Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Bir insanda bulunması gereken donanımlar nelerdir ? Sizlerde ekleyiniz.  (Okunma sayısı 1948 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Şubat 21, 2019, 07:07:48 ös
  • Yeni Katilimci
  • *

Bence bir insanda bulunması gereken ruhsal donanımları ve erdemleri sıralamak gerekirse: Adaletli olması, sabırlı olması, kendini geliştirmek için çaba göstermesi, menfaatsiz sadece insan olduğu için etrafına ve tüm dünyaya iyilik saçması, aklının ve yapabileceklerinin farkında olup aklını ve gücünü iyilik için ve iyi bir insan olmak için kullanabilmesi gerekir diye düşünüyorum ayrıca bizlerin  çok fazla kitap ve bilimseler makaleler  okuyup öğrendiklerimizi hayatımıza uygulayabilmemiz gerekir diye düşünüyorum. Sevgili kardeşlerim sizlerdende bir kaç yorum bekliyorum. SEVGİLER,  SAYGILAR...

Şubat 21, 2019, 10:10:23 ös
Yanıtla #1
  • Orta Dereceli Uye
  • **

İnsan denilen şu varlık öyle bir hayat sürmeli ki hal ve hareketlerine öyle bir dikkat etmeli ki (pek sevmesek de şu kelimeyi) düşmanı bile olsa bu durumuna gıpta ile bakmalıdır. Sev sevil gül ve gülümset..
İnsan olmak sizin de verdiğiniz örnekler gibi olmaktır..
Sevgi ve saygılarımla.. 

Şubat 21, 2019, 11:38:37 ös
Yanıtla #2
  • Orta Dereceli Uye
  • **

MERHABALAR
ilk önce aramıza hoşgeldiniz demekle başlıyorum

bir insanda gereken donanımlar şöyle sıralaya bilmek istiyorum.
akıl ve irade güçlülüğü,sabır,iyiliği yayma çabası,azmi ve çalışkanlığı,her daim bilgiye açık olması,saygın ve dürüst bir kişiliğe olması bu herkes için geçerli ister inşşatçı ister amele ister durumu zayıf olan insanlar bu A'dan Z'ye kadar hepsi için geçerli bu donanım

saygılarımla ve sevgilerimle

Şubat 21, 2019, 11:42:10 ös
Yanıtla #3
  • Yeni Katilimci
  • *

MERHABALAR
ilk önce aramıza hoşgeldiniz demekle başlıyorum

bir insanda gereken donanımlar şöyle sıralaya bilmek istiyorum.
akıl ve irade güçlülüğü,sabır,iyiliği yayma çabası,azmi ve çalışkanlığı,her daim bilgiye açık olması,saygın ve dürüst bir kişiliğe olması bu herkes için geçerli ister inşşatçı ister amele ister durumu zayıf olan insanlar bu A'dan Z'ye kadar hepsi için geçerli bu donanım

saygılarımla ve sevgilerimle

Çok çok teşekkür ederim. Size kesinlikle katılıyorum , birde sağlık diyelim sağlıkta çok önemli.