Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Meclis’te ‘şaka gibi’ oylama  (Okunma sayısı 23478 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Nisan 10, 2008, 08:45:25 ös
Yanıtla #30
  • Ziyaretçi

Sn. Alaaddin, sizi tanimam, hatta politik konulara ve tartismalara hic girmem, fakat son yazdiginiz cok yuzeysel olmus.

Sanki durup dururken bir dava acilmis ve ulke bu yuzden kaosa suruklenmis gibi yansitmissiniz. Yillarca ulkemizde partiler kapandi, butun partileri kapatanlar vatan hainimiydi?

Aynı soruyu bende sormak istiyorum bütün partileri kapatan vatan hainimidir?

Nisan 10, 2008, 11:07:36 ös
Yanıtla #31
  • Uzman Uye

Inonu zamaninda ulke sefillikten yasayamaz haldeydi bu sozu soylerken acaba kendine inandi mi merak ediyorum. Ancak vatandaslarini kandirmakta basariya ulasmis.
''Kızıl elmada buluşalım''

Nisan 10, 2008, 11:30:55 ös
Yanıtla #32
  • Uzman Uye

Parti kapatmak vatan hainliyi diye bir sey demedim, yazimi ya tam okumuyorsunuz yada okuyup da anlayamiyorsunuz. Kime vatan haini dedigimi, tekrar ayrintili bir sekilde yazımı incelerseniz anlayacaksiniz. Olmadi birilerinden yardim alin.
« Son Düzenleme: Nisan 10, 2008, 11:34:11 ös Gönderen: alaaddin »

Nisan 10, 2008, 11:41:36 ös
Yanıtla #33
  • Aktif Uye

Inonu zamaninda ulke sefillikten yasayamaz haldeydi bu sozu soylerken acaba kendine inandi mi merak ediyorum. Ancak vatandaslarini kandirmakta basariya ulasmis.

Sözü çok genel ve yerinde bir tesbittir.Tabi sözden teferruatı çıkarabilene. Bu güne kadar birçok defa iktidar olan fakat muktedir olamayan traf herkesçe aşikardır.Türkiyenin çok partili döneme geçişinden itibaren ,partiler tarihinde   aksini gösteren tek bir siyasi gelişme hatırlamıyorum sizin varsa söyleyiniz ....
« Son Düzenleme: Nisan 10, 2008, 11:44:05 ös Gönderen: paragon »
Vi VERİ VENİVERSUM VENUS VİCİ..

Nisan 11, 2008, 12:05:17 öö
Yanıtla #34
  • Uzman Uye

-Siyasi gelişmeler derken sağ görüşlü partilerin iktidarda olduğu zaman ki gelişmeleri mi kastettiniz ?
« Son Düzenleme: Nisan 11, 2008, 12:20:44 öö Gönderen: alaaddin »

Nisan 11, 2008, 01:10:48 öö
Yanıtla #35

Parti kapatmak vatan hainliyi diye bir sey demedim, yazimi ya tam okumuyorsunuz yada okuyup da anlayamiyorsunuz. Kime vatan haini dedigimi, tekrar ayrintili bir sekilde yazımı incelerseniz anlayacaksiniz. Olmadi birilerinden yardim alin.
Kalitenizi belli ettiginiz, ve politik konularda yazi yazmama prensibimin ne kadar yerinde oldugunu kanitladiginiz icin tesekkurler. Her fikrinize katilmayani anlayissiz ilan edebilmek icin ya kor cahil, ya yobaz ya da her ikisi de olmak gerekir. Secimi size birakiyorum. Yazinizi kolayca anlayabildim, tasalanmayiniz. Ozet olarak sizin isinize gelir ise parti kapatmalari vatan hainligidir -kapatilan partinin yaptiklari ve kpatilma gerekceleri ne olursa olsun- isinize gelmez ise ben onu emedim deyip siyrilin. Ah guzel ulkem, ah. Umarim bir gun size de anani da al git demezler.
Spes mea in Deo est

Nisan 11, 2008, 01:41:54 öö
Yanıtla #36
  • Seyirci
  • Orta Dereceli Uye
  • **

sn Alaadin in guzel yorumlarina katiliyorum..

90 larda ulkemizi kardes turk devletleriyle ticaret ve stratejik ortaklıklarda bulusturmayi hedefleyen Turgut Ozal in basina gelenler 90 larin sonlarina dogru Milli Gorus lideri Erbakan in basina gelmistir...iktidara gelisini icine sndiremyen birkac kose basindaki vatan hainlerinin suni gundemlerle yaptiklari boluculuk su an Tayyip Erdogan ın basina glmektedir..
bazi cevrelerinin anlamak istememesine ragmen sebepleri gayet acik..
dis cevrelerin istegi uzerine olusturulan yapay sorunlar mevcut iktidarin olumlu faaliyetleri gozardi edilerek, sanki tek sorun turbanmis vb gibi ulkeyi yersiz tartismalara suruklemektedir..

AKP yi turban la ozdeslestirenlere soramadan gecemeyecegim...
dun Erbakan Hoca yi seriat getirecek diye karanlik ve bir o kadar rezil bir darbeyle indiren 28 subatcilar niye AKP icin niye bu kadar hazimsizlar..

Kan damarlari olan Susurluk ve Ergenekon un kesilmesi mi ?

saygilar...

Gerçeğin çölü

Nisan 11, 2008, 07:50:19 öö
Yanıtla #37
  • Ziyaretçi

Kalitenizi belli ettiginiz, ve politik konularda yazi yazmama prensibimin ne kadar yerinde oldugunu kanitladiginiz icin tesekkurler. Her fikrinize katilmayani anlayissiz ilan edebilmek icin ya kor cahil, ya yobaz ya da her ikisi de olmak gerekir. Secimi size birakiyorum. Yazinizi kolayca anlayabildim, tasalanmayiniz. Ozet olarak sizin isinize gelir ise parti kapatmalari vatan hainligidir -kapatilan partinin yaptiklari ve kpatilma gerekceleri ne olursa olsun- isinize gelmez ise ben onu emedim deyip siyrilin. Ah guzel ulkem, ah. Umarim bir gun size de anani da al git demezler.

Sn. Lux_e_Tenebris  "aynı düşünce olmadıklarınızı vatan haini ilan ediyorsunuz" diye Ak Partiyi savunan Sn. Alaaaddin'i eleştirmişsiniz AKP'yi ekonomik ve sosyal alanda aynı zamanda dış politikada en sert dille eleştirenlerden biri olaraktan şunu belirtmek isterim bu durumu başlatan AKP'liler değildir şimdi ben bunu söyledim diye beni AKP'li ilan eden, AKP' ye oy verenleri göbeğini kaşıyan adam, dağdaki çoban, ayak takımı, cahil, sosyologluk ve bilimum hain sıfatlarını reva görenler AKP sempatizanlardan böyle bir tavır gördüklerinde veryansın etmeye hiç hakları yok burda kastım siz değilsiniz ben genel konuşuyorum ne olursa olsun otoritesi olmak zorunda olan bir başbakana "anamızı ağlattın" dersen bağıra bağıra "ananıda al git" denmesi çok da anormal karşılanmamalı bu forumda başka bir topicte AKP ile PKK bir görülmüş bunca tepkiye rağmen AKP'liler az bile reaksiyon gösteriyor. Sn. Baykal bu gün "Erbakan ABD'ye teslim olmadı" diye yıktılar diyor 28 şubat sürecinde darbe çığırtkanlığı yapanlardan biriydi ne bilelim bundan 10 yıl sonra iş işten geçtikden sonra  biz büyük hata ettik AKP'yi kapatmakla demeyeceklerini.Yapmadıkları iş değil (bkz. Menderes'i asmakla hata ettik)

Sözün özü Ak Partiyi bilmem ama o partiye oy verenleri günah keçisi yapmaktan vazgeçelim zira milyonlarca insan söz konusu asıl bağnazlık kulaklarını tüm fikirlere kapatıp benden değilse yasakla gitsin mantığıdır ne yazık ki eleştiriye kapalı bir sistemimiz var bize eleştiri yönelten herşeyi yasaklıyoruz tek tip renksiz, katı ve gri bir ülke istiyoruz lütfen atalarımızın hoşgörüsünü biraz kendimize örnek alalım.

Saygılar.
« Son Düzenleme: Nisan 11, 2008, 07:53:01 öö Gönderen: OFDincel »

Nisan 11, 2008, 11:42:35 öö
Yanıtla #38
  • Ziyaretçi

akp kapanirsa chp ye ve chp lilere vatan haini dediniz Sn.alaaddin.Siz basbakanin dedigi gibi ulemaya mi sordunuz da bu karari verebiliyorsunuz.

Nisan 11, 2008, 11:54:24 öö
Yanıtla #39
  • Ziyaretçi

sn Alaadin in guzel yorumlarina katiliyorum..

90 larda ulkemizi kardes turk devletleriyle ticaret ve stratejik ortaklıklarda bulusturmayi hedefleyen Turgut Ozal in basina gelenler 90 larin sonlarina dogru Milli Gorus lideri Erbakan in basina gelmistir...iktidara gelisini icine sndiremyen birkac kose basindaki vatan hainlerinin suni gundemlerle yaptiklari boluculuk su an Tayyip Erdogan ın basina glmektedir..
bazi cevrelerinin anlamak istememesine ragmen sebepleri gayet acik..
dis cevrelerin istegi uzerine olusturulan yapay sorunlar mevcut iktidarin olumlu faaliyetleri gozardi edilerek, sanki tek sorun turbanmis vb gibi ulkeyi yersiz tartismalara suruklemektedir..

AKP yi turban la ozdeslestirenlere soramadan gecemeyecegim...
dun Erbakan Hoca yi seriat getirecek diye karanlik ve bir o kadar rezil bir darbeyle indiren 28 subatcilar niye AKP icin niye bu kadar hazimsizlar..

Kan damarlari olan Susurluk ve Ergenekon un kesilmesi mi ?

saygilar...

Sn.one sayin erbakan inin basbanlik koskune imamlari ve hocalari davet ettigini ayrica kaddafiye yalakalik yaptigini onun ogerncileri olan basbakanin ve cumhurbaskaninin suudi krallarinin veya kuveyt emirini havalimanlarinda karsilamalari veya onlar icin ozel ihaleler yapmalari ulkeyi hangi caga goturduklerini ve ne istediklerini cozemiyormusunuz.erbakan da turbani getirmeye hatta daha karanlik caga goturmeye calisirken izin verilmedi merak etmeyin akp ye de izin verilmiyecek.anayasa hazirlandi ve bu anayasa ulke vatandaslarina duyurulmadan neden abd ye ve kime goturuldu acaba....