Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Kürt Mason Locası Varmı?  (Okunma sayısı 9866 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Mart 18, 2017, 12:48:06 öö
Yanıtla #30
  • Uzman Uye

Alıntı
Eğer Irak devleti müsaade ediyorsa bölgede bir Kürt devleti kurulmasını sağlar ve uygun şartların oluşmasıyla o devlette ''Kürdistan Mason Büyük Locası'' kurulur.

Bende aynı kanaatteyim .
Saygılar
audi-vide-tace
    dinle-gör
        sus

Mart 18, 2017, 01:28:56 öö
Yanıtla #31
  • Aktif Uye

Fakat Saygıdeğer Sinan Meydan'ın da dediği gibi 91 yıllık bir sigorta olan Ankara Antlaşmamız var. Bu antlaşmayla Türkiye-Irak sınırı kesinleşti. 1926'daki bu 'sınır rejimi' ile bir anlamda Türkiye ve Irak arasında özerk veya bağımsız Kürdistan kurulması önlendi. Bu antlaşma, sınırın sigortası oldu. Bu antlaşmamızın 1. maddesine göre sınır çizgisinin kesinliği ve bozulmazlığı kabul edilmiş, bunu değiştirmeyi amaçlayan herhangi bir girişime geçilmeyeceği de kabul edilmiştir.

Sinan Meydan'ın da dediği gibi biz bu yüz yıllık emperyalist projenin ne olduğunu çok iyi biliyoruz. Sevr'de bize dayatılanları unutmadık ama emperyalistler LOZAN'da kendilerine nasıl derslerini verdiğimizi unutmuşa benziyorlar. Sanırım bir daha gelmek lâzımdır Samsun'dan...

Yazının tamamını okumak isteyenler için link: http://www.sozcu.com.tr/2017/yazarlar/sinan-meydan/91-yillik-sigorta-ankara-antlasmasi-1715685/
« Son Düzenleme: Mart 18, 2017, 01:35:26 öö Gönderen: Fay Frin »
Sonsuz ışığa kavuşabilmek için...

Mart 18, 2017, 09:05:59 öö
Yanıtla #32

Sn Fay frin,Bilgileriniz için teşekkür ediyorum.Edinmek istediğim bilgi paylaşim yaptığım konu başlığı idi.Sayin Adam, Risus açıklayıcı bilgiler sundu...Bir halkı Kürt diye aşağılayıcı konuşmak benim yapıma ters. Irak veya Bölgesel ırak devleti bir Kürt devleti kurulması dahi olsa ordaki yönetimin halkın tercihi diye düşünüyorum.Bizlere düşen o halka ve ülkeye tercihlerinden dolayı saygı duymak.Aslinda konu bu değildi konu konudan sapma olduğu için açıklama gereği duydum.Paylasimlarinizi izledim.Ülkemden  gurur duyuyorum.Sumer paylasiminizi severek izledim. Paylaşımlara katkıdan dolayı şükranlarimi sunuyorum.Daha sakin olalım.Sukunet her zaman iyidir.Disaridan okunurken kurt vatandaşlar incinebilir....Bu arada Kurt Moson Locası logusuyla açılan sayfanın sahte olup hesap IBAN numarası verip sahte olduğuna şahit oldum.Bu konuda bizlerin dikkati sayesinde konuya deginildigine , bilgilendirme yapıldığını göstermiş olduk.Saygi ve sevgilerimle.
Üyeliğimin iptalini talep ediyorum!Aksi taktirde dava edecem! Formda zorla kayıtlı tutuluyorum.Defalarca üyelik iptali talep ettim..Formda kayitli üye olarak bulunmak istemiyorum.Bu form zaman kaybı!

Mart 18, 2017, 12:36:00 ös
Yanıtla #33
  • Orta Dereceli Uye
  • **

ırak bölgesel kürdistan yönetimi zaten yakında kürt devleti kuracağını defalarca sayın berzani referanduma gideceğini referandumda evet oyu çıkarsa kürdistan devleti kuracağını söyledi   toprağımızın  yüzde 95i almışız diyorlar. medyada takip ettiğimiz kadarıyla.şimdi gerçekler var hamasetle gerçeklik arasında uçurum var.şu anki konumları bu bizler beğeniriz beğenmeyiz türkiye  ye diplomatik ziyarete geldikleri zaman. ankara veya istanbul da kürdistan bayrağı dalgalanıyor ve diplomatik ziyarete bulundukları tüm ülkelerde.devlet kurmaları hayal ve ya ruya değil. zaten tüm devlet kurumları mevcut kendi bölgelerinde .bu kadar kurumu kuracaklar.niye mason locasını kuramıyorlar.kurmak isteseler buna kim engel olabilir.aksine yardımcı olurlar bence

Mart 18, 2017, 06:40:10 ös
Yanıtla #34
  • Aktif Uye

Samimiyetinize ve bu kibarca konuşma çabalarınıza zerre kadar inanmıyorum. Göstermek istediğiniz gibi değilsiniz. Nabza göre şerbet veriyorsunuz, sıkıyı görünce hemen 'peki, saygılarımla' demeye başlıyorsunuz. Sakın beni bir ırkçı gibi göstermeye kalkışmayın bir daha. 'Bir halkı aşşağılamak sizin tarzınız değilmiş.' Bu hiçbirimizin tarzı olamaz zâten.

Irak beni ilgilendirmez. Resmî olarak hiçbir ülke başka bir ülkenin iç işlerine karışamaz. Fakat bu konu benim vatan topraklarımı tehlikeye sokan bir konu olduğu için bir şeyler yazma gereği duydum. Size diyoruz ki kürtler, mason locası kurabilmeleri için bir devlete sâhip olmalıdırlar. Fakat kürtlerin hayalini kurdukları devletin toprakları, benim ülkemin topraklarını tehlike altına sokuyor. Çünkü benim ülkemde bir özerklik alınmak isteniyor, benim ülkem bölünmek isteniyor.

Kürt vatandaşlar incinebilir demişsiniz. Ben burada kürtler hakkında ileri geri kötü bir şey söylediğimi hatırlamıyorum ancak siz beni dışarıya ırkçı biri gibi gösterme çabasındasınız. He bu devam ederse aramızdaki iletişim hoş yerlere gitmeyebilir. Aziz Sancar kendisine ben kürt aydınıyım dememesine rağmen onu öyle göstermeye çabalamasaydınız, ben de buraya bir şey yazmazdım. Burada sorun kürtlük, kürtçe ya da Aziz Sancar'ın kürt olup olmaması değildir. Kendisinin bile söylemediği bir şeyi sanki söylemiş gibi gösteremezsiniz. İkincisi, 'kürt aydınları var, bence mason locası kurulması' gerekli diyorsunuz. Siz mi karar veriyorsunuz buna ?

Ben gâyet sâkinim merak etmeyin. Hani demişsiniz ya kürt vatandaşlarımız kırılabilirler diye. Ne için kırılacaklar pardon ? Kendilerine hakâret mi edildi ? Siz kalbi kırgın birilerini arıyorsanız eğer, dönüp tarihimize bakın. Tarihte bazı kürtlerin çıkardıkları isyanlar ünlüdür. Aynı şimdi olduğu gibi o zaman da emperyalistlerle işbirliği yapıp benim vatan toprağımı bölmeye çalışmaları da apaçık bir durumdur. Koçgiri isyanı, şeyh sait isyanı ve dahası. Ve şimdi de pkk ve türevleri gibi.

Dediğim gibi bir mason locası kurulması için, anladığımız kadarıyla kürtlerin bir devlet kurması gereklidir. Bizim 1926'da imzaladığımız Ankara Antlaşmamıza göre de resmî olarak böyle bir devlet kurulamaz. Ancak lütfedip de Sinan Meydan'ın yazısını okursanız, kendisinin de dediği gibi AKP Hükümeti döneminde bu antlaşmanın bazı maddeleri gevşetilmiştir. Barzaniyle görüşmeler falan filan yapılmıştır, havalimanında göndere bayraklar çekilmiştir.

Sonuç olarak ben konuyu saçma sapan yerlere saptırmadım. Gereken bilgileri verdim hepsi bu. Anlayamıyorsanız ben ne yapayım.
« Son Düzenleme: Mart 18, 2017, 06:46:51 ös Gönderen: Fay Frin »

Mart 18, 2017, 07:05:57 ös
Yanıtla #35
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Kürt diye açılan her başlığın içerisinde milliyetçi yorumlar görmesem şaşardım zaten. Arkadaşın birisi merakını gidermek için konu açmış , diğer bir arkadaş ise buna karşılık Ankara anlaşmasından girmiş , Koçgiri isyanından ve ülkenin bölünmez bütünlüğünden çıkmış. Böyle giderse konu , heyecanlı ergen forumlarındaki tartışmalara dönecek.
Denemeyi bilene imkansız yoktur / Büyük İskender

Mart 18, 2017, 07:23:37 ös
Yanıtla #36
  • Aktif Uye

Ben sizin arkadaşınız değilim. Biz bu forumda birbirimize arkadaş markadaş diye hitâp etmiyoruz. Anlayış sorununuz varsa ben ne yapabilirim ki. Burası yıllardır bir ergen forumu olmadı. Her zaman saygımızı ve ağırlığımızı koruduk. Eleştiriye karşılık öneri görmek isteriz. Sizin de paylaşımlarınızı görelim meselâ. Hani o ergen olmayan paylaşımlarınızı incelemek isteriz. Boş konuşmak yerine, anlamlı paylaşımlar yapmak lâzım. En azından ben konu bütünlüğünü koruyarak paylaşım yaptım. Kendi düşüncelerimi savunuyor olmam ya da bazı resmî gerçeklerden bahsediyor olmam, sizin sözleriniz gibi bir sinek vızıltısı olmaktan iyidir.

Mart 18, 2017, 07:27:48 ös
Yanıtla #37
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Ben sizin arkadaşınız değilim. Biz bu forumda birbirimize arkadaş markadaş diye hitâp etmiyoruz. Anlayış sorununuz varsa ben ne yapabilirim ki. Burası yıllardır bir ergen forumu olmadı. Her zaman saygımızı ve ağırlığımızı koruduk. Eleştiriye karşılık öneri görmek isteriz. Sizin de paylaşımlarınızı görelim meselâ. Hani o ergen olmayan paylaşımlarınızı incelemek isteriz. Boş konuşmak yerine, anlamlı paylaşımlar yapmak lâzım. En azından ben konu bütünlüğünü koruyarak paylaşım yaptım. Kendi düşüncelerimi savunuyor olmam ya da bazı resmî gerçeklerden bahsediyor olmam, sizin sözleriniz gibi bir sinek vızıltısı olmaktan iyidir.

Sayın Fay Frin, bu konuda kesinlikle katılıyorum.

Mart 18, 2017, 07:51:09 ös
Yanıtla #38

Sayın Fay frin,Konu başlığıni sorguluyorum.Kürt Devleti ,Kuzey Irak vs beni bağlamaz.Ben kendime yaşadığım ülkeye bakarım.Sormak istediğim soru konu başlığında mevcut.Neden bu kadar büyütüldü ki .Aziz Sancar kurt, türk,laz, çerkez olsun.Ne fark eder? Aynı bayrak altında yaşıyorsak sorun nedir?Benim  Kürtlerle,lazlarla, Araplarla, Türkmenlerle, vs halklarla bir sorunum yok....Süslü lafları sevmem konuyu bu şekilde kisisellestirmeyin.Sayin Mason konuşma biçimi ,hitap şekillerini sayfada yazmış,bir açıp okursaniz iyi olur.Nacizane fikirlerimi sorgulamayicaksak neden burdayiz?Sayfada klavye tellaligi yapacağınıza buyrum gidin doğuda eşkıyalara karşı savaşın derim.Tabi giderseniz? Konuyu saptırmak istemiyorum.Bu ülke sadece sizin değil.Bu ülke yaşadığımız topraklar bütün Türk toplumun.Sorunu etnik çatışmalara çevirmeyelim.Saygilarimla..
Üyeliğimin iptalini talep ediyorum!Aksi taktirde dava edecem! Formda zorla kayıtlı tutuluyorum.Defalarca üyelik iptali talep ettim..Formda kayitli üye olarak bulunmak istemiyorum.Bu form zaman kaybı!

Mart 18, 2017, 08:06:31 ös
Yanıtla #39
  • Aktif Uye

Ne saygısız bir insansınız siz böyle. Klavye tellallığıymış. Klavye tellallığı yapan sizsiniz. Kendi yaşadığınız ülkeye bakıyorsunuz ama kürtlerin bir devlet kurması, bizim ülkemizi de alakadar eden bir konu. Hala anlamamakta ısrar ediyorsunuz, devletin varsa, locanı kurarsın. Bakın Sayın Fatma, ben yıllardır buradayım ve bu forumun kurallarını sizden çok daha iyi bilmekteyim. O bahsettiğiniz kuralları bana önereceğinize, açıp önce kendiniz okuyun. Daha ne kadar zamandır buradasınız da ahkam kesmeye başladınız hemen. İleti kirliliği yapmaktan başka bir şey yapmıyorsunuz. En azından benim açımdan durum böyle. Sorunu etnik çatışmaya çeviren sizsiniz. Size demin de söyledim, beni ırkçı biri gibi göstermeye çalışamazsınız diye. Hala devam ediyorsunuz. Aziz Sancar kürt de olabilir arap da. Ama ben Türküm diyorsa ve siz bunu başka şekilde göstermeye çalışırsanız, bu yanlış olur. O kadar şey yazdım, saygımı bozmadım. Sanki hakâret ediyormuşum gibi davranamazsınız. Ayrıca içimizde sizin gibi sempatizanlar olduktan sonra, doğuya gitsek elimize ne geçer acaba!