Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: genau  (Okunma sayısı 4234 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Eylül 09, 2010, 02:22:09 ös
  • Administrator
  • Uzman Uye
  • *
    • Masonluk, Masonlardan Öğrenilmelidir

Sayin Uyeler,

genau uye isimli kisi "Kisisel saldirilar, laubali ve argo konusma uslubu kullanilarak forumun seviyesini dusurme." nedenlerinden dolayi 60 gun boyunca foruma katilimda bulunamayacaktir. Bu sure dahilinde forumu okuyarak nasil bir uslub ile katilabilecegini ogrenmis olacagini umuyorum.

Unutmayalim ki burasi bir mahalle, kahvahane, meyhane yada bir kurtlar vadisi mekani degildir. Burada boy gosterisi, seviyesiz agiz dalasi yada sokak uslubu ile mesaj atilmasi uyeliginize mal olur. 

Saygilarimla
- Sahsima ozel mesaj atmadan once Yonetim Hiyerarsisini izleyerek ilgili yoneticiler ile gorusunuz.
- Masonluk hakkinda ozel mesaj ile bilgi, yardim ve destek sunulmamaktadir.
- Sorunuz ve mesajiniz hangi konuda ise o konudan sorumlu gorevli yada yonetici ile gorusunuz. Sahsim, butun cabalarinizdan sonra gorusmeniz gereken en son kisi olmalidir.
- Sadece hicbir yoneticinin cozemedigi yada forumda asla yazamayacaginiz cok ozel ve onemli konularda sahsima basvurmalisiniz.
- Masonluk ve Masonlar hakkinda bilgi almak ve en onemlisi kisisel yardim konularinda tarafima dogrudan ozel mesaj gonderenler cezalandirilacaktir. Bu konular hakkinda gerekli aciklama forum kurallari ve uyelik sozlesmesinde yeterince acik belirtilmsitir.

Eylül 09, 2010, 02:46:31 ös
Yanıtla #1
  • Uzman Uye

Bay Mason, bağışlayıcı kalbinize sesleniyorum

Bugün dünya üzerinde sadece benim bidiğim 2 bayram mevcut; Biri Roş Haşana(2. günü), diğeri ise Ramazan(1.gün)

Lütfen, Sizden ricam bağışlayıcı olun ve yasağı kaldırın. Tamam kabul ediyorum, ilgili üye terbiye sınırlarını zorlamıştır ama eminim ki hatasını düzeltecektir. Şans vermek gerektiğini düşünüyorum.

Sevgiyle Kalın

Eylül 09, 2010, 07:04:49 ös
Yanıtla #2
  • -M-
  • Mason
  • Orta Dereceli Uye
  • *

Sn Mozart

Sn Genau'nun saygisizlik ettigi kisi degerli kardesim Omnia'dir. Dolayisiyla Sn Mason kardesimin karari yerinde bir karardir. Tartismayi uygun bulmuyorum.

Saygilar

-M-
İmza -M-

Eylül 10, 2010, 02:48:00 öö
Yanıtla #3
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Yerinde bir karar olmuştur bence. Dilerim ki Sayın genau için faydalı olur..

Saygılarımla..
Aşk için yanarken
Edindiğim kanatlarla
Uçup gideceğim ışığa doğru,
Hiçbir gözün bakamadığı.

Eylül 12, 2010, 01:13:31 öö
Yanıtla #4
  • Uzman Uye

Sn Mozart

Sn Genau'nun saygisizlik ettigi kisi degerli kardesim Omnia'dir. Dolayisiyla Sn Mason kardesimin karari yerinde bir karardir. Tartismayi uygun bulmuyorum.

Saygilar

-M-

Eylül 12, 2010, 01:56:12 öö
Yanıtla #5
  • Aktif Uye

Sayın Sirius,

Forum kuralları veya ahlaki değerlere göre cezayı yerinde ve gerekli bulmakla beraber izninizle  bir soruyla  eleştiride bulunmak isterim.
Sizce saygısızlık yapılan kişi harici olsa sizin için durum değişirmiydi?

Bağışlama konusuna gelince, burası bir forum alanı ve kuralları belli. Ayrıca forum olmasa bile kişilerin seviyelerini koruması öncelikle kendi saygınlığı için gerekli. Ne yazıkki bazı üyeler  bu konularda dikkatli davranmıyor ve bu durumda da uyarı almış kişilere bir ceza veriliyor. Ben bu türden ceza  uygulamasını kişinin kendisine çekidüzen vermesi açısından doğru buluyorum.

İllaki bağışlanma/af  söz konusu olması gerekliyse de  bu seviyesizliğe/saygısızlığa uğramış kişinin talebi ön koşul olmalıdır.

Sn Mozart

Saygilar

-M-
« Son Düzenleme: Eylül 12, 2010, 01:59:04 öö Gönderen: dogudan »

Eylül 12, 2010, 02:07:19 öö
Yanıtla #6
  • Skoç Riti Masonu
  • Uzman Uye
  • *

Sn dogudan,

Ben de size bir soru sorayım. Şimdiye dek Harici bir forum üyesine karsı gönderilen benzeri bir mesajda yaptırım uygulanmasından  kaçınıldı mı?

En yeni ornegi bir Harici üyemizin hedef alındığı mesajdir ki mesaj forum kurallarına aykırı olduğu için yonetim tarafından düzeltildi, bununla da yetinilmeyip mesajı gönderen üyeye yaptırım uygulandı.

Sn Sirius'un önceki mesajlarına bakarsanız bulunduğu yer sebebiyle bazen Türkce kullanımında tam olarak kendini ifade edemediğini acik yureklilikle söylediğini de goreceksinizdir.

Ayrıca önemle belirtirim ki; genau isimli üyeye uygulanan yaptırımın sebebi Mason olan bir üyeye karsı gönderdiği mesaj değil, bir forum üyesine hitaben yazdığı Forum Kurallarına aykırı mesajdir.

Bu noktada mesajin sahibinin kim olduğunun ve kime hitaben yazıldığının bir önemi olmaksızın üyelerin paylaşımlarını Forum Kuralları kapsamında yapmaları beklenmekte, buna aykırı hareketlere karsı ise uyarmadan çıkarmaya kadar değişik ağırlıkta müeyyideler uygulanmaktadir.

Saygılarımla.

« Son Düzenleme: Eylül 12, 2010, 02:10:00 öö Gönderen: skullG »

Eylül 12, 2010, 02:17:27 öö
Yanıtla #7
  • Aktif Uye

Sayın Skullg,

Sorularınızı sırası ile cevaplamak isterim,

Hayır kaçınılmadı. Herkese eşit davranıldı ve gerekli yaptırımlar uygulandı. Bu konuda site yönetimine teşekkürlerimi belirtmek isterim.

Ben de size bir soru sorayım. Şimdiye dek Harici bir gorum üyesine karsı gönderilen benzeri bir mesajda yaptırım uygulanmasından  kaçınıldı mı?

Sn. Siriusun hoşgörüsüne sığınarak yaptığım  minik  eleştirimin sebebi de  yanlış anlaşılabileceği konusunu anımsatmak içindi. Bu konuda sizin de  beni yanlış anlamış olduğunuzu düşünüyorum.

Sn Sirius'un önceki mesajlarına bakarsanız bulunduğu yer sebebiyle bazen Türkce kullanımında tam olarak kendini ifade edemediğini acik yureklilikle söylediğini de goreceksinizdir

Saygılarımla,
« Son Düzenleme: Eylül 12, 2010, 02:21:59 öö Gönderen: dogudan »

Eylül 12, 2010, 04:46:38 öö
Yanıtla #8
  • -M-
  • Mason
  • Orta Dereceli Uye
  • *

Sn Dogudan

Evet Sn Omnia Kardesimin yerinde sizde olsaydiniz tavrim ayni olurdu. Mesaji oturlu yazma sebebim Sn Omnia Kardesime saygimdan ve sevgimdendir. Dolayisiyla bir artniyet aramak kalp kirici olur. Gecmisteki olaylarada bakarsaniz "Masonlara" bir torpil olmadigini sizde goreceksiniz. Unutmayalimki benim veya Omnia Kardsimin bu forumda olusunun sebebi sizlersiniz. Tek gayemiz sizleri dogru yolda bilgilendirmek ve Masonlugun dogru yuzunu sizlere gostermektir. Aksi olsaydi eger forumu sadece Masonlara ozel yapardik olurdu biterdi. Umarim bu aciklayici olmustur.

Saygilar

Sirius -M-
İmza -M-