size uygulanan pismanlik yasalari Abdullah Ocalana dahi uygulanmadi. Pisman oldugunuza artik hicbirimizin inandigini sanmiyorum.

Yonetim icin bilgili, arastirmayi seven ve duzeyli fikir alisverisinde bulunan Mozart artik sadece saygisiz, anlayissiz ve degersiz bir uyedir. Hakkinizdaki sahsi fikirlerim bunlardan ibarettir.

Cevabinizi (ozel olarak degil) bu konu altinda herkesin huzurunda beklemekteyim.

Saygilarimla