Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Fetullah Gülen Kimdir?  (Okunma sayısı 176314 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Mart 21, 2008, 02:39:51 ös
Yanıtla #20
  • Ziyaretçi

Alıntı
Sizin olayın bir benzerini ben de Dershanelerine giderek yaşadım. 1 yıldı ama resmen bir bataklık, Beyin Yıkama Yuvaları. Maalesef!     

Maalesef gerçekler bunlar..

Mart 21, 2008, 02:42:36 ös
Yanıtla #21
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Dersanelerde(bir müslümanla ilişkili ise) beyin yıkanıyor,Kur'an kurslarında beyin yıkanıyor, Müslümanlığım "m" si olan heryerde beyin yıkanıyor.Bu kadar sığ bakış açısı ile bir yere varmak mümkün değil.

Ozaman Localarda ne yapılıyor.Orada beyin yıkanmıyormu?Bu bakış açısına göre tabii...Yoksa Mason üyelere şirin gözükmek için nabza göre şerbet mi veriliyor?
Kimse almasin seni, Yine bana kalasin

Mart 21, 2008, 02:50:53 ös
Yanıtla #22
  • Skoç Riti Masonu
  • Uzman Uye
  • *

Dersanelerde(bir müslümanla ilişkili ise) beyin yıkanıyor,Kur'an kurslarında beyin yıkanıyor, Müslümanlığım "m" si olan heryerde beyin yıkanıyor.Bu kadar sığ bakış açısı ile bir yere varmak mümkün değil.

Ozaman Localarda ne yapılıyor.Orada beyin yıkanmıyormu?Bu bakış açısına göre tabii...Yoksa Mason üyelere şirin gözükmek için nabza göre şerbet mi veriliyor?

dershane ya da okulun amacları nelerdir? kişiye  "kırıp mızrap" ya da "barla lahikası"nı veya "gençliğe öğütleri" okutmak mı? "abi"lere tam bir bağlılıkla bağlı olmasını sağlamak mı? "hocaefendi"ciği yerlere göklere sığdıramadan ona intisap etmenin nasıl bir zaruret olduğunun izahı mı?

eğer bunlar değilse bir dershanenin amacı yapılan "beyin yıkama"nın ötesinde bir şey de değildir. yok eğer okul, dersane denilen yerlerin amacının yukarıda yazdıklarım olduğunu söylüyorsanız haklısınız...

localar ile fethullah örgütlenmesini karşılaştırmanız da ilginç... "özgür irade" ile girilen bir dernek ile, onlu yaşlarında yeni delikanlılığıa genç kızlığa adım atanlara belli bir dinin belli bir yorumunun pompalandığı örgütlenmeyi karşılaştırmanız da ki yarar veya savunduğunuz şeye faydasının ne olduğunu çzöümleyemedim.

saygılarımla...

Mart 21, 2008, 03:23:56 ös
Yanıtla #23
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Alıntı
localar ile fethullah örgütlenmesini karşılaştırmanız da ilginç... "özgür irade" ile girilen bir dernek ile, onlu yaşlarında yeni delikanlılığıa genç kızlığa adım atanlara belli bir dinin belli bir yorumunun pompalandığı örgütlenmeyi karşılaştırmanız da ki yarar veya savunduğunuz şeye faydasının ne olduğunu çzöümleyemedim.

Localara hür irade ile giriliyorda Kur'an kurslarına silah zoru ile mi gidiliyor sayın Skullg?Ayrıca Kur'an kurslarında ne yapıldığı belli  Kur'an öğretiliyor.Localarda ne yapılıyor bu sır.Burada anlatılanlar dışında bişey yapılıyorsa bunu nasıl bilebiliriz?Siz bundan emin olabilirmisiniz?

Gizli öğreti. Adı üstünde.

Ayrıca Kur'an kursları herkese açık sadece belli bir elit kesime değil.Gizli saklı bişeyde yok.

Saygılarımla,

Mart 21, 2008, 03:56:11 ös
Yanıtla #24
  • Skoç Riti Masonu
  • Uzman Uye
  • *

sn. asli,

elma ile armudu birbirine karıştırıyorsunuz.

sorularımı tekrar okumanızı rica ederim.

kuranla ilgili ne dedim ki tüm islamcıların yaptığı gibi zora gelince kuranı öne sürüyorsunuz.

Mart 21, 2008, 04:24:44 ös
Yanıtla #25

Alıntı

Localara hür irade ile giriliyorda Kur'an kurslarına silah zoru ile mi gidiliyor sayın Skullg?Ayrıca Kur'an kurslarında ne yapıldığı belli  Kur'an öğretiliyor.Localarda ne yapılıyor bu sır.Burada anlatılanlar dışında bişey yapılıyorsa bunu nasıl bilebiliriz?Siz bundan emin olabilirmisiniz?

Gizli öğreti. Adı üstünde.

Ayrıca Kur'an kursları herkese açık sadece belli bir elit kesime değil.Gizli saklı bişeyde yok.

Saygılarımla,
Saniyorum algida secicilik yapip diger uyenin de dedigi gibi elma ve armudu karistiriyorsunuz. Ayrica bu karsilastirmada bile pek basarili olamamissiniz zira kosullar farkli. Localara bebeklikten aliskanlik yaratir tarzda gonderilmiyor kimse ;) Her uye dogruyu yanlisi anlayabilecek yasa geldiginde (ki yas sinirlamasi bundandir) kendisine ve kendisinden uzanan kalp eli sayaesinde baskalarina maddi manevi yardim edebilecek seviyeye geldiginde (ki belli bir maddi durumunun olma kosulu bundandir)  hur iradesini kullanip, kendisi uye olur localara. 3-4 yasindan itibaren "normali budur" tarzinda islenmez kafalarina.

Feth(?)ullah Gulen ve cemaati ve yaptiklari hakkinda en az iki sat susmadan konusabilecek seviyede bilgi ve tecrubeye sahibimdir, o da ayri bir konu.
Keske bazi seyleri sadece konu hakinda bazi seylere vakif olanlar tartisabilse...

Bu arada harflere takilan uyeler: Sn. Gulen'in zamaninda yasal olarak isim degistirmis olmasi ile ilgili yazilanlar hakkinda ne dusunuyorsunuz? ;) Dogru ise bu komik olur argumanlariniz biraz.
Spes mea in Deo est

Mart 21, 2008, 04:56:24 ös
Yanıtla #26
  • Ziyaretçi

Gülen' in daha önceki ismi neymiş ki Sn. Lux_e_Tenebris?

Mart 21, 2008, 04:58:10 ös
Yanıtla #27

Polemige girmekten hoslanmam, sadece kisinin bu konudaki fikrini merak ettim. Arastirirsaniz bu konudaki iddialari bulabilirsiniz.
Spes mea in Deo est

Mart 21, 2008, 05:01:16 ös
Yanıtla #28
  • Ziyaretçi

Polemige girmekten hoslanmam, sadece kisinin bu konudaki fikrini merak ettim. Arastirirsaniz bu konudaki iddialari bulabilirsiniz.
Teşekkür ederim Sn. Lux_e_Tenebris, araştıracağım.

Mart 21, 2008, 05:03:56 ös
Yanıtla #29
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Gülen' in daha önceki ismi neymiş ki Sn. Lux_e_Tenebris?

Bakıyorum da fısatları kaçırmıyorsunuz :) İsimi cismi önemli değil.Önemli olan nurlu kişiliği.Bunu karalamaya güç yetmez.