Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: CUMHURİYET BAYRAMI  (Okunma sayısı 6125 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Ekim 30, 2008, 02:13:12 ös
Yanıtla #10

Herkese Merhaba ,

Ankara'da Fener Alayı bile yoktu , Cumhuriyet Tarihi'nin en utanç verici "kutlamamasını" yaşadı başkent . Çankayalılardan daha farklı bir duruş beklerdim , derecesiz şekilde üzüldüm .

Saygılarımla

Sn. Nueva,

Cumhuriyetimiz halkın kendi iradesi ve isteği sonucu başkaldırısı  doğrultusunda elde edilmiş bir kazanım değildir.Devrimleri halk yapmamıştır.Ulu önderimiz yapmiştır.Buna birde İslami kurallar doğrultusunda yönetilmek isteyen oldukça büyük kesimi ve emperyalist politika doğrultusunda yönetiliyor olduğumuzuda eklerseniz elde edeceğiniz sonuç tabiiki pek içacıcı olamaz.

Saygılarımla
Omnia mors aequat

Ekim 30, 2008, 06:31:56 ös
Yanıtla #11
  • Uzman Uye

Cumhuriyetimizin kurulusunun 85. yildonumunu ben de biraz gecikmeli de olsa kutluyorum...

Ekim 31, 2008, 04:46:36 ös
Yanıtla #12
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Sayın MYSTICPROVOCATEUR ,

Benim sitemim zaten rejimi dini kurallara dayandırmak özlemlerinde olan Arap hayranlarına değildi ; onlardan bir kutlama faaliyeti beklemek zaten eşyanın tabiatına aykırı . Yıkmak istedikleri şeyi niçin kutlasınlar ? Beni hayal kırıklığına uğratan , Gazi'yi en desteklemesini beklediğimiz laik cumhuriyetçi gerçek Ankaralılar ve Çankayalılar idi . Gönül "umduğuna " gücenirmiş . Benim tanıdığım gerçek Çankayalı , konjonktürden ürkmez ve sindirilmeyi kabul etmez idi , hatta en yoğun kutlama faaliyetini Çankayalılardan bekledik ama sonuç içler acısı oldu. Cumhuiyet kazanımları konusunda Çankaya çok özel bir simgesel konuma sahip , Çankayalı böyle yaptığında  , hilafet yanlıları , sıkmabaş tutkunları  , okullara mescit yapımı için bağış yapanlar olağanüstü bir keyif ve tatmin duygusunu deneyimlemekteler . Ben sadece buna sitem ettim hepsi bu .

Saygı ve en iyi dileklerimle
Quality has no fear of time ..

Kasım 07, 2008, 12:35:31 öö
Yanıtla #13
  • Ziyaretçi

Ertuğrul Öztürk 28 Ekim 2008 tarihli Hürriyet gazetesinde ki köşe yazısında 
Ezgi Başaran'ın Yıllardır Türk Tarihi üzerine araştırmalar yapmış Hollandalı akademisyen Erik-Jan Zürcher ile yaptığı mülakattan alıntılar yapmış.

Bende bunlardan birini sizlerle paylaşmak istedim.

"Cumhuriyet, tepeden inmeci olabilir. Ama dünyanın en başarılı ülke kurma projesidir. Ülke ekonomik olarak gelişti, sağlam bir orta sınıf ve sivil toplum oluştu. Türkiye, İspanya'dan çok önce demokrasiye kavuştu. Türkiye, o Kemalist dönem olmasaydı modernleşemezdi."

Ben şuanda İspanya'da öğrenciyim ve insanlarla konuşuyorum elimden geldiğince Cumhuriyet'in kazanımlarını anlatıyorum ve aldığım tepkiler gerçekten de harika kurduğumuz bu sistemle nekadar övünsek azdır.Ortadoğunun kalbinde böyle bir sistemi devam ettirmek gerçekten de sağlam temellerle olur.Herşeye rağmen ayaktayız ve bunu sürdüreceğimize hiç şüphe yok.Önemli olan hayata geçirilen bu projeyi,yurt içinde ve dışında anlatabilmek.Herkese gerçekleri objektif bir biçimde gösterebilmektir.

teşekkürler

saygılarımla

Kasım 07, 2008, 09:51:58 ös
Yanıtla #14
  • Orta Dereceli Uye
  • **

engn185
harikasın kardesim...
sevgiyle kal
...Söyleceklerimi yukarda söyledim zaten...

Aralık 03, 2008, 12:51:52 ös
Yanıtla #15
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Resmi Bayramlarımızı Protokolde somurtarak , kara gözlüklerin arkasında seyreden samimiyetsiz zihniyeti kınıyorum...

Olayı Cumhuriyet Bayramı değil de sanki Cumhuriyet Matemi gibi algılayan bu ahmak zihniyetin , Toplu İftar çadırlarında yüzlerinde açan güller , o kişilerin siyasi ve ideolojik tavır ve düşünceleri hakkında yeterli doneyi sağlıyor...
Bilgili bir aptal, bilgisiz bir aptaldan daha aptaldır.
  Moliere