Masonlar.org - Harici Forumu

 

Gönderen Konu: Dünyayı Kontrol Etmenin En Etkili ve Verimli Yolu Nedir ? -2  (Okunma sayısı 4698 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Temmuz 31, 2014, 10:14:04 ös
 • Orta Dereceli Uye
 • **
 • İleti: 323
 • Cinsiyet: Bay

Tekrardan merhabalar.

Diğer yazımda da belirttiğim gibi bu metinde kişisellik vardı. Bu bazı kişilerce algılanamamıştır ve hunharca, bir okadar da heyecanlı yorumlar yapmasına neden olmuştur.

Bu yazıyı okuyup okumamak size kalmıştır.

Diğer yazımda belirttiğim gibi ve aklınızda bulunması için yer yer vurguladığım bir şey vardı. Neydi bu? ''Seks''. Bırakınız günümüzü, tarihte ilk yerleşik hayata geçişlerde başladı bu ''seks'' fanatikliği. Neden fanatiklik? Tarihte bir takım toplumlar tarımda yada başka bir verimde yararlı olacağını düşünerek bir Tanrı seçtiler. Bu Tanrının kaynağı kadındı.

Muazzez İlmiye ÇIĞ'dan bir örnekle konuya detaylı bir şekilde girelim. Bu arada Muazzez İlmiye ÇIĞ  bir Mason eşidir. Kendisi Sümeroloji, Arkeoloji, Tarih dalında muazzam araştırmalar yapmış ve eşsiz kitaplar çıkarmıştır. Onlardan bir tanesi de Bereket Kültü Ve Mabet Fahişeliği adlı eseri. ''Bu olay onların yaratıcı olarak tanımlanmalarına neden oluyordu. Böylece ilk ana tanrıça ortaya çıkmış. Kadınlarda yeryüzünde anatanrıçanın bir temsilcisi.

MÖ 10.000 yıllarında ilk tarım topluluğunun başlaması sonucu insanlar arasında bir “din” düşüncesi gelişmiş. Anatanrıça için küçük tapınaklar yapmışlar. Buralarda düzenlenecek törenler için rahibeler sınıfı doğmuş.

Kuşkusuz tanrıçanın gücüne ulaşmak için seks ayinleri yapılıyormuş.

Daha sonra avcılığın başlaması ile erkekler güçlenmiş, bunun sonucu erkek tanrılar ortaya çıkmış, onlara hizmet için de rahipler. ''

Ve son olarak '' Kutsal fahişelik, sokaklarda değil, mabetlerde yapılana deniyor. ''

Bu kitaptan bir kesintiydi. Burada anlatmak istediğim ''Seks'' temelinin çok geçmiş yıllara uzandığını vede hiçte basit bir kaynaktan gelmediğini göstermekti. Günümüzde her ne kadar mabet dışına çıksa da artık Televizyonların, dergilerin, reklamların, programların, filmlerin aklınıza gelebilecek her şeyde bir ayin niteliği taşımaktadır. Nasıl yani? İnsanın en büyük zaafı ve ahlaki çöküntüsü ''Seks''.

Kuşkusuz insanları kontrol etmenin yolunda ''seks'' en güçlü temeli oluşturmakta. Tabi ki de günümüzde teknolojinin herkese yayın yapma olanağı bulması bunda kat kat etkili olmuştur. Küçük yaşlarda bir çocuğun ''seks'' temalı bir görsel içerik görmesi kendisinin o yaşta cinsellik duygularının erkenden kabartılmasına neden olur. Birnevi psikolojik savaş!

Psikolojik savaş denilince akla Nazi Almanyası gelir. Weltanschauung anlayışında bir toplumu top yekun, tek bir meşrutiyet alanı içerisinde, sistemle bütünleşmiş bir şekilde, bu meşrutiyete uygun olarak şekillendirmektir. Dünya görüşü olarak da bilinir bu anlayış.

İnsanı etkilemenin en bariz temeli ''seks'' olduğu bir kaç öngörü ile baktıktan sonra bir de insanın bir başka zaafı daha vardır. Bu da kendi bedenidir. İnsan bedenini en küçük parçaları halinde ; Atomlar, elektronlar ve protonlar olarak sıralarsınız. Demek ki neymiş? en temel yaratılış kaynağı ''ENERJİ''. Tüm evrende böyle değil mi? bir enerji olanağı ile etkileşim söz konusu. Yani İnsan farklı enerjilere farklı tepkiler verebilecek bir yapıya sahiptir. Kendisi olumlu enerji yayabilirsiniz yada olumsuz enerjide yayabilirsiniz. Yani kendi enerjiniz dışında oluşan olumlu yada olumsuz enerjilere de maruz kalabilirsiniz. Buna örnek verilecek olursa ; Doğada kendinizi olumlu hissedersiniz. Şehirde, karmaşık ve koşuşturmanın ortasında olumsuz enerji alırsınız.

İnsanların beşeri yapılaşmaya geçmesiyle mimari yapıtlar bir o kadar gelişti. Bazı mimari yapılar kötü gözükür, beğenilmez. Olumsuz bir etki bırakır, iç açıcı değildir. Bazı yapılar ise ferahlatır, nefes aldırır, kendisine bir daha baktırır.

Başlıyoruz; Bir önceki yazımda gerçek sahiplerden bahsetmiştim. Asıl zenginlerden, insan psikolojini altüst edebilecek, onların istediği propagandayı, etkileşimi, istedikleri yapabilecekleri zenginler. Zenginliğin bir sınırı yoktur ama yeryüzünde her şeyi elde edebilmenin bir sınırı vardır. ''PARA'' kendisinin elde edebileceği yere kadar gider. Fakat bir yerde durur. İşte o durduğu yer paranın sınırıdır. Bundan sonrası İnsandır. Bir insanı nasıl elde edebilirsiniz? Gerçekten ''para'' size bir insanı tamimiyle elde etme olanağı tanır mı* ona istediğinizi yaptırabilirsiniz, para sayesinde sizin görüşünüzü kabul ettirebilirsiniz, size hizmet etmesini sağlayabilirsiniz. Ama bir şeyi yapamazsınız. Nedir? Sizin yansımanıza sahip bir insan yapamazsınız. ''PARA'' ile yapamazsın. Bundan sonrası ''aklı yönetmek''tir.

Durmadan olumsuzluk için olduğunuzu düşünün, bir baskı altında olduğunuzu hayal edin, göğsünün tam ortasında sizi anlamsızca huzursuz eden birşeyler olduğunu görün. Çaresizliği hissedin. Tanrı'nın sizi unuttuğu düşünün yada bu dünyada çok yersiz olduğunuzu hissedin. Evrende ki Milyarlarca bulut arasında sıkışmış, yer israfından başka bir varlık olmadığınızı düşünün. Size sunulan bir dal o kadar tatlı gelecektir ki. Ona sıkı sıkı bağlanacaksınız. Ne olduğunu boşvereceksiniz. Sadece bir farklılık için bunu yapacaksınız. Size gösterilen her şeye inanmaya başlayacaksınız.

Bir insana mutsuz olduğun anları anlatsana dediğinizde size düzinelerce sayfa yazabilir. Ama aynı kişiye mutlu olduğun anları anlatsana dediğiniz pek bir şey hatırlamayacaktır.

Dönelim Mimari yapılara. Bir şeyler farkettiniz mi? Modern mimari yapılarda hep aynı düzenekler var. Göz atalım ;


 
Gerçekten bu kadar bilindik mimari yapıların ve bir o kadar akla uçukluk veren maddiyatla yapılan yapıtların sadece farklı görünmek için mi bunu yaptığını düşünüyorsunuz?

İnsan beyninin küçük bir zaafı daha vardır. Nedir? ''Onu yaparak ben etkilendim mi şimdi? işinize bakın işinize?''

Diğer başlıkta görüşmek üzere. ( Yavaş yavaş başlangıç yapıyoruz )

İyi Forumlar.
Dünya üstündeki en üstün yaşam formu olduğumuza ama yine de sözcüklere sığmayacak kadar mutsuz olduğumuza,çünkü başka hiçbir hayvanın bilmediği şeyi,ölmek zorunda olduğumuzu bildiğimize dair bir ironi


Temmuz 31, 2014, 10:32:54 ös
Yanıtla #1
 • Seçkin Üye
 • Uzman Uye
 • *****
 • İleti: 7217
 • Cinsiyet: Bay

Muazzez İlmiye Çığ hanımefendinin bir mason eşi yani hemşire oluşunun (doğruysa) bu yazının konu kapsamıyla bağlantısı nedir?
ADAM OLMAK ZOR İŞ AMA BUNUN İÇİN ÇALIŞMAYA DEĞER.


Temmuz 31, 2014, 11:11:26 ös
Yanıtla #2
 • Mason
 • Aktif Uye
 • *
 • İleti: 718
 • Cinsiyet: Bay

Bu yazı dizisi sanki içinde "ley hatları", "Bohemian Grove", Hollywood sublimal seks mesajları ve günümüzde Illuminati adını kullanmakta olan oluşuma atfedilen benzeri diğer iddiaları yeni baştan gündeme getirmeye doğru gidiyor.

Fakat bu iddialar kesin olarak kanıtlanamadığı sürece nasıl sağlıklı bir görüş alış-verişi yapılabilecek?
Live long and prosper.


 

Benzer Konular

  Konu / Başlatan Yanıt Son Gönderilen:
2 Yanıt
3489 Gösterim
Son Gönderilen: Eylül 21, 2007, 06:33:32 ös
Gönderen: Prenses Isabella
0 Yanıt
2849 Gösterim
Son Gönderilen: Mart 12, 2008, 01:37:56 öö
Gönderen: blossom
2 Yanıt
2684 Gösterim
Son Gönderilen: Mart 19, 2008, 02:17:12 öö
Gönderen: seteney
0 Yanıt
4825 Gösterim
Son Gönderilen: Mayıs 06, 2009, 03:34:12 ös
Gönderen: karahan
3 Yanıt
4571 Gösterim
Son Gönderilen: Kasım 22, 2011, 03:16:34 ös
Gönderen: Tij
12 Yanıt
5186 Gösterim
Son Gönderilen: Aralık 02, 2018, 12:41:38 öö
Gönderen: Zennn
2 Yanıt
3470 Gösterim
Son Gönderilen: Ekim 28, 2017, 12:54:20 öö
Gönderen: night manager
0 Yanıt
3615 Gösterim
Son Gönderilen: Şubat 14, 2015, 04:24:54 öö
Gönderen: Risus
4 Yanıt
4735 Gösterim
Son Gönderilen: Mart 13, 2017, 02:23:22 öö
Gönderen: kurt
3 Yanıt
3029 Gösterim
Son Gönderilen: Ağustos 25, 2015, 08:07:25 ös
Gönderen: İNSAN