Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Mason Milletvekileri Meclise girer girmez neden Masonluklarını inkâr ediyorlar?  (Okunma sayısı 24455 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Eylül 25, 2006, 11:00:02 öö
  • Administrator
  • Uzman Uye
  • *
    • Masonluk, Masonlardan Öğrenilmelidir

Mason Milletvekileri Meclise girer girmez neden Masonluklarını inkâr etme ihtiyacını hissediyorlar?

Zamanlar değişiyor… İttihat ve Terakkî iktidarı zamanında, Mason
Şeyhülislam Musa Kâzım Efendi’nin Meclis Kürsüsü’nden yaptığı konuşmada olduğu gibi, milletvekilleri Mason olmaktan iftihar ederdi. Halk Partisi ve onu takip eden Demokrat Parti iktidarlarında Mason milletvekilleri, bakanlar vardı. Hatta, Adnan Menderes’in müsteşarı Ahmet Salih Korur Türkiye Büyük Locası’nın Büyük Üstadı idi.

Günümüzde Sol ve Sağ partilerin müştereken Masonluğa karşı cephe aldığını, belirli bir medyada da sık sık Mason aleyhtarı konuların yayınlandığını görüyoruz.

24 Aralık 1995 seçimleri öncesinde, ANAP Başkanı Sayın Mesut Yılmaz’ın Mason olduğu haberi büyük manşetlerle Milli Gazete, Sabah, Ateş ve Takvim gazetelerinde verilmişti. Bunun üzerine Sayın Mesut Yılmaz, Ankara 15. Asliye Hukuk Mahkemesi’nde toplam 31 milyar liralık tazminat davası açtı. Mahkemede olayın bir komplo olduğu, Mesut Yılmaz’ın ve başkanı olduğu partinin seçimlerde seçilme şansını azaltmak üzere bir fotomontaj kullanılarak yalan haberin üretildiği anlaşıldı. Hatta bu olay üzerine, Türkiye Büyük Locası da bir gazete ilânında Masonluğu anlatmayı ve Mason olmanın utanılacak değil, iftihar edilecek bir olgu olduğunu ilân etmek ihtiyacını hissetti. 1964 yılında Demirel Olayı ile başlayan bu tür karalamalar nedeniyle, tekrar seçilmek isteyen milletvekillerinin bazıları, ilk fırsatta, Mason olmadıklarını iilân etmek ihtiyacını hissetmişlerdir.
- Sahsima ozel mesaj atmadan once Yonetim Hiyerarsisini izleyerek ilgili yoneticiler ile gorusunuz.
- Masonluk hakkinda ozel mesaj ile bilgi, yardim ve destek sunulmamaktadir.
- Sorunuz ve mesajiniz hangi konuda ise o konudan sorumlu gorevli yada yonetici ile gorusunuz. Sahsim, butun cabalarinizdan sonra gorusmeniz gereken en son kisi olmalidir.
- Sadece hicbir yoneticinin cozemedigi yada forumda asla yazamayacaginiz cok ozel ve onemli konularda sahsima basvurmalisiniz.
- Masonluk ve Masonlar hakkinda bilgi almak ve en onemlisi kisisel yardim konularinda tarafima dogrudan ozel mesaj gonderenler cezalandirilacaktir. Bu konular hakkinda gerekli aciklama forum kurallari ve uyelik sozlesmesinde yeterince acik belirtilmsitir.

Mart 26, 2007, 09:28:51 ös
Yanıtla #1

Süleyman Demirel nam-ı diğer Baba
Mason mudur bir bilginiz var mı?
Demirel 'in Masonlara ihtiyacı yoktur şüphesiz çok deneyimli ve zeki bir insan kendi durumuda konumuna müsayit taktir benim değil milletindir... Tabi bu mason olmaması içinde bir sebep oluşturmaz bugün nasıl ki ben konuşmak bilgi paylaşmak amcıyla Masonlar ile iletişime paylaşıma değer veriyorsam pek tabi Sayın Demirel 'de böyle yapmış olabilir işin resmi boyutu nedir bilemiyorum kesin(?) olarak adlandırılan iddialar var. Benim şahsi görüşüm Kendisi Resmi bir locada üye olmaz çünkü diğer localar daki kardeşlerini kırmaktan korkabilir. Nasıl ki İnsanlar takım tutsalarda bazen bunu saklı tutma ihtiyacı hissediyorsa bu da gayet doğal bir refleks olabilir...

Saygılarımla.

Mart 27, 2007, 10:56:41 ös
Yanıtla #2
  • Uzman Uye

demirelin Mason olduğunu söylüyorlar size katılıyorum
ama nedense cevap gelmemiş
Mason olsa bile böyle bir  bilgi vereceklerini sanmıyorum

Nisan 28, 2007, 08:26:04 ös
Yanıtla #3

ben sıze soyleyebılırım sn. demırel masondu.hemde cok ıyı bır mason.ama tabıkı soylemek veya soylememk ona kalmıs bır sey.hıv bır zaman acıkca ortaya cıkıp ben masonum demedı ama bırz takıp edenler onun mason oldugunu bılıyr zaten.ben bunu cok acık ve net bır sekılde bılıyorum.sn demırel bır masondu.ınanmak ıstemeyen gorusunu paylasabılır benımnle.

Nisan 28, 2007, 10:52:47 ös
Yanıtla #4
  • Ziyaretçi

Buna dairdemi kaynaklarınız var? :) :D

İlginçtir ki Tayyip Erdoğan'a kaynağım var Mason değil derken Demirel'e kesin Masondur diyorsunuz. Acaba Tayyip Erdoğan takiyye yapıp dindar geçindiği için, ama Süleyman Demirel'se dürüstçe konuşup başörtülüler Arabistan'a gitsin diye bir tabirde bulunduğu içinmi bukadar eminsiniz?

Saygıyla!..

Nisan 29, 2007, 02:05:02 ös
Yanıtla #5
  • Ziyaretçi

Nisan 29, 2007, 03:02:39 ös
Yanıtla #6

sn ıttıhatcı. sn basbakanın dındar bırı olup olmaması benı ılgılendırmez.herkese ozgurdur.ben mesajlarımı bu forma gore yazarken kımın durust konusp konusmadıgını kımın dındar oluıp olmadıgını goz onune olarak yazmıyorum kı :-\ kaynagım var derkende gelısı guzel konusmadıgımı soylemek ıstıyorum ama ıllede soruyorsanız soyluyebılırım mason.anlatabıldım mı?saygılarımla!

Nisan 29, 2007, 03:44:00 ös
Yanıtla #7
  • Ziyaretçi

Bir Mason sana tayyip erdoganin Mason olmadigini ama Demirel in Mason oldugunu mu soyledi yani? Be nim bildigim Masonlar bu konularda tek kelime bile yorum yapmazlar. O yuzden bu konuya sadece Mason olmayanlar yazmis zaten :D

Bir Mason a "Demirel Mason mu?" diye sorarsaniz size tek bir kelime etmez. Ben bundan eminim sahsen. Nasil olduda sana soylediler anlamadim.

Nisan 29, 2007, 03:53:11 ös
Yanıtla #8

tabıkıde soylemezler.zaten banada soylemedı dırek olarak sadece arastırmam ıcın yardım ette o kadar.masonlukta gızlılıgın esas oldugunu bende bılıyorum.o kısı bana su mason su mason degıl demedı demezde zaten sadece az oncade dedıgım gıbı kendın bul dercesıne bana sadece yardım ette arastırmamda benı yonlendırdı o kadar.saygılarımla.

Nisan 30, 2007, 06:02:23 ös
Yanıtla #9
  • Ziyaretçi

tabıkıde soylemezler.zaten banada soylemedı dırek olarak sadece arastırmam ıcın yardım ette o kadar.masonlukta gızlılıgın esas oldugunu bende bılıyorum.o kısı bana su mason su mason degıl demedı demezde zaten sadece az oncade dedıgım gıbı kendın bul dercesıne bana sadece yardım ette arastırmamda benı yonlendırdı o kadar.saygılarımla.
Ve bu size yardim eden kisi masonmuydu?