Masonlar.org - Harici Forumu

 

Gönderen Konu: "Bilim Ve Teknik" Öldü. Harun Yahya+SIZINTI Karışımı İlim-İrfan ve Takva Doğdu"  (Okunma sayısı 24375 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Ekim 16, 2011, 01:05:00 ös
Yanıtla #10
 • Uzman Uye
 • ****
 • İleti: 1802
 • Cinsiyet: Bay

          Hep tartışıyoruz, özgürlük, bağımsızlık, baskısızlık, sansürüzlük vs. vs. ama baktığımızda elde var sıfır. Yanılmıyorsam  bir kitabın adı idi "Su Başlarını
Devler Tutmuş". Birde hani şu çok meşhur söz vardır. "Toplumlar layık oldukları şekilde yönetilirler" diye. Şimdi ne alaka diyebilenler olacaktır. Zamanı gelince ne alaka olduğunu göreceğiz.
          Saygılar-sevgiler.
"Vur ama dinle beni"


Ekim 16, 2011, 01:17:23 ös
Yanıtla #11
 • Uzman Uye
 • ****
 • İleti: 1802
 • Cinsiyet: Bay

        Hani hep tartışıyoruz, özgürlük, yasaksızlık, sansürsüzlük, demokrasi vs. vs. gibi . Bakıyoruz sonunda elde var sıfır. Pekiyi neden? Yanılmıyorsan bir kitabın adı idi "Su Başlarını Devler Tutmuş" bence nedeni bu sözün içinde.
        Birde çok beğendiğim bir söz vardır " Toplumlar layık oldukları şekilde yönetilirler" diye. Bu gün ülkemizi yönetenler uzaydan gelmediler, halkımızın hür iradeleri ile geldiler.
        Şimdi konu ile ne alakası var diyebilenler olacaktır. Zamanı gelince o da anlaşılacaktır. Dilerim ben yanılıyorumdur.
         Saygılar-sevgiler.
"Vur ama dinle beni"


Ekim 16, 2011, 01:23:33 ös
Yanıtla #12
 • Uzman Uye
 • ****
 • İleti: 1802
 • Cinsiyet: Bay

        Sayın site mensupları sizlerden defalarca özür diliyorum. Aynı yazım iki kez yayınlandı. Sebebini açıklayayım. İlk yazımı yazıp gönder tuşuna bastım. Yazım gitti görüldü. Ana sayfaya dönüp baktım yazım çıkmamış. Geri döndüm kontrol ettim yazım gene yok. Her halde gene bir yanlışlık yaptım yazım gitmedi diye düşünerek aynı konuyu tekrar yazmış oldum. Geçen gün de aynı şekilde bir durumla karşılaşmış ve durumu yönetine bildirmiştim. Aldığım yanıtta yazımın gönderilmediği bildirirlince gene aynı şekilde olduğunu düşündüğüm için bu şekilde davrandım. Lütfen özrümü kabul edin.
       Saygılar-sevgiler.
"Vur ama dinle beni"


Ekim 16, 2011, 03:06:41 ös
Yanıtla #13
 • Seyirci
 • Orta Dereceli Uye
 • **
 • İleti: 379
 • Cinsiyet: Bay

İnsan olmanın Normları tanımlanabilmişse, her insanın beyinsel bir katsayısı vardır. Olmalıdır da. Bu katsayı, (- x……01…..) Şeklindedir. Bu, aynı şekilde toplumlar için de geçerlidir.

Mesela, Afganistan da Pakistan da, Direkt olarak ABD’den emirler alan El Kaide ve benzeri örgütlerin emri altına girip (sözde) Cihad yapan insan(cık)lar. Aynı durum  PKK ile Kürtler. Filistin ile HAMAS için de geçerlidir.  Bu örnekler çoğaltılabilir tabi.

Ve… En nihayetin de Türkiye. Amaçları, Daha mutsuz, tembel, beyni örtülmüş, tüketici, 7/16 esasına göre Allah zikreden. vs, vs olan Okyanus ötesi destekli bir yapılanmayı şiddetle destekleyen Milyonlarca İnsan var.

Yukarıda tarif edilen insan türlerinin Katsayısını size bırakıyor ve diyorum ki; Her toplum, hak ettiğini yaşar…

Türkiye diye bir ülke kalırsa şayet,
Ezanın Türkçe okunması dileğiyle…

Saygılarımla.
Odi Profanum Vulgus Et Arceo.


Ekim 16, 2011, 06:34:52 ös
Yanıtla #14
 • Ziyaretçi

Akıllı düşman, akılsız dosttan hayırlıdır diye bir ata sözü aklıma geliyor. Nur cemaatini eleştiren insanlar masonları eleştiren yapıdan çok farklı durmuyor. Eleştirirken ciddi kemikleşmiş bir önyargıyla hareket ediyorlar.

Nurculuk diğer islami oluşumlardan farklı olarak akaid ilmini ön planda tutarlar. Bence risalei nur külliyatı nurcuların iddia ettiği gibi bir tefsir kitabı değil akaid kitaplarıdır. Yani temelinde felsefi akımların islama karşı deistik ve ateistik yaklaşımlarına karşı fikir savunması üretmek adına oluşmuş bir fikir akımıdır. Bu şekilde felsefi düşünme becerisi kazanmış bir yapıdan zarar geleceği endişesini hiç taşımadım çünkü nur cemaatin yakından gördüm. Aklı başında hareket edebilen oluşturduğu bireyleri alışılmışın dışında kaliteli beyne sahip ve ülkeye faydalı bir şeyler üretebileceğini tahmin ettiğim tek islami grup diyebilirim. Amerikan istihbaratının ve devletlerin bu adamlara sıcak davranmaları nurcuları onların adamı yapmaz.

Türkiye'de ve dünyada yönetimin laik olması konusunda hemfikirimdir. Tüm dinlerdeki yaratılan tehlikeli dogmaların tehlikeli yanlarından ötürü.. Fakat insanları güzellikle olmassa zorla deistleştirme politikasına sıcak bakmıyorum. Fikirlerin savaşına izin vermesseniz silahlar ve yumruklar havada uçuşur. Fikirler ve fikir savaşları serbest bırakılmalı, yenilen delikanlı gibi ortadan çekilmelidir. Bu ahlak kazanılması gereken bir unsur. Sanal alemde yavaş yavaş zıt görüşlerin bir biriyle çarpıştığını  her yerde olmasa da görebilmek fiziksel savaşların azalması açısından beni umutlandırıyor. Neticede savaşmak insanın ihtiyaçlarından biridir sanal veya fikir bazında olmazsa yumruklaşarak bu ihtiyacını gidermek isteyecektir.

Sayın Agnusdei nin son sözlerine katılmıyorum. Ezanın arapça mı  Türkçe mi okunacağına bırakalım namaz kılan insanlar karar versinler.

Saygılarımla.Ekim 16, 2011, 08:54:55 ös
Yanıtla #15
 • Seyirci
 • Orta Dereceli Uye
 • **
 • İleti: 379
 • Cinsiyet: Bay


Selam,

“Sayın Agnusdei nin son sözlerine katılmıyorum. Ezanın arapça mı  Türkçe mi okunacağına bırakalım namaz kılan insanlar karar versinler.”


Bu ülkede, Ezanın Türkçe okunmasına bir ay izin versinler ki, vermezler!  Camiye gitme ve Kabe’ye secde etme oranı en az yarı yarıya düşer Sayın Masör. Gerisini siz düşünün artık.
Ayrıca, İslam denen dini, kimlerin ne maksatla kurduğunu çok iyi biliyoruz.

Yahu benim anlamadığım, Mekke’de  içi boş odaya, Muhammet öncesi putperestler gibi secde eden insanlar, hiç Kuran okumazlar mı? O kitabın içeriğinde, Allah kelamına benzer hiçbir cümle olmadığını görmezler mi?  Sadece Kalp ile ilgili 110 tane ayet’in bile kuranın bas bayağı sahte bir kitap olduğunu kanıtladığını görmezler mi?

Sayın Masör, Muhammedilerin en büyük sorunu nedir biliyormusunuz? her şeyi bilirler, ama hiçbir şey bilmezler…
Önce kırmızı çizgileri kaldırıp(Kuran dahil) tartışmaya açık olsunlar. Saldırganlaşmadan. Cesaretleri varsa tabi…

Üslup sert gibi gelebilir. şimdiden özür dilerim.
Saygılarımla.


Odi Profanum Vulgus Et Arceo.


Ekim 16, 2011, 09:26:50 ös
Yanıtla #16
 • Ziyaretçi

Sayın Agnusdei, deist ve ateist fikirler insan ürünü olduğu için insana daha makul gelebilir. Fakat iman kavramı aşka benziyor. Örneğin farklı kültür ve maddi olanaklara sahip iki kişi birbirine aşık olurlarsa ne olur. Aileleri bunun mantıksızlığını dile getirse ve engellemeye çalışsa da çocukları alıkoymaya güçleri yetmez. Bu nedenle iman kavramının felsefeyle ve diktayla yok edilemeyeceğini söyleyebilirim ki tarihte de bu tezimi ispatlayan sosyal olaylar yaşanagelmiştir.

Dinlerin mantıksız taraflarından ziyade tehlikeli tarafları göz önüne alınmalı ve dindar kesimce masaya yatırılmalıdır.

Deist-ateist felsefelerle teist imanın mücadelesini boş olarak görüyorum. Hiç kimseye faydası olmayacak bir çatışmadır. Yani insanlığın enerjisini boşa harcaması gibi duruyor. Çatışmadır derken kastım fikir bazında kalamayacak ve mutlaka şiddet uygulanan çatışmaya yönelecek bir netice doğacaktır. Bu nedenle demokrasi kavramı her ne kadar amerikan oyunu gibi lanse edilmeye çalışılsa da gerek şeriat gerekse komunizm gibi geçici değil kalıcı bir çözüm sunabilir diye düşündürüyor.

Saygılarımla.


Ekim 16, 2011, 10:41:43 ös
Yanıtla #17
 • Seyirci
 • Orta Dereceli Uye
 • **
 • İleti: 379
 • Cinsiyet: Bay

Selam,

“Sayın Agnusdei, deist ve ateist fikirler insan ürünü olduğu için insana daha makul gelebilir.”

Teist fikirler de insan ürünüdür!

“Fakat iman kavramı aşka benziyor. Örneğin farklı kültür ve maddi olanaklara sahip iki kişi birbirine aşık olurlarsa ne olur. Aileleri bunun mantıksızlığını dile getirse ve engellemeye çalışsa da çocukları alıkoymaya güçleri yetmez.”

İman kavramı ve Aşk birbirine hiçbir şekilde benzemez. Aşk, olanın olunana karşı kendini yetersiz hissetmesidir. İman, Dinsel bir telkindir.Hipnozdur. Kandırmacadır. Aldatmacadır.

“Bu nedenle iman kavramının felsefeyle ve diktayla yok edilemeyeceğini söyleyebilirim ki tarihte de bu tezimi ispatlayan sosyal olaylar yaşana gelmiştir.”

Tarih yanılıyor. Şartlar musait olursa, iman kavramı bizzat İman edilen kitap üzerinden yıkılabilir. Hem de çok kısa bir sürede.Özellikle Muhammedilerin hiçbiri imanlarında samimi değiller. Sadece, ateşte yanmaktan korkuyorlar. Aslında  bir cehennemin olmadığını anladıklarında, en çok onlar saldırır dine.

”Dinlerin mantıksız taraflarından ziyade tehlikeli tarafları göz önüne alınmalı ve dindar kesimce masaya yatırılmalıdır.”

Kesinlikle haklısınız. Dinlerde zaten mantık aranmaz.İslam dininin(tehlike boyutu) İnsanlık üzerinde yaptığı tahribat bir an önce masaya yatırılmalı. Etkileri de aşamalı olarak bertaraf edilmelidir.


”Deist-ateist felsefelerle teist imanın mücadelesini boş olarak görüyorum.”

Teist İmanın içinden Muhammedi Diktanın faktörünü çıkarırsak, hepsi makul bir payda da uzlaşırlar zaten.


Saygılarımla.
Odi Profanum Vulgus Et Arceo.


Ekim 17, 2011, 12:19:54 öö
Yanıtla #18
 • Ziyaretçi

Sayın Agnusdei, dinlerin tehlikeli türevleri olduğu konusunda size katılıyorum. Ne kadar gerçeği yansıtıyor bilemiyorum fakat bir kaç gün önce araştırmacı yazar Aytunç Altındal'ı bir programda izlemiştim ondan dinlediğim kadarıyla Hristiyanlar farklı mezhepte olduklarından ötürü 280 milyonun üzerinde hristiyan öldürmüşler. Benzer vahşi tavırlar islamda da mevcut. Muhtemelen bu vahşete karşı doğan bir olgudur laiklik.. Dinlerdeki bu vahşi tavır bir şekilde dizginlenmesi gereken bir olgudur.

Bu gibi kavramları ele alırken yani insanların en hassas noktalarından biri olan dini inanç ve siyasi görüş konularında daha dikkatli konuşmakta sağlığınız açısından yarar vardır. Yani Türkiye'de Dikdatör Muhammed, Dikdatör Atatürk gibi nitelemelere özellikle böyle sanal ortamlardan ziyade gerçek yaşamda insanlardan tahammül beklemek büyük bir hata olur. Bu tavrınıza çekidüzen vermenizi fikrinizi anlatırken insanları tahrik etmemeye gayret sarf etmenizi öneririm. Benzer tavırları sergiledikleri için genelde deist arkadaşlarıma sakin olmalarını öneriyorum fakat çok saldırgan tabiri caizse dayak isteyen bir stilde fikirlerini savunma gayretindeler.

Saygılarımla.


Ekim 17, 2011, 04:35:11 ös
Yanıtla #19
 • Seyirci
 • Uzman Uye
 • ****
 • İleti: 4031
 • Cinsiyet: Bay

Selam,

“Sayın Agnusdei, deist ve ateist fikirler insan ürünü olduğu için insana daha makul gelebilir.”

Teist fikirler de insan ürünüdür!“Fakat iman kavramı aşka benziyor. Örneğin farklı kültür ve maddi olanaklara sahip iki kişi birbirine aşık olurlarsa ne olur. Aileleri bunun mantıksızlığını dile getirse ve engellemeye çalışsa da çocukları alıkoymaya güçleri yetmez.”

İman kavramı ve Aşk birbirine hiçbir şekilde benzemez. Aşk, olanın olunana karşı kendini yetersiz hissetmesidir. İman, Dinsel bir telkindir.Hipnozdur. Kandırmacadır. Aldatmacadır.

“Bu nedenle iman kavramının felsefeyle ve diktayla yok edilemeyeceğini söyleyebilirim ki tarihte de bu tezimi ispatlayan sosyal olaylar yaşana gelmiştir.”

Tarih yanılıyor. Şartlar musait olursa, iman kavramı bizzat İman edilen kitap üzerinden yıkılabilir. Hem de çok kısa bir sürede.Özellikle Muhammedilerin hiçbiri imanlarında samimi değiller. Sadece, ateşte yanmaktan korkuyorlar. Aslında  bir cehennemin olmadığını anladıklarında, en çok onlar saldırır dine.

”Dinlerin mantıksız taraflarından ziyade tehlikeli tarafları göz önüne alınmalı ve dindar kesimce masaya yatırılmalıdır.”

Kesinlikle haklısınız. Dinlerde zaten mantık aranmaz.İslam dininin(tehlike boyutu) İnsanlık üzerinde yaptığı tahribat bir an önce masaya yatırılmalı. Etkileri de aşamalı olarak bertaraf edilmelidir.


”Deist-ateist felsefelerle teist imanın mücadelesini boş olarak görüyorum.”

Teist İmanın içinden Muhammedi Diktanın faktörünü çıkarırsak, hepsi makul bir payda da uzlaşırlar zaten.


Saygılarımla.


yazınızı 2 kere okudum ama ne anlattığınızı anlamadım,ama net anladığım ise kullandığınız ifadeler sanal ortamda size sorun teşkil etmez ama toplumda kullanılması çok sağlıklı değil çünkü sağlıklı bir beyin ürününede benzemiyor.siz birinsan olarak kendinize ait fikirleri söylediniz normali her fikre saygı göstermektir ama  her fikre saygı gösterilir diyede aklına ve diline geldiği konuşmakta tersi fikir sahiplerini kırar incitir ve hassasslaştırır lütfen önce saygı.


Kesinlikle haklısınız. Dinlerde zaten mantık aranmaz.İslam dininin(tehlike boyutu) İnsanlık üzerinde yaptığı tahribat bir an önce masaya yatırılmalı. Etkileri de aşamalı olarak bertaraf edilmelidir

bu sözünüze ve

Kesinlikle haklısınız. Dinlerde zaten mantık aranmaz.İslam dininin(tehlike boyutu) İnsanlık üzerinde yaptığı tahribat bir an önce masaya yatırılmalı. Etkileri de aşamalı olarak bertaraf edilmelidir.

bu sözünüze akılcı ve mantıklı örnekler bekliyorum.sadece yüzeysel savlarla bu böyledir denip geçiştirilemez böyle birkonu
ÖZGÜRLÜK BİLE SAHİP OLMAK İÇİN SINIRLANDIRILMALIDIR.

EDMUND BURKE

Hayat Bizi Resmen Dört İşlemle Sınar. Gerçeklerle Çarpar, Ayrılıklarla Böler, İnsanlıktan Çıkarır ve Sonunda Topla Kendini Der.  leo


 

Benzer Konular

  Konu / Başlatan Yanıt Son Gönderilen:
9 Yanıt
23146 Gösterim
Son Gönderilen: Eylül 16, 2011, 11:16:33 ös
Gönderen: AMON RA
19 Yanıt
17147 Gösterim
Son Gönderilen: Aralık 08, 2012, 09:45:54 ös
Gönderen: smyrnali
36 Yanıt
27591 Gösterim
Son Gönderilen: Temmuz 23, 2012, 10:20:17 öö
Gönderen: Masor1976
49 Yanıt
35858 Gösterim
Son Gönderilen: Eylül 29, 2014, 11:29:47 öö
Gönderen: ABCDEF
15 Yanıt
15901 Gösterim
Son Gönderilen: Nisan 07, 2015, 01:28:57 ös
Gönderen: _SplendouR_
8 Yanıt
11718 Gösterim
Son Gönderilen: Haziran 09, 2018, 12:28:29 öö
Gönderen: Tık-Tik-Tak
0 Yanıt
5293 Gösterim
Son Gönderilen: Ekim 30, 2010, 02:58:20 ös
Gönderen: karahan
15 Yanıt
18080 Gösterim
Son Gönderilen: Şubat 08, 2011, 05:35:53 ös
Gönderen: alcyone
11 Yanıt
15756 Gösterim
Son Gönderilen: Mart 12, 2014, 04:25:08 öö
Gönderen: resurrected
3 Yanıt
5490 Gösterim
Son Gönderilen: Mart 25, 2015, 02:19:45 öö
Gönderen: ruzber