Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Illuminati ve Cinayet  (Okunma sayısı 22411 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Aralık 20, 2011, 02:07:04 ös
Yanıtla #10
  • Forum ve Uye Yoneticisi
  • Aktif Uye

Sayın Bulgaria

Beni eleştirmenizde bi sakınca yok ki Beni eleştirmediğinizide biliyorum.Fakat söyleyeceklerinizi çok üstü  kapalı bi şekilde dile getirmisiniz.Laf çok ortada olmuş kimseye sataşmamak adına :D O yüzden size de seslendim.Dedim acaba Sayın Bulgaria başka ne diyecek ?Dertlisiniz bu konuda. Esas duyulan endişe kendi gelecekleri hakkında esasında insanların, özellıkle yakın cografyamızda gerçekleşen ayaklanmalar,amerikan C.I.A filmleri,komplo teorili kitaplar zigest ikiz kuleler ,rockefeller hakkında konustuktan sonra ölen yönetmen,Yeni dünya düzeni kelimesini akademisyenlerin dilinden düşürmemesi insanlarda merak uyandırıyor ister istemez.Kimse projektorle tavşanı göstermeyınce bu merak ve endişe iyice artıyor :D İnsanoğlu bilinmeyenden hep korkmustur.

Saygılarımla
2050 de Türkiye çöl olacak ! Ağaç dikin, ağaç diktirin....
Sayğıdeğer üyeler, forumla ilgili her türlü soru ve sorun için lütfen tarafıma başvurunuz.

Aralık 20, 2011, 02:47:19 ös
Yanıtla #11
  • Seçkin Üye
  • Uzman Uye

Bu başlık altındaki sorun şimdi anlaşılmış oluyor.

Antimasonik nitelikli, hezeyanlar, saçmalıklar ve uydurmacalar ile dolu bir kitabın bir yerinden bir alıntı yapılmış. O kitapta masonik cinayetler diye olmadık ve olmayacak bir şeylerden söz ediliyormuş.   

Bunu anlayabilmem, inanın pek zor oldu.

Bu zorluk da yazanın yazışından kaynaklanıyor.

Tümcelerde büyük harf-küçük harf kurallarına uyulmuyor.

Noktalama işeretleri konmuyor ya da yanlış konuyor.

Tırnak ya da parantez ile ayrılması gereken alıntılar öyle belirlenmiyor. Her şey birbirine karışıyor.

Çok uzun tümceler, çok uzun paragraflar yapılıyor.

Eh, kusura bakmayın, benim gibi Türkçeyi zamanında iyi öğretmenlerin elinde doğru öğrenmiş ama yaşı hayli ilerlemiş bir kişi, böyle yazıları anlayamıyor ya da yanlış algılıyor.

Bu konu üzerinde söylenecek fazla bir şey yok.

Masonların karıştıkları cinayetlerin bir örneği olarak dönüp dolaşıp Karın Deşen Jak öyküsü anlatılır.

Bir de New York'daki şu Morgan Olayı hayli yankı yapmış, sonunda sadece masonik yazında yer etmiştir bir anı olarak.

Birtakım başka olaylar da vardır Masonluktan çok politik entrikalarla bağlantılı.

Ha bir de öykülere bakacak olursak, Hiram'ı öldürenlerden birinin kazara öldürülmesinden, diğerlerinin yargılanmaları sonucunda çirkin infazlı ölüm cezasına çarptırılışından söz edilir. (Bunu ben de öykülemiştim Bir Tapınak Yapıldı başlıklı dizimde.)

Daha var mı?

« Son Düzenleme: Aralık 20, 2011, 03:23:58 ös Gönderen: ADAM »
ADAM OLMAK ZOR İŞ AMA BUNUN İÇİN ÇALIŞMAYA DEĞER.

Aralık 20, 2011, 03:25:04 ös
Yanıtla #12
  • Aktif Uye

Sayın Bulgaria

Beni eleştirmenizde bi sakınca yok ki Beni eleştirmediğinizide biliyorum.Fakat söyleyeceklerinizi çok üstü  kapalı bi şekilde dile getirmisiniz.Laf çok ortada olmuş kimseye sataşmamak adına :D O yüzden size de seslendim.Dedim acaba Sayın Bulgaria başka ne diyecek ?Dertlisiniz bu konuda. Esas duyulan endişe kendi gelecekleri hakkında esasında insanların, özellıkle yakın cografyamızda gerçekleşen ayaklanmalar,amerikan C.I.A filmleri,komplo teorili kitaplar zigest ikiz kuleler ,rockefeller hakkında konustuktan sonra ölen yönetmen,Yeni dünya düzeni kelimesini akademisyenlerin dilinden düşürmemesi insanlarda merak uyandırıyor ister istemez.Kimse projektorle tavşanı göstermeyınce bu merak ve endişe iyice artıyor :D İnsanoğlu bilinmeyenden hep korkmustur.

Saygılarımla

Sizinde iletinizde belirttiğiniz gibi sayın Arais şahsi olarak sizi hedef alan bir durum değildir yorumum rahatsız olduğum nokta illuminati nin yayın organı görüntüsü oluşuyor yorumlarda başlıklarda sürekli gündemde sürekli her konuda olması artık rahatsız edici bir konuma getirdi olayı.
Ölü Gibi Sessiz...Mezar Gibi Ketum...

חמישים אחוזים חמישים אחוזים בולגרי של יהודים....!!! O:

Aralık 20, 2011, 08:15:11 ös
Yanıtla #13
  • Uzman Uye

Sn. Masonlar ve bu davaya gönül vermiş Harici kardeşlerim , ben hiç bir zaman Masonların kötü , helede katil olduklarını belirtmedim ve bu lanet olası kitap' ıda kaynak olarak gösterdim amacım bakın bizim değer verdiğimiz insanlara iftira derecesinde şizofreni derecesindeki bir yazarın yazdığını aktardım. Sn. Arais kardeşim benim Masonları suçladığımı İMA etmiş . Benim amacım okuduğum bir kitaptaki yazılandan bir parağraf aktardım sadece bu kadar Basit  !!!     Son kere ifade ediyorum kimseyi ve kuruluşu suçlamam yoktur ve olamazda . :-X :-X :-X :-X :-X :-X :-X
audi-vide-tace
    dinle-gör
        sus

Aralık 20, 2011, 11:41:38 ös
Yanıtla #14
  • Uzman Uye

Sn. ADAM Başka yok üstadım syg. :'(
audi-vide-tace
    dinle-gör
        sus

Aralık 21, 2011, 12:49:39 öö
Yanıtla #15
  • Aktif Uye

Sayın Adam

Çok haklısınız yazım kurallarına uyamam ,konuyu kurgulayamamam,Baya yanlış anlamalara,yanlış sonuçlara yol açtı.Yazım kuralları hususunda suç tamam ile bana aittir.Değerli hocalarıma bu konuda laf  söyletmem, söyleyene de kızarım.Hocalarımın yetiştirdiği öğrencilerin birkaçı sinema sektöründe yazar olarak çalışmakta bir kısmı da öğretmen.Daha niceleri kim bilir hangi meslekteler.Gerçi alaylı üslübünüzla bu karışıklığa söz edeceğinizi tahmin ediyordum.Ama değerli hocalarıma dil uzatmanız beni üzdü açıkçası.''Sayın Arais buna sebeb olan sizsiniz bana neden kızıyorsunuz!!!''deyişinizi duyuyorum.Yazı yazmak bana göre sıkıcı bir iş.Nedeni askerde yazıcı olmamdır.Günde 16 yada 20 saate yakın yazım kurallarına uymak ve yazıların yanlış olmaması için uğraşmak,  günde 3 kişiden fazla kişi görmemek,Bazı zamanlar bilgisayarın başında uyuya kalmak.Baya sıkıcı bir işdi.Yazım da tek bir noktalama yüzünden yazının yeniden yazılması.Askerlik bittiğinde yazım kurallarına dikkat etmeyeceğime kendi kendime söz verdim.Anlıyorum ki hata etmişim daha dikkatli olmaya gayret  edicim.

Bu arada şahsıma ait eleştirilere açığım saygı ve terbiye sınırlarında.

Kendini eleştirmeyen ve eleştirmeye kapalı insanlar gelişemez.

Sayın Adam siz de belki bana bir kitap önerirsiniz yazım kuralları ile ilgili. Zararımızdan dönelim.

Saygılarımla
« Son Düzenleme: Aralık 21, 2011, 12:57:44 öö Gönderen: Arais »
Sayğıdeğer üyeler, forumla ilgili her türlü soru ve sorun için lütfen tarafıma başvurunuz.

Aralık 22, 2011, 12:46:46 öö
Yanıtla #16
  • Uzman Uye

Sayın Arais, yukarıdaki yazınızda üç aydır sitede olduğunuzu ama konu başlığı açmasını bilmediğinizi belirtmişsiniz. Ben de konu başlığı açmasını bu akşama kadar bilmiyırdum ama denedim oldu. İsterseniz sizde deneyin. Ben şöyle yaptım. Önce "form"a girdim. Orada sayfanın üst ve altında "YENİ BAŞLIK" yazılı bir dikdörtgen kutu var , oray basıyorsunuz, karşınıza çıkan sayfada konu başlığını yazarak "göndere" bastığınız zaman konu başlığını açmış oluyorsunuz. Ben yaptım oldu. Çok ta sevindim.
       Saygılar-sevgiler.
"Vur ama dinle beni"

Aralık 22, 2011, 01:20:57 öö
Yanıtla #17
  • Aktif Uye

Sayın Alşah

İpucu için teşekkür ederim.Hemen Lojistik dünyası ile ilgili bir başlık atayım.:D

Saygılarımla

Temmuz 19, 2012, 11:38:23 ös
Yanıtla #18
  • Ziyaretçi

Illuminati konusu üzerinde pek fazla yazmak istemediğim, bu ve benzeri başlıkları pek katılmayışımdan belli olsa gerek.

Aslında oturup şu Illuminati üzerine tarihçesiyle, gelmişi geçmişiyle, bugünüyle, bağlantılarıyla bir açıklama dizisi yazsam belki iyi olacak Fakat benim yazacaklarım öyle herhangi bir sansasyon içermeyeceği için, olasıdır ki ilgi görmeyecek hatta bir omuz silkmeyle geçiştirilecek. O yüzden bu zahmete girmeye değer mi diye düşünüyorum doğrusu.

Derken, Sayın Arais bu başlık altında forumdaki masonlara şöyle bir soru yöneltiyor: “Masonlukta cinayet konusunda ne düşünüyorsunuz?”

Önüne soru işareti konmamış olsa bil o yazıdaki deyiş böyle de söylenebilir, değil mi?

Böyle söylenebilse de söylenemese de, Sayın Arais’e bu sorusuyla ne demek istediğini sormak gerekiyor. Çünkü ben bu soruyu birkaç ayrı anlama çekebilirim ve bunların sadece biri doğrudur. O doğruyu da bize ancak soruyu yönelten söyleyecektir.

Sonra masonlar ya da konu üzerine bilgi sahibi olan diğer katılımcılar bir şey söylemeyi düşünür.

Belki konuyu şu Illuminati’den koparıp  yeni bir başlık altına almak daha doğru olur. Sayın Arais bir de bunu yaparak, konuyu Masonlukla İlgili Sorular bölümünde açarsa çok daha iyi olacağını düşünüyorum.

Sn. ADAM;
Illuminati konusu üzerinde yazmak istememenize saygı duyarım, fakat siz de takdir edersiniz ki masonluk ya da Illuminati konusunda gerçekçi bilgiler elde etmek, objektif yazılar ya da kitaplar edinip okuyabilmek, objektik ya da olumlu yönlerini ortaya koyabilecek kişilerin açıklamalarını dinleyebilmek pek mümkün olmuyor. Bu konularda yığınla farklı görüş var.. Bunların bir çoğu sinisizm içerikli. "...Aslında oturup şu Illuminati üzerine tarihçesiyle, gelmişi geçmişiyle, bugünüyle, bağlantılarıyla bir açıklama dizisi yazsam belki iyi olacak..." sözünüzden destek alarak, sizden Illuminati konusunda detaylı bilgi vermenizi rica edeceğim. "...benim yazacaklarım öyle herhangi bir sansasyon içermeyeceği için, olasıdır ki ilgi görmeyecek hatta bir omuz silkmeyle geçiştirilecek. O yüzden bu zahmete girmeye değer mi diye düşünüyorum doğrusu..." demişsiniz ardından.. Sizin yazacaklarınızın bir sansasyon içermesi de gerekmiyor. Ayrıca ilgi görsün diye de yazmayacaksınız. Açıklamalarınız, sinisizm içerikli yazıların yaratmaya çalıştığı "kötü niyetli eleştiri ile karalama" çabasının bir adım da olsa önüne geçecektir. O nedenle bu zahmete girmeye değer diye düşünüyorum :) "bir omuz silkmeyle geçiştirecek olanlar" ise beni ilgilendirmiyor.

Saygılarımla..

Temmuz 20, 2012, 08:27:43 öö
Yanıtla #19
  • Seçkin Üye
  • Uzman Uye

Bir ara Sayın MASON, bu forumdaki yazılar için, forum üyesi tüm masonlar adına "Okunsa da okunmasa da biz yazacağız." gibi bir söz etmişti.

Ne güzel... Keşke masonlar çok önceki tarihlerde böyle düşünmüş olsalardı da yazsalardı, anlatsalardı Masonluğu.

Ancak o durumda belki bu forumun işlevi pek azalırdı.

Aynı durum Illuminati için de geçerli. Ancak biraz farklı. Bu terim kendi içeriğinde biraz gizem taşıyor gibi nitelenmiş. Bu yüzden komplo kurgucularının ötesinde Dan Brown gibi romancılar da dillerine doladı bu terimi. Özellikle "terim" diyorum çünkü bir kurum ya da örgüt konu alındığında neden söz edildiğinin anlaşılabilmesi için haylie özenli olmak gerekebiliyor.

Bu sözleri Sayın SEHERC'in iletisi üzernne yazdım. Peki, bir ara bu terimi 18. yüzyıl ortalarından başlayarak anlaşılabilir bir biçimde anlatmaya çalışırım. Fakat bu başlık altında değil. Burada işin içine bir de cinayet kavramı sokulmuş. Bu kavramı başka hangi terime eklerseniz keyifsizlik olur.

Hıristiyanlık ve Cinayet
Müslümanlık ve Cinayet
Kilise ve Cinayet
Kabala ve Cinayet
Bilim ve Cinayet
Felsefe ve Cinayet

Bu terim Masonluk ile de ilişkilendirilir elbette: Masodnluk ve Cinayet.

Üstelik Masonlk le ilişkilendirnilmesini pek yadırgamamak da gerek. Çünkü cinayet konusu Masonluğun stardart öğretimi kapsamında işlenir.

Fakat ben İlluminati üzerinde bir şey anlatacaksam, onu bu başlık altında cinayetle bağlantılı olarak veremem. Bir başka başlık açmam gerekecektir.

Sevgiler.

ADAM OLMAK ZOR İŞ AMA BUNUN İÇİN ÇALIŞMAYA DEĞER.