Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Üzeyir Garih ve İshak Alaton'un Fethullah Gülen ilişkisi  (Okunma sayısı 16105 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Kasım 22, 2010, 10:37:41 ös
  • Uzman Uye

Üzeyir Bey vefat ettikten beri aklıma takılan bir çok soru vardır bir türlü çözemediğim, parçaları birleştiremediğim. Belki de hiç bir gizem ya da esrarengiz olay yok ortada da ben çok fazla olayların altında bir şeyler arıyorum.

Üzeyir Bey'in Fethullah Gülen ile olan meşhur pazar kahvaltıları, beni hep şaşırtmıştır. Tabi ki Üzeyir Bey ile ilgili şaşıracak daha bir çok konu vardır mesela öldüğünde üzerinde cevşen duası çıkması, öldürüldüğü mekan, her cumartesi nereye gittiğini ailesinin bile bilmemesi ve bunlar gibi bir çok olay. Ancak cevşen duası sadece müslümanlara ait özel bir dua değildir, herkes bu duayı okuyabilir. Cumartesi günleri de ezoterik bir örgütün çalışmlarına katılıyor olabilir.

Böylesine başarılı bir iş adamı neden Fethullah Gülen ile görüşür, acaba ona inanmışmıdır ya da inanmışımı oynamaktadır veya başka bir şey mi var. Şimdi de İshak Bey görüşmelere başladı herhalde. Anlayamıyorum.

Aşağıda odatv.com'dan bir yazarın yazısını alıntılıyorum;
http://www.odatv.com/n.php?n=ishak-alaton-fethullah-gulenin-aracisi-mi-2111101200

Türkiye aslında Ortadoğu'dur.
Çünkü Ortadoğu'daki siyasal olayları derinlemesine anlayabilmek için büyük emek harcamanız ve dolasıyla uzman olmanız gerekir.
Yazacağımız aşağıdaki haberin analizini biz yapamadık, belki sizler yaparsınız diye yazıyoruz.
Konu: İshak Alaton'la ilgili...83 yaşında bir Musevi iş adamı. Alarko'nun ortaklarından. Sosyal demokrat olduğunu söylüyor.
Para sihirbazı ve Açık Toplum Enstitüsü kurucusu G.Soros'a bayılıyor.
Ve...
Son dönemde Fethullah Gülen ve hareketini desteklediği haberleri medyada yer aldı.
Haberimiz bu konuyla ilgili:
Geçenlerde -mesleğini yazmayalım- kamuoyunun tanıdığı bir isme telefon etti; kahve içmeye şirketine davet etti.
Konuk yanına iki arkadaşını daha alıp gitti. Güzel bir sohbet etti.
Sonunda İshak Alaton şöyle dedi: "Fethullah Gülen konusunda önyargılısın, sizi tanıştırmak isterim."
Alaton'un konuğu yanıt vermedi ve hemen teşekkür edip arkadaşlarıyla birlikte bürodan ayrıldı.
Şimdi...
Bizim anlayamadığım yer burası.
İshak Alaton böyle bir aracılık görevini neden üstlendi?
Ve daha önemlisi şu:
25 Ağustos 2001 tarihinde ortağı Üzeyir Garih Eyüp Mezarlığı'nda Nakşibendi Küçük Hüseyin Efendi'nin mezarını ziyaret ederken öldürüldü. Katili bulunsa da cinayet konusunda hala kafalarda soru işareti var. Ancak meselemiz bu değil.
Mesele şu:
Türkiye'nin en büyük şirketlerinden Alarko'nun iki ortağının bu İslami tarikat ve cemaatlere ilgilerinin sebebi nedir?
Sadece siyasete ve iktisada bunlar hakimdir ve bu şekilde "şirin gözükeyerek" ihale almak mıdır? Bu değerlendirme çok sıradan olmaz mı?
İşte...
Başta yazdığımız gibi, biz bu haberin analizini yapamadık.
Musevi iki ortak; Garih ve Alaton, aracılık yapacak, her cumartesi mezar ziyareti yapacak kadar neden tarikat ve cemaatlere karşı bir "adanmışlık" duygusu içindeler?
« Son Düzenleme: Kasım 22, 2010, 10:51:40 ös Gönderen: Mozart »

Kasım 23, 2010, 03:12:51 öö
Yanıtla #1

Sayın Mozart,

Herkes nur cemaatini radikal islamcı, kötü niyetlere sahip softalar meclisi olarak kabul etmiyor. Buna ben de dahilim. Sanırım İshak bey ve merhum Üzeyir Garih de benim gibi düşünenlerden.

Nur cemaati, toplumdaki her cemaat gibi bir topluluktur. Dini bir topluluktur. Ve bunlar sivil toplumun unsurlarıdır. Sırf kendileri gibi düşünmüyorlar diye bu cemaate onay vermeyenler, cemaati özellikle 28 şubattan beri karalamakla meşguldürler. Dönem dönem günah keçisi ilan edilmişlerdir ve hala da edilmekteler. Sanırım siz de bu kesimin söyledikleri doğrultusunda nur cemaatini algılıyorsunuz, ve onu başka bir şablona oturtmakta güçlük çektiğiniz için, kimi akıllı uslu olan insanların FG'ye yönelik sempatilerine bir anlam veremiyorsunuz. Fakat herkes bu görüşte değil. Herkesin aynı görüşte olmaması da çok doğal bir durum.

Saygılar.
Karanlıklar prensi bir beyefendidir. W.Shakespeare

Mayıs 29, 2011, 11:48:57 ös
Yanıtla #2
  • Ziyaretçi

Habil ile Kabil'in çocuklarının milyarlara ulaşan genlerinin devamında her millet ve toplulukta ılımlı ve şahin kanat varolagelmiştir. Her yahudinin eli kanlı siyonist olmadığının en bariz kanıtı rahmetli Uzeyir Garih'dir. Bu tabloyu Uzeyir Garih'in din değiştirmesi gibi düşünenler çıkabilir fakat benim tahminim ılımlı grupların şahin guruba karşı bir birlikteliği gibi duruyor. Belki de siyonizmin kurucusunun bile planlamadığı ve aklına gelmeyecek ölçüde savaşların çıkarıldığı ve milyonlarca insanın öldürüldüğü bir siyonizm tablosu her aklı selim yahudinin yüzünü kızartan bir tarihi vakalar topluluğu olarak gönülleri incitecektir.

Bu tablolar insan olmanın bir gereği olduğu için doğal karşılıyorum. Hümanizm sadece ılımlı yumuşak insanı değil şahin kanadı da kabullenebilmek olmalıdır. Sonuçta onlar da insandır.

Tahminen 50 milyonun üzerinde kızılderili ve 10 milyon zencinin katledilmesiyle yaratılan amerikada şu an özgür yaşanabilen bir ülke inşaa edilebilmişse önümüzdeki dönemde dünyadaki savaş ve kanın durgunlaşacağı daha olumlu bir dünyada yaşama şansımız olabilir diye umut ediyorum.

Saygılarımla..