Masonlar.org - Harici Forumu

 

Gönderen Konu: ABD li Danismandan Buyuk Gaf  (Okunma sayısı 2431 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Haziran 25, 2008, 12:46:40 ös
  • Uzman Uye
  • ****
  • İleti: 1662

ABD'li danışmandan büyük gaf !

McCain'in danışmanından büyük gaf: Bir terör eylemi çok işimize yarar...

ABD başkanlık yarışında, bugüne kadar hep kapalı kapılar ardında konuşulan bir ihtimal, ilk defa kamusal alanda zikredildi.

Hem de Cumhuriyetçi aday John McCain'in seçim kampanyasının başdanışmanı Charlie Black tarafından. Black'in Fortune dergisinde yayımlanan sözleri, başkanlık seçmi gündemine bomba gibi düştü. Black, seçime kadar ABD içinde meydana gelecek bir terör eyleminin kendi adaylarına çok büyük bir avantaj sağlayacağını söyledi. Black'in bu konuda verdiği örnek de en az sözleri kadar tartışma doğuracak türdendi. Black'e göre, meydana gelen "iyi bir korku", tam zamanında dünyada kaosun ne kadar yakın olduğunu hatırlatarak McCain'in New Hampshire zaferinde önemli rol oynadı. Benazir Butto suikastının "talihsiz" bir olay olduğunu ifade eden Black, "Ancak, bu olay hakkında McCain'in bilgisi ve vukufiyeti, 'bu aday başkomutanlığa hazır aday' fikrini geliştirdi, ve bize katkı yaptı." dedi. New Hampshire önseçimine iki hafta kala yaşanan Butto suikastı sonrası McCain, bu eyalette kazanarak adaylık yarışında favori olmuştu.

Küresel ekonomi dergisi Fortune'un editörü David Whitford, McCain ile röportaja oturduklarında, ülkedeki bir numaralı gündemi ilk soru olarak belirlediklerini ve McCain'e Amerikan ekonomisine en uzun vadeli tehdidi sorduklarını yazdı. Whitford, devamla, "Biraz düşündü ve 'Ekonomiye en büyük tehdit radikal İslamcı aşırılık.' dedi. Ekonomiyi de, ulusal güvenlik konusu haline getirmişti. Çünkü ulusal güvenlik, ona kazandırıyor." diye yazdı. Whitford daha sonra, Charlie Black'in tartışmalı sözlerini aktardı. Black'in sözleriyle ilgili açıklama yapan McCain, "Kesinlikle doğru değil. Neden böyle bir söz söyledi anlayamıyorum. Bu sözlere şiddetle katılmıyorum." dedi. Barack Obama'nın sözcüsü Bill Burton ise, Black'in sözlerini, "Tamamıyla utanç verici." olarak nitelendirdi. Kendisine yöneltilen eleştiriler üzerine geri adım atan Charlie Black ise söylediklerinden derin pişmanlık duyduğunu ifade etti.


Ilgili Haber:

http://www.cbsnews.com/blogs/2008/06/24/politics/fromtheroad/entry4206651.shtml


 

Benzer Konular

  Konu / Başlatan Yanıt Son Gönderilen:
0 Yanıt
11368 Gösterim
Son Gönderilen: Ekim 18, 2006, 02:43:20 öö
Gönderen: MASON
7 Yanıt
11049 Gösterim
Son Gönderilen: Eylül 12, 2008, 01:58:36 ös
Gönderen: enes34
1 Yanıt
7010 Gösterim
Son Gönderilen: Ocak 11, 2011, 04:27:34 ös
Gönderen: Prometheus
0 Yanıt
3376 Gösterim
Son Gönderilen: Ocak 28, 2011, 11:56:32 öö
Gönderen: MASON