Masonlar.org - Harici Forumu

Anket

Bayanın saçından cinsel anlamda etkilenen bir erkeğe kişilik testi yaptırsak sonuç ne olur?

Erkek sapık çıkar
41 (60.3%)
Erkek bayanları kıskanan bir erkek çıkar
1 (1.5%)
Bu gayet normaldir
26 (38.2%)

Toplam Oy Verenler: 35

Gönderen Konu: Bayanın saçından cinsel anlamda etkilenen bir erkeğe kişilik testi yaptırsak  (Okunma sayısı 38027 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Temmuz 09, 2008, 08:28:44 ös
  • Uzman Uye

Temmuz 10, 2008, 04:01:48 ös
Yanıtla #1
  • Ziyaretçi

Sanırım türbanı kastediyorsunuz.Eğer türbanı tahrik unsurlarını yokedici nesne olarak görüyorsak türbanlı kadının diğer uzuvlarını da türbana uygun şekilde örtmesi gerekir bunların hepsi birleştiğinde ortada tahrik olunacak bir beden kalmaz.
Türban takan kadınlardan pek hoşlanmam meselenin özüne girdiğimizde ise ortaya çıkan niteliklerin hakkını vermeliyiz.Türban yalnızca saç için değil bedenin tümü için düzenlenmiştir diye düşünüyorum.Türban takıp mini etek giyeni gördünüz mü?Gördüyseniz elbetteki saçmalamıştır.Dediğim gibi karşımıza aldığımız her olayı enine boyuna düşünürsek kör bakma ihtimalini yoketmiş oluruz.Türbanı sevmezsiniz o ayrı mevzu bende sevmem türbanlı kadınlar evlenmem fakat örtünün niteliği başkadır bunu görmek lazım

Temmuz 10, 2008, 04:17:16 ös
Yanıtla #2
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Tabi canım insanlar cinsellikle ilgili olarak türban takmıyor herhalde.
Ama anket sorusuna cevabım MAkyol'la aynı.
...Söyleceklerimi yukarda söyledim zaten...

Temmuz 10, 2008, 04:48:27 ös
Yanıtla #3
  • Aktif Uye

Erkeğin saç fetişi olduğu anlamını çıkarabiliriz. Kadının çok güzel saçları olduğu sonucunu çıkarabiliriz. Erkeğe mesela eski birlikte olduğu kadını hatırlattığını bu sebepten etkilenmiş olduğunu çıkarabiliriz. Senaryoya göre değişir. Kimse saça bakarken sadece saç teline bakmaz. Saçın yüz ile olan uyumuna bakar. Bir insan bir insanın ayağına bakarak bile cinsel olarak etkilenebiliyor. Yüz ile uyumlu bulduğunuz saç, size hayalgücünüzü tetikleyen bir kıvılcım sunacaktır. Belki çok hoşlanacaksınız, aşık olacaksınız. Birisinden hoşlanmak cinsel anlamda etkilenmektir. Ben bu dünyada mesela Winona Ryder için "estetik olarak çok başarılı fakat cinsel anlamda beni hiç etkilemiyor" gibi konuşabilecek çok az erkeğin olduğunu düşünüyorum.

Soru belki de şu olmalı, uygun şartlar dahilinde "reşit olma durumu, akıl sağlığı vs." birisinden cinsel olarak etkilenmek ayıp mıdır? Bence değildir. Hayatı bu en temel iç güdülerimizden birinin var ettiğini düşündükçe hele...

Bir de saç var saç var. Mesela ben Lady Godiva'yı öyle at üzerinde, efsanedeki haliyle görsem epey etkilenirdim. Sapık olduğumu düşünmüyorum.
Mea mihi conscientia pluris est quam omnium sermo

Aralık 12, 2008, 12:35:13 ös
Yanıtla #4
  • Ziyaretçi

Daemon kardeşim gibi ben de önce türbanın kastedildiğini sandım.eğer öyleyse şunu belirtmek isterim ki türban saçı örtmek için değil tanrının emrine uymak için takılır.

Saygılarımla

Aralık 12, 2008, 02:13:23 ös
Yanıtla #5
  • Uzman Uye

Bay karakan Tanrı hangi ayetinde emretmiştir?fetullah bile Reha Muhtar'a konuk olduğunda Tanrı'nın emri demedi.Sizler hala aynı şeyleri belgesiz,asılsız ve aklınıza çalıştırmadan başkalarından duyduklarınızı hayatınıza geçirip özümsüyorsunuz.Size tavsiyem forumda türban diye aratınız,çünkü okursanız belki doğru düşünebilirsiniz,Bu konu hakkında o kadar yorum yaptım ki, artık ben bile sıkıldım.Lütfen yazdıklarımı okuyunuz.Ama yok kardeşim ben arapçıyım,illaki Türk töresini,Türk kültürünü tanımıyorum illaki arap kültürü istiyorum diyorsanız o paçavrayı siz de takınız,sonuçta bayanın saçıyla erkeğin saçının hiç bir farkı yok.Artık chp bile bu yola girdiğine göre siz de haklısınız demek düşüyor bana.Sizden ricam istediğiniz gibi düşünün özgürsünüz ancak biri size birşey söylediği zaman ya da bir şey okuduğunuz zaman lütfen sorgulayınız,irdeleyiniz.Yani bir düşüncenin temeli olmadan olmaz.Biraz kafa yorun niye saç göstermek yasaklansın,hiç olurmu böyle birşey.Hadi yasak olduğunu düşünelim, erkeklerin saçı niye yasak değil.Tanrı neden yasaklasın saçı hiç düşündünüz mü bunu.Saç gördüğünüzde cinsel anlamda etkilenirmi normal bir insan?Size de hak veriyorum chp bile kafasına türban takmışken haklısınız.

saygılar

Aralık 17, 2008, 11:59:00 öö
Yanıtla #6
  • Orta Dereceli Uye
  • **

kabul etsekte, etmesekte su bir gercekki. bir bayanin herhangi bir seyinden etkilenebiliriz. sacindanda, bilegindende, parmagindanda, herseyinden etkilenebiliriz. bu tamamen o kisinin (o andaki) hayal gucu ve psikolojik durumuna baglidir. tabi bu sadece erkekler icinde gecerli degil. bayanlarda benzer sekilde erkeklerin herhangi bir seylerlerinden etkilenebilirler. ama bu ozellik, bayanlarda (anatomik nedenlerden dolayi) daha az gorulur.

konuda onemli olan bir bayanin sacinin etkileyip etkilemeyecegi degil, bunun bir din malzemesi olup olmadigidir. bir bayanin sacindan etkilenen erkek, sapik degildir. fakat bir bayanin sacini yada cinselligini dine alet eden kisi (dusunsel) sapiktir.

Aralık 17, 2008, 11:25:02 ös
Yanıtla #7

kabul etsekte, etmesekte su bir gercekki. bir bayanin herhangi bir seyinden etkilenebiliriz. sacindanda, bilegindende, parmagindanda, herseyinden etkilenebiliriz. bu tamamen o kisinin (o andaki) hayal gucu ve psikolojik durumuna baglidir. tabi bu sadece erkekler icinde gecerli degil. bayanlarda benzer sekilde erkeklerin herhangi bir seylerlerinden etkilenebilirler. ama bu ozellik, bayanlarda (anatomik nedenlerden dolayi) daha az gorulur.

konuda onemli olan bir bayanin sacinin etkileyip etkilemeyecegi degil, bunun bir din malzemesi olup olmadigidir. bir bayanin sacindan etkilenen erkek, sapik degildir. fakat bir bayanin sacini yada cinselligini dine alet eden kisi (dusunsel) sapiktir.

çok doğru tespitler.katılıyorum.
Bilgi , en kutsal güçtür !

Ağustos 05, 2010, 03:50:55 ös
Yanıtla #8
  • Uzman Uye

Bay Pasha,

Konunun başlığına ve içeriğine dikkat etme gerekliliği var, benim belirttiğim cinsel anlamda etkilenmek ayrı, Sizin belirttiğiniz genel anlamıyla etkilenmek ayrı. Gözümden kaçmış, yeni cevap veriyorum bilginize.

Sevgiyle Kalın.

Ağustos 05, 2010, 06:28:54 ös
Yanıtla #9

Başörtüsü, Kuran'da geçmez.

Şu şekilde: (Kuran'daki din ve Uydurulan Din/ İstanbul Yayın Evi. Alıntı)

"Mü'min kadınlara da söyle: "Gözlerini (harama çevirmekten) kaçındırsınlar ve ırzlarını korusunlar; süslerini açığa vurmasınlar, ancak kendiliğinden görüneni hariç. Baş örtülerini, yakalarının üstünü (kapatacak şekilde) koysunlar. Süslerini, kendi kocalarından ya da babalarından ya da oğullarından ya da kocalarının oğullarından ya da kendi kardeşlerinden ya da kardeşlerinin oğullarından ya da kız kardeşlerinin oğullarından ya da kendi kadınlarından ya da sağ ellerinin altında bulunanlardan ya da kadına ihtiyacı olmayan (arzusuz veya iktidarsız) hizmetçilerden ya da kadınların henüz mahrem yerlerini tanımayan çocuklardan başkasına göstermesinler. Gizledikleri süsleri bilinsin diye ayaklarını yere vurmasınlar. Hep birlikte Allah'a tevbe edin ey mü'minler, umulur ki felah bulursunuz." (Nur Suresi, 31)

Burada geçen "başörtüsü" yalandır.

Orjinali "örtü"dür. Bu da Arapça "Hımar" kelimesinden gelir.

Bu ayetteki "hımar" kelimesi, geniş manalı bir kelime olup, örtü manasına gelir. Eski Arap yazılarına bakılırsa hımarın yere konulan,  masaya örtülen veya herhangi bir örtüyü tarif edebileceğini görürüz. Hımar, başı örterse başörtüsü olur, masaya konursa masa örtüsü olur. Allah eğer "hımar" kelimesi ile başın örtülmesini isteseydi, "hımarürres" gibi bir vurgulama ile başörtüsü diyebilirdi: Böylece "res" kelimesi ile baş bölgesi vurgulanır ve örtü kelimesi olan "hımar" ile beraber başörtüsü net bir şekilde anlaşılırdı. Nitekim abdest alınmasıyla ilgili ayette başın sıvazlanması söylenirken, baş kelimesi arapça karşılığı "res" ile vurgulanır.

Üstelik ayette kapatılacak yerin yaka açığı olduğu geçer. Yani hımarın başı kapatması değil, ayette açıkça yaka dekoltesini örtmesi istenir (Yaka açığı manasına gelen cuub kelimesi hem bu ayette kapanılacak bölgeyi belirtmek için, hem Hz. Musa'nın yaka açığına elini soktuğunu belirten ayetlerde geçer.) Humar, salt baş örtüsü manasına gelse bile bu ayetten başı örtmek değil, yine yaka dekoltesini kapatmak anlaşılacaktı.

Üstelik, başörtüsünü Kuran'a maletmek isteyen zihniyet, açık bir saptırma yaparak "felyedribne" fiilini, "salsınlar" diye tercüme etmeye kalkmıştır. Böylece ayeti okuyan "başörtüsünü yaka açıklarına salsınlar" şeklinde (sanki yukarıda bir şey zaten olmalıymış da o salınmalıymış) okuyacaktır. Oysa hiçbir şekilde "darabe" kökünden türeyen "felyedribne" fiili "salsınlar" manasına gelmez. Bu fiille örtünün yaka açığına konulması yani kapatılması anlatılır. Kuran'da salsınlar, indirsinler manasında "felyüdnine" kelimesi kullanılır. Allah böyle bir ifade kullanmak isteseydi, felyedribne fiili yerine felyudnine fiilini kullanabilirdi. Bu örnek bize gelenekç, zihniyetin, kendi fikirlerini doğru çıkartmak uğruna gereğinde Kuran'daki kelimelerin manasına kaydırmaktan çekinmediğini göstermektedir."

Öte yandan, "peki o zaman neden müslümanlar başlarını örtüyor" diye sorulabilir. Madem Allah bunu emretmemiş, bu gelenek nereden geliyor?

Aslında sorunun cevabı, yine soruda. Çünkü başörtüsü bir emir değil, gerçekten bir "gelenek"tir.

Biz Türkler eğer Arabistan'da yaşasaydık biz de başımızı kapardık. Neden? Güneş ışınlarından korunmak için. Bu yüzden baş örtme, aslında sadece kadınların bir geleneği değil, orada yaşayan herkesin, erkeğin de bir geleneğidir.

Bugün hala Arap yarımadasının erkekleri başlarını örterler. Halbuki Kuranda erkekler için böyle bir ima bile yoktur. O halde Arap yarımadasının erkekleri başlarını din emri için değil, empirik nedenleri olan şartlar yüzünden örterler.

Tıpkı kadınların örttüğü gibi.

Bugün, tutucu, korkak, ancak karısına söz geçirebilen, kadına antipatik Ortadoğulu geçmişine sahip olduğumuz için, kadınlar kuzeyde de başlarını hala örterler. Bu, bizim ve tüm ortadoğu, hatta müslüman aleminin bir yarasıdır.

Bu böyledir. Fakat ben burada anket için oy kullanmadım. Çünkü her ne kadar bu Kuran'da geçmiyorsa da, İnsanların çıkmaza düşüp "herhalde Allah, tahrik olmayalım maksadıyle bunu söyledi" diye düşünmesi yanlış da olsa insani bir eğilimdir. Bu gibi anketlerle, zıtlaşma, çatışma, çekişme ve sorunun çözümsüzlüğü katmerlenir. Hiçbir erkek, bir kadının saçından ne tahrik olur, ne de günaha girer. Onlar bunu söyleme ihtiyacına giriyorlar, çünkü onların da aklı bu ayetle karışık. Bu durumda insanların karakterlerine insafsızca saldırmak yerine, seçimlerine saygı duyarak onlara doğruyu anlatırsanız, insanları düşünmeye sevkedersiniz. Aksi halde karşılıklı hoşgörüsüzlük, çatışma doğurur.
Karanlıklar prensi bir beyefendidir. W.Shakespeare