Masonlar.org - Harici Forumu

Anket

Elbette, tüm yüreğimle destekliyorum. LGBT hakları insan haklarıdır.
11 (52.4%)
Şhhh! Gizliden gizliye destekliyorum, aramızda kalsın…
1 (4.8%)
Ne evet ne hayır, bu konuda yorumsuzum.
5 (23.8%)
Hem evet hem hayır, ikiyüzlü ahlak anlayışım batsın!
1 (4.8%)
Kesinlikle hayır, erkek gibi karşıyım ayol!
2 (9.5%)
Din elden gidiyor, kıyamet yakın, başımıza taş yağacak! Dinimiz amin.
1 (4.8%)
LGBT de ne ola ki, birader?
0 (0%)

Toplam Oy Verenler: 21

Gönderen Konu: LGBT Haklarını Destekliyor musunuz?  (Okunma sayısı 12658 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Temmuz 02, 2015, 07:15:21 ös
Yanıtla #30
  • Orta Dereceli Uye
  • **

İnsan hakları evrensel beyannamesi madde - 2 Derki;

Herkes, ırk, renk, cinsiyet, dil, din, siyasal veya başka bir görüş, ulusal veya sosyal köken, mülkiyet, doğuş veya herhangi başka bir ayrım gözetmeksizin bu Bildirge ile ilan olunan bütün haklardan ve bütün özgürlüklerden yararlanabilir. Ayrıca, ister bağımsız olsun, ister vesayet altında veya özerk olmayan ya da başka bir egemenlik kısıtlamasına bağlı ülke yurttaşı olsun, bir kimse hakkında, uyruğunda bulunduğu devlet veya ülkenin siyasal, hukuksal veya uluslararası statüsü bakımından hiçbir ayrım gözetilmeyecektir.

Beyannamenin linki: http://www.ombudsman.gov.tr/contents/files/688B1--Insan-Haklari-Evrensel-Beyannamesi.pdf

Saygılarımla.
İnsanı ayakta tutan iskelet ve kas sistemi değil prensipleri ve inançlarıdır.   A. Einstein

Temmuz 08, 2015, 09:40:34 öö
Yanıtla #31

ben bu konuda kişilerin seçme hakkı vardır tabiki nasıl heterosexüeller sokakta yapmıyorsa bu işi ki bu dünyanın heryerinde etik olan umuma kapalıyerlerde yada en azından sadece kabul eden toplulukların klüplerde vs. Yapılıyorsa. Bu bir yaşam şeklidir kişinin tercihidir deyip kabul edip; hadi çocuğum sende git bu bireylerle arkadaşlık et, hatta umarım benim çocuğumda heterosexüel olmaz o bireylerden biri olur diye uman bir ebeveyn var ise ben bu işi kelime kalabalığı yapmadan kabul edecek bir ebeveyn tüm kalbimle ona dua edeceğim böyle bir evlat sahibi olabilmesi için.kimse benim çocuğumda bu lgbt herhangi bir bireyi olsun istemiyorsa ki isteyen varmı bilemiyorum?  Ancak böyle duruma maruz kalmış ailelere ve bireylerede hayatı zindan etmek doğru değil toplum yaşayışına zarar vermediği sürece. hepimiz tüm sıfatlarımızdan arınınca İNSANIZ hatta ,CANLIYIZ kimsenin daha fazla oksijen alma hakkı yoktur.
Murat MAZMAN.

Temmuz 11, 2015, 04:25:30 ös
Yanıtla #32
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Bu anketin özellikle de böyle bir forumda tartışma konusuna dönüşmesi üzücü ve düşündürücü. "Her tartışmanın ardında birilerinin cehaleti vardır," der Robert Benchley. Bu konuya dair cehaletin var olduğu ortamlarda ne söylense ancak tartışmayı büyütmeye yarayacağından kendi adıma daha fazla söz söylememeyi yeğliyorum.

Temmuz 12, 2015, 12:53:48 öö
Yanıtla #33
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Hayvanlar aleminde bile LGBTİ hayvancıkları görebilirsiniz. Evet, homoseksüelinden tut transseksüeline kadar hem de! LGBTİ bireyi olmak kişinin elinde olan bir şey değildir. Seçim değildir anlayacağınız. Bunu bizzat yaşayan birisi olarak söylüyorum. Babam LGBTİ bireylerinden nefret ediyor ve tesadüfe bakarsanız kendisi de bir polis memuru. Benim oğlum böyle olursa bilmem şöyle yaparım, böyle yaparım dediği anlara dahi tanık oldum ve konuyu açmaktan korkarak 16 yıl yaşadım. Fakat benim transseksüel bir yapıya sahip olduğumu öğrenince bana verdiği tepkiyi hayranlıkla karşıladım: "Sen benim evladımsın. Bu da Allah'tan geldi, yapabileceğimiz tek şey sevmeye devam etmek ve sabretmek."

Bizim isteğimiz özel ayrıcalıklar değil. Bize maaş bağlamanızı ya da bize özel turnuvalar düzenleyip kupalar vermenizi istemiyoruz. İstediğimiz tek şey eşitlik. Bize de saygı göstermeniz. Bizim durumumuzu anlamanız ve kendimizi anlatmamıza izin vermeniz. Birçok LGBTİ üyesi beş parasız geziyor. Birçok transseküel, iş verilmediği için hormon terapisine harcadığı parayı yerine koyamıyor. Sonra da yine iş vermeyen sevgi dolu (!) insanlar tarafından "Burası Müslüman ülkesi, burada olmaz. Git Hollanda'da yaşa." diyerek ülkemizden kovuluyoruz. Hayır. Türkiye Cumhuriyeti, adı üstünde Cumhuriyet ile yönetilen laik bir devlettir. Kimse kimseyi bu topraklardan süremez. Hele ki nasıl doğduğu ten rengini seçemeyen insanlar gibi cinsiyetini de seçemeyen insanlar söz konusuysa!

Asıl Müslüman olan kısmen Şeri Hukuk ile yönetilen devlet Osmanlı'dır. Fakat Osmanlı'nın harem hayatını azıcık deşecek olursa homoseksüel insanların cinsel ihtiyaçları gidermek üzere GÖREVLENDİRİLDİĞİNİ görürüz.

Nefret ettiğiniz şeyin ne olduğunu bilin. Nefret öyle güçlüdür ki nice Mehtap Zengin'leri, nice İsa Şahmarlı'ları, nice Efe Özyavuz'ları bu dünyadan alıp götürebilmektedir... BİZ VARIZ ve DÜNYA YOK OLANA DEK BURADA OLACAĞIZ.

İnsanı "insan" olarak değil de "kadın ya da erkek" olarak gören insanlar yüzünden oluşuyor bütün sorunlar. Oysa ki hepimiz birer canlıyız,tüm canlılarda var bu eşcinsellik, transseksüellik gibi olaylar. Felis'in Canlılarda Doğal Cinsiyet Değişimi makalesini okumanızı tavsiye ediyorum.
Serius est quam cogitas.

Temmuz 12, 2015, 05:23:49 ös
Yanıtla #34
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Dün gece tam olarak yazamadım. Yukarıdaki metni bir LGBTİ bireyin yazısından aldım, sonuna kadar haklı.

Ben de bir LGBTİ destekçisiyim.
Serius est quam cogitas.

Temmuz 12, 2015, 07:07:38 ös
Yanıtla #35
  • Seyirci
  • Uzman Uye

Birileri hatta konuyu açan arkadaşta olabilir bu hakların tam olarajk ne olduğunu açıklayabilirmi?

Lgbti hakkı diye bir özel hakmı var?

karahan
ÖZGÜRLÜK BİLE SAHİP OLMAK İÇİN SINIRLANDIRILMALIDIR.

EDMUND BURKE

Hayat Bizi Resmen Dört İşlemle Sınar. Gerçeklerle Çarpar, Ayrılıklarla Böler, İnsanlıktan Çıkarır ve Sonunda Topla Kendini Der.  leo

Temmuz 27, 2017, 10:16:23 ös
Yanıtla #36
  • Seyirci
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Kesinlikle desteklemiyorum, ancak saygı duyarım ama böyle şeyleri bizim toplumumuz kaldırmaz. Avrupa veya amerikada değiliz lgbt üyelerine tavsiyem gizli olarak özgürlüklerini korusunlar. Aman deyim şeriat falan getirirlerse ilk gidecek onlar. İki de bir alperen ocakları olay yapıyor bu konuyu ellerine iyi malzeme oldu. Devletin başı olursam desteklemem ama korumaya çalışırım haklı olduklarında.
Öldükten sonra yaşamak istiyorsanız;
Ya okumaya değer şeyler yazın ya da yazılmaya değer şeyler yaşayın!

Eylül 20, 2017, 04:44:23 öö
Yanıtla #37

Onlarda insan karşı olsam veya destek olsam bana bir zararlari yok.. destekliyorum

Eylül 20, 2017, 04:46:46 öö
Yanıtla #38

Onlarda insan karşı olsam veya destek olsam bana bir zararlari yok.. destekliyorum
Farklılıklara karsi çıkmak, gormezden gelmek, hatta kötülemek bilincli bir insana yakismaz Allah istede herkesi ayni yaratirdi tek tip insan,tek dil ,tek din o zaman robot gibi yasardik..