Masonlar.org - Harici Forumu

 

Gönderen Konu: İNSAN NEDİR?  (Okunma sayısı 7081 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Eylül 03, 2011, 10:41:16 ös
Yanıtla #10
 • Uzman Uye
 • ****
 • İleti: 1811

Sayin Hacamat neden avrupadaki insanlarin yarisindan fazlasi bel agrisindan ve belfitigindan sikayetci dersiniz? ama buna karsin ilkel insanda böyle bir problem (fosillerden edindigimiz bilgiler dahilinda)yoktu?
saygilar.


Eylül 03, 2011, 10:45:21 ös
Yanıtla #11
 • Aktif Uye
 • ***
 • İleti: 730
 • Cinsiyet: Bay

Selam,

Benim kişisel yorumum şu şekilde olacaktır.

Anatomi ile ilgili bir yazı da bile Tanrı kavramının yeri aranıyor.

Tanrı'nın bir açıklama unsuru olarak kullanılması, insanların çoğunluğu tarafından bilimsel bilginin anlaşılamamasından kaynaklanmaktadır.

Tanrı bir inanç ve iman şeklidir. Hiçkimse kesin olarak varlığını ispatlayamacağına göre, hiçbir bilimsel olgunun temelinde yer alamaz.

Bilim insanlarının inaçlı olmaları, teorilerinin temelinde Tanrı'nın bulunacağı anlamına gelmez.

Daha önceki bir yazımda da ifade etmiştim. Darwin araştırma gezisine çıktiğinda inançlıdır.( Bu ifade daha sonra inaçsız olduğu anlamına gelmesin. Agnostik olduğu söylenir). Hatta Tanrı'nın varlığından şüphe duymaz. Ancak gözlemleri ve topladığı materyaller doğa olaylarının ve canlıların şekillenmesinin o güne kadar yapılan açıklamalarla pek uyuşmadığını görür.

Yaradılışçılar doğa olaylarını Katastrofizm ile açıklarlar. Modern bilim ise Uniformal görüş ile.

Bu ikilem herhalde Dünya var oldukça sürecektir. Doğa ve insana din penceresinden bakanlar ile Tanrı ve dinden soyutlayanlar harzaman çatışacak herhalde.

Bilmek zahmetlidir. Uzun bir süre ve emek ister.

Saygılarımla.


Özgürlük zeka demektir, sevgi demektir. Özgürlük sömürmeme, yetkeye boyun eğmeme demektir. Özgürlük olağanüstü erdem demektir.
Jiddu Krishnamurti


Eylül 04, 2011, 02:28:45 öö
Yanıtla #12
 • Aktif Uye
 • ***
 • İleti: 667
 • Cinsiyet: Bay

Sayın Tij, bende onu diyorum zaten... daha düz oturmasını bile bilemiyoruz şu dünyada, neyin evrimi
ala aşkınıza yapmayın bunu,hem ''evrim milyarlarca yıl önce oldu'' diyeceksiniz ,hemde ''fıtığı fosilde gördüm'' diyeceksiniz.
Neyin fosili,milyar yılda fosil mi kalır ? bakmayın siz belgesellere,belgeselde anlatan bile inanmıyor.
Saygılarımla


Eylül 29, 2011, 11:28:02 öö
Yanıtla #13

belki konu ile direkt alakalı olmadığı görülebilir, yeni ileti göndermeyi bilmediğimden buraya taşıdım
bu arada bilen arkadaşlar tarif ederlerse yeni konu açmayı , teşekkürler ederim

AİDS

Hürriyet  İLGİLİ HABERLER
29 Eylül 2011
AIDS aşısı sonunda tuttu
İspanyol araştırmacılar, çağın vebası olarak adlandırılan AIDS hastalığına karşı “bugüne kadar geliştirilmiş en başarılı aşıyı” ürettiklerini açıkladı.

Fox News'da da yer alan habere göre yeni AIDS aşısı, İspanya Ulusal Biyoteknoloji Merkezi’nden Mariano Esteban, Barselona Klinik Hastanesi’nden Felipe Garcia ve Madrid’deki Gregorio Maranon Hastanesi’nden Juan Carlos Lopez Bernaldo de Quiros tarafından düzenlenen bir basın toplantısında açıklandı.

Araştırmacılar, fare ve maymunlar üzerinde büyük başarı elde ettikten sonra, aşının bir yıl önce insanlar üzerinde denenmeye başladığını ve şu an 370 gönüllü arasından seçilen 30 kişi üzerinde denemenin ilk safhasında olduklarını belirtti.

Çalışmanın rasgele ve çift kör (denek, kullandığı ilacın gerçek olup olmadığını bilmez) yapıldığını belirten araştırmacılar, gönüllülerin gerçek ilaç mı yoksa plasebo mu aldıklarını ve kendilerine ne zaman ilaç verildiğini bilmediklerini ifade etti.

Doktorlar, altı gönüllüye plasebo, 24 tanesine ise ilaç verdi. Gerçek ilaç alan ikinci grup, ilk gruba kıyasla daha az ikincil etki (baş ağrısı, iğne yapılan bölgede ağrı veya genel rahatsızlık) belirtti. Doktorlar böylece, aşının kullanılmasının güvenli olduğunu ve klinik gelişim sürecinin devam ettiğini belirtti.

Dahası, gerçek aşı yapılan hastaların yüzde 95’inin bağışıklık sisteminin güçlendiği tespit edildi. Geçmişte aynı hastalara uygulanan aşıların başarı oranı ise sadece yüzde 25’ti. Ayrıca, yeni AIDS aşısı geçmişteki aşılara kıyasla sadece hücre veya antikor değil, her ikisinin üretiminde de artış sağladı.

Dr. Lopez, aşı olan hastaların yüzde 85’inin bağışıklık sistemlerindeki güçlenmenin en az bir yıl devam ettiğini ve bu sürenin AIDS’le mücadele de yeterli bir zaman olduğunu” belirtti.

Araştırmacılar şimdi yeni bir klinik deneme süreci başlatacak ve yeni HIV aşısının sadece onu güçsüzleştirmekle kalmayıp hastalığı ortadan kaldırıp kaldırmadığını test edecek.

sevgiler...saygılar...
yenilmek te iyidir, mühim olan her seferinde yenilsende , daha iyi olarak yenildiğini bilmektir


 

Benzer Konular

  Konu / Başlatan Yanıt Son Gönderilen:
6 Yanıt
15645 Gösterim
Son Gönderilen: Eylül 06, 2014, 01:10:05 öö
Gönderen: davut
6 Yanıt
8187 Gösterim
Son Gönderilen: Mart 05, 2008, 10:31:41 ös
Gönderen: DaVinci