Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: İsrail askerleri böyle vurdu  (Okunma sayısı 13564 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Temmuz 21, 2008, 11:50:55 ös
Yanıtla #20

Sn. Uyeler, bir kac yorumum olacak musaadenizle.

Goruntuleri ben de izledim. Bu arada saniyorum tutuklu olup vurulan kisi olmemis, plastik mermi kullanmislar (iskence sonucta ::) )

Montaj olma ihtimalinden bahsedilmis. Montaj yapilacak olsa bu kadar amatorce mi yaparlardi sizce.
Bu arada baska bir uye, sanirim Alaaddin demis ki siz silah sesleri duysaniz cekime devam edermiydiniz. Bu yanlis bir yaklasim cunku silah sesini duymadan once goruntuyu yakalamis olurdu zaten kamera ki zaten yakalamis.

Kursun sesten hizli ucuyor.

Spes mea in Deo est

Temmuz 22, 2008, 06:17:42 öö
Yanıtla #21
  • Ziyaretçi

ortadogu da golgenden bile suphelenmen gereken bir yer.Israil kendi milletinin canini karumak icin baska bir milleti eziyor.bazi yaptigi seyler o kadarda kabul edilebilir seyler degil fakat orda o zulmu cekenler bir zamanlar o topraklari israillilere para icin satanlar. olaylar uzaktan gorundugu gibi degil aslinda daha derine inip birde o pencereden bakmak lazim olaylara.
Saygilarimla

Temmuz 22, 2008, 01:55:46 ös
Yanıtla #22
  • Ziyaretçi

ortadogu da golgenden bile suphelenmen gereken bir yer.Israil kendi milletinin canini karumak icin baska bir milleti eziyor.bazi yaptigi seyler o kadarda kabul edilebilir seyler degil fakat orda o zulmu cekenler bir zamanlar o topraklari israillilere para icin satanlar. olaylar uzaktan gorundugu gibi degil aslinda daha derine inip birde o pencereden bakmak lazim olaylara.
Saygilarimla
Bu söyledikleriniz, İsrail'e zulüm etme hakkı doğurmuyor.

Temmuz 22, 2008, 02:03:46 ös
Yanıtla #23
  • Seyirci
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Kendi halkını koruması için böyle bir şey yapmak zorunda israil devleti.

Temmuz 22, 2008, 02:06:59 ös
Yanıtla #24
  • Uzman Uye

Yanlış mı anladım ? Dediniz ki İsrail halkını koruması için filistine zulum etmek zorundadır.
''Kızıl elmada buluşalım''

Temmuz 22, 2008, 02:29:44 ös
Yanıtla #25
  • Seyirci
  • Orta Dereceli Uye
  • **

O topraklardan israil çekilemez..bu çekilme yahudi halkına ihanetten başka birşey değildir.Günümüz İsrail devletinin sınırlarını gözünüz önüne getirin.Görmüş olduğunuz topraklarda ilkçağda gibonlular,kenaniler yaşamaktaydı.Filistinliler ise,lût gölünün doğusunda yaşamışlardır.Yani asla filistinin olmamıştır o topraklar.Kenaniler yahudilerdir.tüccarlıkla uğraşan,ve zaten kelime anlamıda tüccar olan bir kavim. Sami koluna aittirler.Ancak daha sonra bölgeye mısırdan göç eden yahudilerde gelmiştir. Sonra davud ve süleyman imp. kurulmuştur.Juda krallığı bunu izlemiştir.Asur,Babil ve pers saldırılarından sonra bölgedeki bütün topluluklar göçe zorlanmışlardır(zorlama değil gerçi,bizzat zor kullanarak,katliamlarla yapılmıştır bu işlem).Bunları eminim hepiniz biliyosunuz.Peki siz hangi akıl ve mantıkla kudüs ve çevresinin filiste ait olduğunu söylüyorsunuz? yahudiler buradan göçe zorlandılar diye bölge 2-3 arabın mı oldu? araplar ne yatırım yaptılar bölgeye? bölgenin içsel gizemini araplar anlayabilmişler mi? gerçi günümüzde bir toprak parçasında hak idda etmek iiçin artık self-determination ilkesine gerek yok..kim güçlüyse toprak onun..Doğanın asil tayini..
   Dün bu konuda birşey söylemiştim.eğer İsrail çekilirse yahudilere ikinci bir sürgün hayatı yaşatılır diye. Onu da hemen açıklıyım. Bakın sayın üyeler: öncelikle şunda hemfikir olalım. 1948 yılından beri araplar yahudileri bölgeden atmak için sürekli çabalamaktalar.bunun için lobilerden terör örgütlerine kadar herşey kurulmuştur. israilin bir barış yapması demek,kendi sonunu getirir..hazır düşmanın üstüne gitmiş ve ipleri elinde tutuyorken hemencecik bu işi bitirmeli..aksi halde barış,barış görüşmeleri,ateşkes gibi saçmalıklarla düşmana toparlanma fırsatı vermekte.Bu ise savaşın,iç çatışmanın,dökülen kanın süresinin artması demekten başka birşey değil..bölge yamalı bir çingene bohçası gibi..bir şekilde düzenlenmeli ve bu düzenleme asla barışla olamaz(Bana karşı tepkiniz var biliyorum,çünkü bir başka filistin başlığında da epey tepki çekmişti yazım.Gerçi doğruydu.) siz barışla bir toprak parçası alabilirmisiniz? alamazsınız..boşuna idrenmeyin bu konuda. Savaş zaten burada araya girer ve en doğrusunu yüce tayin mekanizmasıyla tayin eder. toprak savaşla alınır.(bazı topraklar hariç,bu topraklar para ilede satın alınabilirler.Misal,almanyanın danzig bölgesini satın alması gibi,ama kritik topraklar asla parayla alınamaz,hele hele filistin asla..)

Temmuz 22, 2008, 02:39:29 ös
Yanıtla #26
  • Ziyaretçi

de hund

Milattan önce 1500 yılına bakarsak hangi ülke kendi toplumunun olabilir ? M.Ö 1350 yılında türkiyede ingilterede almanyada fransada kim vardı , o zamanki toprak sahiplerini bulacak olsak yandık ! Yada herkes çıkıp buranın asıl sahibi biziz bakın m.ö 1200 yılında ilk biz gelmişiz derse üçüncü evren savaşı çıkması lazım , dünyada insan kalmaz kan dökmekten herkes herşey yokolur

Temmuz 22, 2008, 02:42:04 ös
Yanıtla #27
  • Seyirci
  • Orta Dereceli Uye
  • **

de hund

Milattan önce 1500 yılına bakarsak hangi ülke kendi toplumunun olabilir ? M.Ö 1350 yılında türkiyede ingilterede almanyada fransada kim vardı , o zamanki toprak sahiplerini bulacak olsak yandık ! Yada herkes çıkıp buranın asıl sahibi biziz bakın m.ö 1200 yılında ilk biz gelmişiz derse üçüncü evren savaşı çıkması lazım , dünyada insan kalmaz kan dökmekten herkes herşey yokolur

Ben ne dedim peki? günümüzdeki tayin,güç ve savaştır.ben hem ilkçağı açıkladım hemde günümüzü..İsrail güçlüdür ve o topraklarda onundur..söylenen şeyler şuan savaşı durdurmucaktır.Başladıysa belirlenen şekilde bitecektir savaş..hatta bölgenin aslında büyük bir imara ihtiyacı var.

Temmuz 22, 2008, 03:03:03 ös
Yanıtla #28
  • Skoç Riti Masonu
  • Uzman Uye
  • *

Roger  Waters 'Amused to Death' albümümün  Perfect Sense başlıklı parçasında;

“and the Germans kill the Jews
And the Jews kill the Arabs
And the Arabs kill the hostages
And that is the news”

diyor. ben dinlemeye devam ediyorum. ne de olsa şiddetin de faşizmin de ulusu yok...

Temmuz 22, 2008, 03:16:21 ös
Yanıtla #29
  • Seyirci
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Herşey güç ile şekil alır..Gücün bir başka adı yoktur.Bazen savaş,bazen para,bazen hitabet..şekil aldırmak istenilen (her)şeye en uygunu katılıp yoğrulmalı.