Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Yahudi ve Hıristiyanların Şiddet Ayetleri  (Okunma sayısı 16993 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Şubat 07, 2009, 02:37:49 ös
  • Seyirci
  • Orta Dereceli Uye
  • **

“Sen benim topuzum, cenk silahımsın, seninle milletleri kıracağım, ülkeleri helak edeceğim... ve seninle erkeği ve kadını kıracağım, ve seninle kocamış adamı ve genci kıracağım; ve seninle genç adamı ve ere varmamış kızı kıracağım; ve seninle çobanı ve sürüsünü kıracağım; ve seninle çiftçiyi ve çiftini kıracağım; ve seninle Valiyi ve kaymakamı kıracağım.” (Yeremya 51/20-23)

“İşte Rab’bin acımasız günü geliyor.”
(İşaya: 13/9)

"Yakalananın bedeni delik deşik edilecek.
Ele geçen kılıçtan geçirilecek.
YAVRULARI GÖZLERİNİN ÖNÜNDE PARÇALANACAK.
Evleri yağmalanacak,
KADINLARIN IRZINA GEÇİLECEK."
(İşaya: 15-16)

“Hem yiğidi, hem kızı.
Emzikteki cocuklari aksakalli adami,
Dışarıdan kılıç,ve içeriden dehşet telef edecek.
Hasımlarından öç alacağım, Ve benden nefret edenlere ödeyeceğim.” (Tesniye, 32/25)

“Onları tamamen yok edeceksin, onlarla ahdetmeyeceksin, onlara acımayacaksın.” (Tesniye: 7/1-3)

“Ve yayları gençleri yere çalacak ve rahmin semeresine acımayacaklar, gözleri çocukları esirgemeyecek.” (İşaya: 13/15-1

“Mülklerini alacağımız milletlerin yüksek dağlar üzerinde, ve tepeler üzerinde, ve her yeşil ağaç altında ilahlarına ibadet ettikleri bütün yerleri mutlaka harap edeceksiniz.” (Tesniye: 11/23-25)

Incil

MATTA (MATTHEW) BÖLÜM 10

34 «Yeryüzüne barış getirmeye geldiğimi sanmayın! Ben barış değil, kılıç getirmeye geldim.

LUKA (LUKE) BÖLÜM 12

49 «Ben dünyaya ateş yağdırmaya geldim. Keşke bu ateş daha şimdiden alevlenmiş olsaydı!

50 Katlanmam gereken bir vaftiz var. Bu vaftiz gerçekleşinceye dek nasıl da sıkıntı çekiyorum!

51 Yeryüzüne barış getirmeye mi geldiğimi sanıyorsunuz? Size hayır diyorum, ben ayrılık getirmeye geldim.

52 Bundan böyle bir evde beş kişi, ikiye karşı üç, üçe karşı iki bölünmüş olacak.

53 Baba oğluna karşı, oğul babasına karşı, anne kızına karşı, kız annesine karşı, kaynana gelinine karşı, gelin kaynanasına karşı olacaktır.»

LUKA (LUKE) BÖLÜM 19

27 `Beni kral olarak istemeyen o düşmanlarıma gelince, onları buraya getirin ve gözümün önünde kılıçtan geçirin!'»

LUKA (LUKE) BÖLÜM 14

25 ve 26 Kalabalık halk toplulukları İsa'yla birlikte yol alıyordu. İsa dönüp onlara şöyle dedi: «Biri bana gelip de babasını, annesini, karısını, çocuklarını, kardeşlerini, hatta kendi canını bile gözden çıkarmazsa, benim öğrencim olamaz.

Incil

Ve O'nun (Tanri) digerlerine söylediklerini duyuyordum: Vurun! gözünüzü kirpmadan/acimadan, esirgemeden! Yasli ve genc, Kizlari, cocuklari ve kadinlari vurarak öldürün. O (Tanri) onlara diyorduki: Tapinagi pis tutun, onlarin avlularini ölülerle doldurun! Daha sonra disariya cikin ve sehirdeki herseyi calin/yagmalayin.

Num 31:1-17

Tanri Moseye söyle buyurdu: Israelitler icin midianitlerden öcünü al. Onlar midianlara karsi alanlara geri döndüler, Tanrinin emrettigi gibi, ve bütün erkekleri öldürdüler. O (Mose) onlara dediki: Neden bütün kadinlari hayatta biraktiniz? Bütün erkekleri, cocuklari ve kadinlarida öldürün, Erkekleri tanimis ve onlarla birlikte olmus olanlari.

Josh 6:16-21

Joshua halka söyle söylüyordu: Tanri sehri (Jericho) sizin iktidariniza verdi.
Buna karsi Halk savascagrisinda bulundu, onlar sehri aldilar. Keskin kiliclarla herseyi kutsamistilar, sehirde her ne vardiysa, cöküntüleri, erkekleri ve kadinlari, cocuklari ve yaslilari, Öküz(Sigirlari ve koyunlari ve essekleri.

Şubat 07, 2009, 03:40:56 ös
Yanıtla #1
  • Ziyaretçi

Tanrıya tapmaktan bir kez daha soğudum zaten bu yazılar bir manik depresifin zırvalamalarına benziyor..
Saygılar..

Şubat 07, 2009, 08:20:53 ös
Yanıtla #2
  • Seyirci
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Tanrıya tapmaktan bir kez daha soğudum zaten bu yazılar bir manik depresifin zırvalamalarına benziyor..
Saygılar..

Olsada tapsak.

Ocak 22, 2012, 12:11:07 öö
Yanıtla #3
  • Uzman Uye

???- ne alaka ? Ya vardır ya yoktur ; yoksa yokluğu ispat edilmeli varsada; orta yol olmaz. var,yok,var,yok,var,yok bence olsa iyi olur , yokluk kötüdür.Nasılki babamız varki anamız anne olmuş dilmi amma syg. ::) ::) ::) :-[ :-[ :-[ :'(
audi-vide-tace
    dinle-gör
        sus

Ocak 22, 2012, 03:28:38 ös
Yanıtla #4
  • Uzman Uye

Selamlar,
sayin degas, yapmisken bir isi tam yapinda su müslümanlardaki veya Kur-an"daki siddet ayetlerinida yazinda is tam olsun.

Saygilarimla

Ocak 22, 2012, 03:49:55 ös
Yanıtla #5
  • Ziyaretçi

bu pasuklar savaş hali içindir, insan öldürmek musevilikte yasaktır...

Saygılarımla,
418

Ocak 22, 2012, 04:43:19 ös
Yanıtla #6
  • Seyirci
  • Uzman Uye

Selamlar,
sayin degas, yapmisken bir isi tam yapinda su müslümanlardaki veya Kur-an"daki siddet ayetlerinida yazinda is tam olsun.

Saygilarimla

yazın o kadar provakasyon kokuyorki böyle fikirleri ve söylemleri hep tehlikeli bulurum.Hala insanlığın anlamadığı anlamlandıramadığımız bir şey var bırakınız kitapları dinleri peygamberleri siz içinizdeki kötülüğü nasıl aşacaksınız nedir bunun ilmi onu söyleyin.biri der yahudilikte insan öldürmek yasaktır  o zaman yahudiler neye inanıyor filistinde yaşananlar nedir böyle bakarsak olmaz hem sadece yahudilikte yasak değilki tümden yasak nerden bakarsan ordan yasak .neyi kime ispatlayacaksın öyle bir soruş ve isteyiş tarzınız varki aile arasında küçük erkek çocuklar için söylenen bir söz vardır hadi oğlum göster amcaya pipiyi,yapmayın lütfen bir amacı olmayan hedefi belli olmayan işi sadece aşağılamaya ve polemiğe vardıran tarz sorulardan kaçınalım lütfen.

Bu sorudan ve verilecek cevabından neyi umuyorsunuz ,yada bu konuda çok iyi bir  anlatımmı var yada ne empoze etmeye çalışılıyor bu soru ile.Tüm kaynak ve bilgi ilhan arsel ve turan dursun söylkemleri üzerinemi kurgulayacağız başkasının düşüncesini ve fikrini kendimiz düşünmü gibimi yapacağız biz hiçmi sormayacağız ya yanlışsa yada ya olursa gerçekse yada başka türlü bir anlatımı başka pencereside varmıdır demeyecekmiyiz. lütfen sn.degasa söyletmek istediğiniz ne varsa yada sizin bildiğinizi sandığınız ne varsa onu yazın başkasını bir şeyleri anlatması için kullanmayın.

saygılar
ÖZGÜRLÜK BİLE SAHİP OLMAK İÇİN SINIRLANDIRILMALIDIR.

EDMUND BURKE

Hayat Bizi Resmen Dört İşlemle Sınar. Gerçeklerle Çarpar, Ayrılıklarla Böler, İnsanlıktan Çıkarır ve Sonunda Topla Kendini Der.  leo

Ocak 22, 2012, 04:49:03 ös
Yanıtla #7
  • Ziyaretçi

o zaman yahudiler neye inanıyor filistinde yaşananlar nedir
Sn. karahan,

silahlı bir örgüt tüm yahudileri yahudi oldukları için öldürmek isterse kendisini savunma hakkı var yahudilerinde...
savaşta öldürmek yasak değil yahudilikte...

Saygılarımla,
418

Ocak 22, 2012, 06:41:05 ös
Yanıtla #8
  • Uzman Uye

Alıntı

Provakasyon bu cümlenin neresinde anlamis degilim, biraz aciklanirsa sevinirim.
Ne güzel söylemis sair Ömer Hayyam

"Beni özene bezene yaratan kim? sen!
Ne yapacağımı da yazmışsın önceden.
Demek günah işleten de sensin bana;
Öyleyse nedir o cennet cehennem?

Varmı dünya'da günah işlemeyen söyle:
Bana kötü deyip kötülük edeceksen
Yüce tanrı, ne farkın kalır benden,söyle.

Saygilarimla

Ocak 22, 2012, 07:07:53 ös
Yanıtla #9
  • Uzman Uye

Sn. Tij Ömer Hayyam aşağıdaki dizeyle sadece kendini kandırıyor, yazılı denen şey Kader mantığı içinde ele alınan bir süreç burdaki olay tamamen İnsanın yaptığı şeylerin eylemlerin sonucu yazılan durumdur lütfen Allah olgusunu anlamaya çalışırken bizdeki Zaman mantığı ile olaya bakmayalım, yoksa o yazdı ben oynadım repliğinden öte gidemeyiz .
"Beni özene bezene yaratan kim? sen!
Ne yapacağımı da yazmışsın önceden.
Demek günah işleten de sensin bana; Ah hayyam , üstün dehanı var olanın muciseni nasılda egoların yüzünden heba etmişsin . Tanrı ya vardır , yada Yoktur bunun ortası olmaz sen varlığı kabul edip ,hatalarını Tanrıya yüklüyorsun günümüzde insanların yaptığı gibi. ALLAH YA VARDIR , YADA YOKTUR.   Saygılar... ??? :o 8)
audi-vide-tace
    dinle-gör
        sus