Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Tek-Yön Link Sağlanması  (Okunma sayısı 2915 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Haziran 23, 2008, 04:46:03 ös
  • Ziyaretçi

Merhaba,

Arama motoru optimizasyonu üzerine çalıştığım için link geliştirme, değişim gibi alanlarda da hizmet veriyorum. Bu kategorinin açılmasınında yararlı olacağı görüşündeyim elimden geldiğince sorularınızı cevaplamaya çalışacağım.

Masonlar.org'a katkıda bulunmak amacıyla 1-1000 site arası istediğiniz kadar siteden tek yönlü (sizin link eklemenize gerek kalmadan) linkler sağlayabilirim.

Ayrıca kişisel siteleri olan arkadaşlarada bu konuda elimden geldiğince yardımcı olabilirim :)

Herneyse, bilişim konusunda her türlü ihtiyaçlarınız için bana ulaşabilirsiniz.

Saygılarımla,
- rsk

Haziran 24, 2008, 09:35:36 öö
Yanıtla #1
  • Administrator
  • Uzman Uye
  • *
    • Masonluk, Masonlardan Öğrenilmelidir

Sayin rsk,

Tek yonlu linkler konusuna onay vererek nazik teklifinize karsi tesekkurlerimizi bildirmek isteriz. Verilen tek yonlu linklerin mevcut oldugu siteler hakkindada bilgi verirseniz ve site aciklamasi olarak yalnizca "Masonluk ve Masonlar" yazdirabilirseniz memnun oluruz.

Saygilarimla
« Son Düzenleme: Haziran 24, 2008, 09:45:46 öö Gönderen: MASON »
- Sahsima ozel mesaj atmadan once Yonetim Hiyerarsisini izleyerek ilgili yoneticiler ile gorusunuz.
- Masonluk hakkinda ozel mesaj ile bilgi, yardim ve destek sunulmamaktadir.
- Sorunuz ve mesajiniz hangi konuda ise o konudan sorumlu gorevli yada yonetici ile gorusunuz. Sahsim, butun cabalarinizdan sonra gorusmeniz gereken en son kisi olmalidir.
- Sadece hicbir yoneticinin cozemedigi yada forumda asla yazamayacaginiz cok ozel ve onemli konularda sahsima basvurmalisiniz.
- Masonluk ve Masonlar hakkinda bilgi almak ve en onemlisi kisisel yardim konularinda tarafima dogrudan ozel mesaj gonderenler cezalandirilacaktir. Bu konular hakkinda gerekli aciklama forum kurallari ve uyelik sozlesmesinde yeterince acik belirtilmsitir.

Mayıs 27, 2009, 07:55:27 ös
Yanıtla #2
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Konu üzerinde pek durulmamış fakat 1000 tane siteden nasıl link verilecek anlamadım. Şayet rsk arkadaşımız link vermek kavramını nasıl betimlemiş anlayamadım. Kötü niyetli birisine de benzemiyor ki spam yapsın :)
Tek yönlü linkler en faydalı linklerdir fakat bunun yanında link verilen sitenin masonlukla alakalı olması gerekir ve de Google Pagerank değerinin iyi olması lazımdır. Masonlar.Org forumu Google'a dahi kapalıdır. Bu durumda sitenin, arama motorları tarafından indexlenmesi için link verilmesine gerek yoktur. Siteyi, Google da mason, masonluk, masonlar gibi ana terimlerde ilk sıraya çıkarması için kaliteli konular eşliğinde kaliteli sitelere link verilmesi gerekir.

Saygılar

Ekim 05, 2011, 02:51:56 öö
Yanıtla #3
  • Ziyaretçi

Konu üzerinde pek durulmamış fakat 1000 tane siteden nasıl link verilecek anlamadım. Şayet rsk arkadaşımız link vermek kavramını nasıl betimlemiş anlayamadım. Kötü niyetli birisine de benzemiyor ki spam yapsın :)
Tek yönlü linkler en faydalı linklerdir fakat bunun yanında link verilen sitenin masonlukla alakalı olması gerekir ve de Google Pagerank değerinin iyi olması lazımdır. Masonlar.Org forumu Google'a dahi kapalıdır. Bu durumda sitenin, arama motorları tarafından indexlenmesi için link verilmesine gerek yoktur. Siteyi, Google da mason, masonluk, masonlar gibi ana terimlerde ilk sıraya çıkarması için kaliteli konular eşliğinde kaliteli sitelere link verilmesi gerekir.

Saygılar
Sayın Barbaros
Çeşitli Auto Comment Programcıklarıyla Linkler Ekleniyor.
Bu'da Sağlıklı Değil.
Doğal Olmayan Ani Alakasız İçerikte Olan Binlerce Siteden Alınan Linkler,Sitenin PR Değerinin Düşmesine Neden Olur.
Siteyi Google SandBox'a Bile Gönderebilir.
Aynı Kategori'den Sitelerden Karşılıklı  Link Alınması Daha Uygun ve Etkili Olur.
Link Değişimi Yapılan Sitelerin Aynı Ülkede Barınması Etkiyi Azaltır.
Farklı İp Aralıkları ve Ülkelerde ve Veri Merkezlerinde  Sitelerin Barınıyor Olması Gerekir.
masonlar.org'un Pr Değerini Kontrol Ettiğimde PR3 Olduğunu Gördüm.
masonlar.org'un PR Değerinin Yükseltimesi için En Az Pr4 Sitelerden Link Alınması Gerekir.
PR'i Düşük Sitelerden Link Alınması masonlar.org'un  PR Değerinin Düşmesine Neden Olur.