Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: onikiye beş kala  (Okunma sayısı 12997 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Ekim 19, 2006, 07:21:45 ös
  • Uzman Uye

11:55 i bir resimde gördüm ve merak ettim.Açıklanması yasak mı yoksa cevaplayabilir misiniz *
''Kızıl elmada buluşalım''

Ekim 20, 2006, 10:18:58 öö
Yanıtla #1
  • Administrator
  • Uzman Uye
  • *
    • Masonluk, Masonlardan Öğrenilmelidir

Oncelikle sunu belirtmek isterim. actiginiz sadece bir konu degil, bir Ankettir ve sordugunuz sorunun 2 cevabi var, ayrica 2 cevapta ayni. sanirim anket actiginizi yada tam olarak yapmak istediginizi yapamadiniz. Anket ile ilgili sorulariniz olursa yardimci olurum. Yanliz bu anket suanda gereksizdir cunku uyelerin sececegi seceneklerin 2 side ayni secenek. eger silmek isterseniz (ve silemiyorsaniz) bana soyleyebilirsiniz.

Sorunuza gelirsek; Masonluk derece sistemi ile ilerler ve bir ust derecenin bildiklarini bir alt derece bilemez. Yani dereceniz ilerledikce vakif oldugunuz sirlar artar. Bu nedenle bu sorunuzun cevabini Her Mason bilemeyebilir. Yada birbirinden daha az yada cok bilebilir. benim bu konu ile ilgili soyleyebilecegim sundan ibarettir;

oncelikle resim galerisine bakmaniz ve kucuk ama onemli ayrintilarin dikkatinizi cekmis olmasi ilginc. Bu derece dikaktiniz ve ilginiz icin tesekkur ederim. saatin 12 yi gostermesinin bizler icin bircok anlami var. aciklayabilecegim anlamlarindan bazilari sunlardir;  operatif Masonlukta saat 12 ye kadar calisilir sonra yemek yenirdi. olaylar ve bircok durumlar hep gece yada oglen 12 de gerceklesirdi. yani saatin 11:55 olmasi 12 de olacak olanlara cok az bir zaman kaldigini belli eden bir goruntudur. belki biraz az oldu soyleyebileceklerim ama uzgunum ben sadece bu kadarini aciklayabilirim bu konuda.
« Son Düzenleme: Aralık 25, 2008, 01:12:21 ös Gönderen: MASON »
- Sahsima ozel mesaj atmadan once Yonetim Hiyerarsisini izleyerek ilgili yoneticiler ile gorusunuz.
- Masonluk hakkinda ozel mesaj ile bilgi, yardim ve destek sunulmamaktadir.
- Sorunuz ve mesajiniz hangi konuda ise o konudan sorumlu gorevli yada yonetici ile gorusunuz. Sahsim, butun cabalarinizdan sonra gorusmeniz gereken en son kisi olmalidir.
- Sadece hicbir yoneticinin cozemedigi yada forumda asla yazamayacaginiz cok ozel ve onemli konularda sahsima basvurmalisiniz.
- Masonluk ve Masonlar hakkinda bilgi almak ve en onemlisi kisisel yardim konularinda tarafima dogrudan ozel mesaj gonderenler cezalandirilacaktir. Bu konular hakkinda gerekli aciklama forum kurallari ve uyelik sozlesmesinde yeterince acik belirtilmsitir.

Ekim 23, 2006, 07:23:54 ös
Yanıtla #2
  • Uzman Uye

nasıl silinceğini bilemediğimden dolayı siz silebilirsiniz
''Kızıl elmada buluşalım''

Şubat 23, 2007, 04:42:05 öö
Yanıtla #3
  • Ziyaretçi

oncelikle sunu belirtmek isterim. actiginiz sadece bir konu degil, bir Ankettir. ve sordugunuz sorunun 2 cevabi var, ayrica 2 cevapta ayni. sanirim anket actiginizi yada tam olarak yapmak istediginizi yapamadiniz. ankat ile ilgili sorulariniz olursa yardimci olurum. yanliz bu anket suanda gereksizdir cunku uyelerin sececegi seceneklerin 2 side ayni secenek. eger silmek isterseniz (ve silemiyorsaniz) bana soyleyebilirsiniz.

Sorunuza gelirsek; Masonluk derece sistemi ile ilerler ve bir ust derecenin bildiklarini bir alt derece bilemez. yani dereceniz ilerledikce vakif oldugunuz sirlar artar. bu nedenle bu sorunuzun cevabini Her Mason bilemeyebilir. yada birbirinden daha az yada cok bilebilir. benim bu konu ile ilgili soyleyebilecegim sundan ibarettir;

oncelikle resim galerisine bakmaniz ve kucuk ama onemli ayrintilarin dikkatinizi cekmis olmasi ilginc. Bu derece dikaktiniz ve ilginiz icin tesekkur ederim. saatin 12 yi gostermesinin bizler icin bircok anlami var. aciklayabilecegim anlamlarindan bazilari sunlardir;  operatif Masonlukta saat 12 ye kadar calisilir sonra yemek yenirdi. olaylar ve bircok durumlar hep gece yada oglen 12 de gerceklesirdi. yani saatin 11:55 olmasi 12 de olacak olanlara cok az bir zaman kaldigini belli eden bir goruntudur. belki biraz az oldu soyleyebileceklerim ama uzgunum ben sadece bu kadarini aciklayabilirim bu konuda.
Bence gayet guzel bir aciklama olmus. Ozetle 11:55 masonlara gore beklenen bir saatin yaklastigini belirtir diyebiliriz saniyorum.

Mayıs 15, 2007, 09:13:56 ös
Yanıtla #4
  • Ziyaretçi

Demek siz masonlar için 11:55 önemli bir zaman bizim için de 5 vakit ezan saati çok önemlidir saygılarımlaa..

Mayıs 15, 2007, 09:28:26 ös
Yanıtla #5
  • Ziyaretçi

Hahahah... Peki. Bu kadar mi at gozluguyle bakiyorsun bu olaya. Bir saatin oneminin olmasi demek oburlerinin onemininin olmamasi olarak mi goruyorsun. Ayrica namaz ile bir saat bildirisinin ne alakasi var.

Mayıs 15, 2007, 09:30:12 ös
Yanıtla #6
  • Ziyaretçi

o espiriydi kardeş yanlış anladın espri gıtlığın varsa bu benim sorunum deil bi doktora görün ama mason olmasın çünki sizin gibiler hep böle düşünürler hahahahahahahahahahaha

Mayıs 15, 2007, 09:32:08 ös
Yanıtla #7
  • Aktif Uye

namazla,ezanla, dinle,ilgili espri yapılmaz,bunlar hassas konulardır ve insanların değer verdiği şeylerdir.
Vostede é vostede. . Nunca perder o caducidade. .

Mayıs 15, 2007, 09:35:54 ös
Yanıtla #8
  • Ziyaretçi

o espiriydi kardeş yanlış anladın espri gıtlığın varsa bu benim sorunum deil bi doktora görün ama mason olmasın çünki sizin gibiler hep böle düşünürler hahahahahahahahahahaha
Bence once senTurkce'yi ogren. Arapca'yi tercih edersen de oraya git ;)

Mayıs 15, 2007, 09:39:44 ös
Yanıtla #9
  • Ziyaretçi

http://www.fortlak.com/ bunun konumuzla bir alaksı yok ama ltfen bir bakın türkiyenin Duğusuna kürdistan devleti kurmuşlar ben bir vatan sever olarak çok üzüldüm ve sinirlendim sizinde görüşlenirinizi bilmem istiyorum yazarsanız memnun olurum...ben türkçeyi gayet iyi kullandığıma inanıyorum ama klavyeyle yazarken öle oluyo .;) daha hızlı olması için eğer rahatsız olduysanız daha özenerek yazmaya çalışırım