Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Kürt Mason Locası Varmı?  (Okunma sayısı 9867 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Mart 17, 2017, 05:01:36 ös
Yanıtla #10
  • Orta Dereceli Uye
  • **

ırak kürdistan bölgesel yönetimin de  kürd mason locası olduğunu bende duymadım. olmayacağı anlamına gelmiyor.isterlerse loca kurarlar

Mart 17, 2017, 08:18:12 ös
Yanıtla #11
  • Seçkin Üye
  • Uzman Uye

Her isteyen mason locası kuramaz.
Masonluk, her şeyden önce bir düzen kurumudur. Bu işin bir yolu yöntemi var.
ADAM OLMAK ZOR İŞ AMA BUNUN İÇİN ÇALIŞMAYA DEĞER.

Mart 17, 2017, 08:44:35 ös
Yanıtla #12
  • Seçkin Üye
  • Uzman Uye

Kendimce meraklanıp, bir bilene sordum.
1958 yılından bu yana Irak'ta mason locası yokmuş.
ADAM OLMAK ZOR İŞ AMA BUNUN İÇİN ÇALIŞMAYA DEĞER.

Mart 17, 2017, 08:52:24 ös
Yanıtla #13

Kuzey Irakta bir Mason Locası gerekli.Bir çok Kürt aydınlarımız ülkemizi yurtdışında temsil ediyor."Mardinli Aziz Sancar"..Kürtler istemesi halinde Kürtçe dilde bir Mason Locası neden olmasın ki.Ülkemizde Kürtçe dilinde devlet kanalı Kanal Altı mevcuttur.Tabi karar  Kürt aydınların.. Saygılarla..
Üyeliğimin iptalini talep ediyorum!Aksi taktirde dava edecem! Formda zorla kayıtlı tutuluyorum.Defalarca üyelik iptali talep ettim..Formda kayitli üye olarak bulunmak istemiyorum.Bu form zaman kaybı!

Mart 17, 2017, 08:53:38 ös
Yanıtla #14
  • Uzman Uye
    • Masonluk ve Masonlar

Sn. Fatma,

Irak'ın kuzeyi demek istediniz sanırım. Kurallara önem vermek zorundayım. Her ülkede Mason Locaları elbet de mevcut yalnız Irak'ın kuzeyinde Loca var mı ya da yok mu hic gitmedigim icin bunu bilemiyorum.

Bir yanlışı düzeltelim. ''Her ülkede Mason Locaları elbet de mevcut'' Her ülkede mason locaları yoktur. Mason locaları sadece özgürlüklerin ve demokrasilerin arttırıldığı ülkelerde varlığını sürdürür. Bugün Dünya'nın birçok ülkesinde masonluk yoktur.

Saygılarımla
Gnothi Seauton

Yaşamak, kendini adam etmektir. Zeka ve bilgiyi kullanarak, etinden, kemiğinden kendi heykelini yapmaktır. - Goethe

Mart 17, 2017, 08:58:18 ös
Yanıtla #15

Sayın Risus,bilginiz için teşekkür ediyorum...Geri kalan ülkeleri geliştirmek ve aydınlatmak için Masonlar Locası kurulamazmi? Saygılarla.
Üyeliğimin iptalini talep ediyorum!Aksi taktirde dava edecem! Formda zorla kayıtlı tutuluyorum.Defalarca üyelik iptali talep ettim..Formda kayitli üye olarak bulunmak istemiyorum.Bu form zaman kaybı!

Mart 17, 2017, 09:01:57 ös
Yanıtla #16

Bir düzeltme için Özürlerimi sunuyorum. Irak bölgesel Kürt yönetimi demek istemiştim. Saygilarla.

Mart 17, 2017, 09:03:51 ös
Yanıtla #17
  • Uzman Uye
    • Masonluk ve Masonlar

Sayın Risus,bilginiz için teşekkür ediyorum...Geri kalan ülkeleri geliştirmek ve aydınlatmak için Masonlar Locası kurulamazmi? Saygılarla.

Sayın Fatma,

Diktatoryanın hakim olduğu, bilime ve sanata gereken önemin verilmediği bir de üstüne önünün kesildiği ülkelerde ne yazık ki masonluk var olamamaktadır. Nitekim masonluk bilimin, sanatın, demokrasinin en azından uygulanabilir olduğu ülkelerde var olup, yaptıkları düşünsel çalışmalarla topluma bir şeyler katabilir. Ancak bunları yapmaya hazır zemin olmayan ülkelerde masonluk bir şey yapamamaktadır.

Saygılarımla
Gnothi Seauton

Yaşamak, kendini adam etmektir. Zeka ve bilgiyi kullanarak, etinden, kemiğinden kendi heykelini yapmaktır. - Goethe

Mart 17, 2017, 09:08:22 ös
Yanıtla #18

Sayın Risus, Teşekkür ederim.Saygilarla.

Mart 17, 2017, 09:35:58 ös
Yanıtla #19
  • Aktif Uye

Bu konu başlığına en güzel cevabı yine Aziz Sancar verir diye düşünüyorum.
Sonsuz ışığa kavuşabilmek için...