Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Mason Olmanın İlk 3 Adımı  (Okunma sayısı 8978 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Kasım 01, 2017, 10:56:16 ös
Yanıtla #10
  • Seyirci
  • Uzman Uye

Pramidin altındaki taşlar oynamaya başladı .Bu formda da görülüyor çok az Masonların paylaşımı var  bu iki seçenekten oluşuyor olabilir biz haricilere güvenmedikleri ikincisi , paylaşılacak bir şey kalmadığından olabilir .Peki ben 3 . söyleyeyim Sayın ADAM nereden buluyordu her gün paylaşacak konuları ?

Saygılar ...

Sevgili Nosam33
Tesbit lerin doğru.
Adam için ilk geldiği zaman foruma oldukça sert bir yazı yazılmıştı onun için yazan arkadaş harici idi sonra mason oldu.
Sn.adam 'ın tüm yazıları aslında kitaptır.
Kendi deyimi ile onun bu forumda olma nedenleri vardı,anlatıp yazdıkları o nedenlerdi.
Ve artık nedeni kalmadı.
Verecek bir şeyi kalmadığından değil alacak kimse bulamadığından gitti.
Buna masonlarda dahil öncelikle onlar ondan faydalanamadılar.
Açtığı bir Çok başlık ve soruya cevap bile vermediler.
Belki cevaplar yeterli görüldü.
Sn.Adam ile çok didisip kavga ettim,aklım bilgim anlattıklarını anlamaya çoğu zaman yetmedi.
Oda iyi bir anlatıcı lakin kotu bir biçimlendirici idi.

Ama veren eldi o yüzden sevdim onu.
Birde serap gibi gelip giden biri var son donemde mason olmus oda alıcı bir tip veren degil.

Gittiği her yerde alacak bir şey arayanlardan bulamayınca bana burda ekmek yok diyip giderler.

O yüzden kıymetlidir sn.adam.

2.sininde bence ortak yönü 2 side mason olduklarını söylemeden gittiler.
Zorundalarmi peki?

Kesinlikle zorundalar
Tıpkı sn.skullg gibi,Sn.spock gibi ve diğerlerinin söyleme medeni cesareti gösterdiği gibi.

Insanlara biraz burdan bakarım ben.
ÖZGÜRLÜK BİLE SAHİP OLMAK İÇİN SINIRLANDIRILMALIDIR.

EDMUND BURKE

Hayat Bizi Resmen Dört İşlemle Sınar. Gerçeklerle Çarpar, Ayrılıklarla Böler, İnsanlıktan Çıkarır ve Sonunda Topla Kendini Der.  leo

Kasım 01, 2017, 11:24:10 ös
Yanıtla #11
  • Seyirci
  • Uzman Uye

Sn.Farmakoloji
O kadarda değil.Masonlarin yaptığı bir Çok güzel şey var mühim olan anlatilmamasidir.

Bu anlattıklarınızı yapmak için üstelik mason olmaya da gerek yok.
ÖZGÜRLÜK BİLE SAHİP OLMAK İÇİN SINIRLANDIRILMALIDIR.

EDMUND BURKE

Hayat Bizi Resmen Dört İşlemle Sınar. Gerçeklerle Çarpar, Ayrılıklarla Böler, İnsanlıktan Çıkarır ve Sonunda Topla Kendini Der.  leo

Kasım 01, 2017, 11:51:28 ös
Yanıtla #12

Sayin Karahan bey, Haklısınız.Paylasimi oyuzden kaldırdım.Saygilarimla.
Üyeliğimin iptalini talep ediyorum!Aksi taktirde dava edecem! Formda zorla kayıtlı tutuluyorum.Defalarca üyelik iptali talep ettim..Formda kayitli üye olarak bulunmak istemiyorum.Bu form zaman kaybı!

Kasım 01, 2017, 11:51:48 ös
Yanıtla #13
  • Uzman Uye

Alıntı
İyi insan olmak, İnsanların dertlerine birlikte üzülmek,
 Yardima ihtiyacı olan dünyanın her yerinde ki insanlığa yardim etmek,
 mağdur durumda sosyal hakları ve özgürlükleri elinden alınmış ülkemdeki insanlara destek olmak
,Losevi hastaları,
 Mehmetçiklere destek olmak
,Cocuklara egitim konusunda aydınlanmalari için kitap bağışlamak
, insanlığa kütüphaneler kurmak
,sokakta yasayan insanları topluma kazandırmak icin proje uretmek ve desteklemek
 iyi insan olmak kavramı saymakla bitmez...Bu vasıfların hangisi Masonlarda mevcuttur? Saygılarımla.
Bunlari yapmak icin Mason olmaya gerek yok.

AMMMMMMAAAAAAA

Masonlarin bunlari yapmadigini nerden biliyoruz?

Kasım 01, 2017, 11:55:32 ös
Yanıtla #14

Sayin Tij, Paylaşımı kaldirmadan once alıntısıni yapmışsıniz?Belki Üzeyir Garih örneğini verecek olursam; Oda bir MASON'du.Kendisi bir cok yardımlarını gizli yaptığıni biliyorum.Bu bahsettiklerim çok genel olduğu icin belki Masonlar,bundan fazlasını da yapıyorlardir.Ama nereden bileceğiz? Saygılarımla.
« Son Düzenleme: Kasım 01, 2017, 11:58:10 ös Gönderen: Farmakoloji »
Üyeliğimin iptalini talep ediyorum!Aksi taktirde dava edecem! Formda zorla kayıtlı tutuluyorum.Defalarca üyelik iptali talep ettim..Formda kayitli üye olarak bulunmak istemiyorum.Bu form zaman kaybı!

Aralık 04, 2017, 11:15:30 öö
Yanıtla #15
  • Yeni Katilimci
  • *

2) Tanınmak

Bu noktada hiçbir tanıdığı olmayan hariciler ne yapacak sorusu akla geliyor? Elbette onun cevabını daha önce vermiştik. Tanınmak için gayret göstermek. Masonluğu tanımak, sembolleri okumak, derneğin haricilere açık etkinliklerini yakalayıp katılım göstermek. Nitekim masonlar da insan ve oturduğunuz yerden, hiçbir ulvi bir ses sizi işaret etmemekte. Kendinizi tanıtıp, istekli olmadıkça iyi insan olmanız "MASONLUĞA GİRMEK İÇİN" tek başına yeterli değildir.

Sayın Risus,

Hariciler, derneğin haricilere açık etkinliklerini nasıl takip edebilirler? Bu konuda elimden geldiğince araştırma yapmaya çalışıyorum. Henüz derneğin açık bir etkinliğiyle karşılaşmadım. Benim gözümden kaçmış olması da büyük bir olasılık. Ancak dernek etkinliklerini kendi adıyla mı gerçekleştirmekte yoksa başka dernek/oluşumlar da bu tip etkinlikler düzenlemekte midir? Kısacası haricilere açık etkinliklere nasıl ulaşabiliriz? Daha önceden bu tip etkinlikler varsa örnek olarak paylaşabilir misiniz?

Saygılarımla

Aralık 04, 2017, 04:41:53 ös
Yanıtla #16
  • Skoç Riti Masonu
  • Orta Dereceli Uye
  • *

Derneğin haricilere açık olan herhangi bir etkinliği yoktur.

Aralık 05, 2017, 10:57:24 ös
Yanıtla #17

Bir harici olarak kendimce bu konuyu şu şekilde tanımlaya bilirim:

"Affetmeyi bilmek,saf fedakarlık ve bütüncül saf sevgiyi öğrenebilmek"

Bu 3 faktör, 3'ün içinde gizli olan 4'düncü ve görünmez olan zaman ve onu açıklayan matematik kadar gizemli ve sayısız şekillere,dallara bürünen ve durmadan gelişen bir ağaç kadar gizemli... Bizler ise sadece,çağımızın "insan olmak" kavramında duran,ve çağının bilgi uçurumu kıyısında yaşamaya çalışanlarız,dolayısı ile dışlananlarız ve buna rağmen vazgeçmeyenleriz; bence aslında bu sadece çağının sınırında duran bir insan olma; olabilme mücadelesi.

Bence, Mason olmasak da veya olamasak da,herşeye rağmen insan olabilme umudunu asla yitirmemeliyiz.

Sevgiler
Sen Özelsin

Aralık 05, 2017, 11:07:42 ös
Yanıtla #18
  • Seyirci
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Malesef.. siz en başından beri yanlış anlamışsınız.. Harici olarak kalmaya böyle düşündükçe ne yazık ki devam edeceksiniz..

Bu 3 faktör, 3'ün içinde gizli olan 4'düncü ve görünmez olan zaman ve onu açıklayan matematik kadar gizemli ve sayısız şekillere,dallara bürünen ve durmadan gelişen bir ağaç kadar gizemli... Bizler ise sadece,çağımızın "insan olmak" kavramında duran,ve çağının bilgi uçurumu kıyısında yaşamaya çalışanlarız,dolayısı ile dışlananlarız ve buna rağmen vazgeçmeyenleriz; bence aslında bu sadece çağının sınırında duran bir insan olma; olabilme mücadelesi.

Bence, Mason olmasak da veya olamasak da,herşeye rağmen insan olabilme umudunu asla yitirmemeliyiz.

Sevgiler
“Bize verilen sırları, kalbimizin en derin köşelerinde saklamalıyız. Bir ölü kadar sessiz, bir mezar kadar ketum olmalıyız.”

Aralık 05, 2017, 11:38:34 ös
Yanıtla #19

Malesef.. siz en başından beri yanlış anlamışsınız.. Harici olarak kalmaya böyle düşündükçe ne yazık ki devam edeceksiniz..

Sevgiler

Kendi gercekliğimizde hatalı düşüncelere sahip olabiliriz,yanlış anlamlar çıkarabiliriz; yanlız farklı açılardan görmeyi,deneyimlemeyi ve eksiklerimizi farkedebilmeyi öğrenmeyi öğrenir isek,sizin bana hitaben yazdığınız ön yargılı cümleden öteyi de görebilmeyi kanımca öğrenebiliriz.

Sayın Karahan'ın bir yazısında söylediği gibi; "Bilmediğimizi de,bilmemiz gerekir" Belki bu cümle sizin bende eksik gördüğünüz anlayış şeklimi geliştirebileceğim konusunda bir ifade şeklim olur; eğer siz bu yazdıklarımı anlıyabilecek kadarsanız...
« Son Düzenleme: Aralık 05, 2017, 11:40:51 ös Gönderen: Tık-Tik-Tak »
Sen Özelsin