Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Asgardia Uzay Ülkesi  (Okunma sayısı 2715 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Kasım 03, 2018, 11:55:35 öö
  • Yeni Katilimci
  • *

Asgardia isimli bir Uzay Ülkesi kuruldu. Bu konuda görüşleri olanları dinlemek isterim. Ayrıca Üyelerimizden Asgardia vatandaşı olanlar var mı?

Kasım 03, 2018, 12:02:10 ös
Yanıtla #1
  • Orta Dereceli Uye
  • **

İnternet üzerinden oluşturulmuş ve duruyor. Liberland kurulduğunda en çok vatandaşlık başvurusu Türkiye'den geldi ama topu topu 3-4 kişi gitti. Asgaria'nın kurulması hayal gibi geliyor en az 20 yılı olduğunu düşünmemin yanı sıra kurulsa bile Türkiye'den gidecek en fazla 10 kişi olacaktır. Yol masrafı, aileyi bırakıp gitme vesaire. O yüzden o ülkenin vatandaşı sayılmaz şu anda kimse çünkü ortada ülke yok proje var  :)

Kasım 03, 2018, 12:37:09 ös
Yanıtla #2
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Sorunlarımızdan kaçarak kurtulamıyoruz. Uzayda yeni gezegen bulma arayışları vardı şimdi de The Space Nation falan bunlar bu kadar adaletsiz, ahlaki çöküntülerle dolu ve erdemsiz bir dünyadan(temiz bir sayfa açarak) kaçıştan başka bir şey değildir. Ve bu şekilde kaçarak kurtulamayız.
   Ne sanıyorsunuz kaçıp Mars'a yerleşince Dünya(The Earth) üzerindeki savaşlar peşimizi bırakacak mı ? Bunlar boş işler. Kendimizi tecrit ederek , bir yerlere saklanarak bunlardan kurtulamayız.
   Dünya(insanlık) olarak iyileşmeye, erdeme ihtiyacımız var. Afrika'da açlıktan ölen insanlar, temiz su ihtiyacı karşılanamadığı için bağırsak enfeksiyonu geçirerek acı içinde ölen çocuklar(hatta bebekler) varken yeni bir şey kurarak ''Bak güzel ülke buldum, gelin sıfırdan başlayalım.'' komik geliyor.
   Vel hasıl kelam, insanlık için bir şey yapacaksak önce kendimizi,sonra etrafımızı ve nihayet dünyamızı düzeltmeliyiz. Bunu nasıl yaparız ? Bunun üzerine konuşmalıyız, insanlar neden savaşıyor , niye insan(eşref-i mahlukat) suç işliyor ? Çürük elmaları tecrit etmeli ve rehabilite etmeye çalışmalıyız, kendimizi değil...
"Rehber olarak erdemi değil talihi seçenler aklın ışığından yoksun kalır, özgürlük bilincini yitirerek başkalarına kul olur."
Lucius Annaeus Seneca

Kasım 03, 2018, 01:19:35 ös
Yanıtla #3

Asgardia isimli bir Uzay Ülkesi kuruldu. Bu konuda görüşleri olanları dinlemek isterim. Ayrıca Üyelerimizden Asgardia vatandaşı olanlar var mı?

Sanırım Thor ve Odin Asgardia’ya üyeydi sayın sathis.

Küçük bir latife kızmayın sakın.   ;D

Sevgiler.
Errare humanum est.
Ayıplı Müzmin öğrenci

Kasım 03, 2018, 02:34:45 ös
Yanıtla #4
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Sorunlarımızdan kaçarak kurtulamıyoruz. Uzayda yeni gezegen bulma arayışları vardı şimdi de The Space Nation falan bunlar bu kadar adaletsiz, ahlaki çöküntülerle dolu ve erdemsiz bir dünyadan(temiz bir sayfa açarak) kaçıştan başka bir şey değildir. Ve bu şekilde kaçarak kurtulamayız.
   Ne sanıyorsunuz kaçıp Mars'a yerleşince Dünya(The Earth) üzerindeki savaşlar peşimizi bırakacak mı ? Bunlar boş işler. Kendimizi tecrit ederek , bir yerlere saklanarak bunlardan kurtulamayız.
   Dünya(insanlık) olarak iyileşmeye, erdeme ihtiyacımız var. Afrika'da açlıktan ölen insanlar, temiz su ihtiyacı karşılanamadığı için bağırsak enfeksiyonu geçirerek acı içinde ölen çocuklar(hatta bebekler) varken yeni bir şey kurarak ''Bak güzel ülke buldum, gelin sıfırdan başlayalım.'' komik geliyor.
   Vel hasıl kelam, insanlık için bir şey yapacaksak önce kendimizi,sonra etrafımızı ve nihayet dünyamızı düzeltmeliyiz. Bunu nasıl yaparız ? Bunun üzerine konuşmalıyız, insanlar neden savaşıyor , niye insan(eşref-i mahlukat) suç işliyor ? Çürük elmaları tecrit etmeli ve rehabilite etmeye çalışmalıyız, kendimizi değil...

Boş işten daha çok güzel bir fikir hatta sanatsal fikir olarak geliyor bana. İnsanın doğasında vardır savaş, onlarda bir proje yapmışlar sorun şu ki resmi anlamda toprakları yok, vatandaş dedikleri kişiler ise bir nevi üye kategorisi oluyor. Ülke formunu henüz alamadığı için fazla önem göstermeye layık olmadığını anlatmayı denedim ben şahsen. Bu dediğiniz şeyi daha çok felsefe bölümünde inceleyebiliriz bence.  :)

Ocak 06, 2020, 02:23:22 öö
Yanıtla #5

Sayın st-further
Maalesef insan kafasindakileri birakamadiktsn sonra nereye giderse gitsin kaçmak istediklerinden kacamiyor ben TC de y bölgede en az bir şehir gördüm ama insan kendinden kacamiyor .. proje bizde pek tutmaz benim kanaatindeyim