Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Antisemitizmin Yüzü  (Okunma sayısı 34153 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Mayıs 20, 2007, 10:11:49 öö
Yanıtla #60

Bu site paylaşım sitesi tartışma sitesi değil
İnsanlar genelde burda masonluk hakkında sorular sorup , cevaplarını alıyorlar.
onun haricinde tartışmak isteyen varsa özelden yazabilir, aksi takdirde site amcından çıkmış olur.

sn shemuel sıze katılmıyorum.elbette sıte masonluk hakkında sorular sorup cevaplar almaktır.temel amacı masonluk hakkında ınsanları bılgılendırmek yanı paylasımdır.ancak paylasımın oldugu yerlerde tartısmalarında olması mumkundur.bugune kadar bır cok konuda karsılıklı tartısmalar oldu.ancak hepsı bellı bır saygı ıcerısınde oldu ve asla formun kalıtesını dusurmedı.tartısmaktan kastım ınsanların kalbını kırmak yada ortamı gerecek sozler solemek ve hatta sadece senın soledıgıne koru koru baglanmak degıldır.
mesela sn HAMLET bana ataturk konusunda senın tabu dusuncelerın var demıstı.ama HAMLET senı yınede sevıyorum=)
anlatmak ıstedıgım su.formda herhangı bır topıc altında ınsanlar dusuncelerını veya savundukları bılgılerı bellı kurallar cercevesınde paylasacaktır.yerı gelcek tartısacak yerı gelcek bırbırlerını aydınlatacaktır.
BILGI PAYLASIMININ OLDUGU YERDE TARTISMANIN OLMASI COK NORMALDIR.
ayrıca formun konularında sadece masonlukla ılgılı soru ve cevaplarda yokrut sn shemuel.
merak etmeyın sıte amacından uzaklasmayacaktır sızın ıcınız rahat olsun.
SAYGILARIMLA!...

Mayıs 20, 2007, 10:35:56 öö
Yanıtla #61
  • Ziyaretçi

Alıntı
mesela sn HAMLET bana ataturk konusunda senın tabu dusuncelerın var demıstı.ama HAMLET senı yınede sevıyorum=)

Gozlerim yasardi :P Beni sizler yarattiniz... ablaniz kurban olsun size...

Not: Ben degil Ablaniz :P :D

saol arkadasim yaa... politik yada dini konularda bircogunuzla ayni fikirde olamasamda, durmadan bazi konularda tartissakta hepinizi ve siteyi cok seviyorum. Inanmayacaksiniz, Sayin MASON u bile seviyorum. O durmadan ozel mesajlarda, Yilisma diye beni ittirsede. ben onu cok seviyom :D Tabi oyle bi laf demedi ama olsun... Ittihatciyi bile sevdigime gore, seni zaten severim illuminati. merak etme... :D

Ayrica fasulyedenim ben unutmayin. Daha bingildagim bile kapanmadi benim :D Normale donmek icin onu bekliyorum...
« Son Düzenleme: Mayıs 20, 2007, 10:38:29 öö Gönderen: HAMLET »

Mayıs 20, 2007, 01:22:12 ös
Yanıtla #62
  • Ziyaretçi

Alıntı
Ittihatciyi bile sevdigime gore

Ne yani beni beğenmiyörmüsün? :D

Eylül 15, 2012, 04:48:06 ös
Yanıtla #63
  • Uzman Uye

Alıntı
Ne yani beni beğenmiyörmüsün?

Sayın Ittihatci ; yazı yazmayı nerde öğrendim merakımı celp etti ?

NOT:Bu konudaki diğer Uslüpteki yazıların seviyeleri  dikkatimi çektiği için gündeme aldım sene 2007  :'(

Alıntı
Gozlerim yasardi Beni sizler yarattiniz... ablaniz kurban olsun size...

Not: Ben degil Ablaniz

saol arkadasim yaa... politik yada dini konularda bircogunuzla ayni fikirde olamasamda, durmadan bazi konularda tartissakta hepinizi ve siteyi cok seviyorum. Inanmayacaksiniz, Sayin MASON u bile seviyorum. O durmadan ozel mesajlarda, Yilisma diye beni ittirsede. ben onu cok seviyom Tabi oyle bi laf demedi ama olsun... Ittihatciyi bile sevdigime gore, seni zaten severim illuminati. merak etme...

Ayrica fasulyedenim ben unutmayin. Daha bingildagim bile kapanmadi benim Normale donmek icin onu bekliyorum...Gönderen: HAMLET

??? ??? ???
« Son Düzenleme: Eylül 15, 2012, 04:56:09 ös Gönderen: NOSAM33 »
audi-vide-tace
    dinle-gör
        sus

Ocak 11, 2013, 11:33:52 ös
Yanıtla #64
  • Aktif Uye

Öz bilgilerimden ( özetle) çıkarım yapmak istedim; Musevi düşmanlığı, Tarihin derinliklerinden gelmektedir. Hz. İsa'yı çarmıha Musevilerin gerdirdiğine inanan Hristiyan gruplar tarih boyunca Musevilere karşı şiddet eylemlerinde bulunmuş, ayrımcılık yapmışlardı. Bunun Orta Çağ'daki en uç örneği, İspanyol engizisyonu'nun Musevilere karşı tutumu olmuş, bu dini terk etmeyenler zorla İspanya'dan çıkarılmıştı. XİX. yüzyılın ortalarından itibaren özellikle Orta Avrupa'da yükselen milliyetçilikle beraber anti-semitizme ırkçı bir nitelik de eklendi, özellikle Almanya ve Avusturya'da zengin Musevi kesim milliyetçi akımların hedefi haline geldi.
sonunda 1933'te Almanya'da nasyonel sosyalistlerin işbaşına gelmesi ile anti-semitizm doruğa çıktı.

Önce Museviler ayrı gettolarda yaşamaya zorlandı, daha sonra ll. Dünya Savaşı'na kadar pek çok Musevi ülkeden ya sınırdışı edildi ya da göçe zorlandı. savaş sırasında ise Almanya'nın çeşitli yerlerinde ve Alman işgalindeki ülkelerde -özellikle Polonya'da- kurulan toplama kamplarında milyonlarca Musevi soykırıma tabi tutuldu. Savaş sonrasında ise Musevilere bir ulusal yurt kurmak amacıyla 1948'te İsrail devleti kuruldu ve anti-semitizm daha başka bir biçim kazandı.
Adequatio intellectus et rei