Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: LOST tutkunları  (Okunma sayısı 23061 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Mart 07, 2008, 12:26:53 öö
Yanıtla #20
  • Ziyaretçi

Değişik bir yorum oldu sizinki :D Ama time loop ve zaman makinesi herşeyi mümkün kılabilir :D Zaten Sun, bebeğin Jin' den olmadığından şüphe duymuştu fakat Juliet ona bebeğe adada hamile kaldığını söylemişti. Adanın iyileştime etkisi olduğuna inanıyordum hep o vakitler... İngilizce senaristlerle görüşmede time loop ve continuum (uzay zaman süreklisi) konularından bahsediliyor zaten...

Mart 07, 2008, 12:29:03 öö
Yanıtla #21
  • Ziyaretçi

Senaristlerle görüşmede şunun üzerinde de duruluyor: "Paradoks yok". Bunu çok fazla dile getirmişler...

Mart 07, 2008, 01:09:03 öö
Yanıtla #22
  • Orta Dereceli Uye
  • **

O zaman yukarıdaki senaryonun yanlış olduğunu düşünmemiz gerekir,tabiki adada sıkışmış olmak veya senaristlerin kaderci bir mantıkla geçmişte kendini öldüremezsin şeklinde bir kader inançları yoksa!!!
Yukarıdaki senaryoya göre paradokslar oluşabilir ,zamanda yolculuk  varsa illaki paradoks olacaktır... (Geçmişe olan zaman yolculuğunda)...  En basit şekliyle zamanda yolculuk edebilen bir kişinin geçmişe gidip kendini öldürmesi paradoksudur...
Jack bunu denemiş ama yazgıyı değiştirememiştir gibi bir mantık mı çıkarmalıyız? :( Zaten senaryo, olabilirliğini tartışmak biraz yanlış olur ;)
אלי

Mart 07, 2008, 01:17:32 öö
Yanıtla #23
  • Ziyaretçi

Bilemiyorum açıkçası, ama yazıda bunun altı çiziliyor: paradoks yok. Tabii dini motifler söz konusuda olabilir, bu durumda "kader" devreye sokulabilir. Sanki senaristler "gerçekçilik" payınıda senaryoya katmak istiyorlar. Ayrıca Jack' in 3. sezon sonunda gittiği cenazenin kime ait olduğu ortaya çıkacak ve ayrıca sanırım iki türlü olasılık sunacaklar bize kafa karıştırmak için... Diziyi bu yüzden seviyorum işte :) Ve dediğim gibi 4. sezon 5. bölüm çok önemli :) Seyretmediğiniz için 4. sezon hakkında ayrıntı vermekte istemiyorum :D

Nisan 08, 2008, 09:53:08 ös
Yanıtla #24
  • Orta Dereceli Uye
  • **

O zaman yukarıdaki senaryonun yanlış olduğunu düşünmemiz gerekir,tabiki adada sıkışmış olmak veya senaristlerin kaderci bir mantıkla geçmişte kendini öldüremezsin şeklinde bir kader inançları yoksa!!!
Yukarıdaki senaryoya göre paradokslar oluşabilir ,zamanda yolculuk  varsa illaki paradoks olacaktır... (Geçmişe olan zaman yolculuğunda)...  En basit şekliyle zamanda yolculuk edebilen bir kişinin geçmişe gidip kendini öldürmesi paradoksudur...
Jack bunu denemiş ama yazgıyı değiştirememiştir gibi bir mantık mı çıkarmalıyız? :( Zaten senaryo, olabilirliğini tartışmak biraz yanlış olur ;)

lost 4. sezon 9. bölüme kadar izledim ve sanırım yukarıda belirttiğim şartı koymuş senaristler kendini öldüremiyorsun ;) buda beni bi nebze haklı  çıkartıyor...
evet kesinlikle yeniden senaryo yazmaya başlamalıyım...
אלי

Nisan 08, 2008, 10:12:18 ös
Yanıtla #25
  • Ziyaretçi

4.sezon 8 izledim halen 9.bölümü inderemedim, tek kelimeyle şimdiye kadar izlediğim en Etkileyeci serüven, tavsiye ederim.

Nisan 08, 2008, 11:22:42 ös
Yanıtla #26
  • Ziyaretçi

8. bölümü izlemedim ve lütfen sakın herhangi bir bilgi vermeyin 8. bölüm hakkında :)

Sn. Siempre 8. bölümden sonra ara verildi sanıyorum, 9. bölüm henüz yayınlanmamış olmalı.

Nisan 09, 2008, 10:36:36 öö
Yanıtla #27
  • Skoç Riti Masonu
  • Uzman Uye
  • *

evet 8. bölümden sonra 1 ay araverildi...

Nisan 09, 2008, 09:50:12 ös
Yanıtla #28
  • Ziyaretçi

çok teşekkür ederim, arkadaşlar niye halen yayınlanmadı diye düşünüyordum,  1 ay nassıl geçecek şimdi offffffffff :'(

Nisan 09, 2008, 10:03:55 ös
Yanıtla #29
  • Ziyaretçi

çok teşekkür ederim, arkadaşlar niye halen yayınlanmadı diye düşünüyordum,  1 ay nassıl geçecek şimdi offffffffff :'(

Ben hala 8. bölümü izlemedim, bilerek geciktiriyorum ki 1 ay 8. bölüm sonrasında ne olacak diye meraktan çatlamayayım diye :D