Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Kürt Mason Locası Varmı?  (Okunma sayısı 9870 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Mart 19, 2017, 06:14:38 ös
Yanıtla #50

Alşah,çok siyaseti takip edemessemde şu saydığıniz başlıklar çok azı ülkemizde ayakta durmak için direniyor.Biz tarihimize bakarsak Sümerlerden gelme en köklu medeniyetiz.Egitimin yozlaştigi,hergun Eğitim sistemindeki değişikler toplumu etkilemekte.Cozumun odak noktası dersem;eğitim sisteminin firlandiya ,Yeni Zelanda modeli olup toplumu beşikte ve okul sıralarında eğitimle eğitmekle olur.Egitim olursa saydığınız bütün maddeler Türk toplumunda mevcut.Mustafa Kemal Atatürk'un  getirdiği yenilikler ve inkılâpların devamı sağlanması lazım.
Üyeliğimin iptalini talep ediyorum!Aksi taktirde dava edecem! Formda zorla kayıtlı tutuluyorum.Defalarca üyelik iptali talep ettim..Formda kayitli üye olarak bulunmak istemiyorum.Bu form zaman kaybı!

Mart 19, 2017, 07:04:58 ös
Yanıtla #51
  • Seyirci
  • Uzman Uye

Bu konu başlığına en güzel cevabı yine Aziz Sancar verir diye düşünüyorum.

Olay ve durum budur.
Aynen öyle bu ifade tarzı kendini ne olduğunu ve aidiyatini bilmektir.Aziz Sancar boşuna Aziz Sancar olmamış.
ÖZGÜRLÜK BİLE SAHİP OLMAK İÇİN SINIRLANDIRILMALIDIR.

EDMUND BURKE

Hayat Bizi Resmen Dört İşlemle Sınar. Gerçeklerle Çarpar, Ayrılıklarla Böler, İnsanlıktan Çıkarır ve Sonunda Topla Kendini Der.  leo

Mart 19, 2017, 07:52:23 ös
Yanıtla #52
  • Seyirci
  • Uzman Uye

Geri kalmış,  yani kültür, sanayi ve endüstri bakımdan gerekli gelişmeyi gösterememiş  toplumlarda kitleleri ayrıştırmak çok kolaydır.
       İstersen etnik yapı kavramı ile aynı kökten gelen insanları sayısız kabile ve gruplara, istersen din kavramı ile sayısız din , mezhep ve tarikatlarla sayısız cemaat ve guruplara ayrıştırabilir bunları bir birlerine kanlı bıçaklı düşmanlar yapabilirsiniz.
        Şimdi soruyorum, ülkemiz nasıl bir toplumdan oluşmaktadır? yani ; biz bir kültür toplumu muyuz ?, biz bir sanayi tolumu muyuz ?, biz bir endüstri toplumu muyuz yoksa biz bir tarım toplumu muyuz ? Hadi bakalım, bu çerçevede biz neyiz? .
        Saygılar-sevgiler

Sn.Alşah çok doğru sorular sormuş.
Cevaben hepsi hayır.
Biz Henüz hiç biri değiliz çünkü henüz genlerimize bile işlenmi değil.
Biz Türkler 700 sene önce Dünyanın gelmiş geçmiş en büyük imparatorluğunu kurarken batılılar 500 sene önce toplumlarının aydınlanması ile uğraşıyorlardı.
Bu Aydınlanma onlara Bilşmde ilerlemeyi Ekonomik ve Askeri üstünlük getirdi ,biz ise uyanamadık uykudan.7
Bu son Devletimiz ile birşeyler yapıyoruz işte ama hala birçok konuda gerideyiz o yüzden bocalıyoruz.
ÖZGÜRLÜK BİLE SAHİP OLMAK İÇİN SINIRLANDIRILMALIDIR.

EDMUND BURKE

Hayat Bizi Resmen Dört İşlemle Sınar. Gerçeklerle Çarpar, Ayrılıklarla Böler, İnsanlıktan Çıkarır ve Sonunda Topla Kendini Der.  leo

Mart 19, 2017, 11:38:56 ös
Yanıtla #53
  • Uzman Uye

Nekadar da cok seviyoruz ölmeyi öldürmeyi.

Ölmeye ve öldürmeye harcadigimiz gücün onda birini yasamaya ve yasatmaya harcasaydir bu ülke bugün baska yerlerde olurdu.

Karahan güzel söylemis,
Alıntı
Biz Türkler 700 sene önce Dünyanın gelmiş geçmiş en büyük imparatorluğunu kurarken batılılar 500 sene önce toplumlarının aydınlanması ile uğraşıyorlardı.
Bu 700 sene boyunca hep savas,savas,savas, ölmek,ölmek ve ölmek, öldürmek ve öldürmek.

Ve bu sürede Kurtulus Savasi ( ki dünyadaki ilk anti amperyelist kurtulus savasidir ) haric insanlik  tarihine kayda deger ne biraktik?

Bir arkadas bir yanlislik yapti diye, onun yanlisligini düzeltecegimize, nerdeyse elimize silah alip daga cikacagiz.

Oysa kendimize hic sordukmu, 100 yildir öldüre, öldüre, öle öle neyi halledebildik?

Iste büyük devlet, ( ki bana sorarsaniz bu 700 sene boyunca hic bir zaman olamadik ) ki bu durumda aklini kullanan devlettir, aklini kullanarak bu sorunu cözer.

Diye düsünüyorum.