Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Yaratıcı bir Tanrıya kesinlikle inanmıyorum.  (Okunma sayısı 43261 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Ağustos 07, 2008, 03:01:16 ös
Yanıtla #110
  • Ziyaretçi

İnanırım :
Bir Allah'a her şeye gücü yeter Peder'e,
gök ile yeryüzünü yaradana
ve İsa Mesih'e, onun biricik Oğluna,
bizim efendimize.
Aziz Ruhtan ten alarak,
bakire Meryem'den doğduğuna,
Pontuslu Pilatus zamanında azap çektiğine,
Haça gerilerek ölüp gömüldüğüne,
Limbos'a indiğine,
üçüncü gün ölülerden dirildiğine,
göğe çıktığına, gücü herşeye yeter
Peder Allah'ın sağında oturduğuna,
oradan gelip dirilerle ölüleri yargılayacağına,
inanırım.
Aziz Ruh'un varlığına,
Kutsal Katolik Kiliseye,(*)
Azizlerin birliğine,
günahların bağışlanmasına
tenin dirilmesine
ve sonsuz hayata.
Amin.

Ağustos 07, 2008, 03:02:31 ös
Yanıtla #111
  • Ziyaretçi

Ey bütün yorgunlar ve yükü ağır olanlar!
Bana gelin, ben size huzur veririm.
            ( Mat.11:28 )

Ağustos 07, 2008, 03:06:50 ös
Yanıtla #112
  • Ziyaretçi

BENİ, OLDUĞUN  GİBİ  SEV !
               Mesih İsa'nın cesaret verici sözleri, senin için.
Senin sefilliğini, içindeki savaşı, ruhunun sıkıntısını ve senin bütün zayıf taraflarını tanıyorum. Günahlarını ve sadakatsızlığını bilmeme rağmen sana genede söylüyorum. Bana kalbini ver, ve beni olduğun gibi sev. Eğer sevgini vermek için, önce bir Melek olmayı beklersen, beni hiç bir zaman sevmiyeceksin. Eğer görevlerini yerine getirmekte sadık olamıyorsan, tekrarlamayı istemediğin günahlarını tekrarlıyorsan da, beni sevmemen için sana izin vermiyorum. Beni olduğun gibi sev !

Nerede ve hangi halde olursan ol, bitginde olsan, kaybetmişte olsan, vaadlerine sadık kalmamışta olsan, beni olduğun gibi sev !
Ben senin yaralı kalbinin sevgisini istiyorum. Mükemmel ve kusursuz olmayı beklersen,beni asla sevemiyeceksin !
Her kum tanesinden bir serap yapamazmıyım ? parlayan, berrak, saf ve sevgi dolu ?
Yoksa ben herşeye kadir olan Tanrı değilmiyim ?
Yarattığım  bütün varlıkları cennette bırakıyor ve senin o aciz sevgini tercih ediyorum. Sevgimin yöneticisi ben değilmiyim ?
Çocuğum, bırak seni seveyim. Ben senin kalbini istiyorum. Tabii ki bir gün seni değiştireceğim, ama bugün seni olduğun gibi seviyorum ve senin de beni olduğun gibi sevmeni arzu ediyorum.
Ruh'unun en derin ve karanlık yerlerindeki perişanlığının
ve eksiklerinin, sevgi olarak yükseldiğini görmek istiyorum.
Senin zayıf taraflarını ve tüm Perişan olanların da zayıf taraflarını seviyorum. Ve Perişan olanların, hiç durmadan
'' Mesih İsa seni seviyorum '' diye söylemelerini istiyorum.

Sadece ve sadece, kalbinin şarkılarını dinlemek istiyorum.
Ben senin faziletlerini ve bilmişliğini istemiyorum.
Benim için bir tek şey önemli, seni içtenlikle çalışır görmek.
Benim arzu ettiğim senin Kabiliyetlerin değil.
Sana başka birçok kabiliyet verebilirdim, fakat bunlar seni bencilleştirebilir ve sevgini katılaştırabilirlerdi.Ben sana daha büyük görevlerde verebilirdim, ama hayır, sen o zaman hiç bir işe yaramıyan  bir uşak olabilirdin ve
ben de senin elinde kalmış azıcık şeyi bile alırdım.
Çünki ben seni bir tek  'SEVGİ' için yarattım.

Bugün, Ben bir dilenci gibi senin kalbinin kapısında duruyorum. Ben, Kralların Kralı ! Kapıyı çalıyor ve bekliyorum ! Bana kapıyı açmak için acele et !
Kendini zavallılığa bırakma. Sefilliğini tamamen tanımış olsaydın acılarından ölürdün.
Benim sana olan sevgimden şüphe ettiğini görmek, senin bana olan inancının eksildiğini görmek, benim kalbimi yaralıyor.
Faziletli olmamana önem verme. Ben sana benim faziletimi vereceğim. Acı çektiğin anlarda sana kuvvet vereceğim. Eğer, sen bana, senin sevgini hediye edersen, bende sana sevmeyi anlayabilmen için, rüyalarında bile göremiyeceğin kadar sevgi vereceğim. Beni, olduğun gibi sevmeyi düşün.

Ben, sana hatta Annemi bile verdim. Herşeyi, evet herşeyini, O'nun temiz Kalbi ile ve onun yardımı ile bile aklayabilirsin.
Ne olursa olsun, kendini sevgiye adamak için, sakın Kutsal olmayı bekleme. Beklersen beni asla sevemiyeceksin.
Ve şimdi git !

Ağustos 07, 2008, 03:28:47 ös
Yanıtla #113
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Maalesef sepet sepet ekmek dağıtan ve "biyolojiye benzin döküp yakarcasına"  3 gün ölü kalıp  dirilen bir insana ve onun dinine inanmaktansa inanmamayı tercih ederim..

Fikrimce İncili sadece okumak çok zevkli , eski dünyalara , eski şehirlere ait ne varsa canlanıyor gözünüzde ama gelin görün ki hristiyanlık ve diğer semavi dinler materyalizmin karşısında çok zayıf kalıyorlar.Sovyetler çökmüş olabilir , diyalektik materyalizm ise hayatımızın temelidir..

Life goes on , keep the ozone..  :)
Bilgili bir aptal, bilgisiz bir aptaldan daha aptaldır.
  Moliere

Ağustos 07, 2008, 05:11:45 ös
Yanıtla #114
  • Ziyaretçi

ben ise tam tersi düşünüyorum şimdiye kadar materyalist felsefe hiçbirşeyi tam açıklığa kavuşturamamıştır.Çünkü ne yazık ki ne kadar düşünürsek düşünelim insan aklının asla kavraması mümkün olmayan bir bilinç seviyesinde gerçekleşiyor bazı şeyler ve materyalistlerin bilim-bilim diye direttikleri bu zamanlarda artık bilimadamları da Tanrı'yı kabul ediyorlar.Marksist düşünce burada tıkanmıştır bence...

Ağustos 07, 2008, 07:27:35 ös
Yanıtla #115

Pater noster, qui es in caelis:
sanctificetur nomen tuum;
adveniat regnum tuum; fiat voluntas tua,
sicut in caelo, et in terra.
Panem nostrum cotidianum da nobis hodie;
et dimitte nobis debita nostra,
sicut et nos dimittimus debitoribus nostris;
et ne nos inducas in tentationem;
sed libera nos a malo.
Amen.

Amen :)
הדבר היחיד לשמור על אנשים בחיים הוא אהבה וכבוד

Aimer et être aimé c’est sentir le soleil des deux cotés.

«Ոսկե Տարիքը - Փոթորիկները, չի կարող կանխել մարդիկ սիրում են ծովը.

Ağustos 07, 2008, 10:21:26 ös
Yanıtla #116
  • Aktif Uye

Maalesef sepet sepet ekmek dağıtan ve "biyolojiye benzin döküp yakarcasına"  3 gün ölü kalıp  dirilen bir insana ve onun dinine inanmaktansa inanmamayı tercih ederim..

Fikrimce İncili sadece okumak çok zevkli , eski dünyalara , eski şehirlere ait ne varsa canlanıyor gözünüzde ama gelin görün ki hristiyanlık ve diğer semavi dinler materyalizmin karşısında çok zayıf kalıyorlar.Sovyetler çökmüş olabilir , diyalektik materyalizm ise hayatımızın temelidir..

Life goes on , keep the ozone..  :)

Yeniden dirilme konusunda çok fazla tez var sayın tcorbaci. Bunlardan bana en mantıklı gelen normalde çarmıha gerilen insanın üç gün kadar çarmıhta bırakılmasına rağmen Hz. İsa'nın hıristiyan bakış açısına göre o gün çarmıhtan indirilmesi ve aslında bu geçen sürede kendisinin gerçekten ex olmamasıdır. Çünkü gerçekten de Romalılar'ın çarmıh cezasına uymuyor İncil'deki durum.
Mea mihi conscientia pluris est quam omnium sermo

Ağustos 08, 2008, 01:15:17 öö
Yanıtla #117
  • Seyirci
  • Yeni Katilimci
  • *

Tanrı.... Olmadığı düşüncesinde mükemmel kanunlara bağlı yaşayan evrenin varlığını açıklayamadığımız durumun açıklamasıdır...
Bilgelik...konuşmanın az düşünmenin çok olduğu yolun adıdır.Mükemmeliyet....henüz ne olduğunu  kavram olarak tam  ifade edemediğimiz ama etrafımızdaki herkesin ağzından eksik  etmediği kelime...

"Düşünmeyen tutucudur.Düşünemeyen aptal.Düşünmediğine aldırmayan ise köle..." 
W.Drummond

Ağustos 08, 2008, 01:55:15 öö
Yanıtla #118
  • Seyirci
  • Yeni Katilimci
  • *

Sayın torbacı birkaç sorum var.Şu cumle size ait
"Evrenin oluşumu meselesine dönersek sadece akıllı atomlardan müteşekkil protein yığınları olduğumuzu söyleyebilirim.Azot dönüşümünün içerisindeyiz.Varlığımızı devam etirebilmek için bir araya geldik.Aç kalmamak için beraber avlandık.Çocuklarımız uzun zamanda yetişkinliğe ulaştığı için daha uzun süreli sosyal ilişkiler kurduk.Gökgürültüsünde bir araya toplandık.Sosyal parazitlerimiz siyaseti oluşturdu , diğer parazitlerde onları izledi.Aç kalmamak için veya daha çok yemek için savaşlar yaptık..
Tüm toplum hayatı bu kadar basit ve anlaşılabilir bir durumdayken Ben bu yaşantıya  tanrı kavramını bir türlü oturtamıyorum..."   
Tarih: Temmuz 12, 2008, 07:47:44

Akıllı atomlardan müteşekkil protein yığınları olduğumuzu söyleyebilirim.Cümlenizine açıklama olarak bilimsel bir kaynak adı alabilirmiyim? Cümleniz oldukça dikkat çekici çok merak ettim bu yargıyı kendinizmi  yorum olarak ifade ediyorsunuz yoksa konusunda uluslararası arenada kabul görmüş biyoloji yada tıp bilim adamlarınamı ait?

Diğer sorum akıl ve bilim kavramlarını kavramsal düzeyde ne olarak anlamlandırdığınızı öğrenmem mümkünmü? Bu iki kavrama kendiniz bir anlam yükleyiptemi izahlarınızı yaptınız yoksa kavramsal ve terimsel anlamlarını sözlük anlamları anlamındamı kullanıyorsunuz?Çünkü yaptığınız açıklamalara  cümlelerimi yazmadan önce neye niçin yazacağımı bilmek istedim.

Ağustos 08, 2008, 02:37:16 öö
Yanıtla #119
  • Ziyaretçi

İnsanı bu kadar basite indirgeyen başka bir tanım olamaz.Kusursuz bir düzenin içerisindeki en mükemmel varlıklarız.İnsan bilimsel verilerle açıklanacak kadar küçük bir varlık değildir.Yüzyıllarca insanlar varoluşu açıklamaya çalışmış ama Sn tcorbacı herşeyi saniyede çözümledi.Tabii ki fikir sizin ancak size bir sorum olacak yüzyıllardır evrende bir sürü metafizik olay meydana gelmekte bunlar da mı sizi maddesel düşünmekten alıkoyamıyor?Peygamberler zamanından bahsetmiyorum hadi onlara safsata diyorsunuz ama yaşadığımız bu devirde hergün bir sürü garip metafizik olay gerçekleşmekte ve bunların çoğuna bilim adamları dahi sesiz kalıyor takip ediyorsanız açıklama getirilemiyor her şeye bir kulp bulmak çok kolaydır ama objektif düşündüğünüzde yani bilim adamları gibi susmaktan başka çare olmadığını görürsünüz sormak istiyorum bunlar da mı sizi maddesel düşünceden alıkoyup farklı düşünmeye sevketmedi?