Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Farmakoloji & Tik-Tak  (Okunma sayısı 18850 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Mayıs 25, 2017, 12:02:59 ös
Yanıtla #20

Bu mevzuda Sayın Farmakoloji,kurunun arasında yandı; bu bir gercek.Ana konuya döner isek.

Ben hatalıydım ve hatamın nedenini acıklamam gerekerir:

Formda "HKEMBL" ve "ÖMBL" derneklerine üye olan Sayın Masonlar mevcut; sanki aralarında bir çeşit satranç oynuyorlar.Hali ile bu iki tarafta üst bir akla sahip, bizim gibi zahiri üyelerde piyon ve benzeri taşlar misali etki altında bırakılıp arada eleniyoruz; bir birimize sokuluyoruz,yönlendiriliyoruz.

Alt yönetim ve bazı üyeler "HKEMBL" taşları gibi işliyor; başta Sayın Karahan olmak üzere...  Bu oyunda önemli taşlarda mevcut.... Sayın Karahan, Sayın ADAM'a olan karşı tutumu yüzünden hafiften de destekleniyor.Sayın ADAM'da ustaca hamleleri ile bu durumu aşıyor.İyi güzel de, Formda satranç oyunu mevcut orda oynayın; burda niye mahluk kıvamındaki zihnimiz ile oynuyorsunuz.(Formdan atılmamak için Sayın ADAM ile takışmak mı gerekiyor.Bu düşünceme fantezi denicektir muhakkak)

Üst bölümde yazdıklarıma da "Yok böyle bir şey seninkisi fantezi" denicek eminim...

Tabiki haklı nedenler ile oluşan olaylar ve atılmalarda var tabiki.

Ne güzel formda güzel güzel yazılarımı yazıyordum; ayıp oldu bu haraketiniz.Sizleri kınıyorum.

Bu uzaklaştırılma beni %7'lik oranda bir "Tık" ileri götürdü; bu yüzden rica etsem Sayın @MASON; nickimi "Tık-Tik-Tak" olarak değiştirirmisiniz.(Özel bir durum olmadığı için özelden yazma gereği duymadım)

Saygılar-Sevgiler.

« Son Düzenleme: Mayıs 25, 2017, 12:19:03 ös Gönderen: Tik-Tak »
Sen Özelsin

Mayıs 26, 2017, 10:35:49 öö
Yanıtla #21
  • Yeni Katilimci
  • *

Sayın Tık-tik-tak,
Yolda geçeceğimiz her fersahta buradaki Mahlasımıza bir tık daha eklemek niyetinde olsak gün gelir mahlasımız buraya yazacağımız metinden de uzun olur :)).
Saygılar, hoşgeldiniz.

Mayıs 26, 2017, 10:58:29 öö
Yanıtla #22

Konuyu dağıtmak istemem, isim/mahlas kimliğimizdir. Bu bireysel bir argüman olsa bile alay konusu olamaz. (Burada ismin değişmesine sebep olan bir hikaye mevcut ) Genel konuşuyorum, isminiz bir kere konulmuş ve hiç değişmeyecek gibi yaşayabilirsiniz. Ama değiştirenler varsa onları reddetmek, anlamamak veya alay etmek bir dini ritüelin, kültürün yapısını anlamamaya çalışmak ile eşdeğerdir. Umarım birgün herkes bu ince değerlerin farkında olur.

Saygılarımla
.

Mayıs 27, 2017, 11:34:35 öö
Yanıtla #23
  • Forum ve Uye Yoneticisi
  • Aktif Uye

Sayın Tik Tak,

14. madde sizi 30 gün süre ile forumdan uzaklaştırıyorum. Görüyorum ki verilen uzaklaştırmadan hiç bir ders almamışsınız, hala sucu başkalarına atıyorsunuz.

Saygılarımla
« Son Düzenleme: Mayıs 27, 2017, 11:38:56 öö Gönderen: Arais »
2050 de Türkiye çöl olacak ! Ağaç dikin, ağaç diktirin....
Sayğıdeğer üyeler, forumla ilgili her türlü soru ve sorun için lütfen tarafıma başvurunuz.

Mayıs 27, 2017, 02:06:27 ös
Yanıtla #24
  • Administrator
  • Uzman Uye
  • *
    • Masonluk, Masonlardan Öğrenilmelidir

Sayin Uyeler,

Sayin Tık-Tik-Tak`a suanda herhangi bir yasaklama uygulanmadi. Konu yonetim ve ust yonetim tarafindan inceleniyor. Site yonetimini forum kurallari ve gorgu kurallari cercevesinde elestirebilirsiniz. 14. maddede de belirtildigi gibi, bunun ozel mesaj yada email yolu ile yapilmasi tercihimizdir.

Saygilarimla
- Sahsima ozel mesaj atmadan once Yonetim Hiyerarsisini izleyerek ilgili yoneticiler ile gorusunuz.
- Masonluk hakkinda ozel mesaj ile bilgi, yardim ve destek sunulmamaktadir.
- Sorunuz ve mesajiniz hangi konuda ise o konudan sorumlu gorevli yada yonetici ile gorusunuz. Sahsim, butun cabalarinizdan sonra gorusmeniz gereken en son kisi olmalidir.
- Sadece hicbir yoneticinin cozemedigi yada forumda asla yazamayacaginiz cok ozel ve onemli konularda sahsima basvurmalisiniz.
- Masonluk ve Masonlar hakkinda bilgi almak ve en onemlisi kisisel yardim konularinda tarafima dogrudan ozel mesaj gonderenler cezalandirilacaktir. Bu konular hakkinda gerekli aciklama forum kurallari ve uyelik sozlesmesinde yeterince acik belirtilmsitir.

Mayıs 27, 2017, 02:10:20 ös
Yanıtla #25

Saygıdeğer MASON,Areis,Risus Teşekkür ederim.Saygilarimla.
Üyeliğimin iptalini talep ediyorum!Aksi taktirde dava edecem! Formda zorla kayıtlı tutuluyorum.Defalarca üyelik iptali talep ettim..Formda kayitli üye olarak bulunmak istemiyorum.Bu form zaman kaybı!

Mayıs 28, 2017, 12:06:52 öö
Yanıtla #26

Sayın @MASON;

Malum konudan doğan tavrımın yansıyan üslubunu kişiselleştirmediğiniz için ve ayrıca; adaletli,affedici ve toleranslı davrandığınızdan dolayı teşekkür ederim.Bende bu değere yakın davranmaya elimden geldiğince gayret edeceğim.

En Derin Saygılarımla.
« Son Düzenleme: Mayıs 28, 2017, 12:09:32 öö Gönderen: Tık-Tik-Tak »
Sen Özelsin

Mayıs 29, 2017, 03:22:52 öö
Yanıtla #27
  • Administrator
  • Uzman Uye
  • *
    • Masonluk, Masonlardan Öğrenilmelidir

Sayin Uyeler,

Konu hakkinda karar verilmis, herhangi bir uyenin yasaklanmasi icin yeterli neden gorulmemistir.

Saygilarimla
- Sahsima ozel mesaj atmadan once Yonetim Hiyerarsisini izleyerek ilgili yoneticiler ile gorusunuz.
- Masonluk hakkinda ozel mesaj ile bilgi, yardim ve destek sunulmamaktadir.
- Sorunuz ve mesajiniz hangi konuda ise o konudan sorumlu gorevli yada yonetici ile gorusunuz. Sahsim, butun cabalarinizdan sonra gorusmeniz gereken en son kisi olmalidir.
- Sadece hicbir yoneticinin cozemedigi yada forumda asla yazamayacaginiz cok ozel ve onemli konularda sahsima basvurmalisiniz.
- Masonluk ve Masonlar hakkinda bilgi almak ve en onemlisi kisisel yardim konularinda tarafima dogrudan ozel mesaj gonderenler cezalandirilacaktir. Bu konular hakkinda gerekli aciklama forum kurallari ve uyelik sozlesmesinde yeterince acik belirtilmsitir.

Mart 23, 2022, 01:08:35 ös
Yanıtla #28
  • Yeni Katilimci
  • *

Konuyu dağıtmak istemem, isim/mahlas kimliğimizdir. Bu bireysel bir argüman olsa bile alay konusu olamaz. (Burada ismin değişmesine sebep olan bir hikaye mevcut ) Genel konuşuyorum, isminiz bir kere konulmuş ve hiç değişmeyecek gibi yaşayabilirsiniz. Ama değiştirenler varsa onları reddetmek, anlamamak veya alay etmek bir dini ritüelin, kültürün yapısını anlamamaya çalışmak ile eşdeğerdir. Umarım birgün herkes bu ince değerlerin farkında olur.

Saygılarımla
Yıllar sonra gelen bir düzeltme:
Alay gibi bir durum söz konusu değildi, yazımın sonunda seçtiğim emoji özünde espirütüel bir tebessümdü, ama meğer budalaca bir kahkaha gibi görünmüş, bunun için üzgünüm.   

Mart 23, 2022, 01:32:40 ös
Yanıtla #29

Saygılarımla
Yıllar sonra gelen bir düzeltme:
Alay gibi bir durum söz konusu değildi, yazımın sonunda seçtiğim emoji özünde espirütüel bir tebessümdü, ama meğer budalaca bir kahkaha gibi görünmüş, bunun için üzgünüm.

Sayın oroboro, az ileti yazdığınız için dönüp bakıp tekrar incelemek sizin için oldukça kolay. Kendi açımdan yanlış yazılarımı düzeltmeye çalışayım desem, baya bir süre uğraşmam gerekir. Çoğu iletim yanlış  ;D

Misal son yazdığım iletiler de bile ayıp var. Sayın Anarchosa ve ÖMBL'yi yok sayıp, HKEMBL'ye başvuracağım dedim. Ki sayın Anarchosa'nın benim üzerimde çok emeği var, yani yaptığım nankörlüktü. Kendisinden özür diliyorum ama zaten kırılmıştır ve bunu nasıl telafi edeceğim bilmiyorum. Son âna kadar düşünüp ÖMBL ve ya HKEMBL'den birine başvurmam daha doğru. Ayın 28 inde İzmir'deki iki locadan birine başvuracağım. Ve gerçekten son âna kadar hangisine başvuracağımı bilmiyor olacağım.

Sayın Anarchosa, yakın zamanda yazdığım o ileti için özür diliyorum. Üzerimde en çok emeği olan forum üyesi sizsiniz.

Sevgiler.
« Son Düzenleme: Mart 23, 2022, 01:35:04 ös Gönderen: Mandıra Filozofu »
Errare humanum est.
Ayıplı Müzmin öğrenci