Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: İsa Mesih  (Okunma sayısı 20856 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Ocak 23, 2009, 01:12:45 ös
Yanıtla #30
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Hoşgelmiş sefa gelmiş sevgili Hz. İsa. Benim okuduğum kaynaklara göre, Hz. İsa Müslüman olup gerçek yani pek göremediğimiz Müslümanlarla (Mehdi ordusu) birleşip kötülüğe karşı savaşacaktır. Bu gün baktığımızda İslam'a göre kıyamet alametlerinden güneşin batıdan doğması da, bugün bilginin ve uygarlığın batıdan doğduğunu görebiliriz. Tabi bunu zamanında bizden çaldıkları tartışmasız doğrudur. Hristiyanlk ile Müslümanlık birleşecektir. Hz. İsa Deccal'i öldürecektir. 40 yıl İslamiyet altın çağ yaşayacaktır ve ardından bir anda fitne zuhur edecek ve iyiler ölecek, fitnekarlar kalacak. Kabe bile yıkılacak. Ardından tövbe kapıları kapanacak. İnsanlar yaptıkları hatayı görecekler tövbe edecekler fakat kabul edilmeyecek. Sonra başlasın kıyamet, mısırı colayı alıp yukarıdan doğru seyredesim gelir o anı.. heryeri kaplayan bir duman, avrupadan başlayan bir ateş topu tüm imsanları kudüse toplasın, gökyüzünden inen gök taşları, dağlar falan erisin böyle, denizler deseniz coşmuş olsun, bilmedimiz yaratıklar çıksın insanları öldürsün, çok güzel sahneler.. :) eğer Müslüman düşmanı olsaydım, müslümanların altın çağını yaşaması için fitne yaymayı bırakır onlara yardım ederdim, madem 40 yıllık sürecek bir isteğiniz var yaşayında gidin derdim.. İçimdem bi ses bu sözünü ettiğim altın çağdan sonra fitne böyle başlayacak diyor :D

<<Gerçek müslümanlar dediklerim ile dinci yobazları karıştırmayınız.>>
« Son Düzenleme: Ocak 23, 2009, 01:15:02 ös Gönderen: Barbaros »

Ocak 23, 2009, 02:59:19 ös
Yanıtla #31
  • Seyirci
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Hoşgelmiş sefa gelmiş sevgili Hz. İsa. Benim okuduğum kaynaklara göre, Hz. İsa Müslüman olup gerçek yani pek göremediğimiz Müslümanlarla (Mehdi ordusu) birleşip kötülüğe karşı savaşacaktır.

sayın barbaros kötülük nedir ?
kime göre kötü ?
bunu kim belirliyor ?
insanlığın ruhunu kurtarmaya gelen kişiler neden hep kan döker ?
tanrı acizmidir ki , insanlığı dogru yola sokamaz ?

Bu gün baktığımızda İslam'a göre kıyamet alametlerinden güneşin batıdan doğması da, bugün bilginin ve uygarlığın batıdan doğduğunu görebiliriz. Tabi bunu zamanında bizden çaldıkları tartışmasız doğrudur. Hristiyanlk ile Müslümanlık birleşecektir. Hz. İsa Deccal'i öldürecektir. 40 yıl İslamiyet altın çağ yaşayacaktır ve ardından bir anda fitne zuhur edecek ve iyiler ölecek, fitnekarlar kalacak. Kabe bile yıkılacak.

Bu anlatım bana babil yaratılış tabletlerini anımsattı.

<<Gerçek müslümanlar dediklerim ile dinci yobazları karıştırmayınız.>>

sayın barbaros ,
gerçeğini sahtesini nasıl ayırt edicez.
mesela filistinliler gerçekmi ?
pkk yı filistin besleyip büyütmedimi ?
expo 2015 de oyu başkasına atmadılarmı ?
sorular uzun hayat kısa......

degas.

Ocak 23, 2009, 03:42:34 ös
Yanıtla #32
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Sn. Degas, okuduğum kaynaklara göre dedim. Burada söz konusu kötülük fitnedir. Ve fitne doğal insan yaşamında en çok zarar veren etmenlerden biridir. İnsanın psikolojisini bozar, kültüründen eder, soyundan koparır, benliğini kaybettirir, kendini kaybettirir, büyüklerine karşı itaatsizlik, çevresiyle huzursuzluk baş gösterir, başkalarının oyuna gelir, kendini enson dünyanın merkezi sanar fakat ölmeden önce bir bakmış ki en büyük sefil ta kendisiymiş tüm bunların en büyük sebebi fitnedir.

Bunlr zaten birgün olması gerekiyordu ki kıyamet kopsun. Bir önceki mesajımı iyi okursanız insanların ruhunu kurtarmak için öldürmenin ne demek olduğunu anlarsınız. Ölmek bu boyutda artık maddi açıdan hiçbir kıymetinin olmamasıdır. Fakat eğer ortada yok olan daha önceden geleceği belirtilmiş fitneleri çıkaran deccalse onun güç kazandığı şey Hz. İsa ve Mehi ordusu sayesinde değerini kaybeder.
Ve böylede yok olur.

Sahte müslüman yoktur, dinini tam yerine getirmeyen müslüman vardır. Birde mslümanlığı kötülemek için paralı din adamları vardır. Sosyal mühendislik yaparak din adamı gözüküp, bilerek hatalar yapıp Müslükmanığı kötülemeye kalkışır. Bunlar sahte bile değildir çünkü insan değillerdir. Birde dinlerini tam yerine getirenler vardır, onları görmek için onlar gibi olmak gerekir. Bu yüzden bu konuya daha fazla deyinemeyeceğim.

Ben devlet terörlerini, milletlerle bir tutmam. Eğer işin detayına gireceksek pkka destek veren bizim mileltimizden kimse yok mu? Kendi milletimize mi düşman olalım?
pkkı amerika besledi, pkka saldırdığımız zamanlarda şerefsizleri geri çekip amerika besleyip büyütmüştür ;)filistin o kadar güce sahip değil. Hadi sahip diyelim sizin bildiğinizi devletimizde biliyor, sesini çıkaramaacak kadar acizse zaten fitne buraya çoktan gelmiş demektir.

İslamiyet'de adam öldürmek yoktur, eğer varsa da benim İslamiyet'im banadır der ahir zamanda alnımın akıyla hesabımı veririm.

Her milleti severim, milletin içindeki kötü olarak tabi edilen insanlar ise insan değildir, insan olmayan varlığı nasıl bir milletde sayılır, nasıl din aranır.
« Son Düzenleme: Ocak 23, 2009, 03:49:26 ös Gönderen: Barbaros »

Ocak 23, 2009, 06:26:15 ös
Yanıtla #33
  • Ziyaretçi

Aşağıdaki yazı Yaşar Nuri Öztürk'ün köşe yazısının bir bölümüdür;

"Hiçbir peygamber geri gelmeyecektir. Peygamberlik, Kur’an’ın açık ifadesiyle bitmiştir. Hz. Muhammed ile noktalanmıştır. Kur’an’ın bu temel kabulünü çeşitli maskeler altında, çeşitli kaypak söylemlerle saf dışı etmek için çeşitli gayretler sergilenmiştir.

Hz. İsa’nın tekrar geri gelceğini söylemeye kalkanlar Kur’an’a ve İslam’a iftira etmiş olurlar. Kur’an’da asla böyler bir şey yoktur. Bu iddia Hz. Peygamber’den sonraki zamanlarda İslam’ın içine sokulmuş ve bugün dünyanın her tarafında İslam’ı, devri tamamlanmış ilkel bir din olarak itham etmenin aracı halinde kullanılmaktadır.

İslam’a sokulan bu "Pavlus hurafesi"ni dillerine dolayan Hıristiyan misyonerlerdir...

Kur’an’a ve İslam’a aykırı olduğunu söylüyorum. Tövbeyi gerektiren bir günah olduğu kanaatini taşıyorum. Ben bunun Anadolu’yu Hıristiyanlaştırma gayretlerine tarih içinde verilmiş en büyük desteklerden biri olduğunu düşünüyorum. Kınıyorum, protesto ediyorum. Müslümanların da akıllarını başlarına almalarını diliyorum.

Kur’an herhangi bir peygamberin tekrar dünyaya geleceği şeklinde bir fikre asla onay vermez. Hz. Peygamberin de Kur’an’ın onay vermediği bir şeyi söylemesi mümkün değildir. Hz. Peygamber ‘Hz. İsa tekrar geri gelip dünyayı düzeltecektir’ deseydi kendi anlam ve önemini inkár etmiş olurdu. Nitekim bugün Hz. Muhammed’in son peygamber olduğunu kabul etmeyenlerin dayandıkları ve öne çıkardıkları en büyük söylem Hz. İsa’nın tekrar dünyaya geleceği uydurmasıdır"

...bu sözler İsa'nın geleceğini kabul eden müslümanlara söylenmiş sözlerdir...Güya bunun Kur'an'da olduğunu söylerler ki yok böyle birşey...Kur'anda hiç bir kurtarıcıdan bahsedilmez.....Bırakın Kur'anda böyle bir inanç olmasını İsa'yı herhangi bir peygamberden farklı görenlere lanet bile edilmiştir...